دلگرم
امروز: شنبه, ۳۰ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۰ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
وزوز گوش علل و درمان آن

بهترین درمان وزوز گوش در طب سنتی

وزوز گوش علل و درمان آن
122
زمان مطالعه: 8 دقیقه
علت های وزوز گوش و روش های مختلف درمانی آن : علت اصلی وزوز گوش قرار گرفتن در معرض صداهای بلند است البته افراد بالای 60 سال نیز به این مشکل بیشتر بر می خورند همچنین آسپیرین نیز باعث آن می شود.

وزوز گوش چیست؟ دلایل و درمان وزوز گوش!

وزوز گوش یکی از اختلالات شنوایی است که فرد را هم از نظر روحی و روانی و هم جسمی درگیر می‌کند و در واقع اسم آن را سرطان دستگاه شنوایی گذاشته‌اند.

یکی از عذاب آور ترین اتفاقاتی که طی روز میتواند اتفاق بیافتد وزوز گوش است. وزوز نوعی صدا است که در گوش و گاهی در سر حس میشود بدون اینکه این صدا منبعی خارجی داشته باشد. دو نوع وزوز داریم ، بالینی و غیر بالینی. وزوز بالینی به دو دسته تقسیم می شود.

وزوز گوش به دو دسته تقسیم می‌شود:

نوع اول وز وزی است که علاوه بر بیمار ، اطرافیان نیز آن را میشنوند.نوع دیگر وزوزی است که فقط خود شخص بیمار آنرا می شنود.وزوز گوش عبارت است از شنیدن صدایی غیرطبیعی در گوش یا درک آن در مغز در غیاب صدای خارجی. صدا معمولاً به صورت زنگ می‌باشد. این حالت می‌تواند به صورت موقتی یا دائمی باشد.

نوع ذهنی و نوع عینی.معمولاً وزوز گوش ذهنی است و صدا فقط توسط بیمار شنیده می‌شود.اگر وزوز گوش خفیف باشد در حالت آرامش شنیده می‌شود ولی اگر خیلی شدید باشد در شنوایی فرد تداخل به وجود می‌آورد و می‌تواند باعث اختلال فعالیت و خواب، عصبی‌شدن فرد شود.

این نوع وزوز ذهنی نام دارد. وزوز به صورت صداهای مختلفی تجربه می‌شود، مثل صدای سوت، باد، همهمه و .... این صداها ممکن است دائمی یا منقطع باشند. وزوز بیماری یا اختلال نیست بلکه نشانه ضایعات شنوایی است. وزوز در همه گروه‌های سنی ممکن است به وجود آید. فرکانس وزوز با افزایش سن زیاد می‌شود.

به نظر می‌رسد در گوش چپ نسبت به گوش راست، وزوز بیشتری وجود دارد. حدود ۷۵ درصد افراد ناشنوا وزوز دارند.


علل وزوز گوش

وزوز گوش به تنهایی یک بیماری نیست بلکه علامت بسیاری از بیماری‌های گوش می‌باشد مانند کاهش شنوایی (به خصوص پیرگوشی)، عفونت گوش، بیماری منیر، عارضه جانبی داروها، جسم خارجی، کاهش شنوایی ناشی از سروصدا.

کاهش و از دست دادن شنوایی مربوط به سن.قرار گرفتن در معرض سر و صدای بلند. صداهای شدید و زیاد همچون صدای وسایل صنعتی و یا جنگی و همچنین سر و صدای بلند وسایل موسیقی که برای مدت طولانی با صدای بلند روشن باشند، باعث از دست دادن شنوایی فرد می‌شوند.

گرفتگی گوش با جرم ها و واکس گوش. بعضی از انواع بیماری ها بخصوص بعضی از انواع بیماری های خونی.بعضی از انواع دارو ها همچون آنتی بیوتیک ها، داروهای درمان سرطان، داروهای ضد افسردگی، آسپرین و ...

چه کسانی دچار وزوز گوش می‌شوند؟

هر کسی ممکن است دچار وزوز گوش شود، اما افراد زیر در هطر بیشتری قرار دارند:

افرادیکه بصورت طولانی مدت در برابر سر و صدای بلند قرار می‌گیرند.افزایش سن نیز یکی دیگر از عوامل است و افراد مسن در خطر بیشتری هستند.مردان بیشتر از زنان دچار این مشکل وزوز گوش می‌شوند.افراد سیگاری بیشتر از سایر افراد دچار این مشکل می‌شوند.افرادیکه دچار بیماری های قلبی و عروقی هستند.

عوارض وزوز گوش

وزوز گوش میتواند بر کیفیت زندگی تاثیر بگذارد، هرچند عوارض آن برروی افراد متفاوت است، اما شما ممکن است در صورت وزوز گوش دچار مشکلاتی همچون خستگی، استرس، مشکلات خواب، مشکل در تمرکز، مشکلات حافظه، افسردگی، اضطراب و نگرانی گردد.


وزوز گوش چگونه درمان می‌شود

اگر وزوز گوش بدلیل مشکلی دیگر باشد، پزشک با درمان آن مشکل به بهبود وزوز گوش هم کمک می‌کند و معمولا با درمان مشکل دیگر وزوز گوش هم حل می‌شود. این درمان ها شامل خالی کردن واکس گوش، درمان مشکلات قلبی عروقی و یا تغییر دارویی باشد.

البته در بیشتر مواقع دلیل اصلی وزوز گوش پیدا نمی‌شود، در ابن شرابط پزشک از روش های دیگری استفاده می‌کند. این روش ها شامل استفاده از ماشین های نویز سفید (White noise machines)، استفاده از سمعک و ماسک های صدا(چیزی شبیه سمعک که درون گوش قرار می‌گیرد) می‌شوند.

وزوز گوش چیست؟ دلایل و درمان وزوز گوش!

درمان خانگی وزوز گوش

برای خیلی از افراد اتخاذ روش های زیر می‌تواند به کاهش وزوز و یا افزایش تحمل این صداها کمک کند.

این روش ها شامل:

تا آنجا که می‌توانید از عواملیکه باعث شروع وزوز گوش در شما و یا افزایش شدت آن می‌شود، دوری کنید. مثال های معمول این محرک ها شامل صداهای بلند، کافئین و نیکوتین می‌باشد.استرس خود را مدیریت کنید، چراکه استرس می‌تواند باعث بدتر شدن وزوز گوش شود.مصرف الکل را متوقف نمایید.

درمان وزوز گوش با طب جایگزین

باید مداومت کرد. انتظار درمان در یک شب را نداشته باشید و اگر سوت گوش در کنار سایر نشنه های افزایش سودا باشد، باید بدن را پاکسازی عمومی کرد. و اگر عفونتی در گوش وجود دارد هم باید اول آن را درمان کرد و سپس وزوز و سوت اما داروی اول عبارت است از روغن حنظل یا بادام تلخ این دو روغن برای نرم کردن خون و کثیفی و سودای انباشته شده در گوش به کار می رود و حتی میزان شنوایی را هم افزایش می دهد.

در تحقیقاتی که راجع به وزوز انجام شده، چند روش برای درمان آن وجود دارد که تی‌.‌آر.‌تی یکی از آنهاست و روشی است که از طریق مغز باعث می‌شود وزوز نادیده گرفته شود.

تی‌.‌آر.‌تی سه مرحله درمانی دارد:

 1. جمع‌آوری اطلاعاتی درباره بیمار و تاریخچه و عادت‌های روزمره زندگی او.
 2. استفاده از وسایلی که پشت گوش قرار می‌گیرد و توجه بیمار را از وزوز منحرف می‌کند. روان درمانی که به بیمار آموزش می‌دهد وزوز را نادیده بگیرد. این روش شامل تمرینات عمیق و کنترل استرس است و باعث می‌شود هیجان و نگرانی بیمار کاهش یابد.

هدف‌ نهایی روش تی‌.‌آر.‌تی عادت کردن کامل به صدا است. روش دیگر درمان وزوز، استفاده از muskw است که شبیه به وسایل کمک شنوایی است و صداهایی تولید می‌کند که وزوز را می‌پوشاند یا حذف می‌کند. بعضی افراد این صداهای خارجی و مصنوعی را به صداهایی که وزوز تولید می‌کند، ترجیح می‌دهند.

طی یک روز پرمشغله، حواس‌پرتی از فعالیت‌های روزانه و صداها باعث می‌شود که وزوز کمتر آشکار شود. به این دلیل اغلب به نظر می‌رسد که وزوز در شب‌ها شدیدتر می‌شود.

توصیه‌های زیر نیز در بهبود وزوز موثر است:

 • پرهیز از صداهای بلند و محیط‌های شلوغ
 • خودداری از مصرف الکل، کافئین، کوکائین، نیکوتین، ماری جوانا و آسپرین
 • متعادل نگه داشتن فشار و چربی خون

همچنین بخوانید:

دعای سریع الاجابه برای درمان گوش درد

جرم گوش چیست؟ چگونه گوش های خود را تمیز کنیم؟

علل، علائم و تشخیص عفونت و التهاب گوش میانی

چگونه با وجود وزوز بخوابیم؟

صدای زنگ یا سوتی که در گوش احساس می‌شود ممکن است استراحت شبانه را بر هم بزند.

توصیه‌های زیر کمک می‌کند که با وجود وزوز بهتر بخوابید:

 • تمرینات آرام‌بخش و منظم که کمک می‌کند بهتر بخوابید ولی از تمرینات نزدیک به زمان خواب بپرهیزید.
 • زمانی که احساس خواب آلودگی می‌کنید، به رختخواب بروید. اگر طی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه خوابتان نبرد، بلند شوید و به اتاق دیگری بروید و کاری آرام‌بخش مثل کتاب خواندن انجام دهید و دوباره به رختخواب بروید.
 • سعی کنید میزان کافئین و نیکوتینی را که در شب مصرف می‌کنید، کاهش دهید.
 • دمای اتاق را در حد متعادل نگه دارید، نه خیلی گرم و نه خیلی سرد.
 • هنگامی که در رختخواب هستید، از تماشای تلویزیون و کتاب خواندن بپرهیزید زیرا موجب می‌شود هوشیاری‌تان بیشتر شده و خواب از سرتان بپرد.

پیشگیری از وزوز گوش

 1. بعضی از انواع وزوز گوش می‌تواند با روش هایی خاص پیگیی شود.
 2. برای مثال عدم استفاده از گوش پاک کن یکی از این روش هاست، چراکه وقتی شما از گوش پاک کن استفاده می‌کنید، گوش پاک کن باعث فشرده شدن واکس گوش و فرو رفتن آن می‌شود، که این واکس های فشرده و فرو رفته در گذر زمان ممکن است باعث وزوز گوش شود.
 3. بعلاوه وزوز گوش با استفاده از گوش گیر و پوشاننده های گوش هنگام کار های پر سروصدا و یا قرار گرفتن در مکان های شلوغ در پیشگیری از ابتلا به وزوز گوش مفید می‌باشد. حفظ سلامت قلب و عروق هم یکی دیگر از راههای پیشگیری از ابتلا به وزوز گوش است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.4 از 5 (122 رای)  
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

۴۹ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

لیلی | ۴ سال پیش
باسلام به همه عزیزان
من هم ده سالیست که همین مشکل صدای گوش را دارم...از طب سنتی فقط نتیجه گرفتم...
توصیه میکنم اول یه دکتر طب سنتی خوب پیدا کنین وطبع تون رو بفهمید وبعد با روغن بنفشه یا فیجن ویا روغن های گیاهی دیگه که برای طبع شما مفیده رو داخل گوش بچکانید...
البته حجامت هم بسیار بسیار صدا رو کمتر میکنه
وحجامت از پشت گوش
ماساژ محکم سروگردن وکف پا
من خودم وقتی حجامت کردم خیییلی صداش کمترِ.
البته خونم خیلی کثیف وناجور بود که توی هیچ ازمایشی هم نشون داده نشده بود.
ورزش. مایعات زیاد.قرص امگا3که گردش خون رو بهتر میکنه ودمنوش بادرنجبویه.
که البته بهتر اینارو با تحقیق راجع به طبع خودتون انجام بدید
امیدوارم نتیجه خوبی بگیرید
1
2
فریده عزیزسلطانی | ۴ سال پیش
هر کس ب شما گفت برید خارج وزوز گوش خوب میشه دروغه چون من کانادا هستم و تقریبا همه کار کردم هیچ فایده ای نداره فقط نمک و فلفل را حذف کنید ک بیشتر نشه
0
1
فاطمه | ۴ سال پیش
سلام من ۲۴ سال پیش گوشم شدید به خارش افتاد که امانمو بریده بود رفتم دکتر متخصص گفت اول بشوریم شستم اما یک هفته بعد عفونت کرد رفتم ی دکتر عمومی گوشمو دید گفت پردش پاره شده خارشش که خوب نشد هیچ تازه پردشم پاره شد رفتم تهران گفتن باید عمل بشی عمل کردم خارشش خوب شد اما بعد از مدتی صدای وزوز شروع شد والان ۲۴ سال است که من ازصدای وزوز نه صوت شدید رنج میبرم دوسال پیش سر گیجه شدیدی گرفتم رفتم دکتر گفتن از گوشته این از گوش راستم وگوش چپم الان ارام داره شنوای خودشو از دست میده دکتر گفت بیماری منیر گرفتی و به مرور زمان کر میشی چند وقتی هست که گوش چپم هم شروع به صوت زدن میکنه اما فعلا خفیف اما واقعا دیگه طاقتشو ندارم خسته شدم پیش خودم میگم اگه دوتا گوشم باهم صوتشون زیاد بشه من چکار کنم امیدوارم که ی درمانی پیدا بشه تا امثال من وشما خوب بشیم ببخشید زیاد نوشتم
0
4
ايرج | ۴ سال پیش
سالها پيش در زمان جوانى در پالايشگاه كار ميكردم گاهى هم شب كار بودم
زمانى كه در شب در محيط پالايشگاه راه ميرفتم معمولا از كنار دستگاه پمپ خلع رد ميشدم اين دستگاه صدائى تقريبا خفيف ولى با فرمانس زياد داشت بطوريكه اين صدا در گوشم ماند حتى در رختخواب هم اين صدا را ميشنيدم ،
به پزشكان معتبر متخصص گوش مراجعه كردم بعد از ازمايشهاى مختلف گفتند نميدانم از ان زمان پنجاه سال ميگذره و من هنوز ابن صدا را در گوشم دارم . بي خيال
1
1
ati | ۴ سال پیش
با سلام من الان یه هفته میشه الکی گوش چپم شروع به وز وز کرده وقتایی که سرگرمم متوجه نمیشم ولی تو جاهای ساکت صداش مغزمو داغون میکنه لطفا بهم کمک کنید چیکار کنم حتی یه ذره کمتر بشه.. واقعا مغزم داره میترکه شنواییم خوبه و هنوز اقدامی نکردم چون خواهرام پارسال رفت پیش متخصص تبریز براش قرص ویتامین نوشته ولی هنوز خوب نشده میگه باید بهش عادت کنم ولی من نمیتونم خیلی رو مخه کمکم کنید توروخدا
0
0
مهدی | ۵ سال پیش
سلام من گوش راستم گرفته بود رفتم دکتر ساکشن کرد جرماشو خوب شد ولی گوش چپم و نگاه کرد گفتش اینم جرم داره و شستشوش داد با ساکشن بعد اون همین گوش چپم که سالم بود شروع به وز وز کردن کرده ، یعنی گوش سالمم رو الکی الکی واسه خاطره اینکه پول بگیره شست و گوش سالمم رو خراب کرد.خواستم ببینم الان گوشم چی میشه ؟ اگه خوب نشه صد درصد میرم از دکتره شکایت میکنم و تا آخرشم پیگیرم
0
0
Hoda | ۵ سال پیش
اخه من چرا اینقد بدشانسم.درست موقع کنکورم باید اینطوری شم؟!!هوف دیگه خسته شدم تو یک هفته سه بار پیشه متخصص های مختلف رفتم اخریش هم تهران بود.هنوز نتیجه ای نگرفتم.بابا دیوونه شدم از این صدا.متنفرم از صداهایی که تکرار میشن باز این صدا که دائم تو گوشمه.امیدوارم هم خودم و بقیه کسایی که این مشکلو دارن زودتر خوب شن من که اخرش دیوونه میشم
0
2
پاسخ ها:
سلام. | ۵ سال پیش
سلام‌منم اللان سه ساله اینجور شدم اونم تو میدون تیر.خیلی خسته کنندس نمیزاره از هیچی لذت ببری.واقعا درد بدیه.خدا شفامون بده.دارم افسرده میشم.ولی میگن لیزر درمانی.طب سنتی.زالو کمک میکنه.شماهم امتحان کن.
1
0
رضا از شمال | ۵ سال پیش
سلام خدمت همه دوستان . بنده تقریبا تمامی کامنتهای دوستان را خوندم . باید عرض کنم خدمت دوستانیکه وز وز گوش دارن . گمون نکنم کسی پیدا بشه اندازه من این بیماری را تجربه کرده باشه . بنده مدت 5 سال هست که وز وز گوش دارم . از دکتر گوش بگیر تا طب سنتی و عرقیات و نمیدونم چه و چه انجام دادم ولی هیچ فایده ای نداشت و ندارد . شاید کم و زیادش بکنه ولی درمانی براش هنوز پیدا نشد . تا اینکه تحقیق کردم پزشکی در مرکز شنوایی و وز وز گوش تهران هست که از طریق تحریک الکترون مغناطیسی و لیزر درمانی انجام میدهد و 60 70 درصد بهبودی حاصل میشود . بنده نوبت گرفتم برم پیشش که قبل ازاین کار مقدماتی نیاز داره که همونجا انجام میدهند . بنده نظرم اینه که شما هم امتحان کنید شاید بلطف خدا خوب بشیم . شمارشو اینجا میذارم تماس بگیرید شاید فرجی شد برای شما . آقایان دکتر سعید محمودیان و دکتر بهروز سلامت شماره تلفن مرکز : 26 4004 48 021
0
0
پاسخ ها:
مجید | ۴ سال پیش
سلام .دوست گرامی بهتره پیش محمودیان نروی که برای خودش اخاذی باز کرده وبا یک دفعه دوشیدن هم راضی نمیشون من چند میلیون هزینه کردم .اصلا این کار را نکن فقط درمان سوت گوش بیخیالیییییییییی وباز هم خارجه هم بری درمانش بیخیالیه
0
0
زهرا | ۵ سال پیش
سلام من تازه ۲۰سالمه از وقتی اینجوری شدم همه انگیزمو از دست دادم دارم نابود میشم من بعد ار شستشوی گوش این اتفاق واسم افتاد پیش متخصص رفتم گوشو هیچ مشکلی نداره شنوایی هر دو گوشم هم ۱۰۰درصده صدای سوت گوشم ی جوریه ک صبحا بعد از خواب خیلی خیلی کمه مدت ی ماه هم هست بادرنجبویه استفاده میکنم خیلی خیلی بهتر شده زالو درمانی و حجامت هم رفتم همه ی اینها باعث شده خیلی بهتر بشه اما هنوز خوب نشده... و بهم گفتن از استرس و اضطرابه... نمیدونین باید چیکار کنم؟:(
1
0
محمد | ۵ سال پیش
يك روز در ميان حمام بريد و گوشتون رو با اب بشوريد و با حوله فقط سنگينى اب رو بگيريد و بزاريد خودش خشك بشه،
تا ميتونيد غذا كم بخوريد، فقط در حد نياز و خوابتون هم تنظيم شده باشه،
سرتون رو به سمت پايين خم نكنيد، بتهوون اين مشكل رو داشت به خاطر اينكه هميشه سر و گردنش رو به پايين خم بود يا كسانى كه مثلا براى كنكور درس ميخونن،
بدن به طور كلى به سمت پايين باشه خوبه، چون خون راحت به سر ميرسه، مثل سجده در نماز، اما خم كردن سر و گردن به تنهايي خوب نيست،
اينها رو رعايت كنيد بسيار تاثير مثبت داره،
0
0
hossein | ۵ سال پیش
سلام به همه شما دوستان ،پدر بنده یکی دو سالی میشه که این مشگل رو داره و دکترای زیادی هم رفتیم اما خب درمان نشد ،حملات شدیدی که پیش میاد همراه با وزوز شدید گوش،سرگیجه و حالت تهوع و استفراغ و عرق ریزی زیادی پیش میاد ،چند وقت پیش به تهران رفت و یک نوبت یک تزریق سوزن گوش انجام دادن و کمی بهتر شد اما بعد از تزریق گوش بازهم بعضی از روزها دچار وزوز گوش شدید میشه و از کارو زندگی میندازتش و هیچ دکتری دلیل و سرچشمه این بیماری رو نمیفهمه و هرکدومشون میگن دارو های منو استفاده کن بقیه دارو هارو بریز دور ام ار ای گرفت برای سر سالمه نوار گوش هم مشگلی نداره میگن داخل گوش جرم هم نداره شستشو داده بشه،واقعا دیگه نمیدونیم باید چیکار کنیم اگه کسی راه حلی داره لطفا کمک کنه تا این صدای وزوز اعصاب خوردن کن رفع و یا حتی کمی هم کمتر بشه ،درضمن اینم بگم که کمی تند مزاج هستن و مثلا تو کوچیکترین چیزی مثل ترافیک گیر کنه اعصابش سریع بهم میریزه ،خیلی خیلی ببخشید که زیاد نوشتم :)
0
0
محدته پورمراد | ۶ سال پیش
سلام توروقران یکی کمک من کنه من قبل از عید رفتم حموم چند بار آب رفت تو گوش چپم خودم فهمیدم بعد عیدی ی سرماخوردگی وحشتناک گرفتم صداها اکو میشنیدم وزوزم ضربانیه صدای خش خش گوشمم ی کم کیپه اصلا روان برام نداشته بهش فک نکنم خیلی اذیتم می‌کنه تکون میخورم بیشتر میشه رفتم دکتر ساکشن کرد اصلا انگار نه انگار میگم تو اینترنت نوشته تومور یعنی اونوره از اون روز علایم تومور خوندم انگار دارم همه رو میگیرم ولی بهش فک نکنم خوب خوبه اینقدر فک میکنم چشمام سرم درد میگیرن برام دعاکنین چیکار کنم
0
0
قاسم | ۶ سال پیش
سلام
من حدود سه ساله سوت گوش دارم پیش متخصص و طب سنتی و.. رفتم منتها جواب نگرفتم ، پیش متخصص که رفتم آخرش به داروی اعصاب کشید که دیگه ادامه ندادم
0
0
مريم | ۶ سال پیش
من سه سال هست مشكل سوت گوش دارم،شنواييم عالي هست سه بار دكتر رفتم گفتن مشكلي نداري،ولي واقعا عذاب اوره مخصوصا وقتي مهموني يا عروسي برم كه صداي موسيقي بلند باشه صداي گوشم سه برابر ميشه و حتما بايذ ارامبخش بخورم تا بخوابم،من نزديك به يك سال از هندزفري با صداي بلند استفاده كردم به نظرم مشكل من از اون شروع شد
0
1
پاسخ ها:
سلام آرع طی مدت زمان | ۵ سال پیش
سلام ارع طی مدت زمان زیادی ک از هدفونو ضبط زیاد استفاده شه این اتفاق می افته ک قابل درمانه
0
0
مجید | ۶ سال پیش
سلام.
من مربی نظامی بودم. الان بیست و سه ساله گوشم سوت میکشه. هرچی دعا و نذر و نیاز بلد بودم کردم ولی نا امید نیستم. پارسال دوباره در معرض صدای انفجار و تیراندازی قرار گرفتم. یعنی خودم تیراندازی میکردم متوجه شدم گوشم نیمه شنوا شده کلی هزینه درمان کردم تا حداقل مثل قبل که فقط سوت ممتد میکشید بشه ولی بتونم بشنوم. وقتی که خوب شد از خوشحالی داشتم پر در میاوردم.
البته خوب که منظورم مثل قبله یعنی سوت ممتد. انگار مشغل اجاق گاز روشن کنی صدای آتش اجاق گاز میده. عادت کردم ولی روی اعصابه.
طب سوزنی هم ماشالاه ماشالاه خیلی گرون درمیاد خدا تومن میگیرن بی انصافها تضمینی هم نمیدن.
بعد ماه رمضان میرم انشاء الله حجامت و زالو درمانی.
0
0
پاسخ ها:
امین | ۴ سال پیش
سلام.گوشای من موقع سربازی تو میدون تیر اسیب دید و سوت میکشه.خدا ازشون نگذره موقع تیر اندازی خوده کادریا که عقب وایساده بودن محافظ گوش زده بودن ولی ما که داشتیم تیر میزدیم هیچی ندادن اقلا میگفتن پنبه میزاشتیم.روزی هزار بار خودمو لعنت میکنم که چرا رفتم سربازی
0
0
محمد على | ۶ سال پیش
به نام خدا
سلام
براى رفع اين مشكل بايد تو سه زمينه اقدام كرد
اول، سبك زندگى، يعنى به موقع خوابيدن و هر روز زير نور خورشيد پياده روى كردن و دورى از استرس و دورى از هدفون و خوردن نآن و موز و انجير و شير
دوم، مراجعه به پزشك فوق تخصص مغز و اعصاب، حواستون باشه كه دكتر عمومى و گوش و حلق و بينى ربطى به اين مشكل نداره
سوم، حتما حتما حتما به طب سوزنى مراجعه كنيد و از روغن بنفشه هم استفاده كنيد
و اينكه هر كس بدن خودشو بهتر ميشناسه، مثلا من شب ها وقتى به سمت راست ميخوابم خيلى بهتر ميشم
و در نهايت اينكه با رعايت و انجام اين موارد شرايط قابل قبولى به دست مياريد و روز به روز بهتر ميشيد
0
0
علی | ۶ سال پیش
درمان ندارد تا ظهور مهدی (عج)

انشاالله همین امسال ظهور کنه

من یه 7 سالی فراموشش کردم با شادی در زندگی ولی با شکستای عشقی مجدد رفت رو اعصابم

شاد باشید

گناه نفرمایید انشاالله امسال امام زمان ظهور خواهد کرد

یکی رو میشناختم 37 سال وز وز داشت صدای زنبور میداد گفت فراموشش کرده بودم تو گفتی یادم افتاد

یکی هم از 20 سالگی تا 72

راحت میشه فراموشش کرد باید تو زندگیتون همیشه شاد و رو به جلو باشه. زندگی یکنواخت شه میره رو اعصاب
0
1
دکتر | ۶ سال پیش
برید پیش دکتر گوش بگید گوشتون با دستگاه تمیز کند. یک لوله کوچیک میکنه تو گوش و تمام جرم ها را مکش میکند. دود و آلودگی های هوا و چربی که در گوش رسوب میکنه باعث ایجاد این مشکلات میشه که اگه به موقع درمان نشه باعث ایجاد وزوز و صدا در گوش میشه. البته علت های دیگه همچون التهاب و حساس شدن پرده گوش هم هست .
با گرم شدن هوا مایع داخل گوش شروع به حرکت میکند که باعث ایجاد ناراحتی و وزوز گوش میشه.
انعکاس صدا های اطراف در گوش هم علتش نازک شدن بخشی از پرده گوش هست
0
0
zizi | ۶ سال پیش
سلام من يك هفتس كه گوشم حالت نبض ميزنه و يه صدايي مثل برفك تلويزيون مدام داخل گوشمه و قط نميشه، ٣بار دكتر رفتم كلي آمپول و دارو استفاده كردم اما اثري نداشته، واقعا خيلي ترسيدم، آيا چيزي هست براي درمانش؟ واقعا ديگه كم آوردم، ممنون ميشم راهنمايي كنيد
1
0
پاسخ ها:
حسینی | ۶ سال پیش
منم وقتی فشار خونم یا غلظت خونم بالا میره این صدا را میشنوم راه حل خوردن یکی دو لیوان اب هست .اگه فشار خون دایم دارید قرص فشار بخورید.غلیظ شدن خون یکی از علل عمده شنیدن صداهای ناهنجار گوشه هکذا بالا رفتن چربی کلسترول خون بخصوص کلسترول که بعلت گرم و خشک شدن مغز علاوه بر بیخوابی انواع وزوز گوش و زنگ را در ادم های گرم مزاج درپی دارد.خودم تو ایام عید بعلت خوردن اجیل زیاد تا ساعت 34 صبح خوابم نمی برد! بعد از پایان اجیل خوری و استفاده از شربت ابلیمو مشکل بیخوابی و حساسیت اعصاب برطرف شد!
0
2
علی | ۶ سال پیش
سلام بنده از 16 سالگی دچار وزوز گوش شدم اونم به علت تیراندازی در اتاق کوچک بود العان 50 سالمه کاهش شنوایی از هر دو گوش دارم دکتر هم که مراجعه کردم گفتند درمان ندارد با این بیماری کنار می آم اوایل خیلی سخت بود دائم خودمو می خوردم ولی نمیشه کاری کرد فقط با توکل به خدا زندگی کنید و و امیدتان را از دست ندهید بیشتر اوقات که متوجه نمی شم لب خوانی می کنم ولی تو محیط کارم بعد از 25 سال کسی متوجه کم شنوایی من نشده است
0
0
سید | ۶ سال پیش
سلام دوستان
من بعد از سرماخوردگی از لوزه چپم وگلوم شروع شد و گوش چپم عفونی و جرمی شد. 33 سالم هست اولین بارم بود رفتم دکتر با سرنگ شستشو داد وز وز اصلا اوایل نداشتم بعد از یک هفته باز پر شد این بار رفتم ساکشن کردن و باز بعد ده روز مجددا ساکشن کردن و گفتن عفونت شدید همراه با التهاب داره. دفعه اخرم رفتم همون دکترم گفت گوشت تمیزه و هیچ دارویی هم ندادن تا یک هفته بعدش خوب بودم باز احساس کردم پر شده به یک متخصص دیگه رفتم قره داد بعد از چن روز ساکشن کرد که یه کم گفت زخم شده خون خیلی ناچیز داشت. چن تا قطره داد برگشتم دو هفته ای خوب بود ولی ازچن روز پیس صدای سوت کشیدن ممتد از گوش چپم شروع شده اوایل اهمیت ندادم ولی دیشب بدجور اذیت کرد و نمیزاشت بخوابم. از امروز تصمیم گرفتم دوباره برم پیش متخصص.. خدا کنه جواب بگیرم خیلی اذیتم میکنه. من اضافه وزن و سابقه و افسردگی و اضطراب و آلرژی هم دارم.
0
0
پاسخ ها:
محسن | ۶ سال پیش
بله منم وزوزگوش یابهتربگم سوت کشیدن گوش دارم وازتیراندازی دردوران خدمت سربازی شروع شدیعنی حدود21سال،وعادت کردم دکتراهم گفتن به مروززمان صداش بیشترمیشه اماخداروشکرتایکماه پیش صداش اصلاتغییری نکرده بوداماالان مدت یکماه که گاهی زیادمیشه که البته فکرکنم مقطعی باشه وچیزدیگه ای که مهمه بگم اینه که غالب کسانی که دچاروزوزگوش میشوندادمهای سردمزاج وبه اصطلاح سوداوی هستندماهاچون اعصاب مرکزی ضعیفی داریم دراثریک صدای ناگهانی واسترس دچاراین بیماری وروزگوش میشیم دوسه تاچیزدیگه هم درزیادشدن وزوزمهمه یک چربی خونه دوفشارخونه وسوم سرماخوردگی وعفونته
0
0
محسن | ۶ سال پیش
منم حدود21سال هست که وزورگوش یابهتربگم سوت کشیدن ممتدگوش دارم که دراثرتیراندازی بوجوداومدمیخوام به دوستام وهمدردام بگم کم کم براتون عادی میشه واکثرکسانی که دچاراین مشکل میشوندادمهای سردمزاج وسوداوی هستنداونم بخاطراینکه اینگونه افرادکه خودم هم یکی ازاونام مشکل ضعف اعصاب مرکزی هستندکه گاهی بانشانه های افسردگی واسترس هم دارندبهترین کارخوردن غذاهای گرم وگیاهان دارویی باطبع گرم هستش ودوسه تاچیزدیگه که باعث زیادشدن وزوزگوش میشه یک استرس دوسرماخوردگی وعفونت سوم فشارخون وچربی خون شفای همه مریضاصلوات
0
0
محمد | ۶ سال پیش
سلام خدمت همه بزرگواران و آقای دکتر...
من جوانی هستم 25 ساله که تقریبا 4 ماه میشه که وز وز گوش گرفتم،
دلیل وز وز گوشم اینه که یه شب توی یک محیط شلوغ و پر سر و صدا بودم که صدای باند و اسپیکر بسیار زیاد بود، از همان شب به بعد در گوش چپم صدای وز وز میشنوم...تست شنوایی هم گرفتم و هیچ مشکلی در کاستی شنوایی نداشتم خداروشکر.. پیش سه چهار دکتر هم مراجعه کردم و معاینه کرده و گفته اند هیچ مشکلی ندارم ،اما درمان نشدم، سواله بنده اینه آقای دکتر چه راه حلی برای درمان پیشنهاد میدهید؟؟
اول جوانی چند مرض گرفتم که اگه این هم اضافه شود زندگی سخت و اوضا بی پولی و نابسامانی در هم آمیخته تر خواهد شد...من خود میدانم صدای وز وزگوشم از همان سر و صدا و از همان شب است....ممنونم از شما که پاسخ میدهید...
توکل به خدااا... ناگفته نماند کار من کار فکری است که از بعد این ماجرا تمرکزم را از من گرفته تا حدودی که مجبورم کارم را از دست بدم... امیدوارم کمکم کنید
0
1
پاسخ ها:
احسان | ۶ سال پیش
تا تو باشی دیگه تو همچین محیط پر سر صدای نری.
2
0
حسینی | ۶ سال پیش
احتمالا پرده گوش شما خشک بوده با سروصدا تحریک شده بنظرم اگه چند شب پی در پی به هر گوش دو سه قطره روغن دارچین (در عطاریها هست بقیمت 23 هزار تومن) بریزی هم مشکل بدشنوایی را حل میکنه هم مشکل سوت و زنگ /بنظر میرسه یکی از عوامل اصلی زنگ و سوت گوش در افرادی که واکس گوش ندارند خشکی پرده صماخ باشه که با روغنکاری مشکل حل میشه !
0
2
zainab.najibi | ۶ سال پیش
سلام من مدت 5 سال میشود که وزوز گوش دارم کدام راه حل پیشنهاد کنید هر جه دوا استفاده کردم تاثیری نداشت داکتر میگه عملیات اش در غیر آن خوب نمیشه کسی بوده که تجربه داشته باشد که وزوز کاملا خوب میشه؟لطفا رهنمای ام کنیدو ممنون
0
0
حسین | ۶ سال پیش
باسلام خدمت همه عزیزان.اینجانب الان بمدت یکسال است که به وزوز گوش مبتلا شده ام وهمه جور دارو چه گیاهی چه شیمیایی خوردم خدا رو شکر نسبت به اولم بهتر شده ام.
0
0
جواد | ۶ سال پیش
سلام چندسالي است كه گوش هايم زنگ مي زند بالاخص گوش چپم پيش متخصص رفتم ولي هيچ فايدهاي نداشته لطفا اگر گياهي درمان دارد راهنمايي بفرماييد متشكرم
0
0
پاسخ ها:
محمدجواد | ۶ سال پیش
یک سوم استکان روغن زیتون، یک سوم آب و یک سوم اسپند را روی حرارت خیلی کم بجوشانید تا مدتی که آب تبخیر شود. باقیمانده مواد را فشرده و از توری رد کنید. این روغن را شبی دو قطره در گوش چپ و دو قطره در گوش راست بچکانید.
از خوردن سردیجات پرهیز کنید.
خوردن جوشونده مخلوط بادرنجبویه و زیرفون توصیه میشود.
خوردن یک قاشق غذاخوری سرکه سکنجبین با عسل بعد از غذا نیز مفید است.

(یا من یشفی المرضی، اشف کل مریض)
0
0
همدرد | ۶ سال پیش
سلام
با تجربه 3 ساله من با کم کردن مصرف ادویه جات و بخصوص نمک و فلفل و زیاد مصرف کردن مایعات عمده مشکل وزوز قابل حل می باشد
0
1
اسماعیل | ۶ سال پیش
وزوز گوش می تواند در اثر نرسیدن خون به گوش میانی و مغز باشد که باید به متخصص مراجعه کرد من خوردن قرص گیاهی جنیکورا بیلوبا را به شما توصیه می کنم که باعث خونرسانی به مغز و گوش میانی می شود و گردش خود را در بدن تسریع می کند.
1
0
فریده عزیزسلطان | ۶ سال پیش
من کانادا زندگی میکنم و بارها به متخصص مراجعه کرده ام همه کاری هم انجام دادند میگویند وزوز گوش درمان ندارد
1
0
پاسخ ها:
محمود رضا | ۶ سال پیش
با سلام خدمت شما دوست عزیز امیدوارم که وزوز گوشتون خوب شده باشه، ولی در غیر این صورت این پیشنهاد هارو دارم براتون. ورزش زیاد همراه با عرق کردن، استفاده از دمنوش گیاهان گرم، اولا شربت سرکه انگبینو بعد ماساژ سنگین سر به مدت 5 تا 20 دقیقه شب ها یک بار و در آخر عطسه آور (انفیه) اگر سیگار می‌کشید و الکل مصرف میکنید ترک باید کنید، ولی از عروق هم میتونه باشه که حتما گردن و کمر رو با روغن سیاه دانه ماساژ بدین. مخلصم ببخشید
0
0
حسین | ۶ سال پیش
با سلام واحترام عزیزی که خارج را پیشنهاد کردند اطلاعاتی دارند کدام کشوربریم بهتره از راهنماییتان ممنونم
1
0
محسن | ۷ سال پیش
علت وز وز گوش میتونه در اثر جرم گرفتن گوش باشه؟
0
0
پاسخ ها:
رضا | ۶ سال پیش
سلام
بیشتر وقتها بخاطر جرم گوش .من خودم گوش چپ وزوز می کرد واقعا عذاب اور بود بعد از اینکه گوشم شتشو دادم نود درصد بهتر شدم خدارو شکر هر روز هم کمتر می شه فقط سریع اقدام کند بیش متخصص بیرید
0
0
پریسا | ۷ سال پیش
با سلام من دوتا گوشهام وزوز میكنند ریختن روغنهای گیاهی تأثیری دارد یا خیر وبرای درمان بهتر به كجا مراجعه كنم
0
0
پاسخ ها:
حسینی | ۷ سال پیش
دوستان بنده بعد از خوردن حلوا شکری اصل اردکان به همراه خرما و سرشیر در صبح روز عید فطر شب هنگام دچار زنگ گوش شدم که بنظر میرسد ناشی از گرم و خشک شدن مغز باشه چون طبیعت مغز سرد و تره لذا کسانی که گرم مزاج هستند یا کهنسال مغزشان گرم و خشک میشود که این امر منجر به زنگ گوش بیخوابی میشود برای همین بنده با خوردن هندوانه که سرد و تر هست این عارضه موقتی را حل کردم شما دوستان نیز بسراغ سردیجات منجمله هندوانه خیار سالاد کاهو و عرقیات سرد مثل شاهتره بید و… شربت زرشک سکنجبین و… بروید تا مغز مرطوب شود و مشکل حل شود در کهنسالان نیز استفاده از سردیجات به همراه سه قطره روغن زیتون مشکل خشکی پرده صماخ و خشکی مغز را برطرف کرده و خوابشان بهبود خواهد یافت .اگر کهنسال گرم مزاج بوده و هست از روغن خنک مثل کنجد تا چند شب استفاده کنید تا از شر صدا راحت شوند .این حاصل تجربه خودم بود شما هم امتحان کنید روش بی ضرری هست
0
2
نگار | ۷ سال پیش
با سلام ، علت وزوز گوش ، أسیب دیدن عصب گوش است . احتمال نورینوم آکوستیک بیشتر است . لطفا ام آر آی انجام دهید
0
0
جمشید | ۷ سال پیش
هستم ۳۳ سال عمر دارم بد از یک سر گیچی شدید به وزوز گوش مبتلا شدیم که مدت سه سال است مرا اذیت میکتد .البته مصرف نیکوتینم زیاد است الکهول ام مصرف میکنم بع مقدارمیکنم مقدار کم .
0
1
نازی | ۷ سال پیش
وزوز گوش درمان ندارد مگر اینکه بری خارج ،در خارج وزوز گوش مثل سرماخوردگی که زود هم درمان میشه . توکل بر خدا کنید وبرای معالجه چمدانتان را ببندید والسلام نامه شد تمام
0
0
حسن | ۷ سال پیش
سلام. چندروزی هست گوش راست من بی دلیل صدا میده مثل صدایی که بعد شنا تو استخر اتفاق میفته اما تقریبا ضعیفش. یا مثل خش خش کردن. در حالی که من خیلی وقته استخر نرفتم. و زمانی این صدا رو حس میکنم که سرم رو تکون میدم یا وقتی آروغ داخلی میکنم. دلیلش چی میتونه باشه؟
1
0
پاسخ ها:
با | ۶ سال پیش
باسلام فرامرز هستم ازتبریز.من متاسفانه بیماری روماتیسم داشتم که باعث چربی زیادشدرفتم جراحی بعدجراحی فشارخون وآپنه خواب شدم واز آن به بعد دیدم گوشم صوت میکشد.من هندزفری،زیادشدرفتم میکردم که باید ترک کنم چون افزایش میده،فشارخون درگسترش باشه،سرماخوردگی وعفونت وجلوگیری کنید که بیشتر نشه.استرس وغم نداشته باشید.وزندگیتان را تحت کنترل دربیارید تا انشالله خوب شویم.باتشکر
0
0

hits