دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
۹ قدم موثر برای ماندگاری بیشتر کرم پودر روی پوست صورت
6
زمان مطالعه: 7 دقیقه
اگر جزو کسانی هستید از تکه تکه و خشک شدن کرم پودر روی پوست خود و حالت غیر طبیعی آن شکایت دارید و نمی خواهید منافذ پوستتان مشخص شود می توانید با چند راهکار ساده این مشکل را حل کنید. در ادامه با مجله روژال همراه باشید تا بدانیم چه کنیم که کرم پودر بعد...

ماندگاری بیشتر کرم پودر روی پوست

افزایش ماندگاری آرایش صورت , برای داشتن آرایش صورت ماندگار می‌توان از ترفند های زیر بهرهگیری نمود زیبایی، دنیا وسیعی دارد.

حتما هنگام آرایش کردن برای شما هم سوالات زیادی در این اساس بوجود آمده هست. ما از آرایشگران خود خواسته ایم تا متعارف ترین سوالات آرایشی راکه برای خانم ها پیش می‌آیند مطرح کنند و در این جا به همۀ آن ها پاسخ داده ایم تا اگر برای شما هم چنین ابهاماتی وجود دارد، برطرف شود.

اگر قصد دارید یک آرایش حرفه ای انجام دهید و کرم پودر روی پوستتان عالی بنظر برسد و پوستتان را صاف و یکدست و مخملی نشان دهد باید تمامی مراحل زیر را مرحله به مرحله انجام دهید:

قبل از انجام مراحل باید بدانید که پوستتان خشک یا چرب است و آیا به ماده ی خاصی حساسیت ندارد، سپس اقدام به آرایش کنید.


1. قبل میکاپ و آرایش پوست صورتتان را بشویید

برای شستن پوست صورتتان ابتدا شوینده ی مناسب پوست خود را پیدا کنید. اگر پوست صورتتان چرب است حتی الامکان سعی کنید از شوینده های چرب استفاده نکنید.

شستن پوست صورت باعث می شود چربی روی صورت پاک شده و میکاپ خیلی بهتر روی پوستتان بنشیند و یکدست شود.


2. پوست صورتتان را مرطوب کنید

بعد از شست و شو باید آبرسانی به پوست را انجام دهید تا پوست صورتتان شفاف و شاداب شود و بعد از آرایش ایده آل بنظر برسد.

اگر پوست چربی دارید از کزم های مرطوب کننده دارای چربی استفاده نکنید. مرطوب کننده های ژله ای بدون چربی که بیس آن ها آب است برای پوست های چرب گزینه ی مناسبی هستند.

بعد از مرطوب کردن اجازه دهید تا پوست کاملا رطوبت را جذب کند.


3. پرایمر

پرایمر ها یا مواد کنترل کننده چربی می توانند میکاپ پوست چرب را راحت تر کنند. حتما پرایمر مناسب پوست خود را انتخاب کنید و قسمت های چرب صورتتان را با پرایمر پوشش دهید.

توجه کنید که پرایمر را به تمام صورت خود نزنید و مقدار خیلی زیادی از پرایمر به پوستتان نزنید.


4. استفاده از کرم پودر بدون چربی و مات

بعد از استفاده پرایمر حالا نوبت به کرم پودر می رسد. کرم پودر را به اندازه به پوستتان بزنید. کرم پودر بیش از حد نه تنها منافذ را پر نمی کند بلکه در سایه روشن منافذ را بیشتر آشکار می کند.

حتما از براش یا فرچه میکاپ استفاده کنید. براش را قبل از استفاده تمیز کنید و بشوئید. وجود مواد قبلب روی براش یعنی انتقال چربی و باکتری به پوستتان.


5. برای بِلِند کردن از روغن آرایشی استفاده نکنید

برای بِلِند کردن کرم های هایلایت و کانتور از روغن آرایشی استفاده نکنید و و بجای کرم کانتور از کانتور پودری استفاده کنید.


6. فیکس کردن کرم پودر

از پنکک ها برای فیکس کردن استفاده نکنید. شاید بعد از زدن در ظاهر خوب باشد ، اما اینکار باعث میشود یک لایه دیگر از کرم پودر ، به لایه زیری اضافه شود.

بهترین گزینه پودرهای ترنسلوسنت هستند که استفاده از آن ها نیز راحت تر است.


7. از محصولات درخشان کننده استفاده نکنید

از محصولاتی که به پوست برق و شاین میدهند دوری کنید. مثل برنزر شیمر دار، یا رژگونه ی براق که باعث درخشان شدن پوست می شوند.

شاید استفاده از این مواد خیلی زیبا به نظر برسد اما حالت چربی پوست را در ظاهر بیشتر نشان میدهند. اگه هایلایتر هم میزنید تا محدوده ی نزدیک بینی نزنید فقط گوشه ی انتهایی گونه را هایلایتر بزنید.

اطراف بینی چرب است و استفاده از هایلاتر در این ناحیه از پوست کار عاقلانه ای نیست.


8. به اندازه از مواد آرایشی استفاده کنید

همانطور که گفتیم مواد آرایشی مانند کرم پودر و پرایمر و … را به اندازه به پوستتان بزنید. هرچه محصولات کرمی که برای میکاپ استفاده میکنید بیشتر باشد احتمال برق افتادن پوست هم بیشتر است و میکاپ را بسیار غیر طبیعی نشان می دهد.


9. استفاده از اسپری فیکس کننده

برای فیکس کردن آرایش اگر پوستتان چرب است از اسپری فیکس بدون چربی یا کنترل کننده چربی استفاده کنید تا مدت بیشتری میکاپ روی پوستتان باقی بماند.

ماندگاری بیشتر کرم پودر روی پوست / دوام بیشتر کرم پودر روی پوست

دلایل نارنجی شدن رنگ پوست

یکی از دلایل نارنجی شدن رنگ پوست، اکسیداسیون هست. پوست بعضی از افراد نسبت به کرم پودرها تصویر العمل نشان داده و باعث تغییر رنگ آن میشود.

در واقع روغن پوست با کرم پودر ترکیب می‌شود و برای جلوگیری از این امر، بهتر هست که گذشته از زدن کرم پودر از یک لایه کرم بهره گیری کنید تا مانع آن دو شود.

افزایش ماندگاری آرایش صورت چرا آرایش روی صورت من دوامی ندارد؟ این امر به مقدار زیادی به رطوبت روی پوست بستگی دارد.

اگر پوست صورت شما خشک هست، در این صورت پوست تان از هر چیزی برای گرفتن رطوبت بهرهگیری می‌کند، حتی آرایش روی صورت تان.

اما اگر پوست تان به خوبی هیدراته باشد، دیگر چنین اتفاقی نمی افتد. اما موضوع برای افرادی که پوست روغنی دارند، فرق می‌کند.

روغن آرایش را از بین می‌برد، به همین علت هست که تمام آرایش پاک کن ها حاوی روغن اند. بنابراین زمانی که روغن پوست با آرایش تان ترکیب می‌شود، آن را از بین میبرد.

پوست شما زمانی که به خوبی هیدراته نیست، روغن بیشتری ساخت می‌کند، به همین علت از کرم های مرطوب کننده بهره گیری کنید تا هم بعنوان آب رسان عمل کند و هم مانعی میان پوست و آرایش تان باشد.

چرا رژ گونه ام دوامی ندارد ؟

ترتیب مراحل آرایش اهمیت زیادی دارد. بعنوان مثال اگر شما فورا پس از کرم پودر رژ گونه بزنید، باعث می‌شود که رژ گونه تان به سرعت پاک شود زیرا به راحتی با روغن پوست تان ترکیب و تصویر المعمل نشان می‌دهد.

از این رو بهتر هست که بعد از کرم پودر، از پودرهای تثبیت کننده بهره گیری کنید تا مانعی میان رژ گونه و پوست صورت تان شود.

چرا خط چشم ام پخش می شود؟

اگر گذشته از کشیدن خط چشم از کانسیلر یا حتی کرم های دور چشم بهره گیری میکنید، احتمال اینکه خط چشم تان با آنها ترکیب شده و زود پاک یا اکران شود چندان هست.

از این رو تا از خشک شدن کرم دور چشم تان اطمینان حاصل نکردید، خط چشم نکشید یا اینکه خط چشم تان را با سایه چشمی به همان رنگ تثبیت کنید تا دوام بیشتری داشته باشد.

چرا قسمتی از صورتم گاهی متورم یا زخم می شود؟

اگر شما فردی هستید که عادت دارید به پهلو بخوابید، سعی کنید که روبالشی تان را هر چند وقت یکبار عوض کنید زیرا سلول های مرده روی بالش شما می مثل و به پوست صورت شما منتقل و منافذ پوست تان را مسدود میکنند.

بنابراین واجب هست که هفته ای یکبار رو بالشی تان را تعویض کنید. یکی دیگر از دلایل قرمزی پوست تان بهره گیری چندان از موبایل هست.

اگر شما زمان زیادی را به صحبت کردن با تلفن می گذرانید، حداقل هفته ای یکبار به وسیله یک پد آغشته به الکل، آن را تمییز کنید تا آلودگی های موجود در آن به پوست صورت شما منتقل نشوند

بیشتر بخوانید :

چگونه با موی قرمز آرایشی جذاب داشته باشیم ؟

۱۲ تا از بهترین محصولات آرایشی برند آرت دکو آلماناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (6 رای)  
    قرآن آنلاین
    دیدگاه ها

    درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است