دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۰۸ اوت ۲۰۲۲ میلادی
لازانیا نوع اول
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
 مواد لازم : لازانيا 500 گرم گوشت چرخ كرده 500 گرم پياز داغ عسلي 3 قاشق سوپخوري پنير گروير 150 گرم سس مايونز 1 فنجان رب گوجه فرنگي 1 قاشق سوپخوري نمك قدري فلفل قدري ...

Imageمواد لازم :

لازانيا 500 گرم

گوشت چرخ كرده 500 گرم

پياز داغ عسلي 3 قاشق سوپخوري

پنير گروير 150 گرم

سس مايونز 1 فنجان

رب گوجه فرنگي 1 قاشق سوپخوري

نمك قدري

فلفل قدري

طرز تهيه :

توضيح آنکه خمير لازانيا بطور آماده در قروشگاهها بفروش مي رسد خميري است تقريبا پهن بعرض و طول ده سانتيمتر که ممکن است به رنگهاي سبز و صورتي و سفيد اماده باشد . ظرف نسبتا بزرگي را پر از آب ميکنيم و براي هر بسته لارانيا 2 قاشق نمک در آب ميريزيم و بعد از جوش آمدن آب لازانيا را در آن ميريزيم و يک دو قاشق روغن در آن ميريزيم و ميگذاريم بجوشد تا مغز لازانيا کاملا نرم شود و زياد له نشود لازانيا را در آبکش ميريزيم و مقداري آب نيم گرم بروي آن ميدهيم تا ليزي و شوري آن گرفته شود .

در صورتيکه بخواهيم لازانيا را قبلا آماده کنيم ، بعد از طبخ و ريختن آن در صافي آنرا در ظرف آب سرد ميريزيم در اين صورت اگر يکي دو روز هم بماند عيبي نخواهد کرد . پياز سرخ شده را در ظرفي مي ريزيم و روي آتش مي گذاريم ، گوشت چرخ شده را با پياز مخلوط ميکنيم و گوشت را کمي سرخ ميکنيم آب گوجه فرنگي يا رب گوجه فرنگي را در يک ليوان آب حل ميکنيم و داخل گوشت مي ريزيم و کمي نمک و فلفل مي زنيم و ميگذاريم آهسته بجوشد و آب کمي تبخير شود .

سپس در در ظرف نسوز مناسبي يک رديف لازانيا و يک رديف گوشتو روي گوشت باز يک رديف لازانيا ميريزيم ، سس گوجه فرنگي را روي آن ميدهيم و پنير را رويش ميپاشيم و ظرف را روي پنجره آخر فريکه قبلا گرم کرده ايم بطرف بالا با حرارت 450 درجه بمدت نيمساعت قرار مي دهيم تا روي آن کمي برشته شود .این مطلب چقدر مفید بود ؟
0.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است