دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی

اعمال مستحبی|نمازهای مستحبی|نذر و نیازهای مستحبی|عملهای مستحبی

روزه قضا روزه‌ای است که باید بعد از ماه مبارک رمضان به علت عدم توانایی در ادای کامل روزه‌های مفروض، به جای آن‌ها روزه بگیریم. روزه قضا باید تا آخر شوال که دوازدهمین ماه قمر است، ادا شود.

حاضر نشدن در نماز جماعت از روی بی اعتنایی جایز نیست و سزاوار نیست که انسان بدون عذر نماز جماعت را ترک کند.

وقت خواندن نماز آیات در خورشید و ماه گرفتگی از زمانی است که خورشید یا ماه شروع به گرفتن می کند و بنا بر احتیاط واجب نباید نماز را به قدری تأخیر انداخت که ماه و خورشید شروع به باز شدن کند.

اگر نماز گزار یک رکعت از نماز جماعت را جا بماند باید در زمانی که امام در حال تشهد است، تجافی کند، تجافی یعنی موقع تشهّد امام انگشتان دست و پا را به زمین بگذارد و زانوها را بلند کنیم یا همان نیم خیر نشستن که نه نشسته است و نه ایستاده.

در نماز جماعت، یکى از نمازگزاران که داراى تقوا و عدالت است پیشاپیش جمعیّت مى ایستد و دیگران پشت سر او نماز را بجا مى آورند. کسی که پیشاپیش همه می ایستد امام جماعت نام دارد.

انجام بعضی از کارها حضور قلب لازم هنگام وضو گرفتن را از بین می برد. بهتر است از انجام آنها بپرهیزیم. برای اطلاع از این موارد با ما همراه شوید.

غسل و وضوی قسمتی از بدن که زخمی است و خونریزی دارد و رسیدن آب به آن ضرر ندارد احکامی دارد که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

آیات عظام، خامنه اى و فاضل لنکرانی: با توجه به اینکه قمه زدن در زمان حاضر، به علت عدم قابلیت پذیرش و نداشتن هیچ گونه توجیه قابل فهم، باعث وهن و بدنام شدن مذهب می شود، باید از آن خوددارى گردد.

رُکوع یکی از رُکنهای نماز است. رکوع معمولاً در هر رکعت یک بار انجام می‌شود. حال نظر آیات بزرگ اسلام در مورد مقدار خم شدن در حالت رکوع نماز را در این مقاله با هم می خوانیم.

مراجع بزرگ تقلید در ایران در فتوایی نظر خود را در مورد زکات فطره دانشجویانی که در خوابگاه سکونت دارند، بیان کرده اند. پاسخ آن ها را در ادامه بخوانید.

زکات فطره و یا فطریه یکی از فروع دین اسلام است که هر سال با نزدیک شدن به عید سعید فطر، دفاتر مراجع عظام تقلید مبلغ زکات فطره و کفاره روزه آن سال را اعلام می کنند.

نماز آیات را از این لحاظ نماز آیات مینامند که وقتی نشانه ای یا حادثه ای پیش میاید و مردم دچار ترس میشوند بر مسلمان خواندن این نماز واجب میشود. در این مقاله شما را با ارکان، احکام و جزئیات نماز آیات آشنا میکنیم.

اعمال روز شهادت حضرت فاطمه (س) به منظور گرامیداشت مقام والای ایشان هستند. انجام این اعمال مستحب است و در روایات معتبر توصیه‌های فراوانی دراین‌باره وجود دارد. اقامه عزای فاطمی یکی از مهم‌ترین اعمال این روز است.

روز بیست و هشتم صفر مصادف با وفات حضرت سید انبیاء صلی الله علیه و آله و نیز شهادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام بوده و از این رو در منابع شیعی قیام به مراسم تعزیه این دو بزرگوار و زیارت ایشان از نزدیک و دور توصیه شده است.

نماز شب اول ماه صفر یکی ار اعمالیست که شیعیان حسینی در این شب عزیز انجام میدهند. برای آموزش . نحوه خواندن نماز اول ماه صفر و همچنین اعمال شب اول ماه صفر با ما همراه باشید .

دعای قوی و فوری برای خریدن خانه _ با هیچ چیز به مانند دعا به خدا نزدیک نمی شوید و دعا کردن برای هیچ امر کوچکی را، به خاطر کوچک بودنش رها نکنید.

نماز طَواف یکی از واجبات حج و عمره است. این نماز دو رکعت مانند نماز صبح است که پس از طواف، پشت مقام ابراهیم خوانده می‌شود.

نماز اول ماه ربیع الاول ، نماز ربیع الاول ، آموزش خواندن نماز اول ماه ربیع الاول به سه طریقه .

دعا برای گشایش کار: خداوندا بر محمّد و خاندانش درود فرست و براى من در کارم گشایش و راه نجاتى قرار ده، و از جهاتى که گمان مى برم و یا گمان نمی برم مرا روزى ده همانا تو هرکه را بخواهى بى حساب روزى مى دهی

عید غدیر نیز مانند سایر اعیاد مذهبی، دارای اعمالی است که در این مقاله می خواهیم به ذکر آن ها بپردازیم. با ما همراه باشید.

روزه گرفتن در روز عرفه یکی از اعمالی است که ثواب بسیاری دارد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی درمورد این موضوع در اختیارتان قرار دهیم.

یکی از اعمال روز عرفه تسبیحات عشر است. در این مقاله متن کامل این تسبیحات را به همراه فایل صوتی آن تقدیم حضورتان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

یکی از اعمال روز عرفه انجام غسل است. در این مقاله قصد داریم شما را با این غسل و شرایط و احکام آن آشنا کنیم.

روز ولادت امام رضا (ع) دارای اعمال و دعاهای خاصی است که در این مطلب قصد داریم شما را با این اعمال آشنا کنیم تا با به جا آوردن آن ها پاداش و ثواب بسیاری را از آنِ خود کنید.

در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم قصد داریم حکم فطریه سربازانی که در حال خدمت هستند را بر اساس نظر مراجع تقلید ذکر کنیم. با ما باشید.

اگر شما هم درمورد فطریه جنین داخل شکم دچار سردرگمی و ابهام هستید، این مطلب را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

اگر نمی دانید چگونه باید فطریه یا کفاره خود را پرداخت کنید، این مقاله را از دست ندهید. در ادامه شما را با نحوه پرداخت فطریه و کفاره آشنا خواهیم کرد.

با فرا رسیدن عید فطر و لزوم پرداخت فطریه، این سوال پیش می آید که فطریه به چه کسانی تعلق می گیرد یا به عبارتی دیگر، چه افرادی باید فطریه بپردازند. در ادامه پاسخ این سوال را خواهیم داد.

همانطور که می دانید درمورد فطریه سادات احکام خاصی وجود دارد. در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم قصد داریم شما را با احکام فطریه سادات آشنا کنیم.

شاید تا به حال شنیده باشید که فطریه مهمان بر عهده میزبان است. اما این موضوع شرایطی دارد که در ادامه شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

متن زیارت امام حسین، در اعمال شبهای قدر یکی از مواردی که توصیه شده است زیارت مخصوص امام حسین (ع) است. زیارت مخصوص امام حسین در شب قدر جزء اعمال مستحب بوده و در روایات مختلفی به فضائل آن اشاره شده است .

روزه بدون نماز قبول است ؟ کسی که کا روز را بخوابد روزه اش قبول است ؟ برا رسیدن به سوالات خود با ما همراه باشید .

حکم تست کرونا در شرایط روزه داری چیست ؟ آیا تست کرونا روزه را باطل می کند ؟ تست خون چگونه باعث باطل شدن روزه می شود ؟

جنب شدن در ماه رمضان دو حالت دارد: یا قبل از اذان صبح جنب شده و یا بعد از اذان صبح و در طول روز به طور غیر عمد جنب می شود؛ مثلاً در خواب، منی از او خارج شده باشد.

آیا نماز قضا روزه را باطل میکند ؟ اگر نماز صبح قضا شود روزه باطل شده و دیگر قبول نیست ؟ حکم نماز قضا در ماه رمضان چیست ؟

آیا روزه دار میتواند به دندانپزشکی برود و یا دندان خود را بکشد ؟ آیا پر کردن دندان روزه را باطل میکند ؟ برای پاسخ سوالات خود با دلگرم همراه باشید .

آیا با کاشت ناخن میشود روزه گرفت ؟ حکم کاشت ناخن در روزه داری چیست ؟ برای رسیدن به سوالات خود درباره روزه با کاشت ناخن با ما همراه باشید .

آیا سیگار روزه را باطل میکند ؟ فرد روزه دار می تواند استعمال دخانیات داشته باشد ؟ نظر مراجع درباره دود سیگار و روزه چیست ؟ برای پاسخ های این بخش با ما همراه باشید .

روزه کله گنجشکی و شرایط گرفتن این نوع روزه برای کودکان چگونه است ؟ در روزه کله گنجشکی نیمی از ساعات روز را میتوان آب و غذا خورد. اما سن روزه کله گنجشکی در کودکان چه سنی است ؟

آیا ورزش روزه را باطل میکند ؟ روزه داران عزیزی که ورزشکار نیز هستند بدانند که در ایام مبارک ماه رمضان ورزشی وجود دارد که میتواند روزه شما را باطل کند .
صفحه 1 از 4