دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ برابر با ۲۳ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
آیا ویار جنین دختر و جنین پسر فرق داره؟

آیا ویار بارداری دختر با پسر فرق دارد؟

آیا ویار جنین دختر و جنین پسر فرق داره؟
2
زمان مطالعه: 7 دقیقه
علائم و نشانه‌های بارداری از جمله حساسیت سینه‌ها، تکرر ادرار و حتی بروز رگهای آبی در قفسه سینه قابل مدیریت است تا اینکه یک روز با احساسی عجیب از خواب بیدار می‌شود. آیا این ویار بارداری است؟ پاسخ مثبت است.

تشخیص جنسیت جنین از روی ویار بارداری

بعد از این که هر مادری باردار می شود، هیجان زیادی پیش از سونوگرافی دارد و به دنبال نشانه هایی برای فهمیدن پسردار بودن و یا دختر دار بودن جنین دوستداشتنی خود می گردد. بی تردید بعد از بارداری تغییرات زیادی در روحیات و ظاهر مادر ایجاد می شود و هر مادر مشتاق فهمیدن هر چه زودتر جنسیت جنین پیش از سونوگرافی می باشد.بعد از این که هر مادری باردار می شود، هیجان زیادی پیش از سونوگرافی دارد و به دنبال نشانه هایی برای فهمیدن پسردار بودن و یا دختر دار بودن جنین دوستداشتنی خود می گردد. بی تردید بعد از بارداری تغییرات زیادی در روحیات و ظاهر مادر ایجاد می شود و هر مادر مشتاق فهمیدن هر چه زودتر جنسیت جنین پیش از سونوگرافی می باشد.زمانی که باردار هستید؛ خانواده، دوستان و چه بسا غریبه‌ها دوست دارند جنسیت جنین شما را پیش بینی کنند. بسیاری از افسانه ها و داستان های مادر بزرگ ها به تعیین جنسیت جنین از روی ویار مادر می پردازد. همچنین نحوه بالاامدن شکم، داشتن تهوع صبحگاهی و حتی سلامت و درخشندگی پوست و مو های مادر در بارداری را به جنسیت جنین مرتبط میدانند .

ویار بارداری چیست؟

تهوع و استفراغ میتواند یکی از علامت های بارداری باشد. ویار بارداری که به آن تهوع صبحگاهی هم گفته میشود صبح ها شدیدتر است. اگرچه این شرایط در هر زمانی ممکن است رخ دهد. شدت علایم ویار بارداری هم در هر خانم متفاوت است. اصطلاح پزشکی ویار بارداری« تهوع و استفراغ بارداری» است که سه چهارم زنان را درگیر میکند . حتی موردهای کم ویار بارداری هم میتواند خانم باردار را آزار دهد.برای دهه ها افسانه هایی با مضمون تعیین جنسیت از روی ویار دهان به دهان گفته شده است. با این تصور که از روی تمایلات غذایی مادر جنسیت جنین را تعیین کنند. گفته میشود که درصورتی که شما به خوردن غذا های شیرین مثل شکلات، میوه ها و لبنیات تمایل دارید، جنین تان دختر است. درصورتی که حس می کنید که احتیاج به خوردن غذا های شور، ترش، غذا های گوشتی، چیپس یا پیتزا دارید، در انتظار یک پسر هستید! ولی نکته مهم در این بین این است که آیا علل علمی در پس این افسانه ها موجود است یا خرافه ای بیش نیستند؟پژوهش های اندکی که پیرامون رابطه بین ویار زنان و جنسیت فرزندانشان انجام شده، هرگز روابط معنادارای را نشان نداده است. بدین معنی که تعیین جنسیت از روی ویار تقریبا غیر ممکن است . اما بدین معنی نیست که تمایل غذایی شما کاملاً بی معنی است! تمایلات غذایی زنان باردار نشان از نیاز های جسمی- تغذیه ای آنان دارد که بایستی مورد توجه قرار گیرد. ولی درصورتی که علاقمند به فهمیدن جنسیت فرزند خود هستید، بهترین زمان و راه تعیین جنسیت جنین انجام سونوگرافی در هفته ۱۶ بارداری و بعد از آن است. نتیجه این سونوگرافی ۹۹ تا ۱۰۰ درصد دقیق است.

ویار و هوس غذایی در بارداری

بیان برخی از علائم جنین پسر در ابتدای بارداری :

انگلیسی ها در قدیم باتوجه به مکان لگد زدن جنین به بدن مادر، نوزاد را تعیین جنسیت می کردند.آنان میگویند که اگرجنین به ناحیه راست بدن مادر باردار لگد بزند، نوزاد پسر خواهد بود.همچنین متخصصان حاذق طب چینی با توجه به نبض لغزان مچ دست مادر باردار، جنین را تعیین جنسیت میکنند .چنانچه نبض سمت چپ سریعتر و لغزان تر از نبض سمت راست دست مادر باشد، نوزاد پسر خواهد بود.چینی ها در علایم جنین پسر در ابتدای بارداری اعتقاد دارند که شکم مادر پسر به شکل دیگ میباشد . ولی در بارداری دختر شکم بصورت حصیری پهن در می‌اید .ایتالیایی ها اعتقاد دارند که در بارداری دختر مادر چاق و تنبل تر از قبل است. در حالی که در بارداری پسر صورت مادر ظریف و لاغرتر به نظر میرسد .

ویار بارداری پسر

این که نوع بارداری میتواند جنسیت فرزند شما را تعیین کند، آنقدر قابل اطمینان نیست. بدین ترتیب به هوای این که ویار بارداری ندارید سراغ خریدن لباس آبی برای پسرتان نروید. اما شواهدی موجود است که نشان میدهد هورمون هایی که نوزادان دختر تولید میکنند میتوانند ویار بیشتری ایجاد کنند.تحقیقات نشان میدهد مادران ابتلا به ویار بارداری شدید در سه ماهه نخست بارداری احتمال این که جنین دختر در شکم داشته باشند بیش تر است. یک مطالعه روی یک میلیون زن سوئدی که به دلیل ویار شدید بارداری در بیمارستان بستری شده بودند نشان داد 55 درصد آن ها دختردار شدند. ولی این تحقیق روی زنانی انجام شد که به علت این مشکل بستری شده بودند.

ویار بارداری دختر

دانشمندان ادعا میکنند که زنان باردار که ویار بارداری بدی را تجربه میکنند بیش تر احتمال دارد که بارداری دختر داشته باشند. متخصصان معتقد هستند زنانی که باردای دختر دارند میزان هورمون بالاتری در بدنشان موجود هست و به همین علت ویار بارداری شدیدتری را تجربه می کنند.

حتماً بخوانید:
ویار شوری و جنسیت جنین : علت تمایل به خوردن شوری در بارداری چیست؟

ویار شوری و جنسیت جنین : علت تمایل به خوردن شوری در بارداری چیست؟

گفته می‌شود که اگر شما به خوردن غذا‌های شیرین مانند شکلات، میوه‌ها و لبنیات تمایل دارید، جنین‌تان دختر است. اگر احساس می‌کنید که نیاز به خوردن…

ویار شوری در بارداری

یک مطالعه جالب بر روی برخی از زنان در در سه ماهه دوم بارداری نشان داد که ۱۳ ٪ آنها معتقد به تعیین جنسیت از روی ویار و تمایلشان به غذا بودند. در حالی که بیش تر زنان حاضر در این پژوهش آرزوی دختر دار شدن داشتند، مادران باسواد و دارای مدرک دانشگاهی، تمایل بیشتری به پسر دار شدن داشتند. متأسفانه این پژوهش مادران را تا زمان زایمان دنبال نکرد، بدین ترتیب نمی دانیم که آیا این زنان جنسیت فرزندشان را درست پیش بینی کرده خود بودند یا خیر.آنچه که مشخص است، این است که بیش تر زنان در زمان بارداری تمایل به خوردن غذا های شور و نمکی دارند و از غذا های شیرین استقبال نمی کنند. بدین ترتیب، چنانچه افسانه تعیین جنسیت از روی ویار حقیقت داشت، بایستی تعداد نوزادان پسر چند برابر دختران می بود!

تشخیص جنسیت جنین از روی ویار بارداری

هوس شیرینی در بارداری

  • کم آبی بدن و افزایش میل به شیرینی خوردن

یکی دیگر از دلایل علمی هوس شیرینی جات در بارداری کم‌آبی بدن است. در طی روز یک زن باردار باید به طور متوسط ۷ لیوان آب میل کند. البته این میزان به وزن و قد هم مرتبط است. بهترین راه برای تشخیص کم‌آبی بدن توجه به رنگ ادرار است. اگر رنگ ادرار زرد پررنگ شود، نشانه‌ای از کم آبی است. پس می‌تواند دلیل افزایش میل به شیرینی جات باشد.

  • تاثیر شیرینی بر جنین

اما حالا که هوس شیرینی جات در بارداری به اثبات رسید و هیچ ارتباطی با جنسیت جنین پیدا نکرد، آیا بر روی سلامت جنین تاثیر منفی می‌گذارد؟ بدون شک افزایش یکی از مواد مغذی در بدن و کاهش سایر مواد معدنی باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری می‌شود.اولین تاثیر شیرینیجات بر جنین ابتلا مادر به کبد چرب، دیابت بارداری و افزایش وزن است. البته سایر مشکلاتی که برای جنین ایجاد می‌شوند عبارتند از:

  • لاغر شدن جنین

برخلاف تصور رایج افزایش هوس به خوردن شیرینی جات در بارداری باعث چاق شدن فرزند نمی‌شود. بلکه حتی ممکن است باعث ضعیف‌تر شدن و لاغری بیش از حد نوزاد در زمان تولد شود.

  • ابتلا کودک به بیماری‌های قلبی

براساس نظر متخصصان، کودکانی که مادرانشان در طی دوران بارداری به دیابت مبتلا بوده‌اند، بیشتر در معرض بیماری‌های قلبی قرار دارند. اگر میزان مصرف شیرینیجات در دوره بارداری بیش از حد باشد، ممکن است این عارضه خود را از اولین ۷ سالگی هم نشان دهد. غذاهای حاوی قند ساختار رگ‌‌های خونی جنین را تغییر می‌دهد.

  • احتمال ابتلا به زایمان زودرس

یکی دیگر از تاثیرات شیرینیجات بر جنین ابتلا به زایمان زودرس است. در شرایطی که مادر به دیابت و یا فشارخون مبتلا شود، تنها راه خارج کردن نوزاد از شکم مادر است. در غیر این صورت خطر زیادی مادر و جنین را تهدید می‌کند. کودکان زودرس هم باید برای مدت زیادی تحت مراقب پزشکی قرار بگیرند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.5 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • bianini.ir
  • madarsho.com
  • karafsapp.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است