دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
آیا پایین بودن شکم در بارداری خطر ناک است ؟
6
زمان مطالعه: 4 دقیقه
پایین بودن شکم در بارداری ،علت پایین بودن شکم در بارداری ،درمان پایین بودن شکم در بارداری ،پایین بودن شکم در بارداری نشانه پسر است ؟

علت پایین بودن شکم در بارداری چیست ؟

فیزیک برخی از مادران باردار به گونه‌ایست که شکم شان پایین قرار می‌گیرد یا این‌که بارداری دوم یا سوم آن‌هاست و عضلات و رباط‌هایی که رحم در حال رشد را نگه می‌دارد کشیده و ضعیف شده و نمی‌تواند مانند قبل رحم را نگه دارد. در اواخر دوره بارداری ممکن است متوجه شوید که انگار یک شبه شکم شما پایین‌تر آمده است.

احتمالا به این خاطر است که جنین واقعا پایین آمده تا برای تولد آماده شود. (تمام جنین‌ها این کار را نمی‌کنند. بعضی از آن‌ها تا شروع زایمان پایین نمی‌آیند.) اگر این اتفاق پیش از هفته ۳۷ بارداری افتاده است، این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید، چراکه ممکن است به معنای زایمان زودرس باشد.

بزرگترین مشکل پایین بودن شکم در بارداری این است که ممکن است به کمر شما فشار بیاورد. ورزش‌های مناسب می‌تواند احساس ناراحتی و درد کمر شما را کاهش دهد.

پایین بودن شکم در بارداری

از آنجایی که پایین بودن شکم در حاملگی بدان معنی است که کودک شما نزدیک به لگن واقع شده است، باید مراقب باشید. نزدیکی به لگن ممکن است منجر به زایمان زودرس، یا حتی سقط جنین شود. از این رو، اگر شما به طور خطرناکی شکم رو به پایین دارید باید وزن‌های سنگین را بلند نکنید و فعالیت‌های شدید انجام ندهید که ممکن است کودک را در لگن تحریک کند.

استراحت برای این زنان توصیه می‌شود تا شانس زایمان زودرس یا سایر حوادث را کاهش دهند. اگر مراقبت و احتیاط لازم را انجام دهید، ممکن است که خطر برطرف شود، بنابراین موقعیت قرار گرفتن کودک برای زایمان بسیار اهمیت دارد.

ارتباط زایمان زودرس با پایین بودن شکم در بارداری

ارتباط زایمان زودرس با پایین بودن شکم : پایین بودن شکم در بارداری ارتباط مستقیم و ثابتی با زایمان زودرس ندارد . اما مواردی که نام میبرم میتونه باعث زایمان زودرس بشه:

  • فعالیت روزانه زیاد
  • زیاد سرپا ایستادن
  • زیاد از حد نشستن

پایین بودن شکم در بارداری

درمان پایین بودن شکم در بارداری

برای درمان پایین بودن شکم در حاملگی میتوان از شکم بند یا کمر بندهای بارداری استفاده کنید اما استفاده از شکم بند و کمر بند برای پایین بودن شکم در بارداری خود میتوان عامل خطر باشد پس از این نوع شکم بند ها فقط برای استفاده در زمان هایی که ناچار به ایستادن هستید استفاده نمایید .

پایین بودن شکم و جنسیت نوزاد

آیا پایین بودن شکم در بارداری نشانه نوزاد پسر است ؟

برای پاسخ به این سوال باید بدون تامل گفت که خیــر ! پایین بودن شکم در بارداری نشانه نوزاد پسر نیست و این یک فرضیه ی کاملا اشتباه است و پایین بودن شکم در بارداری تنها به نوع سیستم بدنی مادر بر میگردد .

اگر شکم شما روبه بالا بود، به این معنی است که کودک شما در قسمت بالای رحم واقع شده است. هنگامی که شکم شما پایین است، به این معنی است که نوزاد شما به لگن نزدیکتر است. زنان با انقباض عضلات شکم و رحم، نوزادشان اغلب قسمت بالاتر شکم گاهی اوقات درست زیر سینه قرار دارد، زنان سالخورده با عضلات نسبتا ضعیف‌تر تمایل دارند که فشار کمتری به آ‌نها وارد شود. همچنین زنان با رحم وسیع‌تر دچار انقباض عظیم‌تری می‌شوند، از سوی دیگر، زنان دارای رحم تنگ‌تر هستند انقباضات کمتری را دچار می‌شوند.

عوارض خوردن کله پاچه در بارداری

خوردن به خام در بارداری : نحوه مصرف به در دوران بارداری چگونه است ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.2 از 5 (6 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits