آشنایی با قرص ضد ریزش موی ریجن دایت (Rigendiet)

۱۶,۸۴۰
۳
۰
یکشنبه, ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۳

فواید مصرف قرص ریجن دایت

قرص ریجن دایت کامل‌ترین و مؤثرترین مکمل غذایی برای درمان ریزش مو و تقویت مو، پوست و ناخن و محصول کمپانی اسی (ESI) کشور ایتالیا است.
ریجن دایت کپسول حاوی ویتامین های مورد نیاز برای تقویت پوست ، مو و ناخن می باشد. تفاوت ریجن دایت با سایر مکمل های تقویتی مو و ناخن ، وجود ترکیبی به نام بیوتینکس که شامل متیونین و سیستئین و بیوتن است که باعث می شود نسب به سایر موارد مشابه برتری خاصی پیدا کند. سه ترکیب نامبرده شده قویترین ویتامین ها و املاح مورد نیاز برای تقویت مو و پوست و ناخن می باشد.


ریزش مو ، نازک شدن و ضعیف شدن تار های مو همه از عواملی هستند که علت آن می تواند کم بودن ویتامین های مورد نیاز مو باشد . ریزش مو امروزه یکی از معضلات بزرگ برای آقایان و بانوان شده است . مواردی زیادی ممکن است عامل ریزش مو باشد که شامل موروثی بودن ، تغییرات هورمونی ، مصرف دارو و یا کمبود ویتامین های لازم برای رشد مو می باشد . بر همگان آشکار است مو تاثیر قابل توجهی بر زیبایی چهره می گذارد و بسیاری از افرادی که مو های خود را بویژه در جوانی از دست می دهند با کاهش اعتماد به نفس و گاها افسردگی روبرو می شوند.


بنا بر تجربه ما و درمان موفقیت آمیز هزاران نفر که دچار ریزش مو بوده اند، چنانچه درمان صحیح برای توقف ریزش موها به موقع آغاز شود اکثر افراد موهای ریخته شده خود را باز می یابند. یکی از مکمل های مفید برای درمان ریزش مو قرص ریجن دایت است . در ادامه با ما در مجله دلگرم همراه باشید تا به فواید درمانی ریجن دایت بپردازیم.

موارد مصرف قرص ریجن دایت

 • کمک مؤثر به پیشگیری و درمان ریزش مو
 • تقویت رشد و تغذیه پوست، مو و ناخن با ویتامین‌ها و مکمل‌های معدنی (متیونین، سیستین، بیوتین)
 • آزادکننده تدریجی مواد مغذی و ویتامین‌ها در بدن (آهسته‌رهش)
 • تأمین سلامتی پوست، پوست سر، مو و ناخن‌ها با حداکثر غلطت فرمولی
 • کمک به درمان موخوره

مزایای قرص ریجن دایت

 • جلوگیری از ریزش مو (ضخیم کردن تارهای مو) و تقویت ناخن
 • افزایش اثر ضد پیری بر روی بدن و درنتیجه جوان سازی پوست
 • بهبود عملکرد سلول ها
 • کاهش التهاب پوست سر
 • حالت پذیری مو
 • بدون عوارض جانبی

مقدار و نحوه مصرف قرص ریجن دایت

 • هر جعبه قرص ریجن دایت حاوی 30 عدد قرص می باشد.
 • نحوه مصرف روزانه 1 قرص همراه با یک لیوان آب میل بفرمایید.
 • این مکمل غذایی در طول آزمایش توسط بیماران به خوبی تحمل شد و هیچگونه عوارض جانبی نیز گزارش نگردید.

ریجن دایت


شرح مزایای مصرف ریجن دایت

ريزش مو يا تلوژن افلوويوم پديده اي است که در اثر استرس هاي شديد جسمي يا روحي، بيماري هايي که منجر به ضعف و ناتواني مي گردند، رژيم هاي غذايي نامناسب، استفاده از داروهاي خاص و يا قرار گرفتن در شرايط فيزيولوژيکي به خصوص مانند دوران پس از بارداري رخ مي دهد.

تحقيقات آماري انجام شده روي 300 نفر در طول يک دوره 3 ساله نشان داده است که اشکالي از ريزش مو وجود دارند که به خوي خود شديد نيستند، اما به علت آنکه تداوم دارند، از طرف افراد به عنوان يک مشکل جدي قلمداد مي شوند.

همين تحقيقات آماري نشان داده که بخش اعظمي از اين افراد به مراکز پزشکي مراجعه نمي کنند بلکه مستقيماً به داروسازان و فروشگاه هاي لوازم بهداشتي و کارشناسان مو مراجعه مي کنند.

دلايل متفاوت و متعددي براي ريزش مو مطرح مي گردد که از بين آن ها مي توان به نکات زير اشاره نمود :

 • استفاده مفرط و بيش از اندازه از شوينده ها توسط ورزشکاران
 • درمان هاي دارويي به خصوص در خانم ها
 • جوانان داراي زمينه ارثي ريزش مو و همينطور اشخاصي که رژيم هاي غذايي نامناسب را دنبال مي کنند (به خصوص رژيم هاي لاغري)

از طرفي خصوصيات باليني هميشه به خوبي شناسايي نمي شوند، لذا افراد ممکن است که ريزش موي خود را جدي نگيرند. تحقيقات نشان داده که کاهش دريافت مواد مغذي توسط مو مي تواند منجر به ريزش مو شود بنابراين استفاده از يک مکمل غذايي مناسب، هم جهت پيشگيري و هم درمان مؤثر خواهد بود. مزایای اجزا بکار رفته در قرص ریجن دایت به شرح زیر است:

Methionine, Cystine, Biotin) Biotinax)
متیونین و سیستین به صورت سولفور، شامل آمینو اسیدهایی است که موجب تقویت ساختمان کرآتین مو، به منظور استحکام و انعطاف پذیری مو می گردد. این اسیدهای آمینه جذب سلنیوم را نیز بهبود می بخشند. بیوتین (Biotin)، چربی پوست سر و پوست را به حالت تعادل درآورده و موجب حذف مشکلات موی سر در رابطه با چنین اختلالی می گردد.

روي (Zinc):

اين ماده معدني يک عامل اساسي در سلامت و بازسازي و ترمیم بافت هاي آسيب ديده به شمار مي آيد. روي همچنين يک ماده مؤثر بر ضد راديکال هاي آزاد در ساختمان حياتي مو مي باشد.

مس (Copper):

مس محرک توليد ملانين است که به پوست و موي سر رنگ طبيعي مي دهد و مانع سفیدی زودرس موها می گردد.

سلنيم (Selenium):

راديکال هاي آزاد که موجب پيري زودرس سلول ها مي گردند را خنثي کرده و همچنين اين عمل را در روي پوست سر و موها انجام مي دهد.

ويتامين E:

شبيه سلنيوم، خاصيت آنتي اکسيدان داشته که در مقابل ضعيف شدن و شکنندگي ناخن ها و موي سر مقابله کرده همچنين قدرت پايداري و سرزندگي به پياز مو داده و موجب تحريک آن مي گردد.

ويتامين B6:
اين ويتامين داراي خواص و اعمال متعدد مي باشد. اين اعمال فعاليت هاي فيزيولوژيکي مو و پوست سر را به حالت نرمال و عادي در آورده و همچنين سلامت و زيبايي موها را بهبود و مطلوب مي نمايد.

پانتوتنيک اسيد (Vit. B5):
اين ويتامين ريزش موي سر را کم کرده و موجب رشد آن مي گردد. موها را شفاف و درخشان تر نموده و سبب سهولت شانه زدن موها مي گردد. اين ماده همچنين شکل پذيري مو خوره (دو شاخه شدن انتهاي مو) را کم کرده و طراوت خاصي به موها مي بخشد.

فوليک اسيد:

اين ماده براي رشد و نمو و تقسيم سلولي تمام ارگان هاي بدن ضروري بوده و اجازه مي دهد براي سنتز پروتئين ارگان ها از اسيد هاي آمينه استفاده شود.

قرص ریجن دایت

آزمایش بررسی اثر قرص ریجن دایت


۳۲ خانم ۲۰-۶۰ ساله که از لحاظ جسمی سالم بودند ولی مشکل ریزش مو داشتند برای انجام آزمایش به مدت ۳ ماه انتخاب شدند. برای این افراد به مدت ۲ ماه هرروز یک قرص ریجندایت آهسته‌رهش هنگام صبحانه مصرف کردند. پس از انجام بررسی‌های سه ماهه، که از ابتدای تجویز قرص آغاز شد و تا یک ماه پس از قطع یک دوره درمان دو ماهه با قرص ریجن دایت ادامه پیدا کرد، این نتایج به دست آمد:

 • افزایش ۳۰% مقاومت مو در برابر کشش
 • کاهش ۱۲% متوسط میزان از دست دادن مو در حین شستشو
 • افزایش ۸% تعداد موهای موجود در مرحله آناژن (مرحله رشد)
 • افزایش ۷% ضخامت مو

با توجه به این نتایج و آزمایشات کلینیکی قرص ریجن دایت، می‌توان نتیجه گرفت این مکمل در پیشگیری و درمان ریزش مو کاملاً مؤثر است. همچنین این مکمل غذایی در طول آزمایش توسط بیماران به خوبی تحمل شد و هیچ‌گونه عوارض جانبی نیز گزارش نگردید.


عوارض قرص ریجن دایت

برای تاثیر این مکمل شرکت اسی ایتالیا آزمایشات متعددی را بر روی خانوم ها انجام داده است. این مکمل غذایی در طول آزمایش توسط مصرف کنندگان به خوبی تحمل شده و هیچگونه عوارض جانبی نیز گزارش نشده است.

هشدارهای مصرف قرص ریجن دایت

 • در صورت داشتن سابقه بیمارهای گوارشی ترجیحا همراه با غذا مصرف کنید و یا با پزشک معالج خود مشورت نمایید.
 • در صورت وجود هر گونه حساسیت به مواد اولیه بیشتر از دوز پیشنهادی روزانه استفاده نشود.
 • در دوران بارداری و شیردهی با نظر پزشک خود مصرف کنید.
 • این محصول صرفاَ مکمل غذایی بوده و برای تشخیص، پیشگیری و یا درمان بیماری نمی¬باشد.

شرایط نگهداری ریجن دایت

قرص ریجن دایت در محل خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

divider

بیشتر بخوانید:

آشنایی با داروی ضد ریزش موی فیناستراید (Finasteride)

مزایای مصرف قرص اکوفان برای درمان ریزش مو

5 راه تشخیص و پیشگیری از ریزش مو و 2 راه درمان خانگی

divider

گردآوری توسط بخش

مجله دلگرم


آشنایی با قرص ضد ریزش موی ریجن دایت (Rigendiet)
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
3
1

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter