دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۹ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۹ اوت ۲۰۲۰ میلادی
دعوای زن و شوهر چه فوایدی دارد؟
24
2.2K
زمان مطالعه: 5 دقیقه
فواید دعوا بین زن و شوهر _ مشاجره بین زن و شوهر امری منفی و اعصاب خورد کن است اما گاهی اوقات نیز می تواند مثبت واقع شود و به شما سود برساند !

بهترین فواید دعوا بین زن و شوهر

طبق تحقیقات انجام شده، ۴۴% زوج‌ ها اعتقاد دارند که اگه دعواهایشان در حد یک روز در هفته باشد، بر بهبود رابطه شان موثر است. با دلگرم همراه شوید .

گاهی هم دعوای زن و شوهری شیرین است !( 7 فایده دعوای زن و شوهر )

دعوای زن و شوهر خوب است یا بد ؟

اگر شما هم هر از گاهی با همسرتان دعوا می‌کنید و از این موضوع نگران هستید، به فوایدی که دعوا‌های سازنده برایتان دارد، نگاهی بیاندازید.

1 - دعوا نشانه‌ای از بلوغ است

دعوا‌های مدام نشانه خوبی برای روابط بلند مدت نیست، اما افرادی که دارای بلوغ فکری هستند،
می‌توانند در این مواقع بر اعصاب شان مسلط باشند و تصمیم درست بگیرند.

اگر شما هم بتوانید در بگو مگو‌ها خودتان را کنترل و از داد و فریاد زدن خودداری کنید و در نهایت بتوانید به یک تفاهم برسید، در بهبود رابطه خود تاثیری مثبت‌ ای گذاشته اید. بنابراین بلوغ فکری تان را در دعوا نیز به کار گیرید.

2 - شما می‌جنگید، چون اهمیت می‌دهید

شاید برایتان ساده‌تر باشد که چشمان تان را به روی مشکلات تان ببندید و کنار بکشید، اما اگر خودتان را برای اعصاب خوردی‌ های دعوا و حرف‌ هایی که دوست ندارید بشنوید، آماده می‌کنید تنها با این هدف است که مشکل بوجود آمده را حل کنید، بدانید که شما در رابطه‌ ای سالم و بلند مدت قرار گرفته اید.

این که شما دعوا را به سکوت ترجیح می‌دهید، یعنی دارید از چیزی که برایتان اهمیت دارد، که همان رابطه با شریک زندگی تان است، دفاع می‌کنید.

گاهی هم دعوای زن و شوهری شیرین است !( 7 فایده دعوای زن و شوهر )

3 - دعوا، ارتباط میان شما را ساده‌ تر می‌کند

اگر می‌خواهید اعتماد را در رابطه تان برقرار کنید، نباید در مقابل مشکلات ساکت بنشینید. در این مواقع شما باید با ذهنی باز به سمت شریک زندگی تان بروید و با او حرف بزنید.

البته حرف زدن تنها کافی نیست، شما باید به حرف‌های او هم به دقت گوش دهید. از آنجا که جر و بحث یکی از راه‌ های برقراری ارتباط است و افراد در دعوا صادقانه و رک‌ تر حرف هایشان را می‌زنند، پس از اتمام آن، صمیمیت بیشتری میانشان برقرار می‌شود؛ بنابراین سعی کنید که در دعوا حرف هایتان را صادقانه، اما با احترام و آرامش به زبان آورید.

4 - بگو مگو نشانه یک رابطه سالم است

محققان اعتقاد دارند که یک رابطه سالم ۷ نشانه دارد که یکی از آن‌ها دعواست. اگر زوج‌ها هیچ موقع با یکدیگر دعوا نکنند، در واقع چیزی میان آن‌ ها اشتباه است. ثابت شده این زوج‌ ها اهمیتی به یکدیگر نمی‌دهند و در واقع همدیگر را رها کرده اند.

دعوا باعث می‌شود که افراد از آنچه برایشان اهمیت دارد یا عصبانی شان می‌کند بیشتر حرف بزنند. البته دعوا باید با احترام و آرامش به همراه باشد تا نتیجه‌ ای مثبت دهد.

5 - دعوا رابطه شما را قوی‌ تر می‌سازد

زمانی که شما با شریک زندگی تان دعوا می‌کنید، مهم نیست که می‌ برید یا می‌ بازید، آنچه اهمیت دارد این است که هر دوی شما در مورد دیگری یا حتی در مورد خودتان، چیز‌های بیشتری می‌فهمید. دعوا‌های کوچک، شخصیت و طرز تفکر واقعی شما را رو می‌کند.

اگر یاد بگیرید که تمام دعواهایتان را با هم حل کنید، در واقع دارید به بهتر شدن رابطه تان کمک می‌کنید.

6 - خشم‌ تان را تخلیه می‌کنید

داشتن رابطه‌ای سالم کار ساده‌ای نیست. اگر شریک زندگی تان برای شما اهمیت داشته باشد، شما باید به حریم او احترام بگذارید، اما اگر او رفتار مشابه‌ ای با شما نداشت، ممکن است از کوره در بروید و دعوا راه بیاندازید.

این بار حق با شماست، در واقع شما حق دارید برای چیزی که برایتان اهمیت دارد، بجنگید. عصبانی شدن راهی برای تخلیه خشم تان است. این باعث می‌شود که ناراحتی تان هر دفعه روی هم تلمبار نشود و ناگهان فوران نکند. اما یادتان باشد که آن را کنترل کنید تا تبدیل به دعوایی سنگین نشود.

7 - در دعوا ابراز علاقه می‌کنید

حتما برای شما هم پیش آمده حرف‌هایی را که در حالت عادی رویتان نمی‌شود یا حتی فرصت نمی‌شود
که به طرف مقابل تان بگویید، در دعوا اعتراف کنید. دعوا یکی از راه‌های ابراز علاقه است. به عنوان مثال شما می‌فهمید که شریک زندگی تان نسبت به اطرافیان شما چه حسی دارد.

بیشتر بخوانید :

اختلالات در روابط زناشویی

۱۰ راهکار مفید برای جلوگیری از تکراری شدن رابطه در زندگی زناشویی

فرا زناشویی چیست؟این مطلب برای شما مفید بود؟

  • منبع
  • vibre.net
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter