دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۲۲ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۳۰ مه ۲۰۲۴ میلادی
آبی کلاسیک (آبی نفتی) رنگ سال 2020
8
زمان مطالعه: 16 دقیقه
پنتون مانند هر سال امسال هم رنگ مورد نظر خود را به عنوان رنگ سال 2020 معرفی کرد. کمپانی Pantone رنگ سال 2020 را آبی کلاسیک اعلام کرد که این رنگ سایه ای از آسمان غروب را به یادمان می آورد.

رنگ سال 2020 چیست ؟

رنگ سال 2020 : شرکت پنتون برای بیستمین بار رنگ سال را انتخاب کرد. حتما همه افراد این سوال در ذهنشان هست که رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟

پس از گذشت یک سال از انتخاب رنگ مرجان زنده به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ و با توجه به این که روزهای پایانی ماه سال ۲۰۱۹ میلادی را سپری میکنیم شرکت پنتون رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ را معرفی کرد.

رنگی که بر خلاف شایعات مطرح شده در مورد رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ موجب تعجب افراد شد. رنگ آبی عمیق یا آبی کلاسیک Classic Classic Blue به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ انتخاب شد.

جالب است بدانید رنگی که در غروب پنجشنبه ۵ دسامبر ۲۰۱۹ – ۱۳ آذر ۱۳۹۸ معرفی شد در نگاه اول یادآور همان غروب آسمان پنجشنبه است.

رنگ آبی کلاسیک نمادی برای اعتماد به نفس و ارتباطی صحیح و موثر با محیط است.

قطعا برای ما ایرانی ها آبی کلاسیک بهترین انتخاب برای رنگ سال ۲۰۲۰ و ۱۳۹۹ می باشد. با دلگرم همراه باشید تا علت آن را بیشتر متوجه شوید و با رنگ سال آشنا شوید.

 رنگ غروب خورشید آبی کلاسیک یا آبی نفتی رنگ سال 2020

آبی کلاسیک (آبی نفتی) – PANTONE 19-4052

این آبی ماندگار و باشکوه، در عین سادگی بسیار زیباست. این رنگ شبیه به آسمان آبی هنگام غروب است، و بدون شک چشم هر بیننده ای را به خود خیره می‌کند.

طبق بررسی‌هایی که از دیدگاه روانشناسی روی این رنگ انجام شده، آبی کلاسیک برای روح و ذهن انسان رنگی آرامش بخش است و در این روزهای پر آشوب جهان و ایران می توان همه ما را به آرامش دعوت کند.

این رنگ آبی با همراه داشتن احساس صلح، آرامش روح ما را فراهم می‌کند؛ طوری که یک ذهن شلوغ با دیدن این رنگ به آرامش می‌شود و انگار این رنگ به عنوان پناهگاهی برای فرار از اضطراب و مشغله انتخاب شده است.

این رنگ به تمرکز ذهن کمک می‌کند و درست مانند یک ذره بین زیر نور آفتاب، افکار پراکنده ذهن را در یک نقطه جمع می‌کند و این نقطه چیزی نیست جز آرامش!

در عین حال با منعکس کردن درجه خاصی از رنگ آبی، احساس پشتکار را در شما تحریک میکند.

جملاتی از مدیر اجرایی موسسه پنتون Leatrice Eisemen

ما امروزه در دوره ای زندگی می کنیم که که بیشتر از هر زمان داشتن حس اعتماد به آینده و وفاداری نیاز داریم. این رنگ آبی همان القا کننده همان حس اعتماد به آینده و آرامش است. یک آبی قابل اعتماد که همیشه می‌توانید روی آن حساب کنید.

یک آبی بدون مرز و زیبا، نمادی از گستردگی آسمان پهناور و خوش رنگ غروب است و شاید این رنگ ما را تشویق می‌کند تا افق دیدمان را بازتر کنیم، عمیق‌تر فکر کنیم، سطح فکریمان را بالاتر ببریم و جریانی از روابط خوب و موثر را در زندگی خود ایجاد کنیم.

رنگ سال 2020

رنگ سال 2020 چه رنگیست ؟

رنگ سال جدید 2020 رنگ آبی کلاسیک یا آبی عمیق میباشد که رنگی زیبا و فریبنده، و نماد آرزوهای ماست. آرزوهایی برای ساختن آینده ای مطمئن و قابل اعتماد در جهان ...

رنگ ابی کلاسیک یا آبی عمیق چه رنگی است ؟

رنگ آبی کلاسیک جزو خانواده رنگ‌های آبی است. اگر به صورت قابل فهم بخواهیم رنگ آبی عمیق یا آبی کلاسیک چه رنگی است می‌توان گفت آبی تیره نزدیک به سرمه‌ای اما نه رنگ سرمه‌ای! رنگ آبی بی‌روح اما بسیار با استعداد و زیبا.

شرکت پنتون رنگ‌های منتخب سال را از روی کد رنگ‌های موسسه انتخاب می‌کند، امسال برای رنگ سال ۲۰۲۰ نوبت به PANTONE 19-4052 Classic Blue تا خودنمایی کند.

کد رنگ آبی کلاسیک در فتوشاپ و سایر نرم افزارهای گرافیکی بر اساس داده ای زیر است :

کد رنگمدل رنگی
19-4052PANTONE
R:15 G:76 B:129RGB
C:88 M:41 Y:0 K:49CMYK
0F4C81HEX/HTML

رنگ مکمل آبی کلاسیک، ست های رنگ آبی کلاسیک

هر رنگی که در طبیعت وجود دارد رنگ مکملی هم دارد. همانطور که از کلمه مکمل مشخص است، رنگ مکمل یعنی رنگ هایی که از نظر هارمونی و هماهنگی در کنار رنگ اصلی قرار می‌گیرند. حالا دوست دارید بدانید رنگ مکمل آبی کلاسیک چیست؟

با توجه به تنوع رنگی که موسسه پنتون اعلام کرده :

آبی رنگ اصلی است و قهوه ای هم امسال رنگ مهمی است، طیف‌های رنگ قهوه‌ای با توجه به جلبک‌های دریایی و تخته سنگ‌های ساحلی انتخاب شده است. علاوه بر این دو رنگ دریایی، طبق گفته او، رنگ‌های سفیدی که شبیه به دانه‌های ماسه هستند و رنگ سبز نزدیک به جلبک های دریایی هم نقش مهمی در ترکیب رنگ امسال ایفا می‌کنند.

چگونگی هماهنگ کردن این رنگها در کنار هم، کلید اصلی مسئله است!

طبق گفته خانم پرسمن، استفاده از رنگ‌های اقیانوسی برای ساخت لایه‌ها در دکوراسیون و یا بافت لباس ها، ترکیب خاصی ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر، همه چیز مانند دریا صاف و آرامش بخش خواهد بود.

ما رنگهای انتخابی سالهای قبل پنتون را بررسی کردیم تا ببینیم آیا رنگی با این مشخصات پیدا می‌کنیم یا خیر. به نظر می‌رسد در روزهای آینده، هفته فشن پنتن رنگهای دیگری را هم معرفی کند و تقریبا مطمئنیم که رنگ صورتی و مرجانی سال‌های گذشته، تماما جای خود را به آبی و سبز دریایی خواهند داد.

یعنی در سال ۲۰۲۰، شاهد صورتی و درجه‌های مختلف او نخواهیم بود. بنابراین انتظار می‌رود رنگهای خنثای اقیانوسی، تا چند سال بعد هم محبوب و مورداستفاده باشند. پس بهتر است شما هم کمی با مد حرکت کنید و چند المان اقیانوسی به دکور منزل خود اضافه کنید.


چرا رنگ آبی کلاسیک به عنوان رنگ امسال (۲۰۲۰) انتخاب شد ؟

امروزه همه ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که تکنولوژی با پیشرفت سرسام‌آور خود، هر لحظه در حال رقابت با انسان‌هاست و هوش مصنوعی تلاش می‌کند تا حد ممکن تمام جزییات روح و روان انسان‌ها را پیدا کند و آن‌ها را با دنیایی از پیچیدگی و ناامنی روبرو کند.

بنابراین به سادگی متوجه می‌شوید که چرا ما به سمت رنگ‌هایی جذب می‌شویم که صادق هستند و احساس امنیت را در ما به وجود می‌آورند. این آبی کلاسیک زیبا، هیچ نشانی از خشم و خشونت ندارد و هرگز از تماشای آن احساسی جز آرامش و راحتی نخواهید داشت.

مطمئنیم که این رنگ صلح آمیز، در تمام دنیا مورد استقابل قرار خواهد گرفت و با حضور خود در سال جدید، موجی از صلح و آشتی را با خود به همراه خواهد داشت.

رنگ سال را چه کسی انتخاب می کند؟

رنگ‌های برتر هر فصل و رنگ منتخب سال موسسه بزرگ پنتون انتخاب و اعلام کرده و ضمن پیش‌بینی رنگ‌های محبوب جهانی، به کمپانی‌ها و کارخانه‌های برند و بزرگ پیشنهاد می‌کند تا با انتخاب این رنگ‌های برتر محصولات خود را برای بازار تقاضای جهانی آماده کنند و تولیدات و طراحی‌های خود را با این رنگ‌ها هم‌سو کنند.

اینکه رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است برای برای بسیاری از کمپانی ها برند از اهمیت بالیی برخوردار است، به همین خاطر شرکت پنتون با اعلام رنگ‌های مناسب برای هر فصل و بررسی آن‌ها از نظر روانشناسی، با نظر سایر کمپانی‌ها و برندهای مطرح جهان بهترین رنگ را انتخاب می کند، انتخاب این رنگ بتوانید بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشد.

تا برند‌ها هم بتوانند با استفاده از احساسات پنهان شده در این رنگ‌ها برای تعیین سیاست‌های کلی محصولات خود بهره ببرند.

معرفی شرکت پنتون Pantone

حدود بیست سال است که رنگ سال اعلام شده توسط موسسه پنتون، اکثر صنایع، محصولات و سیاست‌های تجارتی سراسر جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است. صنایعی مانند مد، لوازم منزل و حتی صنایع تولیدی بزرگ‌تر مانند بسته بندی محصولات و حتی طراحی‌های گرافیکی!

روند انتخاب رنگ سال توسط پنتون، پروسه ای دقیق و نیازمند مقایسه و بررسی‌های بازار روز جهانی است. هر سال با نزدیک شدن به سال جدید، متخصصین رنگ شناسی در این موسسه تمام اتفاقات، حوادث و محصولات دنیا را بررسی می‌کنند و به دنبال رنگی می‌گردند که بتواند تاثیری موثر و چشمگیر بر جهان بگذارد.

این بررسی‌ها می‌تواند شامل صنعت‌ سرگرمی‌های مختلف و تولیدات فیلم، هنر و هنرمندهای مختلف، صنعت مد و پوشاک، تمام شاخه‌های طراحی، حتی مقصدهای محبوب گردشگری و تحولات اقتصادی فرهنگی جهان باشد.

تاثیری که رنگ‌ها بر جهان می‌گذارند را دست کم نگیرید! این تاثیر می‌تواند جرقه ای باشد برای پیدایش تکنولوژی‌های تازه. و یا باعث ایجاد تحولی در مواد اولیه و بافت و ساختار محصولات تولیدی شود.

قطعا این رنگ تاثیری مهم بر رنگ بندی شبکه‌های مجازی و حتی مسابقات ورزشی و کنفرانس‌های مهم و بین المللی خواهد داشت.

 Pantone معرفی شرکت پنتون

رنگ مد سال 2020 از نظر موسسه پنتون

پرسمن اعلام کرد که تمام رنگ‌های انتخابی برای سال ۲۰۲۰، برگرفته از دریا خواهند بود.

پرسمن در همایش رسمی، اعلام رنگ موسسه پنتون گفت : آبی رنگ اصلی است و قهوه ای هم امسال رنگ مهمی است، طیف‌های رنگ قهوه‌ای با توجه به جلبک‌های دریایی و تخته‌سنگ‌های ساحلی انتخاب شده است.

علاوه بر این دو رنگ دریایی، طبق گفته او، رنگ‌های سفیدی که شبیه به دانه‌های ماسه هستند و رنگ سبز نزدیک به جلبک‌های دریایی هم نقش مهمی در ترکیب رنگ امسال ایفا می‌کنند. اگر حضور ذهن داشته باشید رنگ سال ۲۰۱۹ هم از طبیعت دریا برگفته شده بود.

رنگ آرامش بخش برای شروع هر دهه!

رنگ انتخابی ۲۰۲۰، داستان جالبی هم دارد. حدود ۲۰ سال پیش، یعنی در آستانه سال ۲۰۰۰، رنگ منتخب سال نیلی تیره بود. رنگی اصیل که تداعی کننده هیجانی خاص برای آغاز هزاره ای جدید بود و احساسی تاریخی در همه ایجاد می‌کرد.

تاثیر این رنگ به حدی بود که تقریبا در تمام موضوعات جهان نفوذ کرد. از مد و پوشاک گرفته تا تولیدات کارخانه‌های صنعتی.

به همین دلیل، دور از انتظار نبود که پنتون، در آستانه شروع دهه‌ای جدید باز هم به سراغ خانواده آبی برود. دهه‌ای که با خودش موجی از تغییرات، ترس، امید و اتفاقات جدید خواهد آورد.

” به نظر ما، امسال از نظر احساسات غالب جهانی و آشفتگی‌ ملت‌ها، بسیار شبیه به سال ۲۰۰۰ است. اگر اتفاقات تاریخی این دوران را بررسی کنید، حتما به این موضوع پی خواهید برد. به همین دلیل باز هم پنتون رنگ آبی کلاسیک را انتخاب کرده است تا رنگ سال ۲۰۲۰ باشد.

بدون شک شروع سال جدید، همیشه با چالش‌ها و تغییرات بزرگی همراه است. اینبار هم موسسه رنگ پنتون، با انتخاب یک رنگ هیجان انگیز دیگر برای سال پیش رو حال و هوایی تازه به این روزها بخشیده است. همانطور که متوجه شده‌اید رنگ امسال پنتون، آبی است، اما نه یک آبی معمولی، بلکه آبی خیره کننده‌ی کلاسیک!

با نگاه کردن به این نیلی خوش رنگ، هم به یاد مقاومت و وفاداری می‌افتید و هم احساس خاص کلاسیکی را تجربه می‌کنید. او ترکیبی است از گرگ و میش آسمان به هنگام غروب، آب‌های آرام دریا و یا یک ظرف پر از بلوبری های تازه!

رنگی مانند رنگ بلوبری برای سال 2020

صحبت های معاون اجرایی پنتون با مجله تایمز

این آبی بسیار اطمینان بخش است و سرشار از آرامش و اعتمادبه نفس است، بدون شک این رنگ به برقراری ارتباط‌ موثر بین انسان‌ها کمک خواهد کرد.

این حرفی بود که Laurie Pressman، معاون موسسه رنگ پنتون به مجله تایمز گفته است.

Laurie Pressman معاون اجرایی موسسه پنتون
Laurie Pressman معاون موسسه رنگ پنتون

معاون پنتون اعلام کرد که به عقیده موسسه پنتون، این رنگ به خوبی نشانگر، یک اعتماد دو طرفه، راستگویی، استواری و باور داشتن به یکدیگر است. تمام این فاکتورها در این دنیای پراسترس و پرشتاب امروزه مورد نیاز هستند.

” این رنگ، برگرفته از هوای گرگ و میش آسمان است. آن را با تاریکی آسمان شب اشتباه نگیرید. آبی کلاسیک رنگی عمیق و تفکر برانگیز است. اما در عین حال خیلی عمیق و رمز آلود هم نیست که باعث سردرگمی شود. ”

پرِسمَن گفت : “رنگ امسال با عواطف و اضطراب ما صحبت و آن‌ها را درگیر می‌کند. وقتی شما به غروب خورشید نگاه می‌کنید، روز هنوز تمام نشده است. پس احتمالا فکر می‌کنید که چه اتفاقاتی در ادامه روز برای شما خواهد افتاد؟ به همین دلیل است که می‌گوییم هوای غروب، اطمینان بخش است و در عین حال شما را به فکرهای عمیق فرو نمی‌برد.”

رنگ آبی زمان غروب خورشید

علاوه بر این، به نظر می‌رسد این رنگ مخصوص این دوره ای است که ما در آن زندگی می‌کنیم دوره ‌ای که در جنسیت انسان ها در آن مطرح نیست! این رنگ هم محدود به جنسیت خاصی نیست و توسط تمام انسان ها با هر جنسیتی و در تمام فصل‌ها قابل استفاده است.

پس همه مردم می‌توانند به راحتی در تمامی روزهای سال از آن استفاده کنند. همچنین رنگ نیلی خاص آن به وفور در طبیعت دیده می‌شود.

همین طبیعی بودن و حضور این رنگ در طبیعت باعث محبوبیت بیشتر این رنگ شده است. همانطور که درسال گذشته هم رنگ مرجانی در بین دوستداران طبیعت بسیار محبوب شده بود.

در حالی که عده ای از منتقدین باور دارند که این رنگ یک رنگ قدیمی و نوستالژیک است، موسسه پنتون اعتقاد دارد که اگرچه آبی کلاسیک ممکن است کمی خاطره انگیز باشد، اما هرگز قدیمی نیست و کاملا امروزی و معاصر است.

به عقیده آن‌ها، این رنگ هرگز قدیمی نمی‌شود و در هر دوره ای به روز و جذاب است. مثلا ممکن است امسال یک ژاکت آبی رنگ به مد روز تبدیل شود، در حالی که همان ژاکت با خط‌های سفید، سال‌ها پیش توسط طراح آمریکایی Ralph Lauren (رالف لورن) تولید شده بود.

چند ایده برای ست کردن لباس ها با آبی کلاسیک رنگ سال 2020

حالا که می دانید رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است، با اطمینان خاطر می توانید فردا صبح لوازم دکوراتیو به رنگ آبی کلاسیک خود را از کمدها بیرون بیاورید و در کمد لباس های خود به دنیال این رنگ آرامش بخش باشید.

ست کردن لباس ها با آبی کلاسیک

ست کردن لباس ها با آبی نفتی رنگ سال 2020

لباس ها با آبی کلاسیک

ست کردن لباس های زنانه با آبی نفتی رنگ سال 2020

ست کردن لباس ها با رنگ سال 2020

ست کردن لباس های مردانه با آبی نفتی رنگ سال 2020

لباس زنانه با رنگ آبی کلاسیک

لباس های زنانه آبی نفتی رنگ سال 2020

لباس مردانه با رنگ آبی کلاسیک

کفش های آبی نفتی رنگ سال 2020

کفش زنانه به رنگ آبی کلاسیک

دنیای آرایش صورت و رنگ مو با آبی کلاسیک، رنگ سال 2020

امسال با رنگ های آبی کلاسیک که ترند روز دنیا هستند سالن های زیبایی در حال و هوای برفی زمستان به استقبال این رنگ آرام خواهند رفت.

رنگ مو و آرایش صورت سال 2020

رنگ آبی نفتی سال 2020 برای رنگ مو و آرایش صورت

رنگ ناخن سال 2020

رنگ آبی نفتی سال 2020 برای لاک ناخن

رنگ مو سال 2020

رنگ آبی نفتی سال 2020 برای رنگ مو

رنگ آرایش صورت و سایه چشم سال 2020

رنگ آبی نفتی سال 2020 برای رنگ ناخن

رنگ ناخن آبی کلاسیک سال 2020

رنگ آبی نفتی سال 2020 برای رنگ کردن مو

رنگ مو آبی کلاسیک سال 2020

رنگ آبی نفتی سال 2020 خط چشم و سایه چشم

رنگ آرایش صورت و سایه چشم آبی کلاسیک سال 2020

چند ایده برای به روز کردن دکوراسیون منزل با رنگ سال 2020


یعنی در سال ۲۰۲۰، شاهد صورتی و درجه‌های مختلف او نخواهیم بود. بنابراین انتظار می‌رود رنگهای خنثای اقیانوسی، تا چند سال بعد هم محبوب و مورداستفاده باشند. پس بهتر است شما هم کمی با مد حرکت کنید و چند المان اقیانوسی به دکور منزل خود اضافه کنید.

در سال ۲۰۲۰، به دنبال رنگهای برگرفته از طبیعت اقیانوس بگردید. مثل آبی، سبز سرد و رنگهای خنثایی که شبیه به ماسه هستند.

 دکوراسیون منزل با رنگ سال ۲۰۲۰

چند ایده برای به روز کردن دکوراسیون منزل با رنگ سال ۲۰۲۰

 دکوراسیون منزل با رنگ سال 2020

دکوراسیون منزل با رنگ آبی کلاسیک

 دکوراسیون منزل با رنگ آبی کلاسیک

دکوراسیون منزل با رنگ سال 2020

 دکوراسیون منزل با رنگ سال 1398

مروری بر رنگ سال های قبل

رنگ مرجانی، رنگ سال 2019 میلادی

موسسه پنتون رنگ مرجانی را که سمبل محبت، گرما، حمایت و خوش بینی است، به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ _ 1398 انتخاب کرد. همین که به سال ۲۰۱۹ نزدیک تر می شویم، شور و شادی انتخاب لباس و رنگ ها هم بیشتر می شود.

سال پیش موسسه پنتون رنگ سال را بنفش پر رنگ تعیین کرد رنگی پر از هیجان و شور. در واکنش به افزایش فناوری های دیجیتالی و رسانه های اجتماعی، تجربه ی یک فضای گرم و صمیمی برای ما نیاز است.

به همین دلیل است که رنگ سال ۲۰۱۹، مرجانی انتخاب شده است.

رنگ مرجانی رنگ سال ۲۰۱۹

بنفش رنگ سال 2018 و 97

رنگ سال ۲۰۱۸ از سوی پنتون رنگ بنفش و به عبارت دقیق ۱۸-۳۸۳۸ Ultra Violet انتخاب شده است. رنگ بنفش از دید فرنگی‌ها، رنگی سلطنتی به حساب می‌آید.

در زمانهای قدیم بنفش یک رنگ نایاب بود و فقط پادشاهان و افراد خاص می‌توانستند از این رنگ در منازل خویش استفاده کنند این رنگ علاوه بر اینکه حالت معنوی و آرامش را در افراد ایجاد می‌کند، یک رنگ شاد و بشاش است و به همین دلیل اغلب بانوان مسن و دختران جوان طرفدار این رنگ هستند.

این رنگ آرامش دهنده است و قادر است محیط شما را جذاب، هنری و خلاق کند.

بنفش رنگ سال ۲۰۱۸ و ۹۷

رنگ سبز رنگ سال 2017 و 96

سال ۲۰۱۷ شرکت پنتون رنگ سال را رنگ سبزی که ته مایه زرد داشته انتخاب کرد. این رنگ تداعی کننده روز اول بهار و طبیعت زنده است.

مدیر اجرایی موسسه پنتون در این رابطه میگوید که رنگ سبز ترکیب شده با زرد ما را به یاد طبیعت می اندازد و احاطه شدن با حس خوب و تازگی به سبک زندگی طبیعت هیجان و احساس خوش سرزندگی را منتقل می سازد.

همچنین در سال ۲۱۰۷ رنگ سال توسط شرکت بنجامین بنفش شاه پسند معرفی شد.

رنگ سبز رنگ سال ۲۰۱۷ و ۹۶

حرف آخر در مورد رنگ سال 2020

رنگ سال یک قانون نانوشته است که اولین بار از سال ۲۰۰۰ به عمل آمد و تمام مردم دنیا هم از آن استقبال کردند. این قانون نانوشته به صورت ناخودآگاه تمام زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است. هر ساله با آغاز سال نو میلادی این رنگ به صورت رسمی معرفی می شود و تقریبا هر ساله برای انتخاب آن رنگ هم دلایلی وجود دارد.

امسال هم شرکت پنتون برای بیستمین بار رنگ سال 2020 را انتخاب کرد.

رنگ آبی عمیق یا آبی کلاسیک Classic Classic Blue که به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹ انتخاب شد.

بیشتر بخوانید :

رنگ سال ۹۹ : رنگ مو، مانتو و سفره تحویل سال ۱۳۹۹ چه رنگیست ؟

لحظه تحویل سال ۹۹ و حیوان نماد این سال چیست ؟

مدل رنگ مو جدید سال ۹۹ خاص و جذاب - سری ۱ + تصاویراین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (8 رای)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

.... | ۴ سال پیش
عالی بود خیلی کامل و جامع بود و همه ی سوالاتم رفع شد .
0
0

hits