دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۸ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۹ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
9 مزیت طلایی ماساژ برای سردرد
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
ماساژ دادن برای سردردهای شدید بسیار موثر است ، در این مقاله از دلگرم به معرفی 9 مزیت ماساژ برای سردرهای شدید که خیلی مثمر ثمر است

تسکین سردرد با ماساژ

درمان سردرد شدید با ماساژ یکی از شرایطی است همه آن را تجربه کرده اند و علت آن ممکن است جدی باشد یا یک سردرد ساده باشد با این حال، سردرد مکرر نه تنها آزار دهنده است، بلکه می تواند هشداری برای شرایط خاص باشد که نیاز به بازرسی بیشتر دارند.

ماساژ یکی از راه حل های درمان سردرد است. قبل از اینکه در مورد مزایای ماساژ برای سردرد بیشتر بدانید اطلاعات بیشتر در مورد علائم، علل و انواع سردرد ممکن است به شما در درک بیشتر این وضعیت کمک کند.

divider

1. علائم، علل و انواع سردردها :

به طور کلی، سردرد وضعیتی است که افراد احساس درد ناخوشایند را در ناحیه سر و گردن احساس می کنند. با این حال، آیا واقعا می دانید علت اصلی سردرد چیست؟ در اصل دو نوع سردرد وجود دارد:

  1. سردرد اولیه :
    سردرد اولیه خطرناک نیست چون باعث مشکلات جدی نمی شود.میگرن و سردردهای تنشی دو نمونه از سردرد های اولیه هستند.علل سردرد اولیه عبارت است از بی خوابی ،استرس،فشار،کم آبی و سایر مواردی که مربوط به مشکلات روزانه است.با خوردن مسکن و یا آب و استراحت کافی بهبود می یابد.
  2. سردرد ثانویه :
    بر خلاف سردردهای اولیه، سردرد ثانویه ممکن است ناشی از بیماری های زمینه ای باشد. به عبارت دیگر، سردرد ممکن است نشانه ای از وضعیت سلامتی خاصی مانند آسیب سر، عفونت، خونریزی مغزی و حتی تومور باشد.

    سردرد تنش آور در رده سردردهای اولیه است و یکی از راه هایی است که می توانید برای مقابله با این بیماری انجام دهید، ماساژ است. اکثر مردم ممکن است به استفاده از راه های سریع تر روی بیاورند، اما اگر از مزایای ماساژ برای سردرد تنش مطلع شوید، دیگر نیازی به خوردن مسکن های قوی نیست.

2. مزایای ماساژ برای سردرد تنشی :

یکی از مزایای ماساژ کامل بدن، تسکین عضلات و درد است که معمولا از طریق انگشتان دست انجام می شود، هر چند برخی از تکنیک های خاصی مثل استفاده از آرنج، پا وجود دارد. مطالعات در مورد برخی از فواید شگفت انگیز ماساژ برای کمک به کم کردن درد ناشی از سردرد پیدا شده است.

3. کمک به حفظ سطح آرامش :

ادعا شده است ماساژ در حفظ آرامش بسیار موثر است. انقباض عضلات ممکن است منجر به سردرد شود. به همین دلیل است که ماساژ منظم ممکن است به حفظ سطح آرامش در بدن شما کمک کند و به این ترتیب شما می توانید از سردرد تنش و حمله میگرن جلوگیری کنید. بنابراین، به جای استفاده از مسکن ها، زمان بیشتری را صرف بدنتان کنید. مطالعات بیشتر همچنین نشان داد که ممکن است ماساژ برای کاهش علائم افسردگی مفید باشد.

4. می تواند به عنوان عوامل امدادی عمل کند :

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند باعث ایجاد استرس شود. فشار کاری، محتوای شخصی، فقط نمونه هایی از شرایطی هستند که باعث ایجاد استرس می شوند. با این حال، استرس نه تنها در سر شماست، بلکه بدنتان را تحت تاثیر قرار دهد.

هنگامی که بدن و ذهن شما دیگر قادر به مقابله با وضعیت استرس نیستند، شرایطی مانند سردرد ممکن است رخ دهد. ماساژ به رها شدن تنش کمک می کند و در عین حال بهبود سردرد و استرس را نیز کاهش می دهد.

5. راه حلی برای عضلات منقبض شده :

اکثر مردم ممکن است بدانند که سردرد می تواند ناشی از عضلات منقبض شده یا اسپاسم عضلانی باشد. هنگامی که عضلات شما منقبض می شوند، بدن شما بدون هیچ دلیلی دچار فشار روحی می شود. با این حال، هنگامی که بدن شما تحت فشار است، ممکن است سردرد رخ دهد.

بنابراین، به جای استفاده از قاتل درد برای درمان سردرد بسیار توصیه می شود که شما ماساژ دهید و تنش در عضلات را آزاد کنید. هنگامی که عضلات شما آرام باشند، سردرد شما را به طور طبیعی ترک می کند.

درمان سردرهای تنشی با ماساژ دادن و مزیتهای آن

6. باعث خواب راحت تری می شود :

در میان علل بی خوابی، استرس و عضلات منقبض شده علل شایعی هستند. بی خوابی یکی از شرایطی است که می تواند منجر به سردرد شود. در این حالت شما تمرکز در صبح دشوار خواهد بود.بیخوابی عوارض وحشتناکی از جمله بی اشتهایی،بی حسی و سردرد را به همراه دارد .

ماساژ بهترین راه حل شناخته شده ای است که الگوی خواب بهتری را ترویج می کند. بنابراین، اگر مشکل بی خوابی دارید، احتمالا دلیل اصلی این است که شما سردردهای مکرر دارید. ماساژ جایگزین خوبی برای مواد شیمیایی و به عنوان راه حل کوتاه مدت، امن تر و سالم تر است.

7. سطح سروتونین را افزایش می دهد :

برخی مطالعات نشان داده که ماساژ می تواند به تحریک تولید هورمون های خاص کمک کند یکی از آنها سروتونین است. سروتونین مسئول تنظيم خلق و خو، اشتها و الگوی خواب شماست. هنگامی که سروتونین در بدن شما در سطح پایین است، استرس اولین علامت است که شما به سرعت پس از آن با سردرد مواجه خواهید شد.

8. ماساژ آرامش و تسکین اعصاب و تغییر خلق و خوی شما می شود :

همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از راه های طبیعی برای تنظیم خلق و خوی شما این است که مطمئن شوید سطح سروتونین در بدن شما کافی است. ماساژ یکی از راه حل هایی است که برای کمک به حفظ سطح سروتونین برای بهبود اعصاب و آرامش روحی کمک خواهد کرد. استفاده از آروماتراپی می تواند این روند را بهینه سازد.

9. ماساژ باعث بهبود اشتها می شود :

عوامل بسیاری وجود دارد که می تواند سبب کاهش اشتها شود. از دست رفتن اشتها عمدتا موقت است، اما اگر این مشکل مکرر شود باید راه حلی را پیدا کنید. هنگامی که اشتهای خود را از دست می دهید بدن شما برخی از مواد مغذی ضروری برای متابولیسم را از دست می دهد.

متابولیسم ناسالم می تواند منجر به شرایط خاصی مانند سردرد شود که نشانه آن است که بدن شما از کمبود مواد مغذی خاص رنج می برد.

10. بهینه جریان خون :

ماساژ تکنیکی است که برای از بین بردن تنش عضلانی استفاده می شود و در فرآیند نیز بهینه سازی جریان خون کمک می کند. هنگامی که خون به طور طبیعی جریان نداشته باشد، اولین علامتی که ممکن است ایجاد شود سردرد است.

زیرا منطقه سر به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی کند، زیرا یکی از خواص اکسیژن بهبود عملکرد شناختی مغز می شود. به عبارت دیگر، وقتی جریان خون بهینه می شود، از سردرد جلوگیری میکند.

11. استفاده دارو را کاهش می دهد :

ساده ترین راه حل برای مقابله با سردرد استفاده از مسکن های درد است. با این حال، دارو بدون عوارض جانبی نیست. به همین دلیل یافتن راه حل جایگزین طبیعی بسیار توصیه می شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، ماساژ می تواند به جلوگیری از سردرد و همچنین درمان آن کمک کند. به عبارت دیگر، اگر شما بتوانید ماساژ را به درستی انجام دهید، دیگر هیچ دلیلی برای از بین بردن درد برای درمان سردرد وجود ندارد.

لازم به ذکر است اگر سردردهای شما کم نشد و ادامه داشت بهتر است هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنید.

divider

زن های ماساژور برای مرد ها در ایران ..!!

آموزش ماساژ جنسی بدن و سایر اندام ها

فواید ماساژ برای بدن را میدانید؟

آموزش ماساژ پوست قدم به قدم

کاربر گرامی اگر نظر و پیشنهادی در این زمینه دارید لطفا دیدگاه خود در زیر همین صفحه با ما و دیگران کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید .

ترجمه و گردآوری توسط مجله دلگرم

معصومه راهیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits