دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۹ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۹ اوت ۲۰۲۰ میلادی
ویار شوری و جنسیت جنین : علت تمایل به خوردن شوری در بارداری چیست؟
13
13.6K
زمان مطالعه: 7 دقیقه
گفته می‌شود که اگر شما به خوردن غذا‌های شیرین مانند شکلات، میوه‌ها و لبنیات تمایل دارید، جنین‌تان دختر است. اگر احساس می‌کنید که نیاز به خوردن غذا‌های شور، ترش، غذا‌های گوشتی، چیپس یا پیتزا دارید، در انتظار یک پسر هستید.

ویار شوری و جنسیت جنین

آیا ویار شوری نشانه پسر بودن جنین است ؟

ماه سوم بارداری هستم و ویار به خوردن شوری و ترشی دارم در حالی که قبلاً این اندازه دوست نداشتم. ویار شوری میتونه نشان دهنده جنین پسر باشه؟؟ اصلاً ویار شوری و ترشی با جنسیت جنین در ارتباط هست یا نه؟

ویار شوری و جنسیت جنین ارتباط ثابت شده ی علمی ندارند و صرفاً یک باور عامیانه است.

نوع غذایی که شما دوست دارید جنسیت کودکتان را نشان می‌دهد! این موضوع استناد علمی ندارد و بر اساس تجربیات گذشتگان گفته می‌شود.

زنانی که میل به چیزهای شیرین دارند، مانند شکلات، آب‌نبات، لبنیات به خصوص شیر، احتمالاً دختر خواهند داشت. زنانی که بیشتر غذاهای شور، تند یا ترش می‌خواهند پسردار هستند.

میل به خوراکیهای شور در بارداری

میل به خوراکیهای شور بدین معناست که بدنم به نمک نیاز دارد؟ این نظریه شاید منطقی به نظر برسد ولی حقیقت ندارد. در واقع میل به غذاهای شور در خانم های باردار هنوز شناخته نشده است.

علت این حالت بیشتر از این که نشانه کمبود غذایی باشد، این است که ما به علت تغییراتی که در پرزهای چشایی و حس بویایی مان بوجود آمده است به غذاهای بخصوصی میل پیدا می کنیم.

نوسان احساسات در دوران بارداری میل به غذاهایی که تهیه آن راحت می باشد را هم بوجود می آورد.

به همین دلیل است که بعضی از خانم ها به غذاهای مورد علاقه گذشته شان میل دارند در حالی که بعضی ها به طعمهای تن ماهی، هندوانه و ترشیجات میل پیدا می کنند ولی هیچکس علت واقعی آن را نمی داند.

اگر خوراکی مورد علاقه تان برای شما مفید است زیاد بخورید و اگر مضر است در خوردن آن افراط نکنید.

یک میل عجیب و غریبی که در بعضی از خانم ها بوجود می آید و حتما باید از آن پرهیز کرد، میل به خوردن خاک، گچ، سفال و موادی است که برای آهار دادن لباس بکار می برند.

این حالت اصطلاحا "ویار" نامیده می شود و علت آن کمبود بعضی از مواد غذایی است و بایستی پزشک از آن مطلع شود.

ویار شوری در بارداری

یک مطالعه جالب بر روی تعدادی از زنان در در سه ماهه دوم بارداری نشان داد که ۱۳ ٪ آن‌ها معتقد به تعیین جنسیت از روی ویار و تمایلشان به غذا بودند.

در حالی که بیشتر زنان حاضر در این پژوهش آرزوی دختر دار شدن داشتند، مادران تحصیل کرده و دارای مدرک دانشگاهی، تمایل بیشتری به پسر دار شدن داشتند.

متاسفانه این پژوهش مادران را تا زمان زایمان دنبال نکرد، بنابراین نمی‌دانیم که آیا این زنان جنسیت فرزندشان را درست پیش بینی کرده خود بودند یا خیر.

آنچه که مشخص است، این است که بیشتر زنان در دوران بارداری تمایل به خوردن غذا‌های شور و نمکی دارند و از غذا‌های شیرین استقبال نمی‌کنند.

بنابراین، اگر افسانه تعیین جنسیت از روی ویار حقیقت داشت، بایستی تعداد نوزادان پسر چندین برابر دختران می‌بود.

آیا ویار شوری نشانه پسر بودن جنین است ؟

ویار بارداری چه زمان شروع می شود ؟

اگر شما در شمار 3 زن از 4 زنی (75 درصد) هستید که در سه ماهه اول بارداری دچار ویار بارداری می‌شوید، حالا دیگر خبر بد را شنیده‌اید!

اگر چه این تهوع، اغلب زمانی آغاز می‌شود که خورشید طلوع کرده اما به طور کلی می‌تواند در هر زمان از ساعات شبانه روز رخ دهد. از نظر کلی تهوع و استفراغ بارداری از هفته 6 بارداری شروع می‌شود.

از آنجایی که حس بویایی در زنان باردار به شدت تقویت شده است، ویار بارداری می‌تواند نسبت به برخی غذاهای خاص بیشتر شده یا حتی میل به غذاهای دیگر را تشدید کند.

خبر خوب اینکه برای بسیاری از مادران بارداری ویار بارداری بیش از 12 تا 14 هفتگی طول نخواهد کشید.

هرچند برخی خانم‌ها همچنان در سه ماهه دوم علائم همچنان وجود دارد و برخی مادران که دوقلو باردار هستند حتی ممکن است تا سه ماهه سوم این مشکل را داشته باشند. خبر مهم دیگر اینکه هرچقدر هم که ویار بارداری اذیتتان کند، به جنین آسیبی وارد نمی‌شود.

ویار بارداری پسر

اینکه نوع بارداری می‌تواند جنسیت فرزند شما را تعیین کند، چندان قابل اعتماد نیست. بنابراین به هوای اینکه ویار بارداری ندارید سراغ خریدن لباس آبی برای پسرتان نروید.

البته شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد هورمون‌هایی که نوزادان دختر تولید می‌کنند می‌توانند ویار بیشتری ایجاد کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد مادران مبتلا به ویار بارداری شدید در سه ماهه اول بارداری احتمال اینکه جنین دختر در شکم داشته باشند بیشتر است.

یک مطالعه روی یک میلیون زن سوئدی که به علت ویار شدید بارداری در بیمارستان بستری شده بودند نشان داد 55 درصد آنها دختردار شدند. اما این تحقیق روی زنانی انجام شد که به دلیل این مشکل بستری شده بودند

همین اتفاق در بارداری موجب می‌شود که تمایل به غذا‌هایی پیدا کنید که قبلا سمتشان هم نمی‌رفتید! بسیاری از زنان، برای اولین بار هوس کله پاچه در بارداری می‌کنند!

تغییرات هورمونی بر احساسات شما نیز تاثیر می‌گذارد، بنابراین میل به خوردن غذا‌های چرب نیز ممکن است تحت تاثیر هیجانات درونی شما باشد.

کمبود مواد غذایی توضیح منطقی دیگری برای ویار دوران بارداری است. تمایل به خوردن برخی از غذاها، به دلیل نیاز‌های تغذیه‌ای بدن در دوران بارداری است.

گرایش به غذا‌های خاص ممکن است راه بدن شما بیان کمبود‌های تغذیه‌ای باشد. برای نمونه، به طور ناگهانی متوجه می‌شوید که همین حالا نیاز به خوردن استیک دارید، دلیل این حالت شما ممکن است کمبود آهن باشد.

و لزوم مصرف آهن در بارداری را به شما یادآوری کند. یکی دیگر از ویار‌های معمول در بارداری خوردن شور است.

ممکن است به این دلیل باشد که بدن شما نیاز به آب بیشتری دارد. خوردن نمک باعث تشنگی شده و موجب مصرف بیشتر مایعات می‌شود.

بنابراین، بایستی رژیم غذایی بارداری مناسب و متنوعی از سبزیجات تازه، میوه‌ها و چربی‌های سالم داشته باشید تا مطمئن شوید که تمام مواد غذایی مورد نیاز بدن را دریافت می‌کنید.

عوامل خطر ویار بارداری

خانمی که باردار می‌شود بالقوه مستعد ویار بارداری است. با این حال خطر ویار بارداری در شرایط زیر بیشتر است:

پیش از بارداری، خانم تهوع صبحگاهی را تجربه کرده باشید یا مبتلا به میگرن بود و نسبت به برخی بوها و مزه‌ها حساس بوده یا براثر خوردن قرص ضدبارداری دچار تهوع شود.

مادر خانم باردار در بارداریهای قبل دچار ویار بارداری شده باشد.

بیشتر بخوانید :

ویار (بیماری صبحگاهی) چیست ؟ ۱۳ درمان خانگی برای ویار بارداری

عوارض خوردن کله پاچه در بارداری

آیا خوردن ترشیجات در بارداری نشان دهنده جنسیت جنین است ؟این مطلب برای شما مفید بود؟

  • منبع
  • nininama.com
  • niniban.com
  • www.yjc.ir
  • parsine.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter