دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۶ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
دلیل نیاز به مشاوره رابطه زناشویی

چگونه می توان یک رابطه جنسی صحیح را تجربه کرد ؟

دلیل نیاز به مشاوره رابطه زناشویی
32
زمان مطالعه: 5 دقیقه
رابطه زناشویی یک رابطه مقدس و آسمانی و مقدس است، که خداوند برای ایجاد رابطه مستحکم بین زوجین، گرایش و جاذبه جنسی بین زوجین قرار داده است. همین روابط زناشویی و جنسی موجب ایجاد یک نوعی رضایت جنسی در زوجین می شود که ارتباط زوجین را مستحکم تر می کند....

تجربه کردن یک رابطه جنسی صحیح

رابطه زناشویی یک رابطه مقدس و آسمانی و مقدس است، که خداوند برای ایجاد رابطه مستحکم بین زوجین، گرایش و جاذبه جنسی بین زوجین قرار داده است. همین روابط زناشویی و جنسی موجب ایجاد یک نوعی رضایت جنسی در زوجین می شود که ارتباط زوجین را مستحکم تر می کند.

ولی ویژگیها و تفاوتهای فیزیولوژیکی بین زن و مرد تفاوتهایی در نحوه ایجاد رضایت جنسی در زن و مرد ایجاد میکند. آموزش روابط زناشویی و جنسی برای دانستن یک رابطه زناشویی صحیح لازم است.

عدم وجود رابطه جنسی صحیح بین زوجین موجب بروز بسیاری از اختلافات بین زن و مرد میشود و کمترین ایراد آن عدم رضایت از رابطه جنسی طرفین در حد بالایی است ،که قابل دستیابی برای هر دو طرف است.

از اینرو به منظور اطلاع از روش های کسب مشاوره برای آموزش جنسی و رابطه زناشویی صحیح در این مقاله پرداخته می شود. مراکز مشاوره روانشناسی می توانند شما را در این امر یاری کنند.

علل نیاز به مشاوره رابطه زناشویی و جنسی

زنان دارای سیستم بسیار پیچیده ای از نظر نقاط دریافت و ارسال سیگنالهای جنسی به مغز می باشند. در زنان یک سیستم یکپارچه عصبی با آستانه تحریک بالا وجود دارد که موجب بالابردن سطح رضایت جنسی در زنان میشود.

هنگام رابطه جنسی، مقدار زیادی هورمون اکسی توسین در بدن زن ترشح می شود که در صورتی که رضایت جنسی زن به سطح بالایی نرسد بازجذب نمی شود و این باعث ایجاد نوعی حس بیقراری و بهم خوردن تعادل هورمونی زن در دیگر غدد درونریز می شود که با کاهش آستانه تحریک و رنجش، گرما و یا سرمای زیاد در بدن زن و کاهش اشتهای زن و بسیاری از تغییرات در رفتارهای روزمره زن می شود.

عدم رضایت زن از رابطه زناشویی: این امر در صورتی که ادامه پیدا کند میتواند موجب بروز اختلالات روانی در زن شود. این امر عمدتا ناشی از عدم شناخت بدن زن و عادات جنسی او و همچنین نیاموختن رفتار جنسی سالم از سوی زن و مرد می باشد. انجام عمل زناشویی و آمیزش بدون رعایت نکات مهم برای هر دو طرف میتواند فاجعه بار باشد.

از اینرو مشاوره جنسی و آموزش رابطه زناشویی برای ایجاد رابطه زناشویی سالم ، متعادل و صحیح بسیار لازم و ضروری است. در مورد علل نیاز به مشاوره روانشناسی برای رابطه زناشویی و رابطه جنسی به مراکز روانشناسی معتبر مراجعه کنید.

مراحل و نحوه آموزش رابطه زناشویی و مشاوره روابط زناشویی

مراحل و نحوه آموزش رابطه زناشویی و مشاوره روابط زناشویی

اولین قدم برای آموختن دانش ارتباط جنسی، مراجعه به یک مرکز مشاوره معتبر است. در مراکز مشاوره روانشناختی افراد میتوانند از مشاوره متخصصین روانشناسی بهره برند.

در این مراکز کارگاه هایی برای آموزش مسایل زناشویی برای افراد وجود دارد که افراد میتوانند مسایل زناشویی را در آن بیاموزند و همچنین متخصصینی در این مراکز وجود دارد که میتوانید سوالات خود را بی پرده از ایشان بپرسید.ا

همچنن میتوانید از مشاوره تلفنی و تلگرامی برای مطرح کردن سوالات خود استفاده کنید. بهتر است این کارگاه ها را به همراه همسر خود بروید و در این مورد فیلمهای آموزشی و کتب بسیاری وجود دارند که میتوانند توسط مشاورین این مرکز و با مسئولین کارگاه های آموزشی در اختیار افراد قرار گیرد.

در کنار کارگاه های آموزشی باید این منابع را در منزل و صرفا به همراه همسر خود ببینید. در این کارگاه ها در مورد بسیاری از مسایل دیگری که در زندگی زناشویی وجود دارد، نیز صحبت به میان می آید.

بنابراین آموزش روابط زناشویی خیلی ساده تر از آن است که برخی زوجین تصور می کنند. کافی است در مرکز آموزش روابط زناشویی با مشاوران مشورت کنید. آموزش روش درست، برگزاری کارگاه های رابطه زناشویی صحیح، نیاز به تخصص و تجربه زیاد در امر این نوع آموزش ها دارد. بنابراین به مراکز مشاوره روانشناسی معتبر مراجعه کنید. یک مشاوره جنسی ساده در مراکز مشاوره می تواند شروع خوبی باشد.

راه حل پاسخ به سوال روابط زناشویی و جنسی قبل از ازدواج

بهترین روش پاسخ به مسایل زناشویی قبل از ازدواج شرکت کردن در همین کارگاه های آموزشی است. آموزش روابط زناشویی قبل از ازدواج توسط مشاوران مجرب، روشی مناسب برای بالابردن کیفیت ارتباطات جنسی زوجین است.

چنانچه اشاره شد، ارتقای کیفی ارتباطات جنسی موجب اجتناب از، اختلافات ناشی از عدم رضایت جنسی و همچنین افزایش طراوت و شادابی زوج میشود و انرژی زیادی برای ادامه زندگی به ایشان می بخشد.

همچنین در این آموزشها و مشاوره جنسی، در مورد روشهای مراقبت مقاربت و کنترل بارداری نیز مطابی کاملا مفیدی ارائه می شود. ارتباط جنسی زوجین تاثیر بسیاری در کیفیت زندگی افراد دارد، زیرا هورمونهای درون ریز افراد در زندگی مشترک موجب تنظیم رفتارهای افراد می شود.

و میزان متابولیزم این افراد را برای سوخت و ساز بیشتر و فعالیت بیشتر در زندگی مشترک فراهم می کند. از اینرو رابطه جنسی سالم لزوما به معنای یک زندگی مشترک سالم است.

بیشتر بخوانید:

با رعایت این ۱۲ نکته بهترین رابطه جنسی عمر تان را تجربه کنید

چند مشکل اساسی در رابطه زناشویی + راه حل و درماناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (32 رای)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

عسکر | ۵ سال پیش
بابا دیگه بسه بسه،یک فکری برای بزرگ کردن الت بکنید ما که دیگه نابود شدیم
0
0

hits