دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۳۰ صفر ۱۴۴۴ قمری و ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲ میلادی
کامل ترین آموزش انواع ماسک موی خانگی برای شما
12
زمان مطالعه: 7 دقیقه
آموزش انواع ماسک موی خانگی-آموزش ماسک موی خانگی-روش درست کردن ماسک موی خانگی-روش تهیه ماسک موی خانگی-انواع ماسک موی خانگی-ماسک موی خانگی برای موی خشک-ماسک موی خانگی برای موی چرب-ماسک موی خانگی برای موخوره-ماسک موی خانگی برای شوره-ماسک موی خانگی برای...

آموزش انواع ماسک موی خانگی:همه ی خانم ها دوست دارد که همواره موهای زیبا و جذابی داشته باشند چرا که موهای زیبا و با طراوت زیبایی چهره را چندین برابر میکند.اما به جای استفاده اشتباه از سشوار و انواع اتو و یا چسب و مو و تافت و موادی از این قبیل باید راهکارهای اصلی را برای زیبایی و شادابی مو دنبال کرد،با این مواد و وسایل مضر ،تنها سلامت و زیبایی مو را از خودتان خواهید گرفت.

آموزش انواع ماسک موی خانگی

آموزش انواع ماسک موی خانگی

ماسک موی خانگی انتخاب بسیار مناسبی برای داشتن موهای سالم و فوق العاده است.اگر در طول هفته و ماه چند بار از این ماسک ها به انتخاب خودتان و بر حسب مشکل موی خود انتخاب کنید مطمئن باشید که موهای شما بسیار زیبا و سالم خواهند شدوبرای یادگیری تهیه و استفاده از ماسک موهای خانگی با دلگرم همراه شوید:

آموزش انواع ماسک موی خانگی:شادابی و طراوت مو با ماسک زرده تخم‌‌مرغ

آن‌چه لازم دارید:

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

- یک فنجان شیر پرچرب

زرده تخم‌مرغ را آن‌قدر هم بزنید تا کف کند. سپس شیر را به آن اضافه کنید و کمی هم بزنید. در صورتی که دوست داشته باشید، می‌توانید یک قاشق چای‌خوری گلاب به ترکیبات اضافه کنید. تونیک را روی موهای‌تان بمالید و بگذارید به مدت 10 تا 15 دقیقه روی موهای‌تان بماند. سپس با آب ولرم موهای‌تان را بشویید.

آموزش انواع ماسک موی خانگی

آموزش انواع ماسک موی خانگی:ماسک مو با عسل، روغن زیتون و سرکه برای براق‌شدن موهای‌تان

آن‌چه لازم دارید:

2- قاشق غذاخوری عسل

- یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن بادام

- یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

مواد را مخلوط کرده و قبل از شست‌وشو، روی موهای‌تان بمالید و با شانه‌زدن مواد را از ریشه به سمت نوک موها هدایت کنید. تونیک را به‌مدت یک ساعت روی موهای‌تان بگذارید، سپس موهای‌تان را بشویید.

آموزش انواع ماسک موی خانگی

آموزش انواع ماسک موی خانگی:ماسک تقویتی ریشه‌های مو

آن‌چه لازم دارید:

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

2- قاشق غذاخوری روغن کرچک

- یک قاشق غذاخوری پودر ویتامین A (شما می‌توانید چند عدد کپسول ویتامین A را پودر کنید)

تمام مواد را مخلوط کنید و روی موها بمالید. کمی ریشه موهای‌تان را ماساژ دهید و بگذارید ماسک به مدت دو ساعت روی موهای‌تان بماند سپس آن‌را با آب ولرم بشویید. این ماسک برای جلوگیری از ریزش مو نیز مفید است.

آموزش انواع ماسک موی خانگی

آموزش انواع ماسک موی خانگی:ماسک مو برای رفع شوره سر و جلوگیری از آن

آن‌چه لازم دارید:

- 3 قاشق غذاخوی سرکه سیب

- یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

سرکه و روغن زیتون را مخلوط کنید. ابتدا موهای‌تان را خوب با شامپو بشویید سپس مخلوط را روی موها بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند. بعد موهای‌تان را با آب ولرم بشویید سپس با آب سرد آبکشی کنید.

آموزش انواع ماسک موی خانگی

آموزش انواع ماسک موی خانگی:ماسک عسل برای موهای آسیب‌دیده شما

آن‌چه لازم دارید:

- مخلوط 2 قاشق غذاخوری عسل و روغن کرچک

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

- یک عدد آمپول ویتامین A یا ویتامین D

تمام مواد را خوب مخلوط کنید تا به‌صورت مایعی یکنواخت شود. ماسک را روی ریشه موهای‌تان بمالید و به آرامی به کمک شانه مواد را به سمت نوک موها هدایت کنید. موهای‌تان را با کلاه پلاستیکی بپوشانید و بگذارید به مدت دو ساعت بماند سپس موهای‌تان را با آب ولرم بشویید.

آموزش انواع ماسک موی خانگی

آموزش انواع ماسک موی خانگی:ماسک تقویتی برای موهای نازک و شکننده

آن‌چه لازم دارید:

- یک قاشق غذاخوری جو پخته‌شده و له‌شده

- یک قاشق چای‌خوری روغن کرچک یا روغن بادام

- یک قاشق چای‌خوری شیر

- یک قاشق چای‌خوری ویتامین A یا ویتامین D (می‌توانید آن‌را از کپسول یا آمپول تهیه کنید).

مواد را مخلوط کنید و روی تمام موهای‌تان بمالید. بگذارید ماسک به مدت چهار ساعت بماند سپس موهای‌تان را خوب بشویید

آموزش انواع ماسک موی خانگی

آموزش انواع ماسک موی خانگی:ماسک ضدشوره مو

آن‌چه لازم دارید:

عدد حبه سیر

- یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

سیر و روغن زیتون را در مخلوط‌کن ریخته و مخلوط کنید سپس آن‌را در ظرفی ریخته و در ماکروفر به مدت 20 ثانیه گرم کنید. ماسک را روی موهای‌تان بمالید و ریشه‌‌های مو را ماساژ دهید سپس موهای‌تان را با حوله گرمی بپوشانید. بگذارید ماسک به مدت یک ساعت بماند و بعد موهای‌تان را با شامپو بشویید. این ماسک را هفته‌ای دو بار استفاده کنید تا نتیجه رضایت‌بخش حاصل شود.

آموزش انواع ماسک موی خانگی

آموزش انواع ماسک موی خانگی:ماسک تقویتی برای موهای چرب

آن‌چه لازم دارید:

- 5 قاشق غذاخوری ماست

- یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین

- یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه

مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و روی موها بمالید. سعی کنید ترکیب را بیشتر روی ریشه موها استفاده کنید. بگذارید ماسک به مدت 40 دقیقه روی موهای‌تان باشد سپس آن‌را بشویید. موهای‌تان را فقط با آب بشویید. این ماسک را هفته‌ای یک‌بار استفاده کنید.

آموزش انواع ماسک موی خانگی

آموزش انواع ماسک موی خانگی:ماسک مرطوب‌کننده موهای خشک

آن‌چه لازم دارید:

- یک فنجان ماست

- یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه

- یک عدد زرده تخم‌مرغ

مواد را مخلوط کرده و روی موهای‌تان بمالید و بگذارید به مدت 20 دقیقه بماند سپس موهای‌تان را با شامپو و بعد از آن با نرم‌کننده بشویید.

آموزش انواع ماسک موی خانگی

آموزش انواع ماسک موی خانگی:ماسک ۳۰ دقیقه‌ای برای انتهای موها

اگر موهای شما خیلی آسیب دیده، خشک و شکسته بنظر می آید و شما نمی‌توانید بگویید که کجای موهایتان به شدت احتیاج به تغذیه دارد، ۳۰ دقیقه از عمرتان را صرف کنید و این ماسک را برای موهای خشکتان بسازید. شما به ۲ قاشق غذاخوری عسل، ۱ قاشق غذاخوری روغن بادام و ۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب احتیاج دارید. اگر موهای بلندی دارید، می‌توانید مقادیر اجزای ماسک را ۲ برابر کنید.

این‌ها را با یکدیگر مخلوط کرده و به آرامی به موهایتان بمالید، سعی کنید از انتهای موها شروع کرده و بالا بیایید تا زمانی که تمام تارهای موهایتان پوشش داده شود. بگزارید ماسک نیم ساعت یا بیشتر روی موهایتان بماند، سپس موهایتان را بشویید. این ماسک به تنهایی نمی‌تواند شکستگی موها را التیام ببخشد، اما تا زمانی که برای خرد کردن موها به آرایشگرتان مراجعه کنید بطور موثری ظاهر کلی موهایتان را بهبود می‌بخشد.

آموزش انواع ماسک موی خانگی

آموزش انواع ماسک موی خانگی:ماسک شیر و عسل

استفاده از شیر و عسل ممکن است چند صد سال پیش خیلی لوکس بوده باشد، اما یک زن امروزی هر زمانی که دلش بخواهد از آن استفاده می کند. اگر موهای شما خشک است، با یک بار استفاده از این ماسک قطعا خواهید خواست که بصورت افراطی هر یک یا دو هفته از آن استفاده کنید. یک یا دو قاشق غذاخوری عسل را در یک نصف فنجان یا یک فنجان کامل شیر پرچرب (در دمای اتاق) مخلوط نمایید.

مخلوط را خوب بهم بزنید تا عسل کاملا حل شود، سپس به دقت آنرا روی موهای خود ریخته و مطمئن شوید تا تمام موهایتان را پوشانده است. من معمولا اجازه میدهم تا این ماسک یک ساعت روی موهایم بماند، سپس با شامپوی همیشگی ام آنرا می‌شویم. این ماسک فوق‌العاده، موهای شما را سنگین یا چرب نمی‌کند، بلکه به آن نرمی و درخشندگی اعجاب انگیزی می‌بخشد

گردآوری:مجله اینترنتی دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (12 رای)  
    دیدگاه ها

    درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است