دلگرم
امروز: جمعه, ۳۰ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۵ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
سیاره ای مناسب برای زندگی کشف شد
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سیاره جدید -جایی برای زندگی-سیارهای مناسب برای زندگی-سیاره ای شبیه سیاره زمین-کشف سیاره ای جدید-نجوم و حوادث آن-فضای پیرامون سیاره

سیاره

سیاره ای جدید کشف شد

به گزارش فارس، ستاره شناسان بر این باورند که سیاره‌ای را شناسایی کرده‌اند که شرایط مساعدی برای زندگی انسان در آن مهیاست اما دشواری‌هایی نیز وجود دارد؛ دانشمندان این سیاره را مانند یک حمام بخار توصیف می‌کنند که محیط چسبنده‌ای دارد و برای انسان ناراحت کننده است.

این مطلب را دانشمندان و ستاره‌ شناسان اروپایی در کنفرانسی در ایالات متحده بیان کردند و افزودند: علاوه بر این سیاره، 50 سیاره دیگر نیز خارج از منظومه شمسی کشف شده است که یکی از آنها دارای محیط فیزیکی نسبتاً مناسبی برای زندگی انسان است.

به گزارش ساینس‌دیلی، با توجه به اینکه یکی از ضروریات حیات بشر آب است، این سیاره آب دارد اما این آب به شکل مایع وجود ندارد بلکه نه بسیار گرم و نه بسیار سرد است و آب سطح این سیاره به صورت بخار وجود دارد.

این سیاره جنسی از سنگ دارد و مانند مشتری از گاز تشکیل نشده است؛ سیاره تازه کشف شده جرمی معادل 3.6 برابر جرم زمین دارد و درجه حرارت آن بین 30 تا 50 درجه سانتی‌گراد است ضمن اینکه سطح آن دارای رطوبت بسیار است.

دانشمندان می‌گویند در زمین 50 درصد رطوبت موجود در ابرها وجود دارد در حالی که این میزان در این سیاره 60 درصد است که به گفته محققان منطقی به نظر می‌رسد.

سیاره جدید hd85512b نامیده می‌شود و 35 سال نوری از زمین فاصله دارد. برای درک بهتر میزان فاصله این سیاره می‌توان گفت که هر سال نوری معادل 5.8 میلیون مایل است. ستاره‌ای که این سیاره به دور آن می‌چرخد، حدود هزار درجه سردتر از خورشید است و هر سال این سیاره معادل 60 روز است.

منبع:شبکه فیزیک هوپااین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (3 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید