رنگ سال ۹۹ : رنگ مو، مانتو و سفره تحویل سال ۱۳۹۹ چه رنگیست ؟

۱۴۰,۲۹۳
۲۴۳
۲
دوشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۳
رنگ سال ۹۹ (رنگ سال ۱۳۹۹) : هر ساله یک رنگ به عنوان رنگ سال توسط موسسه پنتون در آمریکا انتخاب میشود. رنگ سال انتخاب شده توسط پنتون از طریق نظر سنجی های مردمی و از بین رنگ های پیشنهادی این موسسه انجام می شود. تا انتها با دلگرم همراه باشید.
رنگ سال ۹۹ : رنگ مو، مانتو و سفره تحویل سال ۱۳۹۹ چه رنگیست ؟

رنگ سال 99 چه رنگیست ؟

رنگ سال 1399

شاید با خود بگویید که هنوز چند ماه مانده به سال جدید برای معرفی رنگ سال 99 کمی زود باشد، ولی متخصصان رنگ در گروه پانتون در ماه آخر سال میلادی یعنی ماه دسامبر به سوال رنگ سال 2020 چیست پاسخ دادند.

همان طور که قبلا نیز در این مطلب اشاره کرده بودیم، رنگ سال جدید میلادی 2020 یکی از رنگ‌های شاد و سرزنده، یعنی رنگ مرجانی سفید است که به عنوان رنگ جهانی سال جدید شناخته شده و رنگ سال 1399 ایران نیز همین رنگ خواهد بود.

پس در در سال جدید بایستی شاهد سلطه این رنگ زیبا از طیف سفید باشیم.

موسسه رنگ پانتون، دارنده معروفترین نمودار رنگ دنیا هر ساله در ماه دسامبر با همایشی رنگ سال را انتخاب می کند که به سرعت این رنگ مورد توجه شرکت ها و برندهای مطرح مدل و لباس قرار می گیرد. این شرکت بیش از ۵۰۰۰ رنگ با اسم و کد رنگی‌ مختصر ثبت کرده و با بیش از ۱۰ میلیون کارخانه و طراح در سراسر جهان همکاری می‌کند، از رنگ دکوراسیون خانه گرفته تا رنگ چاپ مجله و رنگ پارچه مد و پوشاک.

رنگ سال 1399 چه رنگیست ؟

رنگ سال جدید میلادی 2020 یکی از رنگ‌های شاد و سرزنده، یعنی رنگ مرجانی سفید است.

رنگ سال 99 (2020) چیست ؟

شرکت Jack + Huei از رنگ سال 98 یا همان رنگ سال 2019 میلادی که مرجانی زنده است، استفاده کرده و پیشنهاد داده که رنگ سال 2020 میلادی یا همان رنگ سال 1399 رنگ مرجانی سفید (Bleached Coral) باشد تا بتواند توجه افراد را به خطر و بحرانی که پیرامون «سد بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef)» است جلب کند. در ادامه با مجله توکامگ همراه شده و با دیواره بزرگ مرجانی، خطرات پیرامونش و علت اشاره به آن‌ به عنوان رنگ سال 99 آشنا شوید.

 / رنگ سال تحویل 99 / رنگ سال 1399 / رنگ سال 99 / رنگ سال 99 چه رنگیست / رنگ سال 1399 چه رنگیست

موسسه پنتون رنگ مرجانی زنده را به عنوان رنگ سال 2019 انتخاب کرده که رنگی مابین نارنجی و صورتی است.

این رنگ برای جلب توجه مردم به حیات دریایی، مخصوصا مرجان‌های دریایی، و خطرهایی که این موجودات را تهدید می‌کند است.

با این حال بیش از 45٪ مرجان‌های دیواره بزرگ مرجانی (ٰمجموعه بسیار بزرگی از آبسنگ‌های مرجانی که در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته‌اند و بزرگ‌ترین مجموعه صخره‌های مرجانی در دنیا به شمار می‌آید.)

در طول سه سال اخیر از بین رفته‌اند. به همین دلیل نیز پیشنهاد شده که رنگ سال 2020 رنگ مرجانی سفید انتخاب شود تا به نوعی همراه با اینکه همه مردم به دنبال استفاده از رنگ سال 2019 در زندگی روزمره خود و یا ست کردن رنگ مرجانی با سایر رنگ‌ها هستند، با خطرات موجود پیرامون مرجان‌های سفید شده نیز بیشتر آشنا شوند؛ چرا که از بین رفتن صخره‌های مرجانی روز به روز در حال افزایش بوده و در صورتی که به این امر توجه ویژه‌ای نشود، شاهد نابودی این موجودات دریایی خواهیم بود.

رنگ سال 1399 / رنگ سال 99 / رنگ سال 99 چه رنگیست / رنگ سال 1399 چه رنگیست

اما چرا مرجانی سفید به عنوان رنگ سال 2020 یا همان رنگ سال 1399 انتخاب شد ؟

علت نامگذاری این رنگ به عنوان «مرجانی سفید یا Bleached Coral» این است که مرجان‌های دریایی پس از مرگ تغییر رنگ داده و رنگ‌شان سفید می‌شود.

و این شرکت معتقد است که اگر موسسه پانتون رنگ مرجانی سفید را به عنوان رنگ سال انتخاب می‌کرد، می‌توانست توجهات بیشتری را به نسبت زندگی دریایی و خطرات پیرامون آن جلب کند.

بیشتر بخوانید :

رنگ سال 2020 : هر آنچه که باید از رنگ آبی نفتی بدانید

لحظه تحویل سال ۹۹ و حیوان نماد این سال چیست ؟


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(243 امتیاز , میانگین: 4.2 از 5)  

۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
سیما | ۱ هفته پیش
خیلی رنگ خوب و شیکیه
۲
۳
 
 
ir
مستوره | ۳ ماه پیش
اتفاقا خیلی قشنگ میشه ۷ سین مرجانی سفید عالیه.
من اصلا این رنگ و نمی‌شناختم اما نازه. و زنده
۶
۱
 
hits

آخرین مطالب دلگرم