دلگرم
امروز: شنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۷ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
دلایل احساس داغی در گوش چیست؟
22
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دلایل احساس داغی در گوش چیست؟:علت قرمز و داغ شدن گوش های مان چیست؟با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با علت ایجاد و درمان داغی در گوش آشنا شوید.

علت قرمز و داغ شدن گوش های مان چیست؟

با این بخش از دلگرم همراه باشید تا با علت ایجاد و درمان داغی در گوش آشنا شوید.

دلایل احساس داغی در گوش چیست؟

مقدمه ای در مورد احساس گرمی در گوش

گوش‌های خانم‌ها ممکن است به دلیل شرایط محیطی، برانگیختگی احساسات یا تغییرات هورمونی، داغ و قرمز شوند. البته اگر قرمزی با درد، تاول یا خون‌ریزی همراه باشد، باید به پزشک مراجعه کنید. گُرگرفتگی معمولا با شروع دوران یائسگی در ارتباط است. گُرگرفتگی می‌تواند به‌ واسطه تغییرات هورمونی متفاوت نیز به وجود بیاید.مثلا مردان و زنانی که شیمی‌درمانی را تجربه می‌کنند، با گُرگرفتگی به‌عنوان نتیجه سازگار شدن بدن با داروها یا به‌عنوان نتیجه‌ای از نوسانات هورمونی مواجه می‌شوند.

شدت نوسانات هورمونی صرف نظر از علت‌هایی که دارد، به‌مرور زمان کمتر می‌شود و درنهایت از بین می‌رود.برخی از متخصصان به افرادی که با گُرگرفتگی مواجه می‌شوند،‌ توصیه می‌کنند که لباس‌های لایه‌لایه بپوشند تا در صورت لزوم بتوانند چند لایه از لباس‌ها را کمتر کنند. البته این افراد بهتر است از خوردن غذاهای تُند و نوشیدنی‌های کافئین‌دار اجتناب کنند، چون این عوامل می‌توانند به‌عنوان محرک گُرگرفتگی عمل کنند.

قرمز و داغ شدن گوش ها چه علتی دارد؟

دلایل احساس داغی در گوش چیست؟

داغ و قرمز شدن گوش‌ها می‌تواند باعث آزار خانم‌ها شود، اما این حالت در اکثر موارد هیچ خطری ندارد. گوش‌های خانم‌ها ممکن است به دلیل شرایط محیطی، برانگیختگی احساسات یا تغییرات هورمونی، داغ و قرمز شوند. البته اگر قرمزی با درد، تاول یا خون‌ریزی همراه باشد، باید به پزشک مراجعه کنید. گُرگرفتگی معمولا با شروع دوران یائسگی در ارتباط است.

با این‌حال، براساس گزارشی که MayoClinic ارائه کرده است، گُرگرفتگی می‌تواند به‌واسطه تغییرات هورمونی متفاوت نیز به وجود بیاید. مثلا مردان و زنانی که شیمی‌درمانی را تجربه می‌کنند، با گُرگرفتگی به‌عنوان نتیجه سازگار شدن بدن با داروها یا به‌عنوان نتیجه‌ای از نوسانات هورمونی مواجه می‌شوند. شدت نوسانات هورمونی صرف نظر از علت‌هایی که دارد، به‌مرور زمان کمتر می‌شود و درنهایت از بین می‌رود.

__________________________________________________________________

گردآوری شده ی مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (22 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits