دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۸ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
روانشناسی رنگ قرمز و خصوصیات بی نظیر خانواده رنگ قرمز
26
زمان مطالعه: 20 دقیقه
روانشناسی رنگ قرمز : انسان‌هایی که علاقه وافری به رنگ قرمز دارند در رده تیپ روانشناسی قرمز قرار می‌‌گیرند. قرمزها انسان‌های قدرتمندی هستند و از انرژی سرشاری برخوردارند. به گونه‌ای که ذخیره انرژی انها نا تمام به نظر می‌‌رسد.

رنگ قرمز ( سرزنده، مهیج، محرک )

قرمز گرم ترین رنگ است، قرمز در کنار رنگ زرد و آبی یکی از سه رنگ اصلی است. قرمز به طیفی از رنگ‌ ها گفته می‌شود که در پایین‌ ترین فرکانس نور، توسط چشم انسان قابل تشخیص باشند.بر اساس روانشناسی رنگ قرمز، رنگی برون گرا است و جزو انتخاب های برتر مردان می باشد.قرمز رنگ سه شنبه است، استفاده از این رنگ در این روز به معنی کسب و کار است.قرمز رنگ متولدین فرودین است.رنگ قرمز مکمل رنگ سبز می باشد.قرمز رنگ سیاره مریخ است، که به آن سیاره خدای جنگ می گویند.در زبان روسی قرمز به معنای زیبا است . . .

انواع طیف های رنگ قرمز

زرشکی، عنابی، شرابی و... به عنوان طیف های مختلف رنگ قرمز شناخته می شوند، این رنگ از طیف کم رنگ تا پر رنگ دارای تنوع رنگی بسیار است، که رنگ های پر رنگ و قوی آن نشان دهنده جذابیت شخصیتی در فرد می باشد. در جدول زیر تمامی طیف های رنگ قرمز آمده است:

طیف های رنگی قرمز
جگریIndian Redروانشناسی رنگ جگری
بژ تیرهLight Coralروانشناسی رنگ قرمز و بژ تیره
حنایی روشنSalmonروانشناسی رنگ حنایی روشن
قهوه ای حناییDark Salmonروانشناسی قهوه ای حنایی
کرم نارنجیLight Salmonروانشناسی کرم نارنجی
قرمزRedروانشناسی رنگ قرمز و انواع طیف های قرمز
زرشکیCrimsonروانشناسی رنگ زرشکی
شرابیFire Brickروانشناسی رنگ شرابی
عنابی تندDark Red

روانشناسی رنگ عنابی تند

رنگ قرمز نماد چیست ؟

قرمز نماد زندگی است!رنگ خون که مایه زندگی است.همچنین نماد عشق است، این رنگ به شدت احساسات را بر می انگیزد و هدایایی که عشاق به یکدیگر هدیه می‌دهند ( گل رز قرمز، قلب ولنتاین ) به رنگ قرمز است.نور قرمز بیان کننده لذت، حساسیت، عشق و هوای نفس و شهوت است.این رنگ به طور گسترده برای نمایش خطر به کار می رود.

رنگ قرمز نماد چیست

روانشناسی رنگ قرمز

طبق گفته روانشناسان هر شخصی رنگ ها را به گونه ای متفاوت درک می کند، زیرا هر رنگی برای هر فردی پیامی متفاوت دارد، بر اساس روانشناسی رنگ ها، رنگ قرمز یکی از رنگ هایی است که بلافاصله توجه را جلب می کند.سایر روانشناسی های رنگ قرمز را در ادامه بیان کرده ایم:

پرخاشجویی و انرژی

قرمز رنگ برجستگی و قابل توجه است، بنابراین استفاده بیش از حد از این رنگ می تواند باعث پرخاشجویی و یا تحریک خشم شود.

غلبه و قدرت

یافته ها حاکی از آن است: رنگ قرمز باعث بالا رفتن تستوسترون می شود، در نتیجه فرد احساس قدرت و تهاجم بیشتری خواهد داشت.به طور مثال ورزشکارانی که از لباس و وسایل قرمز رنگ در مسابقات رزمی استفاده می کنند شانس بیشتری برای برنده شدن نسبت به حرف آبی پوش خود داشتند.

خطر

استفاده از رنگ قرمز باعث ایجاد حس هشدار و خطر در فرد می شود به همین دلیل در نشانه های هشدار دهنده از آن استفاده می کنند.

هیجان و هوس

همچنین قرمز رنگی است که به رابطه جنسی و میل جنسی مرتبط است.

زندگی و عشق

رنگ قرمز نماد رابط بین علاقه و زندگی و اشتیاق می باشد، و مرتبط به پیمان عاشقانه و دوستانه است.به همین دلیل برای هدیه های عاشقانه و برای بیان عشق، مثل روز ولنتاین گل قرمز می دهند.

شخصیت شناسی رنگ قرمز

شخصیت شناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز از جهاتی نیز نشان دهنده پرخاشگری و عصبانیت در افراد است که در شخصیت علاقه مندان به این رنگ دیده می شود.رنگ شخصیت قرمز حاکی از اراده قوی، جاه‌ طلبی و انرژی است..افرادی که به طیف‌های قرمز علاقه دارند، عموما خوشبین، برون‌گرا، مرفه و مشتاق به زندگی هستند.افرادی که قرمز هستند به طور موافق نسبت به سایرین جذابیت و دلربایی بیشتری دارند.

جذابیت و گیرایی

جذابیت جنسی و ظاهری از مهم ترین ویژگی های شخصیتی است که در این افراد دیده می شود، این افراد به دلیل شخصیت جذب کننده به راحتی روی دیگران می توانند تاثیر بگذارند.

رهبری و قدرت

ویژگی قدرت در روانشناسی نشان دهنده این است که آن ها را فردی قدرتمند و با اقتدار کرده است.ویژگی رهبری نیز در افراد علاقمند به رنگ قرمز نشان دهنده مدیریت و رهبری می باشد.

حساسیت

این افراد روابط عاطفی خود را به شدت تحت کنترل دارند و حساسیت و شور و هیجان بالایی برای ابراز علاقه و هیجانات دارند.

تحرک

ویژگی بارز دیگر این افراد علاقمند به رنگ قرمز تحرک بالا است، و علاقه زیادی به ورزش کردن دارند.

تفریح و شادمانی

از نکات مهم دیگر در روانشناسی رنگ قرمز علاقه این افراد به تفریح و شادمانی و سرگرمی می باشد.

اعتماد به نفس

به دلیل اینکه رنگ قرمز رنگی گرم و پر انرژی است افراد علاقمند به این رنگ از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند.به کار بردن رنگ قرمز در فضای اطرافتان می تواند موجب افزایش انرژی و انگیزه باشد و می توانید انرژی منفی موجود در اطراف خود را با استفاده از این رنگ شورانگیز کمتر کنید.به طور کلی قرمز، در روانشناسی رنگ قرمز، شامل فعالیت، خود خواهی، عشق، شجاعت، قدرت و رهبری، عصبانیت، خشم و شادی است.

قانون زندگی قرمزها می‌‌گوید: انسان می‌تواند هر آنچه را می‌‌خواهد بدست آورد و خواستن توانستن است. شعار قرمز هاست.

تعبیر هر رنگ در ملل مختلف

تعبیر رنگ قرمز در فرهنگ هر ملل

ایران

در اﻳﺮان ﻧﻴﺰ ﻟﺒﺎس ﺑﻠﻮچی قرمز اﺳﺖ. و در مراسم عاشورا رنگ قرمز نماد شهادت می باشد. ﻻﻟﻪ ﺳﺮخ رﻧﮓ ﻧﻴﺰ ﻧﻤﺎدی از ﺷﻬﺎدت در ﻓﺮﻫﻨﮓ اﻳﺮانی - اﺳﻼمی ﻣﺎﺳﺖ.

چین

قرمز یک رنگ سنتی برای لباس های عروسی است. پاکت های کاغذی قرمز پر از پول، هدیه های سنتی سال جدید قمری چینی برای بچه ها می باشند.شرکت های بسیاری در چین، عیدی کارمندان را در این پاکت ها می گذارند و به آن ها می دهند.در فرهنگ چینی، پوشیدن قرمز یاقوتی سبب طول عمر می شود.

آسیای جنوب شرقی

یکی از تعابیر منفی رنگ قرمز در آسیای جنوب شرقی این است که ترحیم نامه ها، به صورت سنتی با جوهر قرمز نوشته می شوند.

ژاپن

در ژاپن، رنگ قرمز یک رنگ ملی فراگیر و همه جا حاضر است، و در پرچم کشور دیده می شود. کسا Kesia لباس مذهبی راهب تراز اول بودایی «ذن»، قرمز است.قرم ز در ژاپن نماد از خود گذشتگی است. اما استفاده از جوهر قرمز در نوشتن نامه و... ، نشانه دهنده به هم خوردن یک رابطه صمیمی است. در فرهنگ ژاپنی، خرچنگ های دریایی نماد زندگی طولانی است.

ترکیه

رنگ قرمز در ترکیه نشانه مرگ است.

مصر

در مصر باستان، خدایی که آسمان را از زمین جدا کرد (شو Shu)، قرمز بود. سنگ های قرمز برای معالجه بیماری ها و محافظت از آتش و رعد و برق استفاده می شدند و جوان هایی با موهای قرمز، برای اطمینان از برداشت خوب محصولات، قربانی می شدند. ﻣﺼﺮﻳﺎن اﻳﻦ رﻧﮓ را ﻣﺤﺎﻓﻆ آﺗﺶ می داﻧﺴﺘﻨﺪ.

هندوستان

در هند عروس‌ ها ساری قرمز رنگ بر تن می‌کنند.

ﺳﻨﮕﺎﭘﻮر

در ﺳﻨﮕﺎﭘﻮر رﻧﮓ ﻗﺮﻣﺰ ﺑﻪ ﻣﻌنی ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ و ﺧﻮﺷﺤﺎلی اﺳﺖ.

عربستان سعودی

سنگ های قرمز عقیق و لعل، تزیینات مورد علاقه ی جواهرسازان عرب ( یا مشتریان جواهرآلات ) هستند.اعراب عقیده دارند که دارنده سنگ عقیق، آن را صاحب شخصیت خاصی می کند و سنگ لعل هیجان و عصبانیت را از بین می برد.

آفریقا

در نیجریه فقط توسط سران قبایل پوشیده می شود.اما در غنا تنها به هنگام سوگواری قرمز می پوشند.در ماداگاسکار برای مراسم تدفین لباس قرمز می پوشند.

یونان

در یونان سرخ را به عنوان نماد عشق و فداکاری می‌شناسند.

تعبیر رنگ قرمز در ادیان مختلف

تعبیر رنگ قرمز در ادیان

یهودیت

در دﻳﻦ ﻳﻬﻮد رنگ ﻗﺮﻣﺰ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﻧﺸﺎﻧﻪ ﮔﻨﺎﻫﺎن ﺷﻬﻮانی اﺳﺖ.

مسیحیت

ﻣﺴﻴﺤﻴﺎن رنگ ﻗﺮﻣﺰ را ﺳﻤﺒلی از ﺷﻬﻴﺪان می داﻧﻨﺪ.

اسلام

در اسلام قرمز نمادی از زیبایی مطلق الله است. قرمز رنگ لباس حافظان (شریف ها) مکه است.

رستوران با تم قرمز

رنگ قرمز مناسب ....

رﻧﮓ ﻗﺮﻣﺰ ﺑﺮای ﻧﻤﺎﻳﺸﮕﺎه ﻫﺎی ﺧﻮدرو، ﻣﻜﺎن ﻫﺎی ﻓﺮوش ﺣﻴﻮاﻧﺎت اهلی، ﺳﺎﻧﺪوﻳﭻ و ﭘﻴﺘﺰا ﻓﺮوشی ﻫﺎ و رﺳﺘﻮران ﻫﺎ رﻧﮓ ﺧﻮب و ﻣﻨﺎﺳبی اﺳﺖ. زیرا باعث افزایش حس بویایی و اشتها می گردد.ﺑﻬﺘﺮ اﺳﺖ در رﺳﺘﻮران ﻫﺎی بزرگ ﺑـﻪ ﻫﻤﺮاه رﻧﮓ ﻫﺎی آراﻣﺶ ﺑﺨﺶ ﻧﻈﻴﺮ ﺳﺒﺰ و ﺳﻔﻴﺪ اﺳﺘﻔﺎده ﺷﻮد.ولی اﺳـﺘﻔﺎده از اﻳﻦ رﻧﮓ در ﻣﺮاﻛﺰ درﻣﺎنی و ﺑﻴﻤﺎرﺳﺘﺎن ﻫﺎ ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻧمی ﺷﻮد ﭼﻮن ﺗﺪاعی ﻛﻨﻨﺪه رﻧﮓ ﺧﻮن اﺳﺖ.اما ماشین های قرمز اهداف مورد نظر دزدها می باشند.قرمز شما را شجاع‌ تر و جذاب‌ تر نشان می‌دهد و یکی از بهترین انتخاب‌ ها برای اکسسوری‌ ها و جواهرات است، جواهرات قرمز مثل: یاقوت نشانه عشق و قدرت هستند و شما را به آرزوهای خوبتان می رسانند.

تعبیر خواب دیدن رنگ قرمز

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر رنگ قرمز، برای زن‌ها خوب است، ولی برای مردها رنج و ناخوشی می‌باشد، و اگر ببینی لباس خودت را با روناس قرمز رنگ می‌کنی، یـعـنـی به عشرت و خوشی دنیوی مشغول می‌شوی و دین و ایمان را کنار می‌گذاری.

امام صادق (ع) می‌فرمایند:تعبیر رنگ قرمز پرخاشگری و دشمنی می‌باشد.

جابر مغربی می‌گوید:اگر ببینی شلوار و پیراهن و کلاه و قبا و جبه و عمامه تو همگی قرمز می‌باشند، یعنی جنگ و فتنه و آشوب و خونریزی را دوست داری و به مردم به اندازه قرمزی آن‌ها ظلم و ستم می‌کنی.اگر این خواب را در مسجد، عبادتگاه و چنین مکان‌های خوبی ببینی، شدت چیزهایی که گفته شد کمتر می‌باشد.

ابراهیم کرمانی می‌گوید:اگر ببینی چیزی را با سرنج قرمز می‌کنی، یعنی به چیزی مشغول می‌شوی که به تو سود و منفعتی نمی‌رساند.

درمان بیماری ها با رنگ قرمز

رنگ درمانی از جمله تکنیک های درمانی طب مکمل و جایگزین است که گفته می شود برای درمان بسیاری از بیماری های جسمی و روحی، کاربردهای چشمگیری دارد:

رنگ درمانی با رنگ قرمز

 • رنگ قرمز آدرنالین را آزاد می کند و محرک اعصاب و خون است به همین دلیل باعث می شود گردش خون در بدن زیاد شود.
 • رنگ قرمز غلبه بر خستگی، بی حالی، افسردگی مزمن و سرماخوردگی می کند.
 • رنگ قرمز موثر در التیام سریع زخم ها است.
 • استفاده از رنگ قرمز سبب می شود سردرد سریع تر بهبود پیدا کند.
 • رنگ قرمز سبب افزایش فشار خون می شود.
 • برای دریافت این فواید مواد غذایی قرمز رنگ مثل: انار، آلبالو، توت فرنگی، آلو قرمز، تربچه، فلفل قرمز و ... بخورید.

عوارض رنگ قرمز بر بدن

استفاده از رنگ قرمز در محیط کار شما را مضطرب می کند، استفاده نادرست از رنگ قرمز می‌تواند در فرد ایجاد تب و خستگی کند.این رنگ می‌تواند عصبانیت، خشونت و احساس دشمنی را افزایش دهد.این رنگ در بیماران با فشارخون بالا باعث افزایش بی رویه فشار خون می‌گردد.برای پیشگیری از عوارض رنگ قرمز، توصیه می‌شود که در درمان با رنگ قرمز، از ترکیب آن با رنگ آبی استفاده شود. رنگ سبز نیز می‌تواند آثار رنگ قرمز را متعادل کند.

رنگ قرمز در درمان چه بیماری هایی موثر است ؟

رنگ قرمز در درمان برخی بیماری ها تاثیر دارد، مانند:

 • سرماخوردگی
 • کم خونی
 • بیماری های مزمن خونی
 • کاهش جریان خون
 • آسم برونشیال
 • کاهش شنوایی
 • ملانکولیا (نوعی افسردگی )
 • ناتوانی جنسی
 • برونشیت
 • پنومونی (عفونت ریه ،ذات الریه) و سل
 • یبوست
 • عقب ماندگی ذهنی
 • سیستم غدد درون ریز ( که در کنترل استرس ، آثار جسمی‌، روحی ،روانی تاثیر دارد )
 • و بیماری های ناشی از ترشحات موکوس رنگ قرمز انرژی فیزیکی بدن را افزایش می‌دهد.

رنگ قرمز را نباید در این بیماری ها استفاده کرد

 • اختلالات روحی
 • افزایش دمای بدن ( تب )
 • افزایش فشار خون
 • التهاب ها
 • التهاب نورون ها ( نوریت )
 • افرادی با صورت های برافروخته قرمز رنگ

میوه های به رنگ قرمز

میوه های قرمز رنگ

رنگ قرمز موجود در میوه ها ماده ای به نام phytonutrient تولید می کند که فشارخون را پایین می آورد، خطر سرطان پروستات را کاهش میدهد، از رشد تومورها جلوگیری می کند، کلسترول بد را کاهش می دهد.

میوه های قرمز رنگ عبارتند از:

 • سیب قرمز
 • کرن‌ بری
 • انار
 • انگور قرمز
 • آلبالو
 • گیلاس
 • توت فرنگی
 • زغال اخته
 • تمشک
 • زرشک
 • شلیل
 • هندوانه
 • پرتقال خونی
 • مورد صحرایی قرمز
 • عناب
 • آلو قرمز
 • زالزالک قرمز

سبزیجات قرمز

سبزیجات قرمز رنگ

 • فلفل تند
 • فلفل دلمه ای قرمز
 • تربچه
 • گوجه فرنگی
 • پیاز قرمز
 • کلم قرمز
 • چغندر
 • سیب زمینی قرمز
 • ریواس

حبوبات قرمز رنگ

حبوبات قرمز رنگ

گیاهان قرمز رنگ

ساکولنت های قرمز

 1. ساکولنت قرمز کراسولا کاپیتلا
 2. کلم بیابانی
 3. ساکولنت رژ لب

ساکولنت های قرمز

گل های قرمز رنگ

بنت قنسول

ارکیده

رز

لاله

سیکلامن قرمز

پامچال قرمز

شقایق

گل آهار پیر و جوان

میخک

گل گوشواره

گل صدتومانی علفی

سوسن آتش

کاملیا

زنبق بدبو

کوکب

گل اختر قرمز

تاج‌خروس

بنفشه آفریقایی

گل ناز پرپر

گل رونده قرمز

هیبیسکوس (چای ترش)

ختمی

شعمدانی

لاله عباسی قرمز

لاله های واژگون

گلایول

گل میمونی

گل اشرفی قرمز ( کوریوپسیس )

پریوش قرمز

سلوی قرمز

اطلسی قرمز

مینا چمنی

درختچه هایی با برگ های قرمز

درخت هایی با برگ های قرمز

درختچه افرا قرمز ایستاده ( افرا ژاپنی )

درختچه افرا قرمز مجنون ( افرا مینیاتوری )

درختچه افرا سلطنتی ( افرا نروژی )

نهال آلوچه قرمز

درختچه پر قرمز

گیاه زرشک زینتی ( زرشک قرمز )

درخت میوه فندق قرمز

گل هایی با برگ های قرمز

گل و گیاه فیتونیا یا سه رنگ

گل ناندینا

گیاه برگ خونی

آگلونما قرمز

حسن یوسف

نوشیدنی های قرمز رنگ

نوشیدنی هایی با رنگ قرمز

چای

شربت های قرمز رنگ

 • آلبالو
 • توت و...

آبمیوه های قرمز

 • انار
 • زرشک
 • هندوانه و...

سنگ های قرمز رنگ

سنگ های قرمز رنگ

برای رنگ درمانی با سنگ های قرمز رنگ میتوانیم از گوهرهایی که در ادامه نام میبریم استفاده کنید:

 • الماس
 • بریل
 • پزوتایت
 • لعل یا اسپینل
 • یاقوت سرخ
 • توپاز سلطنتی قرمز
 • سنگ زیرکن ( زرقون یا زرگون )
 • سنگ خورشید قرمز رنگ
 • آندزین
 • اوپال آتشین
 • سارد
 • کارنلین
 • عقیق قرم
 • ساردونیکس
 • جاسپر قرمز
 • گارنت
 • مرجان

رنگ های مناسب برای ست کردن با لباس قرمز

بهترین روش ست کردن لباس های قرمز از ترکیب با رنگ های دیگر:

لباس قرمز با چه رنگی ست می شه ؟

لباس های قرمز را می توان با یک یا ترکیبی از چند تا از این رنگ ها پوشید. لباس قرمز به زرد، سفید، سبز، قهوه ای و آبی می آید. پیشنهاد ویژه ما به شما همراهان شیک پوش ترکیب ماندگار قرمز و مشکی است.

ست کردن لباس قرمز با مشکی

قرمز و مشکی

دو رنگ قوی، که اگر به خوبی با هم ست شوند شاید کلاسیک باشند ولی جذابیت خاصی خواهند داشت.

ست لباس های زرشکی

لباس های زرشکی رنگ

همچنین لباس زرشکی را می توان با سفید و سیاه پوشید. همچنین توصیه می شود زرشکی، را با جگری ست کنید.

ست کفش قرمز و شلوار طوسی

لباس به رنگ قرمز گوجه ای

قرمز گوجه ای را می توان با رنگ های خنثی کرم، سفید و طوسی به راحتی ست کرد.

ست لیاس آلبالویی با آبی

لباس آلبالویی

لباس قرمز آلبالویی را می توان با زرد کم رنگ، بژ و یا طوسی ست کرد. همچنین آلبالویی را با آبی و یا نارنجی کم رنگ هم ترکیب کنید.

دکوراسیون قرمز

تاثیر رنگ قرمز در دکوراسیون

معمولاً رنگ قرمز در دکوراسیون برای تاکید مورد استفاده قرار می گیرد. دکوراتورها بر این ایده اند که مبلمان قرمز محشر است چون جلب توجه می کند.اثربخشی رنگ‌ ها در هیچ مکانی به اندازه خانه‌ مورد اهمیت نیست. خانه شما پناهگاه و محل استراحت شما و محل ساخت روح و فکر شما است بنابراین باید محیط داخل آن به نحوی باشد که با فکر و روح شما به طور دوستانه تلفیق شود که در این راستا رنگ‌ها مهمترین و مؤثرترین نقش را دارند.رنگ‌های اصلی و ترکیبی می‌توانند روحیه شما را تحریک کنند و به شما آرامش بخشند وخاطرات شاد را در ذهن شما ایجاد کنند یا برعکس.رنگ‌ها در واقع ناقل محیط و کلیدی برای ایجاد حالت‌های مختلف در خانه شما محسوب می شوند.فقط باید به خاطرداشته باشید که همیشه در انتخاب رنگ دقت کرده و رنگ متناسب با محیط و روحیه خویش را انتخاب کنید تا همواره احساس آرامش داشته باشید.در روانشناسی رنگ قرمز آمده است که رنگ قرمز یک رنگ قوی است و ضربان قلب را تشدید می‌کند، فشار خون را بالا می‌برد و باعث می‌شود حرکت تنفسی بالا برود.

حتماً بخوانید:
همه چیز در مورد رنگ قرمز از دیدگاه قرآن

همه چیز در مورد رنگ قرمز از دیدگاه قرآن

رنگ قرمز ، رنگي گرم و منبسط است، رنگي زنده در عين حال پر نيرو و مصمّم به نظر مي رسد. در قرآن رنگ سرخ و قرمز به عنوان رنگ های روز قيامت شناخته می شود…

در دکوراسیون منزل رنگ قرمز را می‌توانند در برخی از فضاها استفاده کنید نه در همه دیوارها و فضاها.رنگ قرمز همان طور که اشاره شد، حس بویایی و اشتها را تقویت می‌کند و برای استفاده در آشپزخانه یا اتاق ناهار خوری توصیه می‌شود. می‌توانید حتی در مبلمان این دو فضا از این رنگ استفاده کنید.یک اتاق ناهارخوری را در ذهن خود مجسم کنید که دارای یک میز ناهارخوری با یک رومیزی قرمز متمایل به شرابی است.با صندلی‌های چوبی که رویه صندلی‌ها هم از تنالیته شرابی استفاده شده است.بشقاب‌های زرد لیمویی با دستمال سفره‌های شرابی به همراه لیوان‌های آب آلبالو به همراه یک گلدان رز قرمز با شمعدان‌های قرمز گیلاسی چه میز شام رمانتیک و گرمی را ایجاد می‌کند.روحیه تمام افراد پشت میز را در یک لحظه می‌توانید ببینید، همه آنها با اشتها و دارای فکر آسوده هستند.این رنگ اغلب به عنوان رنگ حاشیه برای درهای ورودی می‌‌تواند استفاده شود چون شکوفایی و شادی را به خانه هدایت می‌کند.در روانشناسی رنگ قرمز آمده است که رنگ قرمز فضاهایی مثل حال ورودی یا راهروها را می‌تواند برافروخته کند.این رنگ چشم را به طرف خود جذب می‌کند ولی به عنوان رنگ دیوارها در فضاهای کوچک مخصوصاً تنالیته تیره آن توصیه نمی شود چون روحیه دلتنگی را به وجود می‌آورد.رنگ قرمز سطح انرژی را در اتاق افزایش می‌دهد و هیجانات آدمی را بالا می‌برد و در اتاق‌ خواب جفت‌ها توصیه می‌شود و عشق را به محیط خواب آنها به ارمغان می‌آورد.ولی در اتاق خواب کودکان توصیه نمی‌شود زیرا سطح انرژی آنها را بالا برده و بی‌خوابی در آنها ایجاد می‌کند. استفاده از این رنگ برای افرادی که دارای فشار خون بالا هستند نیز توصیه نمی‌شود.اتاق خوابی را تصور کنید که دارای پرده‌های قرمز شرابی، روتختی‌هایی از همان رنگ، چراغ خواب گوجه‌ای در کنار تختخواب، دمپایی روفرشی گیلاسی در کنار تختخواب، قالیچه شرابی رنگ در کف اتاق و رنگ دیوارهای اتاق تلفیقی از رنگ قرمز با سفید ‌باشد چه اتاق خواب گرم و رویایی! آیا می‌توانید گرمای آن را در وجود خویش حس کنید؟

در روانشناسی رنگ قرمز آمده است که این رنگ برای اتاق نشیمن یا اتاق مهمان نیز مطلوب است چون تمام فضای اتاق را احاطه می‌کند و صمیمیت را در افراد ایجاد می کند.دیوارهای قرمز گیلاسی اتاق نشیمن با مبل‌های راحتی هم‌رنگ دیوارها چه فضای جالب و گرمی را برای مهمان‌ها در هنگام صرف چای ایجاد می‌کند!علاوه بر رنگ دیوارها و مبلمان می‌توانید از این رنگ به عنوان زمینه رنگی در طاقچه‌ های تورفته گنجه‌ها، داخل کابینت‌های آشپزخانه استفاده کنید.رنگ قرمز بهترین سپر در مقابل سرمای زمستان است. مخصوصاً در منازلی که از گرمای طبیعی خورشید بی‌بهره هستند؛ استفاده از رنگ زرد و قرمز در قسمت‌هایی از منزل گرما را به افراد خانواده هدیه می‌دهد.در دکوراسیون منزل بهتر است از رنگ قرمز در جاهای خاص مورد علاقه استفاده شود، تا از این طریق آن بخش بیشتر در معرض توجه قرار گیرد. استفاده از قرمز در اطراف شومینه، حتی اگر خاموش باشد، نشانگر وجود گرما است.در روانشناسی رنگ قرمز آمده است که اگر تأثیر هر رنگ را در روح و ذهن خویش جای دهیم می‌توانیم محیط مطلوبی را در منزل خویش فراهم کنیم و از وجود آنها در اطراف خویش لذت ببریم.در مکان های تجاری استفاده از مبلمان چرمی قرمز در یک فضای کاملا سفید همراه با آویزهای قرمز به حدی جاذب است که هر کس را وادار به نشستن می کند.از قرمز در سالن های آرایش و اتاق پرو نیز می توان استفاده کرد.

پرچم چه کشورهایی رنگ قرمز دارد ؟

پرچم کشورهایی که رنگ قرمز دارند

 1. آلبانی
 2. اتریش
 3. بحرین
 4. کانادا
 5. دانمارک
 6. انگلستان
 7. گرجستان
 8. گرینلند
 9. هنگ کنگ
 10. اندونزی
 11. ژاپن
 12. لتونی
 13. موناکو
 14. لهستان
 15. سوئیس
 16. سنگاپور
 17. ترکیه
 18. تونس
 19. پرو
 20. قطر
 21. مالت
 22. پادشاهی بوتان
 23. ترینیداد و توباگو
 24. یمن
 25. مکزیک
 26. ایران
 27. ایتالیا
 28. لبنان
 29. چین
 30. قرقیزستان
 31. جمهوری مقدونیه
 32. مونته‌نگرو
 33. اسپانیا
 34. ویتنام
 35. آنگولا
 36. بلژیک
 37. آلمان
 38. برونئی
 39. مصر
 40. تیمور شرقی
 41. اوگاندا
 42. بنگلادش
 43. مالاوی
 44. مراکش
 45. زامبیا
 46. سودان
 47. سوریه
 48. امارات متحده عربی
 49. بنین
 50. بولیوی
 51. بورکینافاسو
 52. کامرون
 53. جمهوری کنگو
 54. گرنادا
 55. گینه
 56. لیتوانی
 57. مالی
 58. سنگال
 59. غنا
 60. گینه بیسائو
 61. سائوتومه و پرنسیپ
 62. وانواتو
 63. سری‌لانکا
 64. سورینام
 65. تاجیکستان
 66. توگو
 67. ترکمنستان
 68. گویان
 69. موزامبیک
 70. سنت کیتس و نویس
 71. زیمبابوه
 72. دومینیکا

Psychology of red

همه چیز درباره رنگ قرمز

نماد رنگ قرمز در کامپیوتر

کد رنگ سرخ در محیطهای داس 0x4 می‌باشد و در محیط ویندوز 0xff0000 می‌باشد.

قرمز در الکترونیک

در الکترونیک معمولاً سیم های مثبت تغذیه را با این رنگ مشخص می‌کنند. همچنین در مقاومتهای رنگی رنگ سرخ به معنی عدد «دو» می‌باشد.

رنگ قرمز در طبیعت

ستاره شناسی : در ستاره‌شناسی ستاره‌ها و شبه ستاره‌های گروه M (ستاره‌های با کمترین حرارت) به عنوان ستاره‌ های قرمز طبقه‌ بندی می‌شوند همچنین مریخ به خاطر سطح پوشیده از اکسید آهنش به عنوان سیاره قرمز شناخته می‌شود.مشتری در سطح خود یک نقطه قرمز بسیار بزرگ دارد که به شکل یک توپ فوتبال کمی بالا از استوای سیاره قرار گرفته‌است. ستاره شناسان عقیده دارند که این دایره نوعی طوفان است.

دستگاه بدن (خون رسانی) : خون حاوی اکسیژن نیز به علت اکسیده شدن هموگلوبین آن قرمز است.

حیوانات : رنگ قرمز اولین رنگی است که به وسیله آب دریا جذب می‌شود و به این دلیل بسیاری از ماهی‌ها و بی‌مهرگان دریایی قرمز رنگ در محل زندگی خود سیاه دیده می‌شوند.زمانی که دربارهٔ رنگ‌آمیزی حیوانات صحبت می‌شود قرمز معمولاً به رنگ‌های بین قهوه‌ای و قرمز اطلاق می‌شود.در این حالت ممکن از این رنگ برای شرح رنگ پوشش گاو یا سگ استفاده شود. همچنین از این رنگ برای نام‌گذاری گونه‌های مختلف حیوانات مانند روباه قرمز، سنجاب قرمز، گوزن قرمز، سینه سرخ، بلبل دم قرمز و … استفاده می‌شود.به همین ترتیب از این رنگ برای مشخص کردن چیزهای مختلفی که به نوعی با این رنگ در ارتباط هستند مانند خاک سرخ، موی سرخ یا سرخ‌پوست استفاده می‌شود. زمانی که از این رنگ در مورد گل‌ها استفاده می‌شود منظور رنگی نزدیک به ارغوانی یا صورتی است.

رنگ‌ های سرخ در اچ. تی. ام. ال (HTML)

رنگ سرخ، از رنگ‌های استاندارد در زبان اچ. تی. ام. ال، است که می‌توان برای به‌کارگیری آن، نام انگلیسی اش (red) را درج نمود.

لباس عروسی قرمز رنگ

در بسیاری از کشورهای آسیایی، لباس‌ های عروس معمولاً قرمز رنگ هستند؛ این رنگ برای آنان نماد شادی و خوشبختی‌ است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (26 رای)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

لیلا | ۳ سال پیش
توضیحات برای رنگ قرمز بسیار عالی و کامل
واقعا خسته نباشید
1
4

hits