دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
ساخت اولین آجر بیولوژیکی دنیا با ادرار انسان

آیا میدانید اولین آجر بیولوژیکی از ادرار انسان ساخته شده است ؟

ساخت اولین آجر بیولوژیکی دنیا با ادرار انسان
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دانشمندان موفق شده اند با ادرار انسان آجری بسازند که هم در موارد مختلف ساختمانی قابل استفاده است و هم در دمای اتاق تهیه می شود و نیاز به کوره 1400 درجه ای ندارد و در نتیجه سبب آلودگی محیط زیست نمی شود .

ساخت آجر سازگار با محیط زیست از ادرار انسان

دانشمندان معتقدند ادرار طلای مایع است و 97 درصد از فسفر موجود در ادرار را می توان به فسفات کلسیم تبدیل کرد . با دلگرم همراه شوید .

آیا میدانید اولین آجر بیولوژیکی از ادرار انسان ساخته شده است ؟

ساخت اولین آجر بیولوژیکی دنیا با ادرار انسان

علوم مدرن در حال یافتن راه هایی است که از مواد زائد بدن انسان استفاده کند. محققان اخیرا از ادرار انسان برای شارژ تلفن های همراه، وسایل نقلیه هیدروژنی و حتی آجرهای بیولوژیکی استفاده نموده اند.

در حال حاضر یک تیم از دانشگاه کیپ تاون یک آجر توسعه داده است که گفته می گردد اولین آجر بیولوژیکی دنیا است و با ادرار انسان ساخته می گردد و توانایی استفاده در احتیاجهای مختلف را دارد.

این تکنولوژی بر اساس یک فرآیند طبیعی مشابه با شکل گیری صدف دریایی به نام ته نشینی کربنات میکروبی(microbial carbonate precipitation) عمل می نماید. دانه های شن و ماسه با باکتری ها تجمیع می شوند و یک آنزیم به نام اوره آز فراوری می نمایند.

وقتی اوره آز در معرض ادرار قرار می گیرد، یک ترکیب درون آن را می شکند که اوره را شکل می دهد و این آن واکنش شیمیایی است که کلسیم کربنات را برای تشکیل آجر مذکور فراوری می نماید.

مهندسان دانشگاه کیپ تاون در طول چند ماه گذشته در حال آزمایش این فرآیند برای فراوری مواد مختلف با شکل و استحکام متفاوت بوده اند و انتها موفق به فراوری آجرهای مقاوم شدند.

دکتر دیلون رندال که در این در سمت چپ تصویر واقع شده است، تحقیقاتی را انجام داد که با آزمایش دستورهای مختلف، منجر به ساخت آجر ساخته شده با ادرار انسان شد.

تیم سازنده می گوید می توان آجرهایی با قدرت های متفاوت و بر اساس احتیاج مشتری فراوری کرد. این محصول همچنین دارای مزایای زیست محیطی قابل توجهی است ؛ زیرا در دمای اتاق شکل می گیرد، در حالی که فراوری آجرهای رایج احتیاج به کوره هایی با دمای 1400 درجه سانتی گراد دارد سبب فراوری کربن دی اکسید و نهایتا آلودگی هوا می گردد.

این تکنولوژی دارای توانایی فراوری چیزی بیشتر از آجرهای سازگار با محیط زیست است. تیم سازنده، ادرار به عنوان طلای مایع توصیف می نماید، چرا که دارای مقادیر زیادی نیتروژن، فسفر و پتاسیم است که می توان از آنها استفاده کرد و به عنوان مواد اولیه برای ساخت محصولات مختلف تجاری مورد استفاده قرار داد.

رندال می گوید: کار ما مثالی از هر چیز که خار آید، یک روز به کار آید، است. نه تنها راجع به ادرار، بلکه از سایر زائدات نیز می توان استفاده های مختلفی کرد. بستگی به نحوه تفکر و خلاقیت شما دارد.

بیشتر بخوانید :

آیا میدانید ادویه مخصوص قورمه سبزی چه ادویه ای است؟

آیا میدانید گوشت مرغ بهتر است یا گوشت بوقلمون؟

آیا میدانید گوشت شتر مرغ چه خواصی دارد؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits