alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۰۲ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۰۶ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
هرگز کودکان را آرایش نکنید
3
4.5K
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خطرات استفاده از لوازم آرایشی در کودکان:استفاده از لوازم آرایش، آن هم استفاده از انواع کرِم ها و وسایل آرایشی به صورت روزانه، متاسفانه بین خیلی از خانم های جوان ایرانی رواج پیدا کرده و گذشته از اینکه این امر می تواند...

خطرات استفاده از لوازم آرایشی در کودکان

استفاده از لوازم آرایش، آن هم استفاده از انواع کرِم ها و وسایل آرایشی به صورت روزانه، متاسفانه بین خیلی از خانم های جوان ایرانی رواج پیدا کرده و گذشته از اینکه این امر می تواند به پوست شاداب و جوان آنها آسیب بزند، به طور ناخودآگاه و ناخواسته، این درس را هم به کودکان می آموزد که فقط با زدن این مواد شیمیایی می توان زیبا به نظر رسید؛ این در حالی است که بیشتر خانم های جوان ایرانی پوستی سالم و صورتی زیبا دارند اما فقط به آرایش های مداوم و غلیظ عادت کرده اند.با دلگرم همراه باشید.

Makeup of children

این نحوه آرایش در میان خانم های جوان خارجی، به ویژه در کشورهای پیشرفته و مدرن، کمتر به چشم می خورد. آرایش ملایم و بهره گرفتن از زیبایی و طراوت جوانی، بسیار پسندیده تر است و حتی کمک می کند شادابی پوست نیز حفظ شود. کوچولوهایی که با الگوبرداری از مادر جوان خود، وقتی قدشان آنقدر بلند شد که توانستند به میز آرایشی مادر برسند، لوازم آرایش او را برمی دارند و به پوست خود می زنند تا زیبا شوند!

این شیرین کاری آنها، شاید در نگاه اول، نظر والدین و بزرگ ترها را جلب کند و با خندیدن به او یا به کار بردن اصطلاحاتی مانند «چه خوشگل شدی!» و «چقدر این رنگ رژ به تو می آید» با او برخورد کنند اما بلافاصله والدین را به این فکر وامی دارد که مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایش با پوست لطیف او چه خواهد کرد؟!

به هر حال، چه شما او را با خنده هایتان تشویق کنید و چه بر سرش داد بکشید، چون او به طور عملی از رفتار شما یاد گرفته با این مواد زیبا می شود و دلش می خواهد آنها را بیازماید. از این رو شما احتمالا راهی بازار شده و لوازم آرایش خاصی که تولیدکنندگان سودجو آنها را بی خطر می نامند، خریداری می کنید. کوچولوی شما لوازم آرایش دارای مواد شیمیایی را به پوست خود می زند و به خودش صدمه می زند.

Makeup of children

هرگز کودکان را آرایش نکنید!!!

  • لوازم آرایش اسباب بازی نیست، برای بچه‌ها لوازم آرایش نخرید.
  • اجازه دهید کودکی کنند؛ وقت برای بزرگ شدن دارند ولی "زمان کودکی کوتاه است"
  • وقتی کودک را آرایش می‌کنید، از او عکس می‌گیرید، این عکس غیرطبیعی را به دیوار اتاق نصب می‌کنید، و کلی ذوق می‌کنید، این عکس را در گروه‌هایتان به اشتراک می‌گذارید !!

Makeup of children

در نتیجه :

▪️کودک احساس می‌کند خودم زشتم!

▪️مامان و بابا چقدر وقتی آرایش دارم بیشتر دوستم دارند!

▪️الان به نظر همه زیباترم!

▪️پس برای اینکه دوستم داشته باشند و بهم توجه کنند باید آرایش کنم!

????اعتماد به نفسش پایین می‌آید!و در نتیجه برای همه این موارد؛ علاقه‌مند می‌شود همیشه آرایش کند، رژ بزند، لاک بزند.

به او بگویید که تو خودت زیبایی، دوست داشتنی هستی ، و ما همین طور که هستی دوستت داریم.

و اگر علاقه زیادی به آرایش کردن دارد به او بگویید:

«من فكر می‌كنم كه آرایش كردن برای این است كه چهره یك دختر، زنانه شود.
تو یك دختربچه با یك پوست لطیف و زیبا هستی، آنقدر زیبا و لطیف كه من از ته
دل افسوس می‌خورم این زیبایی و لطافت را با لوازم آرایشی بپوشانی».

Makeup of children

اما راه حل چیست؟

به مادرانی که در این مورد راهنمایی می خواهند، گفته می شود اولا باید به او تفهیم کنید که می تواند با استفاده از لوازمی مانند تل های رنگارنگ، گل سرهای زیبا و جوراب های تزیینی رنگارنگ، خودش را خوشگل تر کند و به او بگویید که این وسایل هم به زیبایی او می افزایند و هم برایش بی ضرر هستند. برای او توضیح دهید که پوست بزرگ ترها ضخیم است و به این مواد شیمیایی مقاوم شده اما پوست او آسیب خواهد دید و وقتی به سن مدرسه برسد، پوستش خراب می شود و دوستانش زیبایی او را نمی بینند.

شاید لازم باشد از پزشک کودکتان نیز بخواهید که در این مورد با او صحبت کند. بچه ها حرف پزشک شان را بیشتر باور می کنند و اگر رابطه خوبی با او برقرار کنند، نتیجه کار مثبت تر می شود. حتی برای لاک ناخن هم به خاطر مواد پاک کننده ناخن که استون و دیگر ترکیبات خشک کننده است، بهتر است محدودیت قایل شوید. خشک شدن ناخن و زرد شدن آن به دلیل لاک زدن های طولانی مدت از عوارض این مسئله است.

منبع:کدبانو

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits