تشخیص سن و نر یا ماده بودن مرغ مینا

۱۸,۸۰۶
۹۷
۲
پنج شنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ۰۵:۳۲

تشخیص جنسیت مرغ مینا : از روی مشخصات ظاهری نمی توان به نر یا ماده بودن مرغ مینا پی برد، قدرت سخن گویی در هر دو جنس نر و ماده مساوی است و هیچ نیازی به شناخت جنس پرنده نمی باشد، مگر اینکه کسی علاقمند باشد که جنس پرنده خود را بداند و چنانچه کسی اصرار داشته باشد که جنس پرنده خود را بداند می تواند از آزمایش تعیین جنس بوسیله ی DNA، تعیین جنس از طریق جراحی و روش های دیگر برای تعیین جنس پرنده خود استفاده نماید.

در غیر این صورت باید آنقدر صبر کند تا پس از تخم گذاری پرنده بتواند جنس ماده را تشخیص دهد. برخی از پرورش دهندگان معتقدند دهان پرنده نر سیاه رنگ تر از پرنده ماده می بادش که این موضوع سندیت علمی ندارد. قابل ذکر است که از روی تجربه می تواند رد برخی اوقات جنس پرنده را تشخیص داد، اما احتمال خطا نیز وجود دارد، لذا برای اطمینان کامل از جنسیت پرنده باید از روش های علمی و آزمایشگاهی استفاده کرد.

تشخیص جنسیت و سن و سال مرغ مینا

راههای تعیین جنسیت مرغ مینا:

تعیین جنسیت دقیق مینا فقط از آزمایش خون آنها مشخص می شود ولی راه های دیگری برای تشخیص جنسیت مرغ مینا وجود دارد که بصورت حدث یا تقریبی میباشند.

 1. در روش تقریبی نوک مینا را بازکرده و سقف دهان را نگاه کنید اگر سقف دهان،سیاه رنگ بود مینای شما نر است ولی اگر زرد رنگ بود،ماده است.
 2. جثه مینای نر نسبت به مینای ماده بزرگتر بوده و رنگ بال های نر کمی پر رنگ تر یا قهوه ای تر است سر مینای نر معمولا درشت ترمیباشد.

جنس نر بهتر است یا ماده: هر دوی آن ها مقلدین خوبی هستند و پرنده ماده هم به خوبی پرنده نر قدرت حرف زدن و فراگیری کلمات و جملات را دارد.

راههای تشخیص سن مرغ مینا

برای تشخیص سن مرغ مینا روش هایی وجود دارد ولی لازم به ذکر است که این روش ها سن دقیق مینا را مشخص نمی کنند فقط حدود سنی را نشان خواهند داد.

 1. دور چشم مرغ مینای جوان سفید و مرغ مینای میانسال به رنگ کرم و مرغ مینای پیر زرد رنگ می باشد.
 2. مرغ مینای جوان و کم سن و سال،دور چشمش صاف و بدون چروک است ولی مرغ مینای پیر دور چشمش پر از چین و چروک می باشد

تشخیص جنسیت و سن و سال مرغ مینا

بیشتر بخوانید :

بهترین نحوه نگهداری و بزرگ کردن جوجه مرغ مینا

کاربر گرامی چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده لایک کنید ، یا راهکاری دیگری دارید با دیگر کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاد


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(97 امتیاز , میانگین: 4.3 از 5)  
ادعوت به همکاری پزشکان

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
de
نیما | ۲ ماه پیش
سلام مینایی دارم که یک ماهه خریدم ونمیدونم صحبت یاد میگیره یا دیرشده لطفا کمکم کنید
۰
۰
پاسخ ها:
  ir
  همایون | ۲ ماه پیش
  سلام تاو وقتی از خودش صدا در نیاره (صدای پرنده) نمیشه چیزی بهش یاد داد. بعدش کلمه های کوتاه مثلا "بیا" رو بهش یاد بده. بعدش هر چی بخوای با تکرار یاد میگیره. فقط حوصله میخواد
  ۱
  ۰
 

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter