دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ مارس ۲۰۲۴ میلادی
مضرات استفاده از اسپری تاخیری
218
زمان مطالعه: 13 دقیقه
اسپری‌های تاخیری راه حلی آسان و سریع برای اثربخشی در ارگاسم مردان هستند. این محصولات به ویژه زمانی که مشکل نعوظ در شما به علت حساسیت فیزیکی است می‌تواند بسیار مفید باشند.

عوارض اسپری تاخیری برای آقایان

با دلگرم همراه باشید تا با اسپری تاخیری و مضرات آن بیشتر آشنا شوید.

استفاده از کدوم بهتره ، اسپری تاخیری یا ژل تاخیری ؟

قبل از اینکه جواب این سوال رو بدست بیارید باید بدونیم که ژل تاخیری و اسپری تاخیری به چه دردی می خورند و از چه چیزی ساخته شده اند و تفاوتشون چیه ؟

همان طور که میدونید زود انزالی یکی از مشکلات بسیار شایع در بین مردان است و در ایران شاید بتوان گفت بیش از 90 درصد مردان از انزال زودرس رنج می برند .

در خیلی از مواقع زود انزالی بعد از ازدواج با گذشت چند سال به مرور بهتر میشه ولی هر کسی نمی تونه چننننننننننننننند سال صبر کنه تا شاید زود انزالی خود به خود و به مرور درمان بشه .

برای همین متخصصین سالیان سال است که در تلاش برای درمان انزال زود رس (premature ejaculation ) هستند .

عوارض اسپری تاخیری

انزال زودرس درمردان

انزال زودرس یکی از مسایلی است که هم برای مرد وهم برای زن میتواند مشکل سازبوده وآنهارا از رسیدن به اوج احساس لذت جنسی محروم سازد.چه بسیارندمردانی که به دلیل انزال زودرس همواره در برابر شریک جنسی خود احساس شرم میکنند وبه همین دلیل ارتباط جنسی آنهابه جای لذت بخش بودن، ناراحت کننده است.بطور طبیعی مدت زمان لازم برای اینکه یک مرد به ارگاسم برسد بین۳تا۱۰دقیقه (بسته به سن وشرایط جسمی فرد)متغیر و بطور متوسط ۵دقیقه برای مردان جوان است.

هرچند بیشتر آقایان تمایل دارند مدت زمان بیشتری تارسیدن به ارگاسم داشته باشند ولی زمان ارگاسم اصلا مهم نبوده وکیفیت ارگاسم بویژه همزمانی ارگاسم طرفین ازاهمیت برخوردار است.

اگر دوطرف بطورهمزمان به ارگاسم برسند حتی اگرمدت کمی نزدیکی کرده باشند درآن صورت نزدیکی موفقی داشته اند.اکثر مردان به موضوع fore play یا معاشقه قبل از انجام عمل نزدیکی بی توجه بوده لذا شریک جنسی آنها بعد از خودشان به ارگاسم میرسد وهمین موضوع درتماسهای بعدی باعث تنش شده وانزال زودرس راتشدید میکند.

عامل ایجاد وتشدید انزال زودرس درمردان

مهمترین عامل ایجاد وتشدید انزال زود رس درمردان اضطراب است.بیاد داشته باشید که بطور کلی انزال زودرس در جوانان وبویژه در افراد تحصیل کرده شایعتر است.اولین قدم برای رفع این مشکل دوری از استرس است.بایدبه مراحل یک کورس جنسی کاملا توجه کرد.یک fore playخوب میتواند تا حد زیادی فاصله زمانی برای رسیدن به ارگاسم را بین زن و مرد کمتر کرده وخیلی کمک کننده باشد.برای مبارزه با انزال زودرس همکاری زن ومرد هردو لازم است.

روشهای دارویی/غیر دارویی/رفتاری و....برای رفع انزال زودرس وجود دارد که بطور خلاصه در این جا راجع به آنها گفتگو میکنیم.

مزایای استفاده از کرم‌ها و اسپری‌های تاخیری

1. گزینه‌ای آسان که نیاز به حداقل تلاش دارد

استفاده از کرم‌ها و اسپری‌های تاخیری شاید سریعترین و ساده‌ترین روش برای مقابله با انزال زودرس باشد. همه‌ی کاری که باید انجام دهید این است که قبل از رابطه جنسی از این محصولات استفاده کنید، چند دقیقه صبر کنید و سپس شستشو دهید و برای رابطه جنسی آماده شوید.

2. استفاده موردی

از مزایای دیگر این محصولات، مصرف موردی آن‌ها می‌باشد؛ بدین صورت که شما صرفا زمانی که قصد برقراری رابطه جنسی دارید از این کرم‌ها و اسپری‌های تاخیری استفاده خواهید کرد.

بنابراین اگر در اغلب اوقات رابطه جنسی ندارید، نیازی به نگرانی در مورد استفاده مستمر از آن‌ها را نیز ندارید و تنها می‌توانید به صورت موردی در زمان رابطه آن‌ها را به کار گیرید. این موضوع در مقایسه با برخی دیگر از روش‌های درمانی، همانند مصرف دارو‌های ضد افسردگی که باید هر روز مصرف شوند گزینه بهتری خواهد بود.

3. مواد تشکیل دهنده ایمن

مواد تشکیل دهنده این کرم‌ها و اسپری‌ها عموما بنزوکائین، لیدوکائین و بی حس کننده‌های موضعی هستند که به طور کلی برای بیشتر افراد سالم در نظر گرفته می‌شوند.

برای مثال کاندوم‌های تاخیری نیز حاوی چنین موادی می‌باشند. برخی افراد ممکن است واکنش نامطبوعی به کرم‌های بی حسی موضعی داشته باشند، اما این بسیار نادر است و اکثر افراد این ماده و سایر ترکیبات این کرم‌ها و اسپری‌ها را به خوبی تحمل می‌کنند.

4. در دسترس بدون نسخه پزشک

اکثر اسپری، کرم و قرص‌های تاخیری را می‌توان به راحتی و بدون نسخه پزشکی خریداری کرد و حتی به صورت آنلاین سفارش داد؛ بنابراین اگر شما در مورد صحبت با پزشک خود در مورد آن نگران هستید و احساس خجالت می‌کنید، استفاده از این محصولات گزینه‌ی مثبت و مناسبی محسوب می‌شود که می‌تواند از هر گونه خجالت بالقوه پیشگیری نماید

درمان انزال زودرس


برای درمان انزال زودرس روشهای متفاوتی وجود داردکه یکی از آنها squeezing techniqu است.دراین روش آلت شما توسط خودتان یاشریک جنسی تان بوسیله دست تحریک میشود ولی به محض اینکه خواستید به انزال برسید،سریعا"تحریک را قطع کرده وتوسط دوانگشت شست واشاره زیر‌آلت تناسلی (درست محل ختنه‌ درپایین گلانس)را فشار داده وتا بیست میشمارید.

این فشار باعث میشود تاازرسیدن به ارگاسم خارج شده وبتوانید مجددا" به تحریک جنسی ادامه دهید.بعدازچندبار تکرار میتوانید دربارپنجم به تحریک ادامه داده وانزال داشته باشید. به مرور زمان و باتکرار این تمرین دریک دوره حداقل ۲ماهه بدن شما یاد میگیردکه هنگام فعالیت جنسی دیرتر به ارگاسم برسد و مشکل شما بر طرف خواهد شد.


یکی از روشهای موثر برای رهایی از انزال زود رس روش start & stop نام دارد.در این روش شما به فعالیت جنسی پرداخته و بعداز آنکه تحریک شما به حداکثر رسید و درست پیش از آنکه ارگاسم شوید، دست از فعالیت برداشته وبرای مدت کوتاهی هیچ تحریکی انجام نمی دهید.

هر چند در ابتدا ممکن است مشکل به نظر برسد ولی به مرور زمان شما از لذت جنسی زیادی بهره مند خواهید شد.یکی از بهترین راههای انجام این روش آنست که در ابتدا از روش ۴به ۱ شروع وبعد به تدریج آنرا افزایش داده و به ۹ به ۱ برسانید.

یعنی در آمیزش های اول چهار بار آلت خود را وارد واژن نموده وبعد مکث کنید ودوباره چهار بار وارد نموده ومجددا چند ثانیه صبرکنید وهمین طور ادامه دهید تا نهایتا به انزال برسید.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم / اسپری تاخیری / بهترین اسپری تاخیری در داروخانه ها / عوارض اسپری تاخیری

عوارض استفاده از اسپری تاخیری

بسته به وضعیت بدنی خود میتوانید در طول چند هفته یا چند ماه تعداد دفعات تحریک را بتدریج افزایش داده ودر نهایت به بهترین حالت آن یعنی نه بار ورود آلت تناسلی ویکبار توقف (۹به۱) برسانید.

لازم به تذکر است که چون بیشترین لذت زن در هنگام ورود آلت تناسلی مرد به واژن میباشد بسیاری از زنها نیز طرفدار این روش بوده واز آن لذت جنسی زیادی میبرند.

علاوه بر این تعدادی از پوزیشن های نزدیکی وجود دارد که چون در آنها تحریک آلت تناسلی مرد به حداقل میرسد میتوانند درطولانی کردن زمان رسیدن به انزال مفید باشند.

یکی دیگر از راههای جلوگیری از انزال زودرس استفاده از کاندوم میباشد.کاندوم یکی از روش های پیشگیری از حاملگی بوده که از انتقال بیماریهای جنسی بویژه ایدز وسوزاک هم جلوگیری میکند.

بعلت پوشش پلاستیکی کاندوم آلت تناسلی کمتر تحریک شده و زمان انزال طولانی تر می شود.عده ای حتی ترجیح میدهند برای طولانی ترشدن زمان رسیدن به ارگاسم ازدو کاندوم بروی هم استفاده کنند.

اخیرا" نوعی کاندوم توسط شرکت viagra تولید و در ایران نیز توزیع شده که دارای مواد بی حسی وتاخیری است و مانع انزال زود رس میشود.

به هرحال استفاده از کاندوم تا حد زیادی به سلیقه طرفین بستگی دارد.

چون بعضی از زوج ها معتقدند استفاده از کاندوم لذت یک نزدیکی طبیعی را از بین میبرد و آنرا پلاستیکی وبی احساس میکند! بیاد داشته باشید که هنگام استفاده از کاندوم ازمواد روغنی مثل وازلین استفاده نکنید چون احتمال پارگی آن وجود داشته وخطر حاملگی ویا انتقال بیماری های جنسی بخصوص ایدز را بدنبال دارد.

یکی از راههایی که اخیرا خیلی مورد استفاده قرار میگیرد استفاده از داروهای بی حسی است.کلیه این مواد از خانواده لیدوکایین بوده وبه فرم های مختلف مانند اسپری، کرم، ژل دربازار وجود دارند. این داروها با بلوک کردن هدایت عصبی مانع انتقال تحریک حسی از اعصاب ناحیه آلت شده و درنتیجه زمان رسیدن به انزال افزایش می یابد.

باید توجه داشت که استفاده از مواد بی حسی شمشیر دو لبه بوده و استفاده زیاد و نادرست از آنها میتواند.

هدایت عصبی را از آلت کاملا متوقف نماید. درنتیجه مرد نه تنها از نزدیکی هیچ احساس لذتی نمی برد بلکه حتی ممکن است برای مدت کوتاهی شهوت خود را هم از دست بدهد وحتی قادر به نعوظ و انجام عمل نزدیکی هم نباشد!

اگر از اسپری استفاده میکنید باید نوع مرغوب آنرا تهیه کنید.کلیه اسپری های بی حسی با نامهای جعلی ۲۴۰۰۰ و۳۶۰۰۰ و۴۰۰۰۰ ومانند آن که از کشورهای عربی وارد میشوند تقلبی بوده و استفاذه از آنها بی خطر نیست.

بهترین محل برای استفاده از اسپری ناحیه زیر کلاهک آلت است.بهتر است بیست دقیقه قبل از نزدیکی یک یا دو پاف در این محل اسپری نمایید.

به مرور زمان هر کس با توجه به وضعیت بدنی میتواند مقدار اسپری مناسب برای بدن خود را پیدا کند. روش استفاده از کرم ها وژل های بی حسی هم مانند اسپری است.هنگام استفاده از مواد بی حسی بیاد داشته باشید که حتما چند دقیقه قبل از انجام نزدیکی باید آلت خود را چند بار با آب بشوویید یا اینکه از کاندوم استفاده نمایید

زیرا این مواد خیلی سریع از طریق مخاط واژن جذب شده وباعث بی حسی آن میشود در نتیجه شریک جنسی شما هیچ لذتی از آمیزش نمیبرد و یا اینکه دیرتر ارضاء خواهد شد و نتیجه معکوس خواهید گرفت.

در صورت استفاده از مواد بی حسی باید به وضعیت طرف مقابل نیز توجه داشته باشید.بعضی ها خوشحال ازاینکه دیگر انزال زودرس ندارند، مدت طولانی پشت سر هم نزدیکی کرده و باعث آسیب مخاط واژن واحساس درد وناراحتی در طرف مقابل میشوند.

بهمین خاطر ممکن است دفعه آینده، دیگر اسپری بی حسی خود را در کشو کنار تختخواب پیدا نکنید!

هرچند گروهی از افراد از داروهای گیاهی ویا شیمیایی برای درمان انزال زودرس استفاده میکنند،

ولی اثر هیچکدام ثابت شده نیست وپروتکل درمانی واحدی برای آن وجود ندارد.داروهایی مانند :ویاگرا، یوهیمبین ومانند آن تاثیری در انزال نداشته فقط باعث ایجاد نعوظ بهترآلت به هنگام تحریک جنسی میشوند.

استفاده از قرص تاخیری نیز مورد استفاده برای درمان زود انزالی میباشد.

گاهی استفاده از داروی فلوگستین بعلت ایجاد بی حسی در آلت میتواند مفید باشد.اثر ویتامین E هم ثابت شده نیست.در طب سنتی وگیاهی تجربه هایی برای درمان این عارضه وجود دارد که در بعضی افراد خیلی هم مثمر ثمر بوده و باعث بهبودی کامل آنها شده است.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم / اسپری تاخیری / بهترین اسپری تاخیری در داروخانه ها / عوارض اسپری تاخیری

عوارض انواع محصولات تاخیری

البته مهمترین مسئله در خصوص مصرف کرم و اسپری های تاخیری این است که آیا مصرف این محصولات واقعا موثر وتقع می‌شوند یا خیر. باید گفت بله؛ اکثر آن‌ها کار می‌کنند و گاهی اوقات تاثیر بسیار خوبی نیز خواهند داشت. با این حال بی حسی که ایجاد می‌کنند در برخی اوقات کمی بیش از حد قوی است و باعث مشکلات دیگر می‌شود که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

1. از دست دادن نعوظ

یکی از عوارض اسپری تاخیری و سایر محصولات مشابه این است که گاهی بیش از حد بی حس کننده هستند. اگر کرم یا اسپری بیش از حد قوی باشد یا بیش از حد استفاده شود، ممکن است حساسیت در آلت تناسلی شما به میزان زیادی کاهش یابد و بی حسی کامل ایجاد شود.

این امر گاهی اوقات ممکن است باعث عدم توان در ایجاد نعوظ و یا حفظ آن شود. در چنین مواردی باید تا جایی که می‌توان آلت تناسلی آغشته به کرم یا اسپری تاخیری را شست وشو داد و تا از بین رفتن بخشی از اثر آن کمی صبر کرد که این موضوع در حین رابطه جنسی وضعیت خوبی نیست.

2. از دست دادن لذت

یکی دیگر از مشکلات رایج استفاده از کرم‌ها و اسپری‌های تاخیری این است که شما به طور موثری حس لذت خود را کاهش می‌دهید. در نظر داشته باشید که به هنگام استفاده از این محصولات تاخیری باید زمان بیشتری را در رختخواب سپری کنید، اما ممکن است حس کمتری داشته باشید و لذت کمتری از رابطه جنسی ببرید.

با این حال درست است که شما احساس لذت کمتری می‌برید، اما آن را برای مدت طولانی‌تر خواهید داشت و از طرف دیگر دانستن این که میزان بیشتری لذت جنسی به شریکتان منتقل می‌کنید، به حس خوبی در رابطه‌تان خواهید رسید.

3. انتقال به شریک خود

یکی دیگر از عوارض اسپری تاخیری و محصولات مشابه، احتمال انتقال اثرات آن به ناحیه تناسلی شریک جنسی‌تان می‌باشد. هر نوع کرم یا اسپری اگر از طریقی به شریکتان انتقال یابد باعث کاهش یافتن حس جنسی برای شریک شما می‌شود؛ بنابراین مهم است که به دقت دستورالعمل‌های آن‌ها را دنبال کنید و به خوبی روی زمان بندی یا شستن درست آن‌ها تمرکز کنید. راه آسان برای جلوگیری از این موارد این است که از کاندوم استفاده کنید.

4. استفاده قبل از رابطه

بسته به وضعیت شما، عمل کردن اسپری یا کرم خود می‌تواند یک مسئله باشد. اگر شما در رابطه‌ای هستید که فرد دارای درک متقابل از مساله شما است، احتمالا مسئله‌ای نیست؛ (به خصوص اگر دقیقا زمانی که می‌خواهید رابطه جنسی داشته باشید را می‌دانید.)

اما اگر شما به تازگی وارد رابطه جنسی شده‌اید، ممکن است این مساله که لازم است قبل از شروع رابطه به حمام رفته و برای استعمال و شست وشوی کرم یا اسپری تاخیری زمانی را به تعویق اندازید،مشکل ساز باشد.

توصیه این است که در چنین مواردی بیشتر زمان خود را برای پیش نوازی با همسرتان به کار گیرید و در واقع از تمرکزی که وی بر روی کار شما دارد بکاهید و بدین ترتیب هر دو از این زمان برای بهبود رابطه استفاده خواهید برد.

5. هزینه بر بودن در طولانی مدت

محصولات بی حس کننده نمی‌توانند انزال زودرس را درمان کنند، بنابراین اگر شما تصمیم به استفاده از آن‌ها به طور مداوم بگیرید، باید به خرید آن‌ها ادامه دهید که این می‌تواند در طولانی مدت برای شما هزینه بر باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (218 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

۱۳ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

رضا | ۴ سال پیش
من موقع نزدیکی برای اولین بار اسپری تاخیری زدم سر آلتم وسط کار آلتم نعوظش خوابید..چکار کنم لطفا راهنماییم کنید تشکر
0
0
پاسخ ها:
شروین | ۳ سال پیش
سلام منم این مشکل رو بعد از چهار سال استفاده دچار شدم لطفا کمک کنید
0
0
66 | ۴ سال پیش
اسپری تاخیری پس از مدتی استفاده باعث میشه نعوظ کامل را از دست بدین و در کل خوب نیست
0
1
ایوب | ۵ سال پیش
سلام.. من زود انزالی شدید دارم داور گیاهی وجود دارد برای حل مشکل ......متشکرم
0
3
مهدی | ۵ سال پیش
من نزدیک ۱سال از اسپری ویگا ۲۴۰۰۰۰استفاده میکردم الان ۲ ماهه دیگه آلتم بلند نمیشه چیکار کنم
2
1
محسن | ۶ سال پیش
ممنون از سایت خوب دلگرم
0
1
میثم | ۶ سال پیش
من عوارض اسبری تخیری رو خاستم نه خریدو فروششو من مصرف کردم التم یک هفتس سوزش داره دلیلش چیه
0
0
پاسخ ها:
رضا | ۶ سال پیش
شما نباید اسپری را طوری استفاده میکردید که داخل سوراخ آلت وارد بشه ! اگه دستور العمل اسپری را هم بخونید نوشته به قسمت داخلی آلت اسپری نشه ! شما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید
0
0
علیرضا | ۶ سال پیش
آقا ارمین اسپری ویگا آلمانی خیلی موثر هست. هم تاخیری خوبیه و هم سفت کننده هست. در فروشگاه لردیا دیدم داشتن. سرچ بکنید
0
0
حسن حسني | ۶ سال پیش
اسپري ايمويشن نمايندگي ثقفي تقلبي است.
0
0
امیر | ۷ سال پیش
اسپری تاخیری مارک ویگا خیلی عوارض داره؟
0
3
آرمین | ۷ سال پیش
خسته نباشید/یه اسپری تاخیری خوب معرفی میکنید؟
0
0
عرفان | ۷ سال پیش
سلام ممنون از راهنماییاتون زحمت کشیدید
0
0

hits