دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۳ مه ۲۰۲۴ میلادی
با 8 تکنیک ساده برای خوش شانس بودن در زندگی آشنا شوید
18
زمان مطالعه: 8 دقیقه
تکنیک هایی برای خوش شانسی و رازهای رهایی از بدشانسی : به گفته وایزمن انسان ها، خودشان خوش شانسی و بدشانسی را برای خودشان رقم می زنند و روی جذب شانس و دفع شانس، با نحوه تفکر قالب خود تاثیر میگذارند.

رازهای اصلی خوش شانس شدن و موفقیت

شانس در زندگی : به گزارش دلگرم آگاهی از ویژگی افراد خوش شانس شاید برای تمام اشخاص جذاب و جالب باشد. بسیاری از مردم به این فکر می کنند که چگونه می توانند شانس بیاورند؛ چرا که پیشرفت در زندگی خود را به شانس داشتن یا نداشتن وابسته می دانند. اما آیا اصلا شانس وجود دارد یا همه این ها خرافات است؟ اصلا چه کسانی خوش شانس هستند و ویژگی این افراد در چیست؟ اگر این موضوع برای شما هم جذابیت دارد؛ پیشنهاد می کنیم تا انتها همراه ما باشید تا ببینید شما جزو کدام دسته هستید؛ خوش شانسید یا بد شانس؟

معنای واژه شانس چیست؟

به اتفاقاتی که خارج از کنترل و اراده فرد رخ می دهند؛ شانس گفته می شود که در فرهنگ های مختلف اعتقاداتی که راجب شانس وجود دارد متفاوت است. حالا جالب است که بدانید خیلی از افراد برایشان سخت است پذیرش این که خیلی از امور خارج از کنترلشان باشد و اصلا وجود شانس برایشان قابل درک نیست. این در حالی است که واقعا خیلی از مسائل به بخت و اقبال فرد بستگی دارد و وجود شانس یک امر باورپذیر است و خرافه نیست.

چگونه می توانیم به یک فرد خوش شانس تبدیل شویم؟

برای خوش شانس بودن باید ویژگی افراد خوش شانس را در خود تقویت کنید و بدانید این افراد چگونه رفتار می کنند که همیشه و در همه جا، بخت و اقبال با آنها بوده، حتی در بدترین شرایط همه چی به نفع آن ها تمام خواهد شد. در ادامه به بررسی ویژگی افراد خوش شانس خواهیم پرداخت:

1. همیشه برای خود فرصت های جدید به وجود می آورند.

2. تا آنجا که می توانند به چیزهای خوب فکر می کنند و نگرش مثبتی دارند.

3. هدف مشخصی برای خود در نظر می گیرند.

4. منطقی فکر می کنند و آرزوهای بلند پروازانه در ذهن خود پرورش نمی دهند.

5. افزایش آرامش درونی باعث افزایش اعتماد به نفس و در نتیجه خوش شانسی می شود.

6. بخشی از روز یا حداقل هفته خود را در طبیعت می گذرانند.

7. زندگی نامه افراد موفق رامطالعه می کنند.

8. ریسک پذیر هستند.

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید؛ برای خوش شانسی و موفقیت افکار مثبت داشته باشید و تا جای ممکن از فکر کردن به اتفاقات بد دوری کنید. چون که کائنات هر چه را که به آن فکر می کنید؛ برای شما جذب خواهد کرد.

چگونه خوش شانس باشیم

8 تکنیک عملی برای افزایش خوش شانسی

1- مثبت اندیش باشید

اولین ویژگی افراد خوش شانس این است که آن ها همیشه به اتفاقات خوب فکر می کنند. حالا شاید بپرسید چطور می شود به اتفاقات خوب فکر کنیم و برای ما پیش بیاید؟ اصلا این امر امکان پذیر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت؛ بله قانون جذب یا همان کائنات وجود دارد و شما به هر چیز که فکر کنید؛ قطعا روزی برای شما اتفاق خواهد افتاد. پس چه بهتر که همیشه به اتفاقات خوب فکر کنیم و زندگی خود را دگرگون کنیم.

2- ریسک پذیر باشید

ریسک کردن دومین ویژگی افراد خوش شانس است. به طور مثال آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر فلان کار را انجام دهید، ممکن است شکست بخورید و انجام ندهید؟ این فکر بدترین اتفاق است. اگر می خواهید جزو افراد خوش شانس باشید؛ باید حتما برای پیشرفت، حتی در صورت شکست خوردن، گام بردارید. چرا که همین افرادی که ما فکر می کنیم فقط با شانس به موفقیت رسیده اند؛ زمانی برای کارشان ریسک هایی کرده اند و الان نتیجه آن را می بینند.

3- با افراد خوش شانس در ارتباط باشید

ارتباط با افراد خوش شانس، باعث می شود دیدگاه تان نسبت به زندگی تغییر کند. به طور کلی، دوستانی که انرژی مثبتی دارند باعث می شوند تا در زندگی پیشرفت کنید.

4- مطالعه داشته باشید

شاید فکر کنید که مطالعه چه ربطی به خوش شانسی دارد. من به شما خواهم گفت که هر چه بیشتر کتاب بخوانید؛ دیدتان به دنیا بازتر می شود و نگرش های بهتری را خواهید داشت. هچنین با مطالعه کتاب، آگاهی تان خیلی بیشتر خواهد شد و این باعث می شود در اجتماع حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشید و فرصت های بیشتری برای خود به وجود آورید.

5- برای انجام هرکاری اراده و قدرت تصمیم گیری داشته باشید

تصمیم گرفتن برای هرکاری و گام صحیح برداشتن در انجام آن، قطعا خود باعث به وجود آمدن شانس می شود. پس دست از افکار منفی و تنبلی بردارید و هر چه زودتر در مسیر آرزوهایتان قدم بردارید.

حتماً بخوانید:
چگونه به یک آدم خوش‌ شانس تبدیل شویم ؟

چگونه به یک آدم خوش‌ شانس تبدیل شویم ؟

می‌خواهیم بدانیم چرا بخت و اقبال هميشه در خانه بعضی‌ها را می‌زند، اما سايرين از آن محروم می‌مانند. به عبارت ديگر چرا بعضی از مردم خوش‌ شانس و عده…

6- پشتکار داشته باشید

زمانی که اقدام به شروع کاری می کنید؛ حتما پیگیر آن باشید و نصفه آن را رها نکنید. اول هرکاری قطعا سخت است و شما با پشتکار خود می توانید به موفقیت برسید. در این لحظه است که فکر می کنید خود شانس، باعث این اتفاق شده است. در حالی که پشتکار و سخت کوشی شما کار خود را کرده است.

7- فرصت تازه برای خود رقم بزنید

ایجاد فرصت های تازه و استفاده از آن ها از دیگر ویژگی افراد خوش شانس است. این در حالی است که افراد بدشانس برای زندگی خود برنامه یکنواختی دارند و هرگز اگر فرصتی هم برایشان پیش بیاید به سمت آن نمی روند.

8- به حس درونی خود اعتماد داشته باشید

یعنی اگر هر زمان نسبت به کار خود، حس خوبی داشته باشید، به سمت آن می روید و به حس خود اعتماد می کنید. اما افراد بدشانس هیچوقت به حس خود توجهی ندارند و این قدر به نکات منفی آن فکر می کنند تا فرصت انجام آن را از دست می دهند. در نتیجه به شانس و اقبال خود ناسزا می گویند؛ این در حالی است که خود را مقصر هستند.

افکاری که ممکن است به سراغمان آید

ممکن است بپرسید برای خوش شانس بودن چه کاری انجام دهیم؟ اصلا آیا ممکن است من که تا الان هیچ کدام از این رفتارها را نداشته ام؛ به فرد خوش شانسی تبدیل شوم؟

پاسخ این سوال مثبت است. ما در هر زمانی می توانیم مسیر زندگی خود را عوض کنیم و از یک فرد بد شانس به یک فرد خوش شانس تبدیل شویم. برای این کار همین امروز یک دفترچه تهیه کنید و اتفاقات خوبی که برایتان در طول هر روز پیش می آید یادداشت کنید. با این روش انرژی های منفی را از خود دور خواهید کرد و به اطراف خوش بینانه تر نگاه می کنید.

افزایش خوش شانسی در زندگی

چیکار کنیم که شانسمون خوب باشه ؟

چگونه می توان شانس را تقویت بخشید

آن چه که برای افزایش شانس در زندگی نیاز داریم تغییر افکار است. این که ما چگونه می اندیشیم بر اعمال ما و نتایج آن تاثیر مستقیم می گذارد.هنگامی که شما در شروع بیزینس و یا کسب و کار خود با تمام قوا در مسیر رسیدن به هدف قرار می گیرید، دید شما نسبت به عملکردتان و افکار شما بر تمام اعمالتان تاثیر می گذارد و حتی این موضوع در رفتار و برخوردتان با اطرافیان نیز موثر است.اگر بتوانید که تا جایی که امکان دارد دید مثبت را در خود تقویت کنید به دنبال آن با ذهن بازتری عمل می کنید، فعالیت شما بازدهی بیشتری به همراه دارد و همچنین باعث می شود در روابط اجتماعی و کاری خود بسیار گیراتر عمل کنید.

هر چه که در رفتار و برخورد با اطرافیان بهتر عمل کنید، روابط دوستانه و کاری محکم تری خواهید داشت و همین روابط می تواند مسیر رسیدن شما به اهدافتان را آسان تر کند و یا اتفاقاتی مطابق با میل و خواسته شما رخ دهد که اسم دیگر همین موضوع شانس و یا خوش شانسی است.برایان تریسی در مورد شانس می گوید که: من دریافته ام که خوش شانسی کاملاً قابل پیش بینی است. اگر در جستجو خوش‌شانسی بیشتر هستید، شانس های بیشتری را امتحان کنید. فعال تر باشید و حضورتان را پررنگتر کنید.در واقع یکی از راهکارهای افزایش شانس این است که تعداد فعالیت های خود را افزایش دهید و بر تجربیات خود بیافزایید. هرچه تجربه شما بیشتر باشد و فعال تر باشید این احتمال وجود دارد که شانس به شما رو کند و اتفاقاتی که مطابق میل شماست رخ دهد.

امیدواریم با مطالعه این مطلب یاد بگیرید که در زندگی همه افراد اتفاقات خوب و بد زیادی در جریان هستند. اما نباید باعث شود که ما دائم منتظر اتفاقات بد باشیم. زیرا این عمل باعث جذب انرژی های منفی و احساس بد شانسی در ذهن و یادمان خواهد شد. مثبت نگری یکی از بارزترین ویژگی افراد خوش شانس است. پس از همین حالا شروع کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (18 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits