دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ مارس ۲۰۲۴ میلادی
استنشاق اسانس پرتقال ، کاهش اضطراب بیماران دیالیزی
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاهش اضطراب بیماران دیالیزی با استنشاق اسانس پرتقال - کاهش - اضطراب - بیماران - دیالیزی - استنشاق - اسانس - اسانس پرتقال

دبیر علمی شاخه پرستاری کنگره بین‌المللی نفرولوژی و اورولوژی دکتر علی طیبی گفت: رایحه درمانی می‌تواند به‌ عنوان یک روش غیرتهاجمی، آسان و کم هزینه در درمان اختلالات خواب و اضطراب این بیماران استفاده شود.

طیبی ادامه داد: امروزه برای کاهش عوارض بیماری‌ها و صرفه‌جویی در هزینه‌های درمانی استفاده از طب مکمل و درمان‌های سنتی در بسیاری از کشورهای جهان افزایش چشمگیری داشته و به یک ویژگی مهم در بهداشت و درمان تبدیل شده است.

کاهش-اضطراب-بیماران-دیالیزی-استنشاق-اسانس-پرتقال

عضو انجمن علمی پرستاری ایران افزود: در این میان رایحه درمانی به‌عنوان یک روش گیاه درمانی، یکی از شاخه‌های طب مکمل محسوب می‌شود. که استفاده از آن در جنبه‌های مختلف درمانی رو به افزایش است.

طیبی خاطرنشان کرد: رایحه درمانی به استفاده از روغن‌های معطر استخراج شده از گیاهان و گل‌ها، برای درمان بیماری‌های مختلف گفته می‌شود. این روغن‌ها را می‌توان از طریق استنشاق، حمام و یا طی ماساژ مورد استفاده قرار داد.

وی افزود: بیشترین شکل مورد استفاده از رایحه درمانی از طریق ماساژ است. اخیراً در یکی از مطالعات انجام شده تأثیر استنشاق اسانس گیاه اسطوخودوس بر کیفیت خواب بیماران همودیالیزی بررسی شده است.

دبیر علمی شاخه پرستاری کنگره بین‌المللی نفرولوژی و اورولوژی با بیان اینکه یکی دیگر از کاربردهای گیاهان معطر و طبی، خواص آرامبخشی این گیاهان است، تصریح کرد: این خاصیت از دیر باز استفاده می‌شده است و هم‌اکنون نیز بسیاری از خانواده‌ها از جوشانده‌های گیاهی برای این منظور استفاده می‌کنند.

نخستین کنگره بین‌المللی نفرولوژی و اورولوژی، در محل سالن همایش های رازی ، زمان 20 تا 22 خرداد 94 برگزار می‌شود.

کاهش اضطراب بیماران دیالیزی با استنشاق اسانس پرتقال - کاهش - اضطراب - بیماران - دیالیزی - استنشاق - اسانس - اسانس پرتقالاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits