alexametrics
دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۰۸ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۱ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
اردک با مرغابی چه تفاوتی دارد ؟
75
زمان مطالعه: 4 دقیقه
بعضی از جانوران اینقدر بهم شباهت دارند که گاهی اوقات آنان را با هم اشتباه می گیریم. اردک و مرغابی نیز جز این دسته جانوران هستند که زیاد بین آندو تفاوت گذاشته نمی شود. با ما در دلگرم همراه شوید تا با تفاوت بین اردک و مرغابی آشنا شویم .

تفاوت اردک و مرغابی

اگر در نزدیکی آبی از هر اندازه و شکلی زندگی می کنید، احتمالاً در نزدیکی تان تعدادی اردک هم زندگی می کنند. اردک ها هم نزدیک آب شیرین و هم نزدیک آب دریا و بر روی هر قاره ای در جهان (به جز قاره قطب جنوب) زندگی می کنند.

فرق بین اردک و مرغابی

اردک ها پرندگانی دوستدار آب اند و هم در آب شیرین و هم در آب دریا یافت می شوند. اردک ها معمولاً با پرندگان کوچک دیگری که در نزدیکی آب زندگی می کنند مانند ماهی خوار و چنگر اشتباه گرفته می شوند.

درواقع اصطلاح «اردک» نامی است که برای شمار زیادی از پرندگانی که نزدیک آب زندگی می کنند به کار می رود. اردک ها کوچک تر از دیگر پرندگان آبی مانند قوها و غازها هستند.

اردک نر بال و پر رنگارنگ تری نسبت به اردک ماده دارد در حالی که پرهای ماده ساده و یکنواخت به نظر می رسد. دلیل اش این است که اردک نر باید قادر به جذب یک اردک ماده باشد.

در حالی که اردک های ماده - به ویژه هنگامی که از نوزادان و لانه شان مراقبت می کنند - لازم است بتوانند با محیط اطراف شان قاطی شوند تا از چشم شکارچیان پنهان شوند. اردک ها تقریباً همه چیز می خورند اما در طبیعت در درجه اول با خوردن گیاهان آبزی و حشرات به حیات شان ادامه می دهند.

فرق اردک با مرغابی

اردک پرنده‌ایست تخم‌گذار که بیشتر در آب زندگی می‌کند. گونه‌های زیادی از اردک در دنیا هستند که هنوز شناخته نشده‌اند.این پرنده پرهای چربی دارد تا با تماس به آب، پرها خیس نشود و پرنده پس از خارج شدن از آب سنگین نشود

اردک پرنده‌ای با بدن کشیده و پاهای کوتاه است که باعث می‌شود بدنش نزدیکِ زمین قرار گیرد. اردک از پرندگان نوک‌پهنی است که در جانورشناسی به آن‌ها لاملیورستر Lamelliorostere می‌گویند. درازا و حجم بال اردک نسبت به سایر طیور متوسط است و اردک اهلی بدین دلیل به خوبی نمی‌تواند پرواز کند

فرق بین اردک و مرغابی در چیست؟

مرغابی، بت یا سیکا نامی است که معمولاً برای تعدادی از گونه‌های مرغابی سانان در خانواده پرندگان به کار می‌رود. اردک‌ها به چندین زیرخانواده تقسیم می‌شوند.

مرغابی که دارای ابروی سفید رنگیست دارای پروازی تیز و تند است. رنگ کلی نرها سبز فلزی و براق است و تنها روی بال‌ها، پرهای سفید رنگ دارند. پاها و نوک آن‌ها خاکستری رنگ بوده و ماده‌ها کم رنگ تر از نرها هستند.

مرغابی در یک دوره تخمگذاری حداکثر ۲۶ تخم زردرنگ گذاشته و در آب‌های کم عمق زندگی می‌نمایند. زمستان‌ها در مرداب انزلی و استان مازندران دیده شده‌اند. زادبوم اصلی آن‌ها اروپای شمالی است.

فرق مرغابی و اردک

مرغابی‌ها اغلب پرندگان آبی هستند که بیشترشان کوچک‌تر از هم‌خانواده‌های غاز و قو هستند. مرغابی‌ها هم در آب دریا و هم در آب شیرین زندگی می‌کنند.

مرغابی لغت عامیانه ای است که به همه برندگانی مانند اردک ها و بغضآ غاز ها گفته می شود و از نظر پرنده شناسی پرنده ای به نام مرغابی نداریم.

تفاوت بین مرغابی و اردک

و اما تفاوت بین مرغابی و اردک از نظر ظاهری مرغابی ها بزرگتر، گردن بلند تر و افراشته تر، پر سر و صدا تر هستند ولی اردک ها کوچک جثه تر، با گردن کوتاه تر و کم سر و صدا تر هستند. از نظر رفتار تغذیه ای اردک ها در آب سر و ته می شوند و از مواد غذایی داخل آب تغذیه می کنند.

divider

بیشتر بخوانید:

تفاوت بین سمور و راسو در چیست ؟

کدام حیوانات پریود میشوند؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.5 از 5 (75 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits