دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۶ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۰۲ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
زندگی بچه پولدارهای تهرانی به نقل از اینستاگرام + تصاویر
17051
زمان مطالعه: 8 دقیقه
تصاویر بچه پولدارهای تهرانی به نقل از اینستاگرام - تصاویر پارتی و خودرو های گران قیمت بچه های پول دار تهران - بچه پول دارهای تهران- بچه مایه دار تهرانی - عکس های بچه پولدار ها - عکس بچه پولدار تهران - عکس خودرو گران قیمت

چندی قبل عده ایی از دختر و پسر های پولدار تهرانی با ایجاد صفحه ایی در اینستاگرام و قرار دادن تصاویری از وسائل گران قیمت ماشین های لوکس پارتی های خانگی و ... اقدام به خود نمایی کردند . صفحه‌ی «بچه‌پولدارهای تهران» در سایت اینستاگرام سرو صدای های زیادی در شبکه های اجتماعی به پاکرده که با واکنش‌های مختلف و اغلب تندی از سوی کاربران ایرانی مواجه شده است.

برای مثال: مینا خانی هنرمند و از فعالان اجتماعی در صفحه‌‌ی فیسبوک خود نوشته است:

کثافت از مرحله‌ی فاصله‌ی طبقاتیِ دهشتناکِ موجود در تهران گذشته. کثافت به مرحله‌ای رسیده که بچه پول‌دارهای تهران «پیجِ رسمی» بزنند. پیجِ رسمی بزنند و هلب هلب از کثافت موجود در زندگی‌شان در کشوری که کمر طبقه‌ی فرودست‌ش از تحریم ها شکسته عکس «آپ» کنند. که چی مثلن؟ که عقده‌های حقارت خودشان به تیراژهای چند صدهزاری را بزنند توی صورت کسانی که هشت‌شان گروی نهِ گردن‌شکسته‌شان است. بله بله! شما هم در قلبِ تهرانِ عاصی جکوزی و فیلان دارید و بقیه ندارند. آفرین! تهوع عبارتی‌ست عاجز؛ از بیان آن‌چه در گلوی آدم بعد از دیدن این عکس‌ها بالا و پایین می‌رود.

تصاویر بچه پولدارهای تهران با ماشین های مدل بالا و پارتی های شبانه از اینستاگرامخودرو پورشه - حدود 700 میلیون تومان

تازه به دوران رسیده‌ها یا نوکیسه‌ها اغلب عناوینی است که کاربران این شبکه اجتماعی برای کسانی که عکس‌های خود را در این صفحه به اشتراک گذاشته‌اند به کار برده شده است.

به نقل از المانیتور (سایت خبری آمریکایی که صرفا به اخبار تحلیلی خاورمیانه می‌پردازد و ترجمه بخش‌هایی از این مقاله در سایت تابناک آمده) : شاید در اینجا گمان کنید، مجموعه‌ای از تصاویر ثروتمندان یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، جایی مانند امارات متحده عربی را ‌می‌‌بینید؛ به واقعیت نزدیک شده‌اید، ولی باید از خلیج فارس بگذرید تا به ایران برسید. المانیتور با این مقدمه به خودنمایی گروهی از ثروتمندان تازه به دوران رسیده ایران در فضای مجازی پرداخته است. هولی داگرز در ادامه این گزارش نوشته: این تصاویر نشان‌ دهنده زندگی پسران و دختران طبقه خاصی در ایران است که می‌توان آن‌ها را یک‌درصدی‌های ایران نامید و این در شرایطی است که رسانه‌های غربی پر از کلیشه‌های عجیب و غریب از زندگی در ایران است. فهرست این کلیشه‌ ها البته بی‌ پایان است.

عکس هایی از پیج بچه پولدارهای تهران در اینستاگرام

در حالی که موقعیت واقعی بسیاری از تصاویر موجود در حساب کاربری با نام richkidsoftehran در اینستاگرام به دلیل عکاسی در فضاهای داخلی قابل تشخیص نیست ولی برخی از مواد خوراکی با برندهای ایرانی در کنار گران‌ترین مشروب‌های غربی قرار گرفته است. کسی که با ایران آشنا باشد، ‌می‌تواند به سادگی نماهایی از خیابان‌ های فرشته و الهیه را در این تصاویر ببیند.

خودروهای گرانبهای وارداتی که مخصوص مناطق خاصی از تهران است، با پلاک‌های فارسی در این تصاویر خودنمایی می‌کند.

هرچند ‌باور کردنی نیست، ولی‌ نشریه معتبر اکونومیست گزارش داده ‌که پورشه در سال ۲۰۱۱، در تهران بیش از هر شهر دیگری در خاورمیانه فروش داشته است. حتی می‌توان تصاویری از رستوران سنتی دیوان را دید که در خیابانی است که کانون دور دور کردن طبقه‌ای خاص در تهران است‌ و اگر این شما را راضی نمی‌کند، می‌توانید به تصویر پسری توجه کنید که همراه با عزیزان! خود سوار بر خودرویی آلمانی لذت می‌برد.

یکی از کاربران به فینگلیش نوشته است: نقل قول: «ما این صفحه را ایجاد کردیم تا نشان دهیم زندگی در ایران همیشه بد نیست». هرچند این حساب‌ های اینستاگرام واقعی هستند، ایده آن‌ها کپی شده از صفحات غربی و به ویژه صفحه بچه پولدار های اینستاگرام (Rich Kids of Instagram) است که در سال ۲۰۱۲ به موفقیت رسید و حتی به شکل یک کتاب نیز در‌آمد.

تصاویر بچه پولدارهای تهران با ماشین های مدل بالا و پارتی های شبانه از اینستاگرام

و اما پس از جنجال‌های خبری این چند روز ٫ یکی دیگر از گردانندگان صفحه از رشد سریع آن و این که انتظارش را نداشته‌اند نوشته و گفته

نقل قول: « با دیدن اخبار زیادی که درباره صفحه‌شان دیده می‌خواهد به اطلاع همه برساند که این صفحه را زیادی جدی نگیرند و آن‌ها نمی‌خواهند چیزی را ارائه دهند. او (البته به زبان انگلیسی!) گفته «ما صفحه را برای سرگرمی ساخته‌ایم، برای جوانانی که به صفحه‌های لوکس علاقه‌مندند. حالا اما داستان عوض شده و ما تماشاچیان گسترده‌ای پیدا کرده‌ایم. لطفا ما را درک کنید. هر کشوری در جهان غنی و فقیر دارد. می‌دانم شاید این تصاویر از نظر حسی برای افرادی که از داشتن چنین زندگی‌هایی که ما در عکس‌های‌مان نشان می‌دهیم محروم هستند خوشایند نباشد بنابراین نیازی نیست ما را دنبال کنید. ما فقط جوانانی هستیم که کاری برای سرگرمی‌مان انجام می‌دهیم. مردم همه چیز را جدی نگیرید.»

این تصاویر نشان‌دهنده زندگی افرادی خاص و در شرایطی است که عموم مردم در فشار تحریم‌ های سخت اقتصادی غرب هستند، به نظر می‌رسد، به ‌رغم مشکلات اقتصادی و تورم وحشتناک ایران در سال‌های اخیر، ثروت نزد عده‌ای که در بازار سیاه و فساد اقتصادی دستی دارند، همواره در حال افزایش بوده است. برخی از تحلیلگران اروپایی، این طبقه خاص در ایران را با الیگارش‌های روسیه مقایسه می‌کنند که در پایان دوران شوروی از راه فساد به ثروت‌های افسانه‌ای دست یافتند.

مازاراتی در خیابان فرشته تهرانخودرو مازراتی - Maserati - قیمت حدود 1.900.000.000 تومان

یکی دیگر از کاربران شبکه اجتماعی به این صفحه در فیسبوک واکنش نشان داده و گفته است. نقل قول: : «پول‌دارهای تهران» پیجِ رسمی بزنند. بزنند که چی مثلن؟ که عقده‌های حقارت خودشان و ماشین‌های میلیاردی و ... را بزنند توی صورت کسانی که هشت‌شان گروی نهِ‌شان است. بله بله! شما هم در قلبِ تهرانِ عاصی جکوزی و فیلان دارید و بقیه ندارند. آفرین! تهوع عبارتی‌ست عاجز؛ از بیان آن‌چه در گلوی آدم بعد از دیدن این عکس‌ها بالا و پایین می‌رود.»

اما سایت‌های داخلی پخش‌کننده خبر البته بخشی از این سبک زندگی را مربوط به شرایط اخیر می‌دانند و به گفته تابناک: «برخی از تحلیلگران اروپایی، این طبقه خاص در ایران را با الیگارش‌های روسیه مقایسه می‌کنند که در پایان دوران شوروی از راه فساد به ثروت‌های افسانه‌ای دست یافتند.» این سایت به نقل از گاردین نوشته است که «تحریم‌ها و دور زدن آن‌ها همراه با برخی تصمیم‌های نادرست اقتصادی، تورم بالا و رشد نقدینگی، باعث شده عده خاصی ثروت یک ملت را چپاول کنند.»

تعدادی از تصاویر منتشره شده در این صفحه را به همراه قیمت تقریبی آنها در بازار ایران را در زیر مشاهده کنید !!!!

زندگی بچه پولدارهای تهرانی به نقل از اینستاگرام + تصاویرپورشه - 911 - 2013 - قیمت 1 میلیارد و 300 میلیون و 1 میلیارد و 700 میلیون تومان

عکس هایی از پیج بچه پولدارهای تهران - تصاویر ماشین ها و لوازم گران قیمت به همراه قیمت تقریبی در بازار ایران

ماشین مدل بالا در تهران

تصاویر ماشین های گران قیمت و بچه پول دار تهران

تصاویر ماشین های گران قیمت و بچه پول دار تهرانخودرو مازراتی - Maserati - قیمت حدود 1 میلیارد و 900 میلیون تومان

تصاویر ماشین های گران قیمت و بچه پول دار تهران تصاویر ماشین های گران قیمت و بچه پول دار تهرانپورشه کایمن - حدود 500 میلیون تومان

تصاویر ماشین های گران قیمت و بچه پول دار تهرانلامبورگینی مورسیه لاگو - حدود 2 میلیارد تومان

تصاویر ماشین های گران قیمت و بچه پول دار تهران

تصاویر ماشین های گران قیمت و بچه پول دار تهران قصر روما رزیدنس در کامرانیه تهران - قیمت هر واحد 1000 متری حدود 23 میلیارد تومان !!

تصاویر ماشین های گران قیمت و بچه پول دار تهرانخودرو استون مارتین - حدود 4.5 میلیارد تومن

تصاویر ماشین های گران قیمت و بچه پول دار تهران

تصاویر ماشین های گران قیمت و بچه پول دار تهران

ساعت AP Gang - حدود 100 میلیون تومان !!

ساعت AP Gang - هر عدد حدود 100 میلیون تومان !!

تصاویر ماشین های گران قیمت و بچه پول دار تهران خودرو مازراتی - حدود 2 میلیارد تومان

بچه پولدار تهران

بچه پولدار تهرانخودرو پورشه - 1 میلیارد و 300 میلیون تومان

بچه پولدار تهرانخودرو فراری جنجالی - حدود 8.5 میلیارد تومان !!

بچه پولدار تهران

خودرو مازاراتی - حدود 2 میلیارد تومان

بچه پولدار تهران

عینک آفتابی - 25 میلیون تومان !

بچه پولدار تهرانخودرو فراری - حدود 8.5 میلیارد تومان

بچه پولدار تهران

بچه پولدار تهرانساعت مچی Hublot Ceramic King Gold - قیمت : 800 میلیون تومان !!

بچه پولدار تهرانمازراتی - حدود 1.5 میلیارد تومان

ساعت رولکس Rolex اصل - قیمت 15 میلیون تومان

ساعت رولکس Rolex اصل - قیمت 15 میلیون تومان

خانه گران قیمت

خودرو آئودی

خودرو آئودی و ساعت - جمعا حدود 500 میلیون توماناین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.1 از 5 (17051 رای)  
۷۰۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
Pariya | ۱ ماه پیش
بالاخره هر کسی توی یه طبقه هستش حسرت خوردن فایده نداره چیزی درست نمیکنه فقط باید سوخت و ساخت :)
0
2
???? | ۱۰ ماه پیش
خوش بحالشون من اگه بازم تلاش کنم حداقل ميتونم خوشبختيه بچه هاي آيندمو بوجود بيارم وگرنه جونيه من بدون ابنجور خوشگذرونيا وآزاديا طي شد
0
6
ناشناس | ۱ سال پیش
انچه.شخصیت.انسا
ن.رامشخص.می.کند
بعدازرسیدن.به.ت
وان.مادی.علمی.و
رزشی.می.باشدهمه
.فقیران.خوب.وهم
ه.پول.داربدنیست
ندبه.گواه.سابقه
.هزاران.خیروخیر
اندیش.مدرسه.ومس
جدوبیمارستان.ود
رمانگاه.سازوپل.
سازوراهسازوعامل
منفعه.میباشداین
اقایان.هموطن.ما
می.باشندوهرکدام
.مااگردروضع.حضر
ات.بودیم.همین.ر
اه.رامی.رفتیم.ب
ه.نظرمی.رسدمشکل
.این.هموطنان.در
کوتاهی.تربیت.وا
لدین.ورفاهبیشاز
حد..میباشدکه.هر
لحضه.می.توانندب
اتوانی.که.دراخت
یاردارندحماسه.س
ازشوندانشااله
0
2
Helia | ۱ سال پیش
این خیلی قدیمیه.الان 500میلیون قیمت مزدا تیریه.مازراتی کمه کمش 1ونیم میلیونه
بعضیا واقعا با کار کردنو تلاش کردن به این پول رسیدنو رفته رفته طی چند نسل این پول بیشتر شده.اینا حقشونه.گوشت بشه به تنشون
ولی اونایی که با پول مردمو خوردن حقه دیگران به این پول رسیدن مطمین باشن بالاخره یه روزی این اهای مردم به زمینشون میزنه
1
13
محمد | ۱ سال پیش
خدا بیامرزه این قیمت هارو.الان باید با 165 میلیون به جای تویوتا جی تی 86 بری پژو 207 بخری.نکته بعدی اینکه اون ساختمون که عکسشو گذاشتین روما رزیدنس نیست.
1
10
Soroush | ۲ سال پیش
من خودم هدف دارم که تا 70% هدفمم پیش رفتم هدفمم تاسیس شرکت فناوری اطلاعات شما حتی با 100 هزارتومن هم میتونین آینده ای بسازن که خودتون از تعجب معذرت میخوام شاخ در بیارین ولی باید هدف داشته باشین من هدفمو بخاطر خودم انجام نمیدم بخاطر آینده انجام میدم که اگه یه روزی تشکل خانواده دادم خانوادم نخوان تو شرایط بحرانی سختی قرار بگیرن من خودم از قشر یه خانواده نسبتا فقیری بودم ولی الان دارم پیشرفتمو میبینم به هدفم فقط 23 قدم فاصله دارم
پس دوستان هدف داشته باشین اگه هدف داشته باشین به هرچی که بخواین فقط باید تلاش کنید
درسته سخته ولی ارزششو داره نتیجه سختی کشیدنتونو میبینین امیدوارم همه در زندگیشون پیشرفت کنن
1
14
احمد | ۲ سال پیش
بد بختها دیدگاهی ندارند
2
6
لاله | ۲ سال پیش
خدا بهشون بیشتر بده ما که حسود نیستیم
1
18
پاسخ ها:
Erfan | ۲ سال پیش
واقعا از ته دل گفتی این حرفو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2
17
محمد | ۲ سال پیش
واقعا متاسفم،تحریم ها و گرانیهای اخیر قشر ثروتمند جامعه رو با وجود چهار پنج برابر شدن قیمتها ثروتمندتر و طبقه متوسط رو روز به روز فقیرتر کرد،امیدوارم این اوضاع از اینی که هست بدتر نشه
0
9
دختر کش | ۲ سال پیش
منم از پولدارا خوشم نمی یاد
9
12
آسایش | ۲ سال پیش
راستش با یه دختر پولدار ازدواج کردم بخیال اینکه منم شریک میکنه در آخر فهمیدم این ها مواظب پول هاشون هستن طوری که هزینه باد ماشینشم یادداشت میکنه آخرش گفتم غلط کردم و فرررررا
2
15
زهرا | ۲ سال پیش
خوشبحال شون کاش خدابه ماهم بده
2
13
رضا | ۳ سال پیش
سلام.من ساکن خرمشهر هستم من این حرفا رو از ته دلم میگم من اینجور ادمی نیستم کارم ازاد خودم کل مخارج زندگی خودمون میدم پدرم مشکل مهره کمر داره دیسک با این همه مشکلات و سختی گفتم بزار ازدواج کنم سنم 25سالم دختری که باهاش عقد کردم منو بازی داد و الان دارم مهریه میدم با سکه 4ملیون اگه برم زندان خانواده ام دیگه کسی رو ندارن ممنون میشم اگه کسی کمک کن دست شما درد نکنه بیشتر توکلم به خداست .
1
11
پاسخ ها:
علی | ۱ سال پیش
بهتره به توکلت ادامه بدی
2
11
ali | ۳ سال پیش
امیدوارم همه پول و سلامتی و ارامش و اسایش داشته باشند انها که پول دارند خداوند بهشون داده شاید کسانی هم باشند که به دیگران کمک کنند که ما خبر نداریم من خودم با حال اینکه بیمار و گرفتار و ناتوانم پولی هم ندارم شاید کسی دلش نخواهد بهم کمک کند چه ارزشی دارد به خاطر ابرویم هم که شده درخواست کمک کنم وهیچ کس هم جوابم را ندهد؟
1
8
دنیا | ۳ سال پیش
چقدر خوشتیبه خوشم اومد عشقه
3
5
پاسخ ها:
سجاد | ۱ سال پیش
موفق باشی هموطن .از لحظه ها فرصت بسازید ودر حال زندگی کنید نه در گذشته اما نگاهتونم به اینده باشه اینده ایران عزیزمون اینده کشور بی نظیرمون که بخاطرش خیلی جوون خوش تیپ وباحال دادیم..یادمون نره.مرسی ازهمشون مرسی ازهمتون
3
3
زینب | ۳ سال پیش
خوشم اومد.
دمشون گرم.
2
3
ندا | ۳ سال پیش
خواستم شماره همراهم بزارم واسه بچه پولدارها البته اگه دلشون اومد جیبشون تکون بدن قرض بدن نمی خوام کمک کنند. من شب عید گوشی م بخاطر تامین لباس عید بچه م و خوشحال کردنش فروختم. فک کنم تو خونه همه شماها یه بچه پیدا میشه حالا بچه خواهری برادری که بدونید چقدر دوست داشتنی هستن. اگه دوست داشتید یه نیم نگاهی هم به زیردستاتون بندازید. همیشه عشق و حال نیست همیشه جوونی نیست بالاخره یه جایی انسانیت کنید خدا هم یه جایی دستتون می گیره. به هیچی اعتقاد نداشته باشید به خدا که دارید.
1
8
ندا | ۳ سال پیش
سلام داشتن مهم نیست اینکه چی داری و نداری. مهم انسانیت وجدان. اینکه آدم عوضی نباشی و اینکه نخواهی با پولت که بخواهی به یه بدبختی کمک کنی ازش سواستفاده کنی. من خودم الان ماههاست بخاطر 5 میلیون درگیرم ولی به هر کس رو می زنم می خواد سواستفاده کنه بنابراین خودم سپردم به خدا. گاهی محتاج نون شبم هستم برای پسرم برای مادرم. برای من مهم نیست کی داره کی نداره مهم انسانیت که بتونه بدون توقع کمک کنه. برای کسی که عینک 25 میلیونی به چشمش می زنه 5 میلیون پول خوردش. بهرجهت دنیای ما آدما یک دنیای حیوانی شده نه انسانیت.
2
6
فری | ۳ سال پیش
این دوستمون که مقاله رو نوشته یک مقدار یکطرفه به قضیه نگاه کرده. من منکر این نیستم که یکسری از طریق رانت یک شبه پولدار شدن اما خیلی از کسانی که الان پولدار هستند به خاطرش 30 سال زحمت کشیدن، روزهای تعطیل کار کردن میدونستن پولشونو کی تو چه کاری بزنن تا سود ببرن. لطفا نگین همه پولدارا توبازار سیاه و مفاسد اقتصادی دست دارن. لطفا کمی تفکر
3
9
ساراگیلان25 | ۴ سال پیش
غصه خوردم
0
5
ساراگیلان25 | ۴ سال پیش
خداییش حال کردما خیلی زیبا بود.خدا این زیبایی هارو نگیره از ما لا اقل برا چن دیقه ضربان قلبم رفت رو هزار
0
3
ه | ۴ سال پیش
حسودا چشم ندارین راحت زندگی کردن دیگران رو ببینید
10
2
فاطمه | ۴ سال پیش
به نظر من اون کسایی که به اینجا رسیدن بهاش رو پرداختن دمشون گرم درود به شرفشون وای بر ما شما که از حسودی دارین نینیرین و جنبه ندارین
11
1
gholumi | ۴ سال پیش
خیلی جالبه .. طرف از بی پولی و اختلاف طبقاتی شاکیه بعد عین خودش جلو روی من از یه رذلی که اصلا اسمشو نمی شه گذاش انسان همین آدم پول میگیره میره تو دادگاه گواه دروغ می ده! بعد پش سر پولدار جماعت می گه فلان بلان .. خو خود کرده را تدبیر نیست با این انسانیتتون! بعد ادعای دیندار و پاکدامنیشم می شه واسه ما! حالا بشین حال کاری که کردیو ببر ... با این تصمیماتی که واسه ما گرفتین! لیاقتتونو خودتون نشون دادین دیگه!
2
2
پاسخ ها:
فاطمه | ۴ سال پیش
پولدار شدن بستگی به طرز تفکر داره که برای شما... لیاقت اصلا میدونی چیه؟
1
2
فاطمه | ۴ سال پیش
به نظر من پولدار شدن بستگی به طرز تفکر و لیاقت داره هه صبر کن میدونی لیاقت چیه
1
2
gholumi | ۴ سال پیش
خیلی جالبه .. طرف از بی پولی و اختلاف طبقاتی شاکیه بعد عین خودش جلو روی من از یه رذلی که اصلا اسمشو نمی شه گذاش انسان همین آدم پول میگیره میره تو دادگاه گواه دروغ می ده! بعد پش سر پولدار جماعت می گه فلان بلان .. خو خود کرده را تدبیر نیست با این انسانیتتون! بعد ادعای دیندار و پاکدامنیشم می شه واسه ما! حالا بشین حال کاری که کردیو ببر ... با این تصمیماتی که واسه ما گرفتین! لیاقتتونو خودتون نشون دادین دیگه!
0
1
... | ۴ سال پیش
الان من پسرم . من اگر بزرگ بشم . خیلی تلاش میکنم تا پول به دست بیارم . اگه خدا به من زیاد برسونه حتا به فقیر ها و نیازمندان کمک میکنم . و نیکی در راه خدا . و...
0
7
دختر پاییز | ۴ سال پیش
امیدوارم بهشون خوش بگذره و اونایی که ندارن براشون مهیا بشه
اما بچه ها از همه مهمتر اینه که ماها یاد بگیریم همدیگرو قضاوت نکنیم...
ما حتی اینارو یه بارم از نزدیک ندیدیم بعد اقا یا خانوم محترم شما از کجا میدونی که راهی ک ازش پول بدست اورده حلال نیست؟
#مرگ_بر_فضاوت
0
7
ناشناس | ۴ سال پیش
من اول عکسارو دیدم گفتم بابا ایناکه چیزی نیست بعد زیر عکسارو که خوندم نمیدونم چرا ولی خیلی ناراحت شدم ولی نوش جونشون ما که بخیل نیستیم باباهاشون زحمت کشیده ایناهم استفاده میکنن بابای ماهم تا میتونه زحمت میکشه
0
6
خانومی | ۴ سال پیش
اقا اخرتم مال ایناست ما که تا الان خدا خدا کدیم چی شده اونایروکه داشتیمم گرفت
4
2
پاسخ ها:
بی نام | ۴ سال پیش
ناشکری نکن
2
3
نوید | ۴ سال پیش
خدا دست از سر ما برداره و اذیتمون نکنه. کمکش رو نخواستیم. چه شکری بود که بخواد ناشکری باشه
5
3
زهره | ۴ سال پیش
همین که عشقم کنارمه از صدتا از این ماشینا و عینکا بیشتر می ارزه ..اینا پول دارن ولی همیشه تنهان ..فدای عشقم بشم که صبح تا شب برای دو تومن کار میکنه ولی قشنگیش اینه که همو داریم و شادیم..خدا کمک کنه همه جوونا رو خدا ببین
1
11
پاسخ ها:
الله یار | ۲ سال پیش
هههههههههههههه اینا تنهان!!!!!!!؟؟؟
خدا شفات بده
خخخخخخخخخ پولدارا تنهان
6
6
زهرا | ۴ سال پیش
من بابام کارگره ولی خودم کارمیکنم وخرجای حسابی ام میکنم نوش جونم چون زحمت کشیدم واسش واسه اونام همینجورپول عرضشونومیخورن
1
10
زهرا | ۴ سال پیش
چراقضاوت میکنین مگه خدایین؟اگه حتی یه نفرشون باتلاش وحلال ثروتمندشده باشه شمایی ک دارین تهمت میزنین پاتون گیره اگه پولدارشده ازراه حلال حقشونه عرضشوداشتن اگرم ترث رسیده بازم حقشونه شماهام الان برین تلاش کنین عرق بریزین بچهاتون راحت زندگی کنن اگرم حرومه خداجوابشونومیده بهشتوازشون میگیره ثروته ابدی حسرت این دوروزونخورین شماهایی ک میگین حرومه پولشون میخام ببینم شمااگه ی پول گنده بتون برسه خوشحال میشین کسی بتونتهمت بزنه دوس دارم ببینم چجوری خرجش میکین
1
3
پاسخ ها:
مهدیmahdi | ۴ سال پیش
هیچ کس با پول حلال تا اونجا نمیرسه....اگه قیمت شغل های ایرانی دستت باشه بهتر میدونی نهایتش اینجا دکتر میتونه وحقوقش زیاده بقیه زیادش 5تون
9
5
zohreh | ۴ سال پیش
مرگ همه هستی رابه یک چشم نگریسته و سرنوشت انها رایکسان میکندنه توانگر میشناسد و نه گدا
0
4
جواد بهنام پور | ۴ سال پیش
سلام برادر دنیا و اخرت مال پولدارهاست من بوی پول به چه درد این مریم می خورم لااقل پولدار دست چند نفر میگ یره کمک میکنه و اخرتش درست میس کنه ادم اگه از لحاظ مالی تامین نباشه اخرتش رو هم نمیتونه درست کنه این حرفها برای خر کردن من وشماست که می گویند مال بدرد نمیخوره
2
2
مونا | ۴ سال پیش
افسردگییییییییی گرفتم خدااااااااااااا
ااااااااا......
..........تیمار
ستانی نشم خیلیه.......
4
0
پاسخ ها:
ناصر | ۴ سال پیش
افسرده چرا؟ اونا حالشونو میکنن ماهم افسرده بشیم؟؟ خدا رو شکر تنمون سالمه. باور کنید من خیلیاشونو میشناسم تک وتنها شبو صبح میکنن. اینا هم چند روزس بعدش باید خودوشن پول درارن تا بتونن زندگی کنن. عادت کردن به بخور بپاش
0
6
ساتیا | ۴ سال پیش
درود بر شما دوستان عزیز
نگران نباشید حرصم نخورید
هیچ کدومشو نمی تونن با خودشون ببرن اون دنیا
هههههه
بدنی که انقدر بهش می رسن و باشگاه و رژیم و ... روزی می یفته روی سنگ غسالخانه
دور از جون همه ولی آخر زندگی همش همینه
هرچی تو دنیاست از بین می ره چه کم چه زیاد
ولی هرچی میفرستیم پیش خدا برای همیشه باقی می مونه ... چه کم چه زیاد ...
به نظر من ثروت خیلی چیز خوبیه ولی ای کاش دست همه مردم بود نه فقط یه قشر خاص
خدا رو بر داده ها و نداده هایش شکر
0
8
محمد | ۵ سال پیش
خدایا اونی رو که میخوام بهم برگردون.پول وثروت واسه اینا
0
1
معراج | ۵ سال پیش
سلام روزی پدران دزدتان تمام دارایی این مملکت راغارت کردندوحاتاشما که بااین دزدی هایتان کشور رابه فاحشه خانه ای تبدیت کردید که عکس هایی از دادن ها وکردن هایتان می گذارید درود به غیرتتان خوک های پست که حتی دراین شرایط هم دردی با انسان های شریف را بلد نیستیدشما مثال تف سر بالا اید که اگر در زندگی شما جستوجوشود پدرانتان شاید از سران البته بهتر است بگوییم ازسدان یاسگاناین مملکت انددرود برشما دزدان که خوب می دزدید وهیچ کس نیست جلوی دزدیتان را بگیرد.ومامتاع الدنیا الا قلیل
1
2
عسل | ۵ سال پیش
مام زندگی میکنیم یا ایناااااااااااا
ااااااااااااااا
ااااااااااااااا
ااااااااااااااا
ااااااااااااااا
ااااااااااااااا
ااااااااااااااا
ااااااااااااااا
ااااااااااااااا
ااااااااااااااا
ااااااااااااااا
ااااااااااااااا
ااااا
2
3
ایدا جووووووون | ۵ سال پیش
عینک 25 میلیونی و مبخوام چیکار همون 25 تومنی کارمو راه میندازه
0
4
علی اصغر | ۵ سال پیش
خوشابحال ماملت بت دیروزکجاامروزکج
ا
0
0
شيرين | ۵ سال پیش
نوش جونشون. زندگي همينه ديگه. قرار نيست همه مثل هم باشن. فقط اميدوام اينا با اين همه مال و منال دستي توي كاراي خير داشته باشن.
0
7
سیدمحمد امین | ۵ سال پیش
امام علی میگه خداوند ثروتمندان را لعنت میکند و به آنها عذاب دردناکی میدهد هرچند که ثروتشان رااز راه حلال بدست آورده باشند.چون در جامعه فقیر داریم ...پس وای به حال پولدارا وای وای وای
6
2
پاسخ ها:
نام | ۲ سال پیش
امام علی هیچوقت همچنین حرفی نزده اتفاقا اماما گفتن پول به اندازه اش خوبه
1
10
کوروش | ۵ سال پیش
دوستان عزیز ای کاش دست تقدیر برای جوان 25 ساله ی مبتلا به سرطان به گونه ای رقم می خورد که به خاطر نداشتن هزینه ی جلسه ی دوم شیمی درمانی جانش را ازدست نمی داد... نمیدانم آیا این بچه پولدار ها درد کشیدن یک بیمار سرطانی را از نزدیک دیده اند یا نه... ببخشید بعیده که با عینک 25 میلیونی بشه این دردها رو دید.... 
1
4
علی | ۵ سال پیش
اونا رو ولش خدا روزی رسونه
همه چی پول نیس که .........
اونا همشون کیفیرن خودمونو عشقه
والاااا
0
3
میلاد | ۵ سال پیش
و در پایان چن نکته
اگر دوست عزیزی هست که از ثروت مندان که احیانا حرف بندرو میبینه به نظر من بسته باشه اون چشمی که نتونه بیبنه خشت خونه نباشه ولی باز باشه چشمی که همیشه اشکالات زندگیتو بگه
2اگر به شما بگن همینجوری بدون هیچی دستتو بکش روکاغذ اتفاقی نخواهد افتاد در همین حلا خودکارم به تنهایی قادر به نوشتن نیست در بحث خلق چیزی هم اراده تو و عمل تو و هم اراده خداوندو عمل اون دخیله و اینو همیشه در گوشه ذهن داشته باش
امید وارم موفق و موید باشید وبه امید روزی که بشر ازین بی معنایی بیرون بیاد
0
0
M.K | ۵ سال پیش
عدل خدا رو هم دیدیم
5
3
پاسخ ها:
علی | ۵ سال پیش
خدا به هر کسی اگر چیزی میدهدچیزی را میگیرد پس هیچکس معلوم نیست که زندگیش چه جوریه
0
4
سجادارشدی | ۵ سال پیش
زندگی خودمون بهتره
0
1
دانیال | ۵ سال پیش
خوشنودم که فرزندان سرزمینم در اسایش و راحتی زندگی می کنند،خوشحالم که ی ایرانی به جای اینکه زیر خط فقر باشه،بهترین زندگی رو داره،برین حالشو ببرین.
امیدولرم روز ب روز ب پولدارها اضافه شوندو خوشبحالشون
0
1
... | ۶ سال پیش
خدا بعداً چي جوري جواب طبقه مستضعفُ مي ده؟ چي جوري از عدالتش حرف مي زنه؟ يكي از نداريُ برا سير كردن شكمش به گناه مي فته، يكي هم از داشتن زياد. هر دو تاشونم مي رن جهنم. اين چه عدالتيه!!!!!
2
3
امید | ۶ سال پیش
بابا بیخیال اگه از راه راست و حلال باشه نوش جونشون. اکثرا ارث و میراثه. بعدم میخوام چیکار ساعت 25 میلیونی با ساعت 25 هزار تومانی شیک هم میشه سر کرد.
0
5
امید | ۶ سال پیش
بابا بیخیال اگه از راه راست و حلال باشه نوش جونشون. اکثرا ارث و میراثه. بعدم میخوام چیکار ساعت 25 میلیونی با ساعت 25 هزار تومانی شیک هم میشه سر کرد.
1
1
فاطیما | ۶ سال پیش
باباجان از قدیم میگن اگه دارا باشی سارا واس خودش میاد شوهر ننه منم اگه ازاین ماشینا داشت زن بابام میومد زنش میشد خخخخ
0
0
فاطیما | ۶ سال پیش
اقاجان مابه همین پرایدم راضی هستم اصلا چرا پراد پیکان خودمون به اونم راضی هستیماگه میخوان با انگشت نشونتون بدن واسه پز با پیکان برید خیابون فرشته تهرانفقط بجای مارک پیکان مارک بنز بزنید جلوش خخخخخخخخخخخخخ
0
0
علی | ۶ سال پیش
اینا همون تازه به دوران رسیده های تهرونن تو تهرون ادمایی هستن که صد برابر اینا مال و اموال دارن ولی به روی خودشونم نمیارن
0
2
خواجه | ۶ سال پیش
بعضیها چقدر فقیرن که فقط پول دارن...الهی آنکس را که مال دادی منال ندادی یا مال دادی آبرو ندادی یا سلامتی ندادی یادر تحیرم آنکس را منال دادی و عزت و آبرو مال اندک چه کس را سلامتی دادی و منال و مال و آبرو ومقام و منزلت هم در این دنیا و هم در آخرت ؟
0
1
امیر | ۶ سال پیش
همه جاشون تو ی قبر تنگه چ پولدار چ فقیر
1
2
erfan | ۶ سال پیش
افسوس کار آدمای ضعیف اما حق میدم الان از راه حلال سخت بشه به این چیزا رسید اما شدنی هر چه قدم سخت باشه جای این که بشینید زمین زمانو فحشو لعنت بدید سعی کنید تغییر ایجاد کنید من پنج سال پیش از یه زیر پله شروع کردم اونم با قرض ولی الان تو لاهیجان سه تا پیتزایی دارم من با دیدن صحبت های الانتون یاد خودم افتادم اما حلال جلو برید شدنی به امید روزی که همتون حس الان منو داشته باشید دوستان هرکی هم تمایل داشت ایمیل بزنه آدرس بدم به صورت رایگان از همتون پذیرایی بشه موفق و سربلند باشید
2
1
الهه | ۶ سال پیش
کی گفته هر کی پولداره تن سالم نداره آرامش نداره پس این همه فقیردلخوشن؟نه برادر من نه خواهر من فقیرا همه علاوه بر گشنگی و بی پولی بی لباسی تن سالم هم ندارن اینقدر فقرا هستن که بیماری های عجیب غریب دارن لاعلاج و خوب نشدنی بازاینا پول دارن مریض شن میرن اونور گداگشنه ها چی؟مریض میشن میمونن تا بمیرن نوش جونشون پولدارا برن زندگی کنن فقیرا هم برن بمیرن الکی خودتونو توجیه نکنین هککون میریم زیر خروارها خاک درسته ولی اونا با سیری از همه چی میرن و ما با حسرت به دلی کجامون شبیه همه؟
2
4
امید | ۶ سال پیش
گول ظاهر اینارو نخورین .خدا به بندش هرچی بده دراعوض یه چیزی مگیره از بندش فقط خدارو شاکرم تن سالم دارم هیچی دنیارو حاضر نیستم با سلامتی خودم اعوض کنم .
0
2
مهديه | ۶ سال پیش
بياين حسادت نكنيم . ولي از خدا مي خوام ما هم از اين فقر و تنگدستي خلاص بشيم . خوبه كه همه پولدار باشن پول خوبه . خدا كنه كه خدا به ما هم رزق و روزي فراوان بده با دل خوش و تن سالم . خدا كنه ما هم در رفاه زندگي كنيم خسته شديم از مستاجري . بي پولي . دعوا سر بي پولي . خسته شدم كه دهم ماه نشده حقوق تموم ميشه . خسته شديم از قصد و وام . خسته شدم از شرمندگي شوهرم . اه اه اه خدايا كمك كن خداي مهربان اي رزاق كمك كن . خدايا به جوونا كمك كن . خيلي خسته ام از تنگ دستي
0
4
ن | ۶ سال پیش
حضرت علی میگ مال دنیا تواین دنیا صاحبشو گرامی میداره تو اخرت خار میکنه.خدایی ناسپاسی نکنین تاحالا شنیدین خدا ازبنده هاش عذر خواهی کنه؟؟پس حالا بشنوین امام صادق(ع) در این باره می‌فرمایند: "(در روز قیامت) خداوند، جلّ ثناؤه، همچنان که برادری از برادرش پوزش می‏‌خواهد، از بنده مؤمن نیازمند خود در دنیا، عذر می‏‌خواهد و می‏‌فرماید: به عزّت و جلالم سوگند که من تو را در دنیا از سر خواریت نزد من، محتاج نکردم. اکنون این سرپوش را بردار و ببین به جای دنیا به تو چه داده‏‌ام. او سرپوش را بردارد و گوید: با این عوضی که به من دادی مرا چه زیان اگر آنچه را در دنیا از من گرفتی1
0
0
A M I R | ۶ سال پیش
دوستای عزیزم مردم مهربونم اینا بولدار نیستند . تازه به دوران رسیده هستن شخصیت ادم بولدار اجازه به خودش نمیده بز بده
0
3
مینا | ۶ سال پیش
زر ز آسمان نباریده بر سرش
یا خودش دزد بوده یا پدرش
0
0
ye maye dar ashegh | ۶ سال پیش
سلام کوتاه و مختصر عرض کنم که با بول نمیشه همه چیو داشته باشی من خودم خیلی مایه دارم اما عشقم ازدواج کرده الان حاضرم تمام داراییمو بدم تا بتونم داشته باشمش ولی حیف که الان نمیتونم داشته باشمش
2
5
متین | ۶ سال پیش
خدا روزی آدمای فقیر رو به آدمای پولدار میده که اونا روزی آدمای فقیرو بهشون برسونن واسه همین اسلام میگه خمس مال بدین ولی ای کاش پولدارای تهرانی یک کم انسانیت داشتند و میدیدن که توی تهران چند نفر آدم زیر خط فقر هستند،نه اینکه فقط به فکر خوش گذرونی باشن و...
1
1
قاطی پاطی | ۶ سال پیش
مردم اینقدر حسود نباشید خوب دارنگی و برازندگی .....
توی سوره بقره نوشته خدا به هرکسی که بخواد بی انداره عطامی کند ....
2
0
شیوا2015 | ۶ سال پیش
خدایااااا سکوتم ازرضایت نیست ..........ولی دلم هم اهل شکایت نیست.....این نیزبگدرد..تنها چیزیه که نفسای خستم هجی میکنه
0
0
armytys | ۶ سال پیش
اگه اینادارن زندگی می کنن ما چیکار می کنیم .
0
1
مریم | ۶ سال پیش
شما میگین عدالت خدا کجا رفته من الان میگم منظور از عدالت خدااینه که همه در توانی هستند که خدارا عبادت کنند واونی که میگه من فقیرم نمرده یه روز دیدی از اینا بولدار شدی بچتم ازاینا بدتر خرج میگکن
0
1
شیوا2015 | ۶ سال پیش
هی خدااااااااا
سکوتم ازرضایت نیستتتتتتتتت
0
3
پاسخ ها:
پسر ایرونی | ۵ سال پیش
دلم اهل شکایت نیست !
0
3
فاطمه | ۶ سال پیش
اگه پول این چیزا ازراه حلال بدست اومده ک نوش جونشون ولی بد نیست اگه ی سر فقط ی سر ب پایین همین شهرتهرونمون بزنن و واس ی دیقه هم ک شده اون فضایی رو ک دل سنگم اب میکنه ازنزدیک ببینن درکش بماند!!خداشاهده اگه فقط خرج ی شب شامشونو ب این بیچاره ها بدن اوناهم تاچندهفته شباشکم گرسنه سر رو بالش نمیزارن.اگه فقط خرج ی شب مهمونی های انچنانی شونو وقف این بیچاره ها بکنن خرج 1سال این بدبختا تامین میشه!اما افسوس!!چندوقت پیش ی عکس دیدم واس ی مهمونی توشهرک غرب ک 2تاشرط واس ورود داشت:1_داشتن پورشه..2_فقط بایدبچه شهرک غرب باشی!!واین واقعا جای تاسف داره واس کشوری مثل ایران ک ادعای اصالت و قدمت فرهنگش میشه!!ادم واقعا میمونه چی بگه!!
0
1
ابراهیم | ۶ سال پیش
عمر گران می گذرد خواهی نخواهی
سعی بر آن کن نرود رو به تباهی
0
2
محمد | ۶ سال پیش
چی بگم اقا پول دارن که دارن بهترین ماشین وخونه وکوفتو ذهرمار یک دونه ی اینا به اندازه یه ذره سلامتی ارزش نداره خدا به ادم سلامتی بده پول هم اگه کم داد ادم باید به همون راضی بود
0
1
دهه هشتادے .... | ۶ سال پیش
دختر و پسری که شعار میدی پول چرک کف دسته و ازین مزخرفات ...!
شاید برای تو چرک کف دست باشه
ولی برای منی که ی بابای 60 ساله دارم از 6 صبح تا 7 شب میره کارگری زمین مردم رو بیل میزنه چرک کف دست نیس!
حق یه مردی که 40 ساله داره ب خاطر ناموسش و بچه اش کارگری میکنه یه خونه کلنگی درپیت نیس!


فقط کاش لایق این همه زحمت باشیم
کاش .........
1
5
سهیل | ۶ سال پیش
ماشیناشونو وللش غیافه هاشونو بچسب خخخخخخخ
0
3
دانیال | ۶ سال پیش
مدرسان شریف
1
2