دلگرم
امروز: شنبه, ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۰ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۱۸ مه ۲۰۲۴ میلادی
2 روش ساده برای ساخت آسانسور در ماین کرافت Minecraft
24
زمان مطالعه: 4 دقیقه
آموزش ساخت آسانسور مخفی در ماین کرافت،آموزش ساخت آسانسور با آب در Minecraft ،آموزش ساخت بالابر در ماین کرافت،اموزش ساخت اسانسور چند طبقه در ماین کرافت .

ساخت آسانسور در ماین کرافت

سیستم ساخت و ساز Minecraft به قدری کامل و عمیق است که کاربر می‌تواند از آن برای ساخت هر نوع سازه‌ای بهره ببرد . آسانسور، یک سیستم حمل و نقل است که از آن می‌توان برای جابجایی بین طبقات مختلف یک سازه بهره برد. به واسطه آزادی عملی که در ماینکرافت وجود دارد، روش‌های متعدد و متنوعی برای ساخت آسانسور در دسترس است. ما در ادامه به ۲ مورد از روش‌ها اشاره می‌کنیم.

1. آسانسور آبی در ماینکرافت

  1. سه ردیف بلوک را مطابق شکل کنار هم قرار دهید. جنس بلوک‌ها می‌تواند هر چیزی که آب را داخل خود نگه می‌دارد باشد. فضای وسط بلوک‌ها حتما خالی باشد. ارتفاع بلوک‌ها هم به تعداد طبقات سازه شما بستگی دارد.
  2. مطابق تصویر، یک در در پایین قرار دهید. جنس در می‌تواند هر چیزی باشد. توجه داشته باشید، در را حتما ببندید.
  3. ردیف چهارم بلوک‌ها را مطابق تصویر در بالای در ایجاد کنید تا تنها میانه بلوک‌ها خالی بماند.
  4. با استفاده از شمش‌های آهنی که در اختیار دارید، سطلی بسازید تا از آن بتوانید برای انتقال آب استفاده کنید. سپس به بالای سازه رفته و داخل فضای خالی آب بریزید. بعد آب موجود در فضا را با استفاده از جلبک به Source Block تبدیل کنید.
  5. درب را باز کرده و در پایین‌ترین سطح سازه خود یک Soul Sand قرار دهید. Soul Sand را می‌توانید در Nether بیابد. با قرار دادن Soul Sand حباب‌هایی تولید می‌شود که شما را به سمت بالا می‌برد.
  6. توصیه می‌کنیم فرآیند بالا را دوبار انجام دهید. این بار به جای Soul Sand از Magma Block استفاده کنید تا جریان به سمت پایین بوده و شما در جهت پایین حرکت کنید. برای ساخت Magma Block کافی است چهار Magma Cream را در منوی ساخت و ساخت با یکدیگر ترکیب کنید. این ماده در Nether قابل‌دسترسی است.

ساخت آسانسور در ماین کرافتMinecraft ساخت آسانسور در ماین کرافتMinecraft ساخت آسانسور در ماین کرافتMinecraft ساخت آسانسور در ماین کرافتMinecraft ساخت آسانسور در ماین کرافتMinecraft ساخت آسانسور در ماین کرافتMinecraft

2. آسانسور اتوماتیک در ماینکرافت

برای ساخت آسانسور اتوماتیک در ماینکرافت یک اتاق بسازید. ابعاد اتاق می‌تواند هر چه که می‌خواهید باشد و اصلا مهم نیست. پس از ساخت اتاق، به گوشه‌ای رفته و Common Block را در نقطه‌ای که می‌خواهید قرار دهید.

پس از قرار دادن Common Block نوبت به گذاشتن دکمه است که باید کنار بلوک مورد نظر باشد. سپس به سراغ Common block رفته تا تنظیماتش را تغییر دهید. همان‌طور که می‌دانید، قادر هستید بلوک مورد نظر را به گونه‌ای تنظیم کنید که شما را در جهت‌های مختلف جابجا کند.

ساخت آسانسور در ماین کرافتMinecraft

برای بازگشایی منو تنظیمات Common Block روی آن کلیک رده و سپس عبارت tp @p ~ ~number ~ را بنویسید. به جای کلمه number باید یک عدد بنویسید؛ برای مثال، وقتی بنویسید ۵، با زدن روی دکمه شما به ۵ بلوک بالاتر انتقال داده می‌شود.

اینجا باید به یک نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. رقمی که وارد می‌کنید باید به گونه‌ای باشد که به کف طبقه بعدی انتقال داده شوید. Common Block و دکمه را می‌توان در هر طبقه قرار داد تا از آن برای رفتن به طبقه بعدی استفاده کرد.

ساخت آسانسور در ماین کرافتMinecraft

حالا فرض کنید می‌خواهید به طبقه پایینی بروید. فرآیند ساخت مکانیسم مانند بالا رفتن بوده و تنها زمانی که می‌خواهید دستور را به Common Block بدهید، باید عبارت tp @p ~ ~-number ~ وارد کنید. اینجا باید به یک نکته دیگر توجه کرد. عددی که می‌نویسد باید یک مقدار از ارتفاع هر طبقه کمتر باشد. فرض را بر این بگذارید که ارتفاع طبقات ۵ است. برای Common Block که به منظور پایین رفتن استفاده می‌شود، باید جای Number رقم ۴ را بنویسد.

ویدیو ساخت آسانسور در ماینکرافت


نحوه نصب و دانلود ماینکرافت (Minecraft)این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (24 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits