دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
خواص گریپ فروت،دو خاصیت معجزه آسای گریپ فروت برای سلامتی!
6
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خواص گریپ فروت و خاصیت معجزه آسای گریپ فروت و گریپ فروت برای سلامتی-خواص گریپ فروت-خاصیت معجزه آسای گریپ فروت-گریپ فروت برای سلامتی-طعم گریپ فروت-گل‌های گریپ فروت‌-مصرف آب گریپ فروت-استفاده از آب گریپ فروت

گریپ فروت منبع غنی از ویتامین 'ث' است که به حفظ حالت انعطاف پذیری سرخرگ‌ها کمک می‌کند، هم‌چنین موجب تقویت آن‌ها می‌شود.

خواص گریپ فروت و خاصیت معجزه آسای گریپ فروت و گریپ فروت برای سلامتی

خواص گریپ فروت و خاصیت معجزه آسای گریپ فروت و گریپ فروت برای سلامتی

خاصیت گریپ فروت(1)

به گزارش ایسنا،‌به نقل از دلگرم،کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: افزود: این میوه به دلیل داشتن ترکیبی موسوم به پکتین از تجمع ذرات مضر داخل سرخرگ‌ها می‌کاهد.

وی تشریح کرد: گریپ فروت میوه‌ای شبیه به پرتقال اما کمی بزرگ‌تر از آن و متعلق به خانواده مرکبات است. طعم گریپ فروت ترش و تلخ است، اما برای سلامت مزایای بسیاری دارد.

نقشی ادامه داد: گل‌های گریپ فروت‌ خاصیت ضد تشنج و لرز را دارد و دَم کرده آن را موقع تشنج، زکام و تب می‌نوشند.

‌این کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از برطرف شدن گرسنگی با مصرف این میوه گفت و یادآور شد: گریپ فروت، میوه مفیدی برای متعادل ساختن وزن بدن شمرده می‌شود و مقدار زیاد فیبر گیاهی‌اش، گرسنگی را فرو می‌نشاند.

وی در توضیح خواص گریپ فروت گفت که این میوه را سرشار ویتامین "آ" دانست و اظهار کرد: انواع سرخ و صورتی آن سرشار از بتاکاروتن است که بدن آن را به ویتامین "آ" تبدیل می‌کند.

نقشی با اشاره به مزایای مصرف آب گریپ فروت تاکید کرد: همانطور که گفته شد آب گریپ فروت منبع بسیارغنی ویتامین "ث" و پتاسیم است که می‌تواند به عنوان یک دارو برای رفع مقدار غیرکافی ادرار ناشی از اختلالات قلبی، کلیوی و کبدی موثر باشد.

خواص گریپ فروت و خاصیت معجزه آسای گریپ فروت و گریپ فروت برای سلامتی

خاصیت گریپ فروت(2)

در حالی که بسیاری از پزشکان مدت ها بر این باور بوده‌اند که نوشیدن آب گریپ فروت همراه با داروهای نسخه‌ای باعث بروز تداخلات خطرناک دارویی می‌شود اما در مطالعه جدید متخصصان دریافته‌اند که مصرف آب این میوه در واقع کارایی یک نوع داروی سرطان را بهبود می‌بخشد.

به گزارش مجله لایوساینس، متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه شیکاگو در آزمایشات جدید خود دریافتند که مصرف یک لیوان آب گریپ فروت، تأثیر درمانی نوعی داروی سرطان موسوم به سیرولیموس را تقویت می‌کند به طوری که می‌توان در صورت استفاده از آب گریپ فروت، دوز دارو را تا یک سوم کاهش داد اما به اندازه مصرف دوز کامل آن، نتیجه مطلوب گرفت.

داروی سیرلیموس می‌تواند از پیشرفت سرطان های خاص به ویژه سرطان‌های علاج ناپذیر مغزی و خونی جلوگیری کند.

جزئیات این آزمایش در مجله مطالعات بالینی سرطان منتشر شده است.

گردآوری:مجله اینترنتی دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (6 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits