لازانیا نوع دوم

۲,۴۹۴
۱
۰
پنج شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ۰۲:۲۰

Imageمواد لازم :

لازانيا 1000 گرم

كالباس 500 گرم

پنير گروير 150 گرم

قارچ كنسرو شده 2 فنجان

پياز داغ عسلي 3 قاشق سوپخوري

رب گوجه فرنگي 2 قاشق سوپخوري

سس مايونز 3 فنجان

كره 100 گرم

خامه 100 گرم

آب گوشت 1 فنجان

نمك قدري

فلفل قدري

طرز تهيه :

قارچ و سوسيس يا کالباس را ريز ريز ميکنيم با پياز سرخ کرده ، کمي سرخشان مي کنيم ، آب گوشت و رب گوجه فرنگي را در آن ميريزيم ميگذاريم بجوشد تا آب آن تبخير شود ، کمي نمک و فلفل ميزنيم نصف ليوان از سس را به آن مخلوط مينمائيم ميگذاريم آهسته چند جوش بزند . در ظرفي آب ميريزيم يک قاشق روغن و يک قاشق نمک به اضافه کرده ميگذاريم بجوشد ، خمير لارانيا را از هم جدا نموده داخل آب قرار ميدهيم تا جوش آيد و کاملا نرم شود (زياد له نگردد)

بعد آن را در صافي ميريزيم پارچه را روي ميز پهن مي کنيم خمير ها را يکي يکي روي پارچه قرار ميدهيم که آب آن برود و به هم نچسبد ته ظرف نسوز مستطيل شکل را کمي چرب ميکنيم يک ورقه لازانيا روي آن مي چنيم مقداري از مايه گوشتي که قبلا حاضر کرده ايم روي آن ميريزيم کمي پنير رويش مي پاشيم يک رديف ديگر خمير لازانيا روي آن قرار ميدهيم و بقيه گوشت را روي آن ميريزيم و باز کمي پنير رويش مي پاشيم .

با چند ورقه خمير لازانيا روي آن را مي پوشانيم بقيه سس را روي آن ميريزيم و بقيه پنير را هم رويش مي پاشيم و گره را قطعه قطعه کرده روي آن قرار ميدهيم و با حرارت 400 درجه فارنهايت نيم ساعت تا سه ربع ساعت طبخ مينمائيم تا روي آن طلائي شود و در صورت نداشتن فرصت ظرف را زير فر قسمتي که شعله مشتعل است ده دقيقه قرار ميدهيم . کافي است که روي آن طلائي شود .


لازانیا نوع دوم
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
1
1

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter