alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۳ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
با جاذبه های خیره کننده بیروت لبنان، عروس خاورمیانه آشنا شوید
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
بیروت یکی از شهرهای لبنان است که دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد. همچنین مردم این شهر با فرهنگ بالای خود توانسته اند گردشگران زیادی را به این شهر جذب کنند. با ما باشید.

جاذبه های گردشگری شهر بیروت

بیروت پایتخت لبنان و بزرگترین شهر آن، قطب فرهنگی و تاریخی این کشور است. بیروت شهری به جا مانده از تاخت و تاز و جنگ است ولی هنوز چیزهای زیادی در آن برای دیدن و لذت بردن وجود دارد. در اینجا قصد داریم جاذبه هایی از بیروت را معرفی کنیم که در سفر به لبنان حتما باید از آنها دیدن کنید؛ پس با ما تا انتها همراه باشید.

دیدنی های شهر بیروت لبنان

1. میدان شهدا بیروت لبنان

میدان شهدا یا مارتیرس (Martyrs) یک نقطه عطف مهم در تاریخ لبنان است که از جمله جاهایی است که در سفر به بیروت باید از آن دیدن کنید. میدان شهدا به لبنانی هایی اختصاص دارد که در طول حکومت عثمانی اعدام شده اند.

این میدان همچنین خط تقسیم قدیمی بین بیروت شرقی و غربی است. میدان شهدا در سال 1931 ساخته شد. این بنای تاریخی در طول قتل و ترورهای سیاسی مکرر در گذشته نه چندان دور لبنان سالم باقی مانده است.

جاهای دیدنی بیروت

مکان های دیدنی بیروت

2. میدان نجمه بیروت لبنان

میدان نجمه واقع در قلب بیروت بخشی از بازسازی های وسیع صورت گرفته پس از جنگ داخلی بیروت است. میدان نجمه محل قرار گرفتن پارلمان (مجلس) لبنان، دو کلیسای جامع و موزه است گه یکی از قطب های فعال بیروت به حساب می آید.

در سفر به بیروت دیدن این میدان و ساعت رولکس متعلق به 1930 آن در حین خوردن یک وعده غذا یا یک فنجان قهوه می تواند تجربه منحصر بفردی باشد.

آثار تاریخی بیروت

جاذبه های گردشگری بیروت

3. اسکله کشتی های تفریحی زیتونِی بِی بیروت لبنان

زیتونی بی (Zaitunay Bay) یک اسکله لوکس قایق های تفریحی بادبانی در بیروت و جایی برای خوردن میان وعده ها است که یکی از جذاب ترین جاذبه های دیدنی بیروت به حساب می آید.

زیتونی بی همچنین بخشی از برنامه آخر هفته اکثر محلی های بیروت است. توصیه می کنیم در زیتونی بی حتما به جاهایی مثل بابل بی (Babel Bay) برای خوردن یک وعده غذای آرامش بخش بروید.

سواحل بیروت

در بیروت کجا بریم ؟

4. صخره های کبوتر بیروت لبنان

روشه یا صخره های کبوتر (Pigeon Rocks) یکی دیگر از جاذبه های طبیعی بیروت است. روشه که در دریا واقع شده است، از آثار تاریخی و از گنجینه های طبیعی لبنان است.

روشه منطقه ای است که با صخره ها احاطه شده و شواهدی از حضور انسان دوره باستان در لبنان در آنجا پیدا شده است. از کارهای که بسیار توصیه می شود در سفر به بیروت انجام دهید، قدم زدن در امتداد روشه کورنیچه و دیدن شگفتی های این مکان جالب است.

جاهای سرسبز بیروت

جاذبه های طبیعی بیروت

5. موزه سورسوک بیروت لبنان

موزه سورسوک یکی از پربازدیدترین جاذبه های توریستی بیروت و یک موزه هنر معاصر مهم در بیروت است که در آن می توانید به تماشای فرهنگ بیروت بپردازید.

سورسوک در واقع یک ویلای خصوصی است که تبدیل یه یک جاذبه عمومی شده است. خود خانه هم از معماری فوق العاده ای برخوردار است و نمونه ای عالی از معماری قدیمی لبنان است که در قرن نوزدهم توسط خانواده سورسوک ساخته شد.

موزه های بیروت

جاذبه های توریستی بیروت

6. حمام های رومی بیروت لبنان

حمام های رومی از جاذبه های دیگر بیروت است که در مرکز شهر بیروت واقع شده است. این نقطه عطف تاریخی از شگفتی های بیروت است. ویرانه ای که در حال حاضر می بینیم برای مدت زمان طولانی کارایی نداشت ولی به راحتی می توان با حضور در آن تصور کرد که زندگی در دوران امپراتوری روم به چه شکل بوده است.

آثار تاریخی بیروت لبنان

جاذبه های تاریخی بیروت

7. مسجد محمد الامین بیروت لبنان

مسجد محمد ال امین که به آن مسجد آبی (Blue Mosque) هم می گویند یکی از جاذبه های شگفت انگیز بیروت است که در مرکز شهر قرار دارد. مسجد محمد امین با کمک های مالی نخست وزیر سابق لبنان (رفیق حریری) ساخته شد و تبدیل به سمبل کارهایی شد که رفیق حریری برای بیروت انجام داد.

مسجد آبی تنها یکی از دستاوردهای این نخست وزیر سابق است. او همچنین توجه و تمرکز تجاری خود را تغییر داد تا مرکز شهر (Downtown) بیروت تبدیل به چیزی کند که در حال حاضر می بینید و برای دانشجویان مستعد بورس تحصیلی فراهم نمود و سرمایه گذاران خارجی را تشویق نمود تا در لبنان سرمایه گذاری کنند.

مساجد بیروت

دیدنی های پایتخت لبنان

8. مجسمه مادر لبنان در بیروت

مادر ما لبنان یا حریصا از آخرین جاذبه های گردشگری بیروت در لیست ما است. مادر لبنان در واقع مجسمه ای است که در بالای مکانی زیارتی در بیروت قرار گرفته است.

این مکان مقدس عبادتگاه مریم مادر عیسی مسیح است. این بنای عظیم بر بالای جونیه واقع شده و از بالای آن می توانید کل منطقه را ببینید. دیدن کلیسا و عبادتگاه حریصا توصیه ما به همه کسانی است که در سفر به لبنان از بیروت دیدن می کنند.

دیدنی های لبنان

مکان های تفریحی بیروت

چرا بیروت برای گردشگران اهمیت دارد ؟

اولین دلیل دوست داشتنی بودن پایتخت لبنان، تاریخ غنی آن است. بیروت شهری نجات یافته از جنگ داخلی، اشغال و نا آرامی سیاسی است که از تاریخ غنی برخوردار است.

در تمام خیابان های بیروت می توانید شواهد و نشانه هایی از سقوط و برخاستن (صعود) مداوم آن را پیدا کنید. در مجاورت هم قرار داشتن آثار جنگ و بندرگاه های مدرن، باعث بوجود آمدن یک تاریخ بصری جالب برای توریست ها شده است که می توانند درحین قدم زدن در خیابانهای شهر به تماشای آن بنشینند.

دلیل دیگر دوست داشتنی بودن بیروت، انرژی مثبت و حس خوبی است که از این شهر می گیریم. بیروت مطمئنا یکی از آن شهرهایی است که زبان از بیان جذابیت آن قاصر است.

پایتخت لبنان جایی است که به هر طریقی که شده روی شما تاثیر می گذارد و همیشه در یادتان باقی می ماند. می توان با اطمینان گفت که عده کمی هستند که بیروت را دوست ندارند و تقریبا همه دوست دارند دوباره به این شهر سفر کنند.

مردم لبنان مردم مهربانی هستند؛ این صفت مخصوصا در بین اهالی بیروت بیشتر صدق می کند که قبلا در تمام طول سال توریست ها را در شهر خود می دیدند.

اگر باب صحبت را با بیروتی ها باز کنید به سرعت دوستانی در شهر پیدا می کنید. مردم بیروت از راننده ای که شما را به جاهای دیدنی می برد تا آشنایی که اصرار دارد شما را برای شام یا قهوه دعوت کند، شبیه مردم هیچ جای دیگری در دنیا نیستند.

هزینه های سفر به لبنان و جاذبه های توریستی عروس خاورمیانهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • lahzeakhari.net
  • lahzeakhari.net
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits