دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ مه ۲۰۲۴ میلادی
چگونه به آسانی اعتیاد به شیشه را ترک کنیم؟
206
زمان مطالعه: 9 دقیقه
چگونه به آسانی اعتیاد به شیشه را ترک کنیم؟:روشهای مناسب برای ترک اعتیاد (شیشه - کراک - هروئین)با دلگرم همراه باشید تا با بهترین راه و روش ها برای ترک مواد مخدر(شیشه) آشنا شوید.

روشهای مناسب برای ترک اعتیاد

(شیشه - کراک - هروئین)

با دلگرم همراه باشید تا با بهترین راه و روش ها برای ترک مواد مخدر(شیشه) آشنا شوید.

راه های مناسب برای ترک اعتیاد

رهایی از اعتیاد

از میان مواد اعتیادآور ، مواد محرک به واسطه ترکیبات شیمیایی خاص علاوه بر صدمات جسمانی دارای قدرت فراوان در ایجاد وابستگی روانی و تغییرات رفتاری در فرد می باشند .

به همین دلیل میزان وابستگی فرد به این مواد بسیار بالا است و در صورت اقدام به ترک خودسرانه احتمال وسوسه ، لغزش و عود به میزان زیادی وجود دارد . مواد محرک با ایجاد حالات روانی _ رفتاری خاص و هجوم افکار نا خواسته ، توهم و هذیان برای خود فرد و اطرافیان بسیار خطرناکند .

با توجه به خصوصیات مذکور ، مواد محرک بویژه شیشه روان درمانی منحصر به خود را می طلبد که در آن به جز در موارد معدود از دارو استفاده نمی شود واین روان درمانی از نوع شناختی _ رفتاری (CBT) می باشد .

راه های مناسب برای ترک اعتیاد

شیشه چیست ؟

راه های مناسب برای ترک اعتیاد
راه های مناسب برای ترک اعتیاد

متیل آمفتامین، که در بازار سیاه بنام «شیشه» معروف است شیشه در رده آمفتامین ها است و خاصیت محرکی دارد.مت‌آمفتامین با تاثیر مستقیم بر مکانیسم‌های مغز شادی و هیجان كاذب در فرد ایجاد می‌کند. مت‌آمفتامین همچنین باعث اختلال شدید در خواب و یا بی‌خوابی شدید می‌شود.

مصرف کننده دچار بی‌اشتهایی شدید شده و ساعت‌ها و حتی تا روزها اشتها به غذا ندارد. در عین حال این ماده باعث تشنگی می‌شود و مصرف کننده مجبور است مقدار زیادی آب بنوشد.در روان درمانی شناختی _ رفتاری ، درمانگران تلاش می کنند تا با ایجاد شناخت و خود آگاهی در بیمار ،تغییرات رفتاری که همانا حرکت به سوی زندگی بدون مواد و فاصله گرفتن از عوارض خطرناک آنهاست بوجود آورند و در نهایت با تغییر سبک زندگی فرد او را به یک زندگی سالم رهنمون سازند .

اخیرا" در درمان روان شناختی وابستگی به مواد محرک از الگوی ماتریکس (matrix) استفاده می شود . روش درمانی ماتریکس ، درمانی غیر دارویی در افراد وابسته به شیشه است که جز در موارد نادر نیاز به بستری بیماران نمی باشد . این روش معروفترین و شناخته شده ترین روش درمان اعتیاد به شیشه در سراسر دنیاست .

اجرای ماتریکس که به صورت هفتگی با حضور درمانگر و بیمار انجام می شود ، یک برنامه زمانبندی شده سه ماهه می باشد که تمام جلسات دارای یک برنامه تدوین شده مشخص است . در تعدادی از جلسات حضور حداقل یکی از اعضای خانواده بیمار ضرورت دارد . مدت زمان هر جلسه در یک روز حدود 30 دقیقه بوده که در طول جلسه مباحث مخصوص آن جلسه ، تکالیف جلسه قبل ، آموزشهایی برای هفته آینده، بر رسی وضعیت رفتاری در طول هفته و غیره را شامل می شود .

راه های مناسب برای ترک اعتیاد

آیا اعتیاد درمان پذیر است؟


علیرغم اینکه اعتیاد یکی از پیچیده ترین بیماریها می باشد چنانچه فرد تمایل واقعی به درمان داشته و این امر برایش ارزشمند باشد و با روش درست به پیش رود قطعا درمان می گردد ، در حالیکه در مورد برخی از بیماریها متاسفانه چنین مسئله ای دیده نمی شود.

در مقابل در صورتیکه فرد هنوز به تشخیص درستی نرسیده باشد، به عمق مشکلات و عوارض ناشی از اعتیاد خود واقف نگردیده ، تمایل واقعی جهت درمان نداشته و حتی به ادامه روند اعتیاد خود بیشتر تمایل داشته باشد متاسفانه هرگونه اقدام درمانی بی نتیجه خواهد بود.


البته در موارد نادری بدلیل پیچیدگیهای خاص روانی، اعتیاد یا بیماریهای زمینه ای جسمی امکان درمان وجود نداشته و تنها با برخی از داروهای خاص سعی در کنترل اعتیاد یا کاهش آسیبهای آن می شود.
لازم به ذکر است علم درمان اعتیاد دانش جدید و نوپایی در دنیا بوده و تعدد و تنوع مواد اعتیاد آور در ایران و تفاوت آن با کشورهای دیگر استفاده از منابع پزشکی خارجی را در این زمینه محدود نموده است.

از این رو درمان اعتیاد یکی از دشوارترین و پیچیده ترین موارد درمانی در علم پزشکی بوده و موفقیت درمان تنها با آمیزه ای از علم، تجربه، هنر، عشق، صبر و تعهد کادر درمانی در قالب یک کار گروهی منسجم حاصل می گردد که تحقق این همه متاسفانه کمتر به چشم می خورد.


آگاهی کامل فرد از مراحل مختلف درمانی قبل از اقدام به درمان نقش بسیارمهمی در کسب نتیجه مطلوب درازمدت دارد، در مقابل آسان گرفتن امر درمان و اقدام به درمان بدون بررسی و مطالعه کافی منجر به بروز ناکامیهای مکرر در درمان این معضل و نهایتا" بروز یاس و نا امیدی از درمان میگردد. در حالیکه چنانچه درمان بدرستی شروع شده و ادامه یابد، یک بار اقدام کافی است تا بیمار را به نتیجه مطلوب برساند.

راه های مناسب برای ترک اعتیاد

در روش درمانی ماتریکس بر مداخلات زیر تکیه می شود :

 • آشنایی بیمار و خانواده اش در باره اعتیاد ، مواد محرک و چگونگی درمان
 • شناسایی موقعیتهای مشکل آفرین هر بیمار
 • مهارت های پیشگیری از ایجاد وسوسه ، ولع مصرف و کنترل آنها
 • مهارت های مدیریت موارد احتمالی لغزش و روشهای پاک ماندن
 • افزایش توان در برخورد با استرس و ناملایمات
 • مهارت های زندگی سالم و بدون مواد نظیر برنامه ریزی ، ارتباط با دیگران ، تفریحات سالم و غیره
 • افزایش بصیرت فرد نسبت به رفتارهایش و اصلاح مشکلات روانی و رفتاری
 • مدیریت درمان اختلالات جسمی حاصل از اعتیاد
 • البته در الگوی ماتریکس علاوه بر دنبال کردن یک برنامه مدون که تمام موارد فوق و بسیاری اهداف درمانی دیگر را شامل می شود ، هدف های زیر نیز در هر جلسه دنبال می گردد :
 • افزایش ماندگاری بیماران در درمان
 • دور ماندن از مواد
 • کاهش وسوسه و میل مصرف
 • برای هر بیمار در هفته ، آزمایش ادرار انجام می شود و بر اساس نتایج آزمایش و مصاحبه های انجام شده در کل دوره درمان وضعیت پیشرفت بیمار ارزیابی شده و بر حسب این ارزیابی مداخلات لازم انجام می گیرد .

راه های مناسب برای ترک اعتیاد

آیا درمان اعتیاد را می توان تضمین نمود؟


درمان اعتیاد شامل دو بخش عمده درمان وابستگی جسمی (که اصطلاحا به آن سم زدائی می گویند) و درمان وابستگی روانی می باشد که درمان وابستگی روانی مهمترین بخش آن می باشد . در درمان وابستگی جسمی پزشک نقش عمده را داشته ولی در درمان وابستگی ذهنی و روانی بیمار نقش اصلی را ایفا می نماید.

البته در درمان وابستگی روانی پزشک آگاه و مجرب می تواند راهکارهای متعددی را به فرد ارائه نماید تا وابستگی فرد را رفع نماید ولی چنانچه فرد پس از سم زدائی در پی شرکت در برنامه های آموزشی فوق نبوده و یا آنها را در عمل بکار نبندد متاسفانه احتمال عود بالا خواهد بود( چرا که رمز موفقیت در انجام دادن است نه دانستن ).

از اینرو تضمین سم زدائی تا حدود زیادی بعهده پزشک ولی تضمین درمان کامل عمدتا در دست خود بیمار است و با شناخت نسبی از بیمار و سایر مسائل مهم در مشاوره ابتدای درمان تا حدودی می توان نتیجه نهایی درمان را پیش بینی نمود.

راه های مناسب برای ترک اعتیاد

عوارض مصرف شیشه


مت‌آمفتامین با ورود به سیستم عصبی مرکزی باعث آزاد شدن ناگهانی واسطه شیمیایی دوپامین در مغز می‌شود که باعث تحریک سلولهای مغزی و افزایش حالت تهاجمی و افزایش حرکات جسمی می‌شود. در صورت ادامه مصرف بعد از مدت طولانی علایم بدخلقی و افسردگی و علایم اختلال حرکتی مثل پارکینسون در فرد ظاهر می‌شود.

همچنین این ماده در همان ابتدای مصرف خسارات جبران ناپذیری را در مغز وارد می‌آورد که افت حافظه، پرخاشگری و تهاجم، رفتارهای جنون آمیز و آسیب‌های قلبی و مغزی از عوارض مصرف آن است. این ماده به صورت داخل بینی و خوراکی و تزریق وریدی و کشیدنی یا تدخین مصرف می‌شود و بلافاصله بعد از مصرف حالتی به نام rush یا flash در فرد ایجاد می‌گردد. با مصرف این ماده حالاتی مثل هیجان زدگی، بی تابی، سخن‌گفتن تند، کاهش خواب و اشتها و افزایش فعالیت‌های فیزیکی به وجود می‌آید.

راه های مناسب برای ترک اعتیاد

شیشه آمفتامین ها و دیگر داروهاى غیر قانونى

مشکلات و تاثیرات ناشى از شیشه استعمال ترکیب داروها قابل پیش بینى نیست. بعضى اوقات داروهاى کندساز (آن دسته که فعالیت هاى بدنى را از طریق تاثیر بر روى سیستم عصبى مرکزى کاهش مى دهد) همانند الکل بنزودیازپین ها به منظور خنثى کردن تاثیرات تحریک کننده کریستال مورد استفاده قرار مى گیرد. به هر حال استفاده از چند نوع داروى براى این منظور ممکن است منجر به استفاده مرتب و وابستگى به انواع داروها شود.

• شیشه و روابط جنسى

یکی از مواردی که خیلی از افراد آلوده به مصرف شیشه می شوند و به این ماده روی می آورند به این دلیل است که استفاده از شیشه مى تواند نیاز و فعالیت جنسى فرد را به طور غیرعادى افزایش دهد .

این به همراه دیگر تاثیرات استعمال این ماده ممکن است فرد را به قدرى بى توجه و از خود بیخود کند که فرد استفاده از وسایل حفاظتى پیشگیرى را فراموش کند و همچنین شخص را وادار به افراط در فعالیت هاى جنسى مى کند که قطعاً آسیب هاى غیرقابل جبرانى را به همراه دارد و امکان ابتلا به ویروس و دیگر بیمارى هاى مقاربتى را افزایش مى دهد.

• شیشه و بیمارى هاى عفونى

بعضى از داروهاى ضد ایدز مى توانند مانع عکس العمل بدن در تجزیه کریستال شود و این موجب مى شود تا سطح پایدارى کریستال در سیستم گردش خون طولانى تر و بیشتر شود. استعمال کریستال با استفاده از پیپ یا به شکل سیگارت موجب سوزاندن و بریدن لب ها مى شود که احتمال سرایت انواع ویروس ها از جمله هپاتیت C را افزایش مى دهد.

فضاى استعمال کریستال تزریقى نیز در احتمال آلودگى به هپاتیت C و ایدز موثر است به خصوص اگر سوزن، سرنگ و دیگر تجهیزات تزریقى (قاشق، صافى، شریان بند) مشترکاً استفاده شود. اگر مبتلایان به ایدز از کریستال به طور گسترده و در مدت زمان طولانى استفاده کنند تعداد ویروس ها در بدن آنها افزوده خواهد شد.

• وابستگى به مصرف شیشه

خیلى از کسانى که کریستال مصرف مى کنند این ماده را وابسته کننده توصیف مى کنند. مصرف کنندگان این ماده در ابتدا تشویق مى شوند کمى از این ماده را همراه داشته باشند تا در مواقع ناگهانى به دادشان برسد. با توجه به ماهیت وابسته کننده این ماده فرد از لحاظ روانى و فیزیکى به آسانى به آن وابسته مى شود.

شخصى که از نظر روانى به کریستال وابسته شود بیش از هر چیزى در زندگى طالب آن مى شود. وقتى که بدن فرد با مخدرها سازگارى پیدا مى کند وابستگى فیزیکى اتفاق مى افتد و در این وضعیت فرد تدریجاً به عملکرد مواد مخدر در سیستم بدن عادت مى کند.

بالارفتن سریع قدرت تحمل و وابستگى نسبت به کریستال و مصرف دوز بالاى این ماده براى رسیدن به تاثیر مطلوب از دلایل معمول مصرف عنوان شده است. حالت و حس آرامش و خلسه بى نهایتى که به دنبال مصرف متامفتامین ها در فرد ظهور پیدا مى کند اغلب موجب بروز میل بیش از حدى براى استفاده بیشتر از این ماده در شخص مى شود.

درمان اعتیاد

راه های مناسب برای ترک اعتیاد

گردآوری شده ی مجله ی اینترنتی دلگرم

مرجان امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.9 از 5 (206 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

۱۰۷ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

Emran Amirmohammad | ۳ سال پیش
من فقط بریدم دیگه فقط التماس میکنم کمک
0
4
Emran Amirmohammad | ۳ سال پیش
من شیشه به همراه کریستال یاهمان کراک مصرف میکنم ۲۷ سالمه ب هر دری زدم کمک میخام بجایی رسیدم ک رگمو بزنم اما موادمخدر عرضه ی همه چیرو ازم گرفته ،میدونی نیاز مند کمک باشی ولی ازکسی طلب کمک نکنی نه از روی غرور ازناامیدی....
1
3
پاسخ ها:
محسن | ۳ سال پیش
سلام الان تو چه وضعبتی هستی پاک شدی یا نه؟
0
0
بی نام | ۳ سال پیش
سلام خسته نباشین من حدود 4سال مصرف شیشه دارم و خیلی تمایل ب ترک کردن دارم. میشه کمکم کنین
0
10
sahar | ۳ سال پیش
سلام من 29سالمه.متاهلم.
4ساله به شیشه گرفتارم.البته ازاین 4سال 11ماه پاک بودم.اونم بخاطر باردار شدنم بود.بعدازتولدپس
رم باز لغزش کردم.الان میخام توخونه ترک کنم.ولی استرسشو ترسش نمیذاره.ازاینور
م پسرم 2سالشه و مراقبت میخاد.ممنون میشم کمکم کنین
5
11
Omid | ۴ سال پیش
سلام دوستان من خیلی سالی هستش مصرف دارم
الان واقعا به عجز رسیدم یکی موقیعت شغلی ام واقعا به خطر میافته نباشم سر کاسبی ام
یکی اینکه کسی نیست واقعا حرف دلم را بزنم
1
3
میثم | ۴ سال پیش
باعرض سلام وخسته نباشید. بنده 32 سال سن دارم حدود 12 سال هست مصرف شیشه ومتادون دارم. لطفاا اگر راهکاری دارید واسه ترک مواد م خواهشاا کمکم بکنید.
4
1
پاسخ ها:
حمید | ۴ سال پیش
داداش به خودت رحم کن برو کنگره ۶۰
0
3
مهدی | ۴ سال پیش
سلام دوستان
مهدی هستم دوستان من بعداز4سال پاکی مجددا مدتیه الوده شدم وحس میکنم اراده وقوه بدنی وجسمی سابق رو ندارم براترک با اینکه هفته ی یکبار مقداری کمی مصرف میکنم اینم ب لطف دوستان شدیدا درعذابم وظاهرم افت کرده ولاغرشدم خوشحال میشم باتجربیات وراهنمایتون همراهیم کنید تابهبود پیدا کنم .دفعه اول بدون مصرف دارو ودکتر گذاشتم کنارولی اینبار حس میکنم ازم زورشده ومن پیرشدم
0
3
Fardad | ۴ سال پیش
فراموش نشود :
انگیزه مهمترین عامل برای اقدام به ترک و برنگشتند فرد معتاد پس از دوره ای پاکی به چرخه مصرف و دوری از توپ بازی ، یار بازی و زمین بازی می‌باشد ......
نکته : در مسیر ترک دادن یک فرد معتاد به هیچ عنوان در اب و هوای جو و مراوده با وی را چکشی و از روی امر و پرخاشگرانه نکنید، چون با کوچکترین جرقه ذهن معتاد فرد بدنبال راهکاری برای خرابکردن بازی و جنجالی کردن مداخله شما خواهد زد ...
مهم ؛ و البته ک خیلی هم نباید از منظر خواهش و التماس رفتار کنید ...

« فرداد هستم در عذاب »
2
1
Fardad | ۴ سال پیش
فرداد هستم یک معتاد ...

دوستان این نظر کامل شخصیه و حسبیت تحقیقاتی و مطالعاتی ندارد ..

کمپ چرته ، کنگره مضخرفه ،
معتادم ک همش تو انکارم و پشت نقاب و دور زدن و پیچوندن دیگران ... « چگونه بزنیم که چرت نزنیم و راههای مصرف مواد بدون چربی و توهم »

اگه میخوای کسی رو ترک بدی ، یادتباشه ؛
انگیزه ترک مواد مهمتر از هر قدمی ... من معتاد اگه بتونم انگیزشو پیدا کنم ، بسازم و یا داشته باشم ،،،، لااقل ۷۵ درصد کار تمومه ...
قبل از هر اقدامی و مهمتر از هر قدمی برای ترک و پاکی از مواد و حرکت بسوی کمپ و زندونی کردن فرد تو خونه ،یا هرجا ، شما بگردید بدنبال راههایی برای ساختن انگیزه و یاداوری انگیزه‌های فراموش شده به فرد معتاد ...
ی زمانی من نوعی ی زمانی میگفتم سیگار میکشم که چی بشه ، خوب ، بعدش چیزی ؟؟
1
7
مرآد | ۴ سال پیش
سلام میشه لطفا به من کمک کنید من دیگ کم آووردم همسرم ۴ ساله ک فهمیدم شاید حدود ۱۰۱۵ ساله مصرف شیشه داره و توو این مدت زیاد شده الان یه طفل ۲ ساله دارم همه راهی رفتم تهدید دعوا قهر مشاجره هایه وحشتناک و زیاد روان درمانی توو مراکز ترک اعتیاد هیجوره ترک نکرده خسته شدم همش کارم گریه و گریه و اعصاب خوردیه با ۱ بچه کوچیک نمیدونم دیگ چیکار کنم خونواده هام در جریان شدن ۱ ساله ولی بدتر شد ک بهتر نشده خواستم طلاق بگیرم بخاطر بچه میشینم سر جام ولی کم آووردم فکرش داره خودمو زندگیمو نابود میکنه التماسانه کمکم کنید این زجرم تموم بشه به زندگیه عادی برگردم
0
4
پاسخ ها:
بی نام | ۴ سال پیش
دوست عزیز منم مشکل شما رو داشتم
اینجور آدما با تهدید و قهر و درخواست طلاق ب خودشون نمیان
باید وایسی کنارش تا ترک کنه.کلینیک بهتر از کمپ جواب میده
خیلی صبر میخواد خیلییییییییی
0
2
عسل | ۴ سال پیش
سلام دوستان من توی ۱۳ سالگی برای اولین بار شیشه مصرف کردم از طریق دوستی که سالی یکبار به ایران میومد ومیکشید آلوده شدم چند سال اول فقط سالی ۳ ماه میکشیدم همون تایمی که دوستم بود بعدش با هزار بدبختی و از ترس خانواده ترک میکردم اما از ۱۶ سالگی تا ۲۲ سالگی مدام مصرف کردم صورت زیبام رفته رفته داغون میشد و همه ی خاستگار هامو رد میکردم تا اینکه یه روز از مامانم خواستم که بهم کمک کنه باهم رفتیم ترکیه و اونجا ترک کردم به مدت ۲ سال پاک بودم بعد برگشتیم ایران الان یک سال و نیمه که اینجاییم ولی بعد اینهمه تلاش باز از طریق همون دوست آلوده شدم و الان ۲ ماهه که درگیرم...میخوام بزارم کنار ولی تنها چیزی که اذیتم میکنه کابوس هاییه که میبینم خواب های ترسناکی که باعث میشه با جیغ بپرم و تمام بدنم بلرزه...از اینکه بخوام یک یا دو هفته بخوابم و این کابوس هارو تحمل کنم وحشت دارم تورو خدا اگه دارویی میشناسید معرفی کنید که فقط این حالات رو کم کنه...ماه دیگه نامزدیمه و نمیخوام باز آینده رو به خاطر مواد خراب کنم
0
2
پاسخ ها:
وحید | ۴ سال پیش
سلام عسل خانم،قرص های آرام بخش،مثل دیازپام ...میتونه به شما کمک کنه
3
2
f.a | ۴ سال پیش
فردا جلسه آخر ***مونه, دارم بعد ۱۰سال ازش جدا میشم, خیلی دوسش دارم ولی دیگه نمیکشم, اگه فقط یه بار صادقانه بهم میگفت که میخواد ترک کنه تا ته دنیا باهاش میرفتم, ولی حیف....
0
3
فایزه | ۴ سال پیش
سلام میخواستم بپرسم بهترین راه ترک دادن فرد معتاد به شیشه چیه آیا کمپ های اجباری رو توصیه میکنید با توجه به اینکه فرد معتاد هیچ تمایلی به مراجعه داوطلبانه به کمپ نداره
0
4
پاسخ ها:
مهرداد | ۴ سال پیش
سلام باید خدمت شما عرض کنم تا طرف خودش نخواد ترک کنه هیچکس نمیتونه وادارش کنه که ترک کنه پس بهتره بذارید به عجزش برسه تا خودش بخوا ترک کنه
2
2
وحید | ۴ سال پیش
بهترین راه مرگه،خواهر
0
5
رحیم | ۳ سال پیش
دوستان اگه ازمن ناراحت نباشید روک بگم ادم ترسو نمی تونه تر ک کنه
0
3
علی | ۵ سال پیش
سلام عزیزان من سه ساله کپسول دنا مصرف میکنم روزی ۱۷تا ترکم کردم دیگه نمیتونم تو کپسول همش ترامادوله زندگی سخته برام دعا،کنید‌بمیرم،
قربون همتون
0
4
امیر | ۵ سال پیش
سلام خدمت نویسنده این مطلب مفید من براداری دارم که این مواد رو مصرف میکرده و به جد تصمیم گرفته که اون رو ترک کنه و تا الا یک هفته اس که استفاده نکرده میخواستم بدونم آیا بجز قرص های شیمیایی که باعث وابستگی میشن میشه از گیاه استفاده کردن تا مقداری از درد و اون به قولی نیاز بدن به مواد رو کم کرد؟
0
2
پاسخ ها:
امیر | ۳ سال پیش
سلام دوست عزیزازعطاری قرص فلفلی بگوبهت میدن قبل ازخمارشدن یکی بهش بده یعنی صبح زودروزی یکی بخوره یکی ازدوستام باهمین قرص ترک کردالان ۷ساله پاکه انشاالله همه چیزدرست میشه
0
3
علی | ۵ سال پیش
سلام .دوستان منم با دو روش ترک کردم .ولی دوامش فقط،بستگی به،بعد سم زدایی داره.که مشغول کار شی .تنها نباشی .وقتتو فقط‌با،خانواده بگذرونی .موسیقی،یاد،بگی
ری و...،خوب داروهایی که دکتر به من داد برای ترک در منزل:بوپروپیون(
ولبان)۵۰ در سه روز اول یکی صبح یکی شب.گاباپنتین ۳۰۰ ظهر و شب..و .باکلوفن ۲۵ هر وعده نصفش.و واقعا بعد یه هفته از زمین بلند شدم و به،زندگی.مووفق باشید❤❤
0
1
sadegh | ۵ سال پیش
سلام دوستان من صادق هستم،حدود یک ساله که شیشه مصرف میکردم و الان تقریبا دو روزه که ذهنیتمو عوض کردم و خواستم که مثل بقیه آدما عادی زندگی کنم و به چیزی وابسته نباشم،من تا حالا خیلی ترک کردم و تو این راه با خانوم ها و آقایون زیادی همراه شدم و تجربه گرفتم،فقط چندتا مورد اگه از طرف خودمون و اطرافیانس که باهاشون زندگی میکنیم رعایت بشه دیگه همه چی حله....
1
3
Shiva | ۵ سال پیش
سلام دوستان
برادر من چند ساله درگیر اعتیاد هست جدیدا هم شیشه مصرف میکنه ظاهرش کاملن تغییر کرده و بدتر از همه توهماتی هست که دچارش میشه به ما شک داره و فکر میکنه افراد غریبه برا رابطه شبانه وارد خونه میشن و میگه با چشم خودم دیدم
درنهایت ما مجبور شدیم به کمپ اجباری ببریم
اما الان نمیدونیم بعدش چه اتفاقی میفته و واقعا حال روحی و روانیش هوب میشه ؟ و بعد اون ما باید چطوریباهاش رفتار کنیم؟
لطفا کسایی که تجربه ش رو دارند ما رو راهنمایی بکنن ممنونم
0
1
پاسخ ها:
مریم | ۵ سال پیش
بعد از خروج از کمپ خیلی مهمه که نگذارید بدون کار و بی هدف در منزل اوقات رو سپری کنه.. به هیچ وجه نباید تصور کنید که برادرتون بعد از ترخیص از کمپ نیاز داره تا مدتی در منزل استراحت کنه!! یکی از بزرگترین اشتباهات رفتاری در مواجه با افراد تازه رها شده از بند اعتیاد اینه که افراد خانواده دجار این سوبرداشت میشن که از شوق بهبود و رهایی عزیزشون از دام اعتیاد ناگهان برای جبران مافات و رفتارهای گذشته شان با فرد مصرف کننده تصور میکنند که با توجه ب بهبودنسبی فرد نجات یافته از مصرف باید به فردبهبودیافته زمان آزاد داد تا خودش تصمیگیری کنه برای اوقاتش... درحالیکه بهترین کمک خانواده ب فردتازه بهبودیافته اینه که تلاش کنند تا با فراهم کردن موقعیت کاری و شغلی که نیاز به تمرکز ذهنی و یا داشتن قوای بدنی زیادی نباشه. تنها هدف دراینجا فقط پر کن زمان و ساعت خالی در طی روز براب دست کم شش ماه تا یکسال اول بعد از ترک اعتیاد هست.موفق باشید.
0
0
omid | ۵ سال پیش
دوست عزیز از خدا سلامتی این عزیز رو خواستارم .ولی تجربه 15سال مصرف شیشه من اینجواب رو به شما میده که شاید بزرگترین مشکل دنیا درمقابل شیشه مثل زمین به یه دونه دانه ای گندمه .خیلی سخته درک کنی حال یه معتاد به مصرف شیشه چون کمپ و بستن و کشتن تاثیری در فرد بیمار نداره.فقط ذهن بیمار کاملا درگیره.من میگم تنها راه درمان توکل به خدا از ته دل و نماز و قران خواندنه .نه به اجبار نه .شاید تتها قدرتی که بتونه شیشه رو شکست بده فقط قدرت خداست .کفر نباشه ولی خیلی جاها خدا هم کم میاره در برابر شیشه .باید با درایت و تفکر این قدرت خدا رو در ذهن فرد بیمار یجوری جا بندازی که باور کنه خدا بالاتر و قدرتمند تراز شیشه است .در غیر اینصورت باید بگم هر کاری کنید نمیتونین جلوی شیشه رو بگیرین .من الان 6ماهه پاکم و حتی یک لحطه هم از خدا جدا نمیشم .چون دست خدا حتی یک ثانیه از دستم جدا شه به امام رضا شیشه دستشو برام باز کرده تا باهاش برم .فقط خدا و ایمان داشتن واقعی بهش میتونه درمان درد دوست عزیزمان باشه برای رهایی
0
4
امیر | ۵ سال پیش
سلام،دوستان من شیشه میکشیدم و اعتیاد خیییییلی شدیدی بهش داشتم باورکنید طی دوران مصرفم کمتر کسی رو دیدم که مثل خودم حریص باشه به این مواد، و الان نزدیک دوسال پاکم و بچیزی لب نزدم.
دوستان خیلی راحت غرورم گذاشتم زیر پام رفتم بیست روز توکمپ خوابیدم و از موقعی که اومدم بیرون رفتم جلسات NA صبرکردم ۲سه ماه تو این مدت با تجربیات و راهکارهایی که دوستان همدم بصورت رایگان و با آغوش باز گرمشون در اختیارمن گذاشتن هم مفهوم NA فهمیدم و هم پاک موندم..
1
2
دژار | ۵ سال پیش
در ضمن باز هم عذر خواهی میکنم از لحن تندم ولی باید با شماها همینطوری حرف زد...
اگر به اندازه یه فندق جرات داشتید و به خودتان مطمئن بودید پیامها را گزینشی منتشر نمیکردید بلکه تمام نظرات ارسالی را در این صفحه قرار میدادید
با پوزش و تشکر از تحمل بددهنی بنده
3
0
دژار | ۵ سال پیش
ببخشیدا ولی شمایی که با این همه ادعا در علم و دانش و تجربه و شناخت مواد و تاثیراتش و ترک کردن هنوز فرق بین rush و flash رو نمیدونین و نمیدونین که فلش نیست بلکه فلش بک است و نمیدونین که مربوط به چه ماده ای هستن غلط می فرمایید که مقاله می نویسین و خانواده های بدبخت رو گمراه میکنید. اول برین یاد بگیرین که خزعبلات سر هم نکنین.
ببخشید که تند بود برخوردم ولی خیلی عصبانی می شوم وقتی میبینم کسی که حتی چهار تا کتاب در مورد مواد نخوانده و فقط یاد گرفته حرفهای مثبت اندیشانه مسخره و چهار تا کلمه قلمبه راجع به مواد و اعتیاد مقاله بنویسد! همین امثال شماها باعث چسبیدن هزاران انگ به مصرف کننده های بیچاره هستید. اگر دلتان میخواهد دو تا مطلب درست و اصولی تو وبسایتتان باشد بنده با سابقه بیست و سه سال مصرف انواع مواد و پانزده سال ترجمه متون تخصصی و نویسندگی و با اشراف کامل به زبان انگلیسی در خدمتتان هستم. بلکه کمتر مردم را گمراه کنید و بترسانید و بدبخت کنید و کمتر انگ به مصرف کنندگان بیچاره که از همه جا مانده و رانده اند بزنید
1
1
پاسخ ها:
دیوید | ۴ سال پیش
عالی بود،،اولین بدبختی ماها گیر کردن تو جهان ۳۰ ام هستش که انسانهاش هیچی نمیفهمند و علمی ندارند و همه همچی رو بلدند
0
1
امیر | ۵ سال پیش
باسلام، دوستان من اعتیاد خییییلی شدید به شیشه داشتم،باور کنید طی دوران مصرفم کمتر کسی رو دیدم که به اندازه خودم به این مواد حریص باشه
تا اونجا که جا داشت نعشه میکردم و میافتادم تو گوشی اینو اونور دنبال راه که چجوری کوفتی رو ترکش کنم،دائم با خودم میگفتم مگه داریم کسی رو که شیشه رو بتونه ترک کرده باشه و باز روز از نو روزی از نووو,,ولی الان به کمک خدا و یسری دوستان همدرد الان دوساله پاکم ولب به چیزی نزدم,,دوستان من خیلی راحت غرورمو گذاشتم زیر پام رفتم بیست روز تویه کمپ و از روزی که اومدم بیرون رفتم به جلسات NA یکی دو ماه دائم هروز روزی دوساعت رفتم و صبر کردم با تجربیاتی که طی این یکی دوماه دوستان مهربان همدرد در اختیار من بصورت رایگان گذاشتن مفهوم NA فهمیدم و درک کردم و الان دوسال پاکه پاکم,,اینم میگم واس دوستی که خودشو از بقیه جدا میدونه و احساس تفاوت میکنه، دوست عزیز منم وضع مالی خوبی داشتم دستم همیشه توجیب خودم بود ولی عاجز و ذلیلت میکنه اینو بهت قول میدم.
دوستان باورها برگشته زندگیم برگشته خدایا شکرت شکرت شکرت ممنونم ازت..
این تجربه من بود و امیدم به خداست همه پاک بشن.
0
3
پاسخ کارشناس:
گروه دلگرم به شما بابت اراده محکمتان تبریک می گوید.
بهنام | ۵ سال پیش
سلام،از عوارض تریاک بگم که 5سال درگیرش بودم و فکر میکنی مشکل از دیگرانه و اونا بهت گیرمیدن،بددهنی،
بدبینی،درگیری مداااااام لفظی با عزیزانت،بدخابی،
بیخابی،روزخابی،
ناامیدی،تنبلی،ع
دم میل به کککککککل زندگی،ازدست دادن کارو وجهه اجتماعی و روابط...،چهره زشت،لاغری،ازدست دادن اعتبار،لذت نبردن از خوشیهای عادی،دنبال سولاخ موش گشتن،چی بگم آخه ازین آشغال ،چییییییی بگم؟؟؟؟بخای کتاب مینویسم برات از عوارضش،حالا ارزش داره بکشم،اینم بگم بعدترک همممممه اینا میره به درک،سختتراز خماری جسمی خماری روحیه،توی یه لحظه تصمیم بگیرنکش،قرص بخوربروبخاب،یه روزشو کشتی،تمااام،تاچ
ندباربااین وسوسه مقابله کن دیگه میشه عادت برات،حتی مقابله با این وسوسه برات لذتبخش میشه،سه بار اولش خیلی کشنده و سخته خیلیییییییی،بخد
ا الان انقددددر از خودم راضی ام که حد نداره،یه زمانی میگفتم مردم عادی چطوری بدون شیره و تریاک زنده هستن،به والله راحت شدم من بخاطر غم توی چهره ی مادرم که یه روز درازکشیده بود بغض کرده بود فهمیده بود من معتادم،ترک کردم دوستان،قدر این عزیزاتونو بدونین ناموسن،بهنام از لرستان،یاحق
0
0
مریم | ۵ سال پیش
سلام .آقا رضا تو کامنتا گفتید میتونید کمک کنید
چطوری میشه باشما تماس گرفت؟
1
2
پاسخ ها:
رحیم | ۳ سال پیش
به ناموس زهرا ترک شیشه از اب خوردن راحته اگه بخای
0
2
رحیم | ۳ سال پیش
سلام دوستان اگه ترسو نباشین ترکش بخدا از اب خوردن راحته ده سال غلط کردم یک شب پول نداشتم زنم با بد مزاجی پول انداخت جلوم گفتم اگه مرد باشم پولو بر نمی دارم هنوزم که هنوزم چهل روز نه برداشتم نه‌ لب زدم ولی در عوض بهشت و برای خودم خریدم به همین راحتی
0
6
...... | ۵ سال پیش
آقای رضا که زیر درخواستهای کمک همدرداتون میگید خوددرمانی کردید و کمپ و مراکز و... جواب نمیده.خب بدون چشمداشت راهکارتو بزار هرکسی خواست فیض ببره.خوبه آدم هیچ مسیر بهبودی رو به روی بقبه نبنده.شاید مراکز برای شما خوب نبوده ولی برای این افراد دردمند جواب بده.بجای منع کردن تشویق کنید
0
0
رضا | ۵ سال پیش
سلام عزیزان رضا هستم ۳۷ ساله الان ۹ ساله مصرف شیشه دارم تا الان صد بار اقدام به ترک کردم ولی نهایتا تا ۲۰ روز دوام اوردم . همه موهام سفید شده .هر وقت میرم طرف این کثافت عذاب وجدان دیوانم می‌کنه . همسرم هم داره کنار من عذاب می‌کشه .یه راه کار خوب بدین .بخاطر کارم نمیتونم استراحت کنم. باس سر پا وایسم . با تشکر
0
1
پاسخ ها:
امیرعلی | ۵ سال پیش
ببین برادرهمه موادهای مخدرمخصوصاشیشه بایدیه چندوقت نریدسرکار.چون کارمیکنیدخسته میشویدومشکله شمااول بایدسالم بشیدکه بعدکارپیدامیشه
1
1
صابر | ۵ سال پیش
سلام به دوستان هم درد امیدوارم هممون لباس پاکی بر تن کنید قصد نصیحت و دانش خورد کردن ندارم اما همین حد بدونید برای پاک بودن فقط خواستن و به خدا سپردن من ۶سال مصرف ایس دارم همه راه رو رفتم به بهبودی نرسیدم شما هم حرف و راه کارایی که اینجا داده میشه توجه نکن کشکه یه مشت چرندیات ارام باش و بدلن که خدا با ماست
1
0
پاسخ ها:
ناشناس | ۵ سال پیش
من مادر یک معتاد به شیشه هستم ودر انجمن کنگره 60 شرکت میکنم وبه چشم خود دیده ام که صدها نفر بادرمان dst درمان شده اند .امیدوارم باشرکت دراین کلاسها به رهایی از مصرف شیشه وسایر مواد مخدر برسید
0
0
مهران | ۵ سال پیش
اگر بدانید جهت ترک شیشه ۲۰عدد قرص ریتالین آنهم سویسی اش چیکار میتونه بکند.....
فقط ۳روز اول ۳تایی باهم بعدش کم میکنی ۲۰تا تموم شد دیگه دنبالش نمیری وفقط ورزش ودوباره ورزش.....من تجربه کردم عالیست....
1
1
پاسخ ها:
امیر | ۵ سال پیش
سلام آقای مهران
میخواستم بپرسم این قرص ریتالین رو بایدچجوری گیر آورد.. و آیا واقعا تاثیری داره؟
آیا واقعا وسوسه به مصرف شیشه رو کم میکنه؟
0
1
افسون | ۲ سال پیش
قرص ریتالین و چطوری مصرف کنم و سوئسیش راحت گیر میاد
0
1
شاهرخ | ۵ سال پیش
سلام عزیزان من ۳۸ سالمه ۱۹ ساله که انواع مواد زدم آلان از آخرین ترکم دو ماه میگذره باز من احمق مجددا نتونستم و باز شروع کردم الان بیشتر شیشه هر روزیه ولی مواد ای دیگه هر از چند گاهی به خدا ترس نداشتم میزدم برا رفتن به پسر ۳ ساله دارم خودم مهندس مکانیکم کارم از دستم رفت حالا داره زندگیمو نابود میکنم با گریه دارم مینویسم مادرم زار میزنه پدرم تمام دنیای من بود رفت راحت شد ترو خدا آقا رضا و دوستانی که میگید کمکتون میکنم من با آن ای کنگره جمعیت آفتاب رواپزشک ***ه شربت متادون تم چیزک با برق یابویی ترک کردم ولی باز دیپورد شدم چه کنم به خدا چشم تو چشم بچم میفته میخوام برم تو زمین ترو اون چیزی که می پرستید اول خدا بعدم شما سرتونو درد آوردم عذر خواهی می کنم .تهران
0
0
پاسخ ها:
الیاس | ۵ سال پیش
یادمه کوچیکتر ک بودیم هرچیزه ژاپنی ای رو انتهای کیفیت همون چیز(کالا،کارتون و ویدیوگیم،نقلیه جات،سازه ووو).
بزرگتر ک شدیم دیدیم بزرگترامونم پر بیراه نمیگفتن و این ته هر چیزیه ژاپنیا هیچجوره مو لا درزش نرفت ک نرفت.خیلی خروجیای دیگه م داشتن و دارن ک حواسمون نبـوده قیـدیش کنیم.
یکیش میتونه دارو باشه تصور کنین یه داروی ژاپنی .. .
اونا تو تمام خروجیاشون خارقه فوقدالعاده ان.وقتی میگیم تمامه... ینی منفی مثبت نداره.
یکی از چیزای منفیشون ک اتفاقنم خوده جناب اصل مطلب ینی مت آمف.. .ـشیشسـ. ..
حالا اگه دوباره ازتون بخوام تصور کنین..ایندفه موادِ ژاپنی
خوب کی میتونه این هیولای شینوبی رو ب زانو نه از پا دراوردنم ن نابودش کنه؟؟
کی؟
0
0
مهران | ۵ سال پیش
فقط ریتالین ۲۰تایی نواریتس سوییس عالیه برو هر ورقش ۱۰۰تومن هست بخر واستفاده کن....
0
0
ل | ۵ سال پیش
تنها راه فقط کنگره 60 هست. کنگره 60 میگه جسمی که سالها نابودش کردی نمیتونه یک شبه یا 21 روز دوباره بازسازی بشه. نه امکان نداره. کنگره 60 به وسیله داروم اوپیوم به روش DST طی حداقل 11 ماه به جسم مصرف کننده کمک میکنه که دوباره خودش شروع به ساختن مواد مورد نیاز بدنش کنه. شوهرم من یکی از رها شده هاست. پس لطفا امیدتونو از دست ندید.جان خودتون و عزیزانتونو به دست یه عده ادم سود جو نسپرید که به شما وعده خوب شدن سریعو میدن. اعتیاد درمان داره ولی اصولی
0
2
بهزاد | ۵ سال پیش
من تقریبا ۹ ماهه میکشم موقع ترک توهمات وحشتناکی میبینم کا تا سکته میبرم
دیگه خسته شدم چ گوهی بخورم
نمیخام اعضای خانوادم بفهمن چون هنوز نمیدونن
0
0
پاسخ ها:
اتنا | ۵ سال پیش
فقط برو نارانان..قدم کار کن...راهنما بگیر...
0
0
T | ۵ سال پیش
با سلام به همگی و آرزوی موفقیت و پاکی برای کسانی که گرفتار مواد هستن.من همسرم شیشه مصرف میکرد اما همش ترک میکنه و چند ماه بعد دوباره مصرف میکنه ما یه دختر ۴ ساله داریم و حتی خانواده منم خبر ندارن که همسرم گرفتاره و نمیخوامم دخترم بزرگ شد بفهمه که باباش....... حالا ازتون کمک میخوام که راهنماییم کنید چیکار کنم که کامل ترک کنه
0
0
پاسخ ها:
بابک | ۵ سال پیش
با سلام
تحقیرش نکن.
اعتیادش رو توی سرش نزن.
حمایتش کن.
با عشق بهش زن و بچه رو و اهمیت مسئولیتی که در قبال اونها قبول کرده یادآوری و صبوری کن خواهرم
توکل به خدا
0
0
علی | ۵ سال پیش
سلام دوستان من ۱۰ سال شیشه مصرف کردم حالا ۲ سال مصرف نمی کنم و زندگی عادی برگشتم فقط یک راه وجود داره اونم مجانیه مراکز درمان اعتیاد کنگره ۶۰ موفقیت کامل در درمان.
0
2
پاسخ ها:
بابک | ۵ سال پیش
این روش خوبه ولی بهترین نیست چون 99.9 درصد شما به شربت تریاک وابسته میشی ولی بازم تریاک آخرش از شیشه بهتره و از زندگی و کار و عقل و خرد نمی‌اندازد آدم را.
قبلش روش ماتریس رو حتما امتحان کنند عزیزان مبتلا به وابستگی و سو مصرف شیشه
0
0
fateme | ۵ سال پیش
دوستم یک ماهه شیشه مصرف میکنه من تازه فهمیدم
من چیکار میتونم بکنم
ترو خدا کمکم کنین خیلی حالم بده
دوستم فقط 18 سالشه
0
0
امیرعلی | ۵ سال پیش
از برادر رضا میخوام کمکم کنه چه باید پیداش کنم
0
0
علیرضا | ۵ سال پیش
سلام من دوهفتس مصرف میکنم شیشه تو این دوهفته گاهن دوروز نکشیدم که شدیدن فقط کسل بودم و چرت میزدم کمکم کنین چیکار کنم چندروز خماریش ادامه داره
0
0
پاسخ ها:
%% | ۵ سال پیش
کپسول فارماتون رو از گوگل سرچ کنید رفع استرس و انرژی زا هست.
هر کس تونست نتیجه بگیره.منو از ته دل دعا کنه.
روزی یک اعدد استفاده کنید
0
1
مجتبی | ۵ سال پیش
سلام من برادرم دچار مصرف شیشه شده لطفا بهم کمک کنید نجاتش بدم
0
0
پاسخ ها:
آرش | ۵ سال پیش
سلام به همگی دوستان من پنج سال است که از همسرم جدا شدم بعد از جدایی چون زنم را خیلی دوست داشتم روبه مصرف شیشه آوردم جهت فرار از افسردگی بعد از سه سال مصرف خواستم که دشمن شاد نشوم .خواستم ترک کنم چندین بار ترک کردم ولی چون افسرده میشدم دوباره شروع به مصرف کردم تا اینکه با یه فرد ورزشکار دوست شدم و به من پیشنهاد داد بعد از ترک به باشگاه بروم و ورزش کنم و من ترک کردم و شروع به ورزش کردم الان یک سال است مصرف نمی کنم و بدن ورزیده ای پیدا کردم دوستان من همه راه ها را امتحان کردم تنها راهی که جواب میده بعد از ترک شروع کنید به ورزش کردن در باشگاه بعد مدت کوتاهی که توانایی بدنتان بالا رود خود به خود از مواد بدتان می اید و نیز ورزش خاصیت درمانی و بازیابی آسیب را بصورت فوق العاده ای دارد باور کنید تمام ایرادهای بدنم برطرف شد حتی چهره من جوانتر شده حتی من مشکل جنسی پیدا کرده بودم اونم رفع کرد دوستان عزیز تنها راه همینه اول توکل بر خدا کنید دوم بخواهید سوم ترک کنید چهارم پس از چند روز ترک به باشگاه روید حتی با حال بد خود به خود همه چیز تغییر می کند من امتحان کردم جواب داد
0
1
. | ۶ سال پیش
سلام 33سالمه دوتا دختردارم گرفتار مصرف هستم تک پسرخانواده هستم مادرم داره دق میکنه هم جسمی هم مالی دیگه توان ندارم برام دعوا کنید یا پاک شم یا بمیرم البته همین الان شم مردم
0
0
بی نام | ۶ سال پیش
برو اطرافیانتو بیشتر بشناس چاپلوسای دورو برتو.برو از خدا طلب بخشش کن خواسته یا ناخواسته بطب دمدفم دونفر شدی روتم زیاده؟برو از عزیزات بپرس کی شیشه برد گذاشت رو لب دوست پسر خواهرت؟کی باعث زندگی دوتا جوون دسته گل شد؟خودشو زد به پاکی و معصومیت؟تباه کردن زندگی دو تا آدم کم گناه نیستا؟؟؟؟کسی اگه دهنشو باز نمیکنه چون میدونه قبول نمیکنی.بنده ی خدا اگه ببخشه و راز تباه شدن جوونیو زندگیشو به گور ببره بدون خود خدا همچین جنایتی رو نمیبخشه.خیلی چیزارو شما خبر نداری و نمیدونی.دوست ناشناس برو اطرافیانت رو بیشتر بشناس. و از دور وایسا زندگی رو مرور کن و خوب خوب دقت کن به گذشته.بهتره برا خودمونو اون دنیامون دل بسوزونیم
0
0
ehsan | ۶ سال پیش
سلام.متن هارو خوندم و پیام های اقا رضارو دیدم منو تورو خدا کمک کنید.من از ۸ سال ترامادول به ب۲ و از اون به شیشه رفتم.هر موادو که ترک کردم بعد چند وقت یه چیزه دیگه شروع کردم اما این لعنتی فرق داره از ریشه داره میزنتم.
0
0
esa | ۶ سال پیش
توراخدافرداقراه ازمایش تست مواد بدم بعدازپنج سال قرار برم سرکار کمکم کنین چیکارکنم که مثبت نزنم
0
0
ناشناس | ۶ سال پیش
سلام. من 1خواهر 28 ساله دارم که متاسفانه دوست پسرش به شیشه معتادش کرده. الان 3 ساله که داره شیشه میکشه. چند ماهی هست که از اون پسر جدا شده ولی من میبینم که روزی 2 یا 3 بار شیشه میکشه. نمیدونم چطوری باهاش حرف بزنم که ناراحت نشه و از خونه قهر نکنه. نمیدونم چکار کنم که ترک کنه. کسی هست که بتونه راهنماییم کنه؟
1
0
پاسخ ها:
رضا | ۶ سال پیش
سلام.شیشه موادی هست که حتی روزش هم رو فرد اثرات جبران ناپذیری میگذاره.هرچه زودتر کمک خودتون رو بهش شروع کنید.راهش کمپ و...نیست.من بعد از۱۰سال اعتیاد به تمامی موادها مخصوصا شیشه تونستم با خودرمانی تونستم سالم بشم و سالم زندگی کنم.اگه خواستید میتونم بدون هزینه کمکتون کنم و خوشحال هم میشم
2
3
ناشناس | ۵ سال پیش
آقا رضا من چطوری می تونم به خواهرم کمک کنم؟ دوست ندارم با به رخ کشیدن اعتیادش باعث سرخوردگی و عذاب بیشترش بشم. آیا راهی هست که بدون اینکه خواهرم بفهمه از طرف من این راه جلوی پاش باز شده ترک کنه؟ اصلا نمیخوام اون بفهمه که من می دونم معتاده. مصرفش هر روز داره بیشتر میشه.
0
0
مریم | ۵ سال پیش
جناب ناشناس. من هم مشابه موقعیت شما رو قبلا تجربه کردم. انشاالله که بتونم کمکتون کنم.
1
0
بهاره | ۶ سال پیش
هیچ کس حتی دکتر نگاهی رو که یه بدبخت مثل من ۱۷ ساله داره میره رو درک نمیکنه نه دوست نه اشنا نه هیچکس واست کس نیست دیگه این لعنتی همه کس تو ازت میگیره من نابود شده بی کس چطوری ترک کنم با یه مامان بابای پیر گناه دارن خدایا منو ببخش و بکش
0
1
پاسخ ها:
S | ۶ سال پیش
عزیزم میتونی بری کنگره ۶۰ همه درمانها را مجانی انجام بدی خودم هم آسیب دیده این لعنتی بودم
0
0
رضا | ۶ سال پیش
سلام به تمامی عزیزان.من هم مثل تمام شماها و یا عزیزاتون متاسفانه با شیشه در افتادم. و بزرگترین مشکلم این بوددک نمیخواستم و نباید خونوادم میفهمیدن ک شیشه و متادون مصرف میکنم و گرنه مادرم دق میکرد.درمورد شیشه نزدیک یکماه تحقیق کردم همچنین متادون خوددرمانی خودمو شروعکردم و موفق هم شدم بعد از ۱۰سال اعتیاد تونستم نه کمپ رفتم نه *** اونا پولتون رو میخان ن خودتون و پاکی تون رو.حاضرم مجانی برای هرشخصی اطلاعتمو قرار بدم از خودتون سوال بپرسید ک ایا میخوام سالم وپاک زندگی کنم یاخیر من قطعا کمکتون میکنم تا پاک بشید سلامت بشید و سلامت زندگی کنید اصلا استرس و مایوس نباشید امیدتون به من نباشه به خداباشه.منم یه جوون ۲۵ساله هستم و کوچیک همتون..چون خودم افسردگی شدیدی گرفته بودم زندگیم شبیه خواب شده بود و هرروز خودمو تو بن بست میدیدم و کارمو و زندگی مو از دستداده بودمخوب میفهمم چی میگید.امیدوارم حال همتون خوبشه.
2
4
رضا | ۶ سال پیش
سلام .این حرفو نزنید منم ۱۶سالم بود معتادشدم و الان ۲۵سالمه بعد این همه مواد کشیدن ترک کردم تازه بدون دکتر و ***هو قرص و درد و عذاب اگه خواست کسی میتونم دوستان بهتون کمک کنم من خودرمانی کردم و جواب گرفتم البته من نمیخاستم کسی بفهمه معتاد بودم و ترک میکنم و از خدا کمک خواستم.اگر کسی هست و واقعا بخواد بدون هزینه حاضرم وقتمو در اختیارش قرار بدم چون میدونم چی میکشید
3
5
سام | ۶ سال پیش
تو رو خدا بچه ها هر کاری که میکنید نا امید نشین النماس میکنم
0
0
omid | ۵ سال پیش
تنها راه نجات فقط ایمان به قدرت خداوند و نماز و دعا کردنه.البته اگه یزره شک کنی به قدرت خدا حتما قدرت شیشه رو میبینی که برتر از خداست .فقط با ایمان کامل به توانایی خدا و برتر بودنش میتونی رهایی پیدا کنی .نه مقطعی باشه بلکه دست خدا رو نباید تا وقت مرگ از خودت جدا کنی .چون حتی بعد 20سال پاکی شیشه هنوز اون گوشه کمین کرده .پس اسم خدا رو از ته دل صدا بزن برو طرفش معجزه میکنه .منم اعتیاد داشتم به شیشه10سال ولی به لطف خدا و ایمان خودم به قدرت خدا برای نجاتم الان 6ماهه پاکم و یلحظه هم دست خدا رو ول نکردمو.ایشالله شما هم توکل کن از ته دل خودت معجزشو میبینی
0
0
سحر | ۶ سال پیش
سلام من29سالمه الان 3ساله مصرف شیشه دارم وخیلی داغونم همازنظرجسمی هم روحی خیلی گوشه گیروتنهاشدم دلم نمیخوادکسی کنارم باشه طلاق گرفتم وازخوانوادم جداشدم نمیتونم ترک کنم یه باربرای4ماه گذاشتم کنارولی دوباره شروع کردم ومصرف بالارفته لطفااگرکسی هست که بتونه کمکم کنه ممنون میشم من اصفهان هستم
0
1
پاسخ ها:
محمد | ۶ سال پیش
خیلی راحته فقط باید بخوای
0
0
سلام.منم خود | ۶ سال پیش
سلام.من خودمم دچارایمصرف این لعنتی شدم فقط ا فقط توکل کن عزیزم اراده میخواد که این متاع ازماگرفته فقط توکل کن
0
0
ماهان | ۶ سال پیش
سلام.بهم تونستی اطلاع بده کمکی ازدستم بربیاددریغ نمیکنم وراهنماییت میکنم عزیزم
0
0
رضا | ۶ سال پیش
میدونم چی میکشید من با خودرمانی الان چند ساله تونستم سالم زندگی کنم بعد از ۱۰سال که الان ۲۶سالمه خداروشکر میکنم ک کمکم کرد و تونستم
0
3
محمد | ۶ سال پیش
س من میتونم کمکتون کنم ولی باید خودتون هم خواسته باشین
0
0
سعید | ۶ سال پیش
سلام منم یه جوون مثل شما از۲۶سالگی گرفتار این لعنتی شدم الان۳۴سالمه چندبار اقدام به ترک کردم ولی باز برگشتم، وقتی این لعنتی رو میزاری کنار همه چیز برات بی معنی میشه، دیگه هیچ چیز برات لذتی نداره، سست و بی انرژی میشی و.. دیگه خودتون میدونیدچی میشه، من هرروز ۴:۳۰صبح بیدار میشم میرم سرکار و۲ظهربرمیگردم خونه، شکل روتین زندگیم رو جوری تنظیم کردم که خودم هم گاهی شک میکنم اعتیاد دارم حتی ۱سالی هست که سیگارهم نمیکشم ولی هنوز از پس این افعی برنیومدم
0
0
فرید | ۵ سال پیش
سلام سحرجان بخداترک شیشه خیلی راحت من خودم ۱۰سال مصرف داشتم الان ۲سال ترک کردم
0
1
وجیهه | ۶ سال پیش
خسته شودم نمیدونم چکارکنم
1
0
پاسخ ها:
Ayhan | ۶ سال پیش
سلام برهمگی من خودم شیره وشیشه باهم میکشیدم چندسال باور دارید فقط بایک روش گذاشتم کنار که گذاشتم.حالا شما همه نا امید بی اراده یه بار مثل من بگید میشه .تلقین کردن خودش روش درمانه
0
2
بابک | ۶ سال پیش
همه راه ها رو رفتم به این نتیجه رسیدم که قبل از اینکه بکسی اسیب برسونم خودمو خلاص ودیگران را به ارامش برسونم ۴۰ سلمه یه همسر فداکار ویه دختر خوب خدا بهم داده که البته لیاقت اونا رو ندارم مرگ واسم رهاییه.یه زمانی قهرمان اتومبیلرانی این مملکت بودم ولی حالا یه بابک بنویس وچندتا نقطه بزار جلوش...ممنون خداحافظ
0
0
پاسخ ها:
Mani | ۶ سال پیش
نا امید شیطان به خدا توکل کن
0
2
مریم مرادی | ۶ سال پیش
سلام من شوهرم تازه شروع به شیشه کرده تو رو خدا کمک کنید چه جوری ترکش داد
0
0
پاسخ ها:
احمد | ۶ سال پیش
اول باید خودتو محکم بگیری و بعد تنها از لحاظ روانی بخشی باهاش بری جلو و با یک سیاست زنانه به روانپزشک ببریش برای ترک شیشه و اعصاب از دست رفته فرد مواد استفاده کرده را
0
0
مصطفی | ۶ سال پیش
چگونه متادون وشیشه راترک کنم آیادارویی است که بتوانم ازآن استفاده کنم .ممنونم از شما
0
2

hits