دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۷ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۴ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
۲۱ دلیل بی میلی جنسی زنان
8
زمان مطالعه: 8 دقیقه
علل کاهش میل جنسی در زنان چیست ؟ میل جنسی زنان به طور طبیعی در طول سال ها نوسان دارد و با شروع یا پایان یک رابطه یا با تغییرات بزرگ زندگی از جمله حاملگی، یائسگی یا بیماری تحت تاثیر قرار می گیرد.

میل جنسی زنان به طور طبیعی در طول سال ها نوسان دارد و با شروع یا پایان یک رابطه یا با تغییرات بزرگ زندگی از جمله حاملگی، یائسگی یا بیماری تحت تاثیر قرار می گیرد.

علل کاهش میل جنسی در زنان چیست ؟

بعضی از داروهای درمانی اختلالات خلق و خو ، می توانند باعث کاهش میل جنسی زنان شوند.

بیشتر بخوانید : ۱۰ راهکار بی نظیر برای درمان بی میلی جنسی زنان

عدم داشتن رابطه جنسی کافی می تواند زندگی زناشویی تان را تحت تاثیر و زیر سوال قرار دهد. در این مقاله دلایلی را خواهیم گفت که می تواند باعث بی میلی شما به رابطه زناشویی باشد. اگر میل جنسی تان به دلایلی کاهش یافته، با تغییر سبک زندگی و انجام تکنیک های جنسی می توانید آن را تعدیل کنید. بعضی از داروها نیز ممکن است مفید باشند.

آیا تاکنون از خودتان پرسیده اید که چرا رابطه زناشویی تان کمرنگ تر شده و این میل جنسی فروکش شده است ؟ در حالی که شور و شهوت قبل را ندارید و حتی در خاطرتان نیست آخرین باری که با شریک جنسی تان رابطه جنسی داشتید چه موقع بوده است ؟ و دلیل این بی میلی را نمی دانید. اگر عدم علاقه شما به رابطه جنسی همچنان ادامه پیدا کند یا موجب ناراحتی و نگرانی شخصی شود، ممکن است یک بیماری به نام اختلال بی میلی جنسی (HSDD) وجود داشته باشد.

علت های سرد مزاجی بانوان

علل فیزیکی

1- مشکلات جنسی. اگر هنگام رابطه جنسی احساس درد دارید یا ارگاسم نمی شوید، این می تواند میل جنسی را کاهش دهد.

هنگامی که رابطه جنسی احساس خوبی برایتان نداشته باشد و احساس درد در واژن داشته باشید، شما از آن اجتناب می کنید زیرا شما از درد واهمه دارید. درد و ناراحتی در هنگام رابطه جنسی ممکن است ناشی از این باشد که قبل از مقاربت عشقبازی و نوازش وجود نداشته و بدن آمادگی سکس نداشته باشد و یا می تواند علت های دیگری داشته باشد. رابطه جنسی همیشه باید لذت بخش باشد و اگر احساس لذت نداشته باشید این منجربه کاهش میل جنسی می شود. با یک متخصص یا پزشک خانواده مشورت کنید.

2-بیماری ها.

بسیاری از بیماریهای غیر جنسی ممکن است باعث بروز اختلالات جنسی مانند آرتریت، سرطان، دیابت، فشار خون بالا، بیماری عروق کرونر و بیماری های اختلالات شریانی وعصبی شود.

3-عوارض جانبی برخی داروها

طبق تحقیقات، داروهای ضد افسردگی و ضدبارداری، ضدفشارخون و شیردهی می توانند از عوامل مؤثر در ایجاد اختلال بی میل جنسی در زنان باشند. هابز ریموند،پزشک ارشد بیمارستان هنری فورد در آمریکا می گوید که اگر شما معتقدید که کمبود میل جنسی تان به دلیل مصرف داروهایتان است، با پزشک خود مشورت کنید و از داروهای دیگر استفاده کنید، البته ورزش روزانه را نیز فراموش نکنید.

4-عادت های زندگی.

یک لیوان شراب ممکن است خلق و خوی تان را تغییر دهد، اما مصرف الکل بیش از حد می تواند بر روی میل جنسی تاثیر منفی بگذارد. همچنین سیگار کشیدن باعث کاهش جریان خون می شود که ممکن است موجب کاهش برانگیختگی شود.

5-عمل جراحی.

هر عمل جراحی مربوط به سینه یا دستگاه تناسلی شما می تواند بر تصویر ذهنی بدنتان، عملکرد جنسی و میل جنسی شما تاثیر بگذارد.

6-خستگی.

خستگی ناشی از کار یا مراقبت از کودکان یا والدین پیر می تواند در کاهش میل جنسی موثر باشد. خستگی از بیماری یا جراحی نیز می تواند در کاهش میل جنسی نقش داشته باشد. مشغله های کاری، خستگی جسمانی و روانی، مشکلات خانوادگی باعث می شود بعضی از زوج ها سکس منظم و مداوم نداشته باشند و به میل جنسی شان بی توجهی کنند.. ممکن است مرکز توجه تان کار، تامین نیازهای خانواده، دوستان و خویشاوندان باشد. این ها می توانند توجه به میل جنسی شما را کم کنند و و تحت تاثیر قرار دهند. سعی کنید زندگی شادتر، سالم تر و آرام تری داشته باشید. پس خستگی می تواند باعث کاهش میل جنسی در هر دو جنس شود

۲۱ دلیل بی میلی جنسی زنان

تغییرات هورمونی

تغییرات در سطوح هورمون ممکن است میل شما را برای رابطه جنسی تغییر دهد این تغییرات به دلایل زیر است:

7- یائسگی:

کاهش میزان استروژن در دوران یائسگی باعث می شود که شما میل کم تری به رابطه جنسی داشته باشید، همچنین ممکن است سبب ایجاد خشکی بافت های واژینال شود، که باعث ایجاد رابطه دردناک یا ناراحت کننده می شود. اگر چه بسیاری از زنان هنوز در دوران یائسگی رابطه جنسی را رضایت بخش می دانند، اما برخی از آنان با تغییر هورمونی، میل جنسی شان کم می شود.

8- بارداری و شیردهی:

تغییرات هورمونی در دوران بارداری، پس از زایمان و تغذیه جنین می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. خستگی، تغییرات در فیزیک بدن و فشار بارداری یا توجه و تمرکز روی نوزاد جدید نیز می تواند باعث تغییر در میل جنسی شما شود.

علل روانشناختی

حالات ذهنی شما می تواند میل جنسی شما را تحت تاثیر قرار دهد. علل روانشناختی بسیاری در کاهش میل جنسی وجود دارد، از جمله:

9- مشکلات روانی مانند اضطراب یا افسردگی

10- استرس، مانند استرس مالی یا استرس کاری

استرس و مشغله ذهنی شما شما را از توجه به عزیزانتان و عشق ورزی و صمیمیت دور می کند. نگرانی و استرس درباره مسایل کاری، باعث از بین رفتن میل جنسی می شود . سعی کنید در مورد کار و مشکلات خانوادگی و یا هر چیز دیگری که باعث استرس می شود با شریک زندگی تان صحبت کنید. این استرس می تواند در هر سنی و برای هر دو جنس اتفاق بیفتد می توان گفت استرس و اختلال های جنسی بر یکدیگر اثر متقابل دارند. یعنی استرس ممکن است به بروز مشکلات جنسی در فرد بینجامد یا بر عکس مشکلات جنسی می تواند عاملی اضطراب آفرین در زندگی فرد باشد.

هر گونه استرس می تواند باعث کاهش میل جنسی تان شود، حتی اگر به روابط زناشویی تان بستگی نداشته باشد. استرس در مورد مشکلات کاری یا خانوادگی، تقریبا میل جنسی و خلق وخوی شما را تحت تاثیر می گذارد و حس شهوت را فروکش می کند. سعی کنید مدتی از روز حتی 20 دقیقه از چالش های زندگی خود را رها کنید و زمانی را با شریک زندگی خود بگذرانید.

11- تصویر ذهنی بد از بدن خود (منفی گرایی)

شما نسبت به اندام و ظاهرتان وسواس دارید؟تحقیقات نشان می دهد که مسائل مربوط به وزن می توانند باعث عدم میل جنسی و مشکلات جنسیتی شود. نگرانی در مورد نقص های بدن می تواند تاثیر منفی بر میل جنسی شما و حتی شهوت داشته باشد. اگر میل جنسی ندارید و راحت نیستید و مشکل در برقراری رابطه دارید، تفکر مثبت نسبت به بدنتان داشته باشید این همه آن چیزی است که شما نیاز دارید.

12- عزت نفس پایین

13- سابقه مورد سوءاستفاده فیزیکی یا جنسی

14- تجربیات منفی از رابطه جنسی در گذشته

استرس علت بی میلی جنسی

برای بسیاری از زنان، احساسات و عواطف، مقدمه ای برای داشتن رابطه جنسی است. بنابراین مشکلات عاطفی در رابطه زناشویی می تواند عامل مهمی درکاهش میل جنسی باشد. کاهش علاقه به رابطه جنسی اغلب به دلیل مسائل زیر است مانند:

15- عدم صمیمیت و ارتباط عاطفی و صمیمی با شریک زندگی

اگر رابطه شما فاقد صمیمیت و فاقد هر گونه احساسات و عواطف باشد، ممکن است میل جنسی از بین برود. اکثر زنان قبل از هر گونه لمس، آغوش، بوسه و... به آن فکر می کنند و آن را احساس می کنند و این احساس و عاطفه نسبت به طرف مقابلشان باعث می شود تا میل به رابطه جنسی داشته باشند. اما برای مردان این فرایند معکوس است، یعنی غالبا رابطه جنسی است که موجب احساس وابستگی آن ها می شود که در نتیجه می تواند به لمس کردن، آغوش گرفتن، و محبت و ... منجر شود.

16- درگیری ها و مشکلات حل نشده

17- گفتگو و ارتباط ضعیف با شریک زندگی در رفع نیازهای جنسی و اولویت ها

18- عدم اعتماد به نفس

سایر علت های سردمزاجی

19- ابزارهای هوشمند

در طی تحقیقات ساینس دیلی، 453 بزرگسال در ایالات متحده مورد سوال قرار گرفتند و 46.3 درصد از آنها موافقت کردند که تمرکز و استفاده زیاد شریک جنسی شان از تلفن همراه تاثیر منفی بر رابطه آن ها داشته است. زوج های دیگر حتی در نظر دارند که تلفن های هوشمند به عنوان "سومین گرداننده زندگی" شده اند که به دلیل کاربرد مداوم روی بی میلی زوج ها تاثیر منفی داشته اند.

20- کم آبی بدن

تحقیقات منتشر شده در مجله پزشکی مسائل جنسی، علت بی میلی جنسی را به کمبود آب بدن ارتباط می دهد. کم آبی میل جنسی را کاهش می دهد. عوارض جانبی دیگری که علاوه بر خستگی و کاهش میل جنسی با کم آبی به سراغ بدن می آیند شامل سردرد و خشکی واژن است

21- نداشتن تمرین ورزشی منظم

علاوه بر کاهش استرس و تقویت خلق و خوی، تمرینات ورزشی منظم باعث افزایش جریان خون به اندام تناسلی می شود و باعث تقویت هورمون های "حس خوب" می شود و به شما امکان می دهد تا سریع تر و راحت تر میل جنسی تان افزایش یابد. حداقل 30 دقیقه در روز ورزش کنید، و اگر قبل از رابطه جنسی باشد بهتر است. و اگر بتوانید همراه همسرتان ورزش کنید نتیجه موثرتر و بهتری خواهید داشت.

دوستان عزیزم، از اینکه با ما همراه بودید سپاسگذاریم. شما می توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

در این رابطه بخوانید:

مقصر اصلی بی میلی جنسی زنان

با این نوشیدنی ها با سرد مزاجی وبی میلی جنسی خدا حافظی کنید!

ترجمه و گردآوری

سهیلا مقصودیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (8 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits