دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
رابطه جنسی و نقش آن در سلامتی
31
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رابطه جنسی و نقش آن در سلامتی-رابطه جنسی - رابطه جنسی مکرر-فشار خون -کاهش فشار خون- رابطه جنسی و ارگاسم-هورمون اکسی توسین-هورمون عشق-سرطان پروستات-تقویت اعتماد به نفس-سلولهاي بنيادي مغز- ترشح هورمون پرولاكتين
توجه: این مطلب آموزشی ویژه خانم ها و آقایان متاهل است و برای کودکان یا افراد زیر 18 سال مناسب نمی باشد.

رابطه جنسی


سلامتی شما ارتباط زیادی با رابطه جنسی دارد برای روشن شدن این مطالب رابخوانید .


:: مطالعات نشان می‌دهد که کسانی که رابطه جنسی مکرر دارند، فشار خون دیاستولیک آنها کاهش می‌یابد. حتی در آغوش گرفتن شریک زندگی می‌تواند باعث کاهش فشار خون در زنان شود.


:: رابطه جنسی و ارگاسم، سطح هورمون اکسی توسین شما را افزایش می دهد. اکسی توسین به عنوان هورمون عشق شناخته می شود که در ایجاد پیوند قلبی و اعتماد کمک کند. این هورمون همچنین به احساسات بخشندگی و سخاوت مرتبط است

:: رابطه جنسی مانع از سکته است و تا 50 درص از سکته جلوگیری می کند.

:: برای مردانی که در دهه سوم زندگی خود هستند، داشتن انزال مکرر می‌تواند خطر ابتلای آنها را به سرطان پروستات در مراحل بعدی زندگی کاهش دهد. حداقل ۵ انزال در هفته خطر ابتلا به سرطان پروستات را به یک سوم کاهش می دهد. .

:: سبب کاهش درد میشود و در بیماری ها فرد کمتر احساس درد می کند.


:: یکی از دلایلی که بسیاری از مردم رابطه جنسی برقرار می‌کنند، تقویت اعتماد به نفس است. بسیاری از مردم، حتی آنهایی که اعتماد به نفس بالایی دارند، می‌گویند که آنها گاهی اوقات به منظور احساس بهتر داشتن، رابطه جنسی برقرار می‌کنند.


:: بهتر شدن حس بویایی از اثرات رابطه جنسی است .پس از رابطه جنسي ترشح هورمون پرولاكتين افزايش مييابد. اين هورمون سبب ميگردد تا سلولهاي بنيادي مغز نورونهاي جديدي را در پياز بويايي مغز ايجاد كنند.


:: در ضمن ازدواج است که به انسان ارامش می دهد و سبب تکامل می گردد پس با انتخاب درست در زندگی خوشبخت باشیم .

گردآوری : مجله اینترنتی دلگرم

مترجم : نرگس زارعیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.7 از 5 (31 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits