دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ برابر با ۱۴ صفر ۱۴۴۳ قمری و ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۱ میلادی
5 روش تایید شده برای یافتن کد پستی
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پیدا کردن کد پستی با آدرس ، یافتن کد پستی ،نحوه یافتن کد پستی،پیدا کردن کد پستی از روی آدرس،پیدا کردن آدرس از روی قبض،چگونه کد پستی خود را پیدا کنیم ؟

نحوه پیدا کردن کد پستی

پیدا کردن کد پستی یکی از دغدغه های اکثر شما کاربران میباشد که مجله دلگرم با پیشنهاد راهکارهای گفته شده میتواند به شما در این رابطه کمک مستقیمی کرده و مسیر پافتن کد پستی خود را کوتاه تر کند .

1. پیدا کردن کد پستی با آدرس

مراحل پیدا کردن کد پستی به صورت مرحله به مرحله در زیر به شما ارائه می شود. دو حالت متصور است. شما آدرس را به صورت نام شهر، نام خیابان، شماره پلاک و … دارید و در حالت دوم شما می توانید آدرس را از روی نقشه پیدا کنید. در هر دو حالت پیدا کردن کد پستی با آدرس برای شما امکان پذیر است.

ایتدا وارد سایت شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://gnaf.post.ir/portal شده و سپس بر روی کادر “یافتن کد پستی” کلیک کنید.

نحوه پیدا کردن کد پستی

هنگامی که وارد نقشه شدید، نام شهر و یا روستای خود را وارد کنید.

نحوه پیدا کردن کد پستی با آدرس

در این مرحله نام خیابان، کوچه و پلاک ساختمان خود را وارد کنید.

نحوه پیدا کردن کد پستی با شماره تلفن

سپس کد پستی واحد شما نمایش داده می شود.

2. یافتن کد پستی با آدرس از روی نقشه

در قسمت پایین سایت روی نقشه اسم شهر خود را جستجو کنید.

پیدا کردن کد پستی

با وارد کردن جزئیات بیشتر می توانید محل ساختمان مورد نظر را پیدا کنید.

نحوه پیدا کردن کد پستی از روی نقشه

روی ساختمان مورد نظر کلیک کرده و سپس بر روی “اطلاعات واحد ها” کلیک کنید.

نحوه پیدا کردن کد پستی

کد امنیتی” را وارد کرده و ارسال را بزنید.لیست کد پستی طبقات به شما نشان داده می شود.

3. GNAF برای پیدا کردن کد پستی

روزانه در جاهای مختلفی مانند ادارات پست، محل کار و ….. از کد پستی استفاده می شود. پروژه gnaf به منظور پیدا کردن سریع کد پستی در اختیار مردم قرار گرفته است تا به راحتی از روی نقشه و آدرس کد چستی مودر نظر را بیابید.

هدف از تولید این پروژه ارائه و ترسیم چشم انداز ملموس از آینده کشور در حوزه طرح نشانی استاندار مکانی ملی، ایجاد دسترسی آسان و سریع به اطلاعات و خدمات دولتی مکان محور در چارچوب قوانین و مقرارت می باشد.

4. دریافت کد پستی با شماره تلفن

استعلام کدپستی از طریق شماره تلفن ثابت یکی از خدمات جالب سازمان پست کشور بود که مدتی است قابلیت دسترسی ندارد. در این روش تنها کافی بود شماره تلفن ثابت محلی که قصد گرفتن کد پستی آن را دارید به شماره ۷۰۸۷ ارسال کنید که هزینه این روش ۲۰۰ تومان بود اما در حال حاضر این سرویس فعال نیست.

5. یافتن کد پستی از طریق قبض

اولین و قدیمی‌ترین راه برای پیدا کردن این کد، رفتن به سراغ یکی از قبوض آب، برق یا گاز است. به طور معمول در بخش نشانی قبوض هر ملک، کد پستی نوشته شده است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

اما اگر مستاجر بوده یا برای کمک به محیط زیست و مقابله با شیوع کرونا، پیامک را جایگزین قبض کاغذی کرده باشید برای به دست آوردن آن بایستی از روش‌های دیجیتالی بهره ببرید.

مراحل دریافت کدپستی برای ملک چگونه است ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید