دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۷ دی ۱۴۰۰ برابر با ۱۳ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۱۷ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
ابعاد زمین بدمینتون چقدر است ؟
6
زمان مطالعه: 5 دقیقه
در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم قصد داریم شما را با ابعاد استاندارد زمین بدمینتون آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

آشنایی با ابعاد زمین بدمینتون

بدمینتون نیز مانند سایر رشته های ورزشی نیاز به زمین مخصوص دارد. این ورزش به عنوان یک ورزش بین المللی استاندارد شناخته می شود. زمین بدمینتون باید ابعاد خاصی داشته باشد.در واقع ابعاد زمین بدمینتون توسط فدراسیون جهانی بدمینتون تعیین می شود و باید اندازه گیری ها به شکل دقیق انجام شود. این ورزش نیاز به قدرت، چابکی و دقت دارد به همین دلیل زمین آن باید استاندارد باشد و ابعاد دقیقی داشته باشد. اگر زمین بدمینتون مناسب نباشد و فضای کافی برای حرکت نداشته باشد، بازیکنان با مشکل مواجه می شوند. قبلاز اینکه شما را با ابعاد زمین بدمیتون آشنا کنیم، بهتر است درمورد این بازی اطلاعاتی داشته باشید.ریشه بازی بدمینتون امروزی از کشور مستعمره هندوستان آغاز شده ‌است و ارتباط خاصی با شهر پیونا، جایی که اولین بار این بازی صورت گرفت، دارد. این بازی رقابتی زیبا توسط افسران ارتش انگلستان، از هندوستان به کشورشان انتقال داده شد.هر شخصی می‌تواند به کمک یک راکت سبک وزن بدمینتون و ضربه زدن به توپی از روی تور، از این بازی لذت بخش استفاده کند. این بازی از سال 1992 بخشی از بازی های المپیک بوده است.

ابعاد زمین بدمینتون

ابعاد زمین بدمینتون تک نفره

ابعاد و ویژگی های زمین بدمینتون

بازی بدمینتون به شکل تک نفره و دو نفره انجام می شود و زمین آن نیز باید مطابق با نوع بازی طراحی شده باشد. زمین بدمینتون از نظر ظاهری شباهت زیادی به زمین چمن تنیس دارد اما ابعاد و قوانینی که برای زمین بدمینتون وجود دارد با زمین تنیس متفاوت است.به دلیل اینکه بدمینتون یک بازی بین المللی است، پس باید ابعاد زمین آن به طور استاندارد طراحی شده باشد و در همه جای دنیا یکسان باشد. ساختار اساسی زمین بدمینتون به شکل مستطیل است و از وسط به دو قسمت مساوی تقسیم می شود.هر یک از دو نیمه نیز دارای خطوط یکسانی هستند و در واقع دو نیمه شبیه به هم است. تور بدمینتون محدوده زمین بازیکنان مخالف را نشان می دهد. خطوطی که در زمین کشیده شده است، محدوده فضای بازی را نشان می دهد.برای بازی های تک نفره و دو نفره خطوط مرزی جداگانه وجود دارد. یک خط مرکزی نیز در هر دو نیمه از زمین وجود دارد که زمین را به چهار بخش تقسیم می نماید.

حتماً بخوانید:
لیست قیمت راکت ورزشی

لیست قیمت راکت ورزشی

در این بخش قیمت انواع راکت ورزشی شامل : تنیس، بدمینتون، تنیس روی میز، پینگ پنگ و.... در مدل و طرح های مختلف را مشاهده خواهید کرد.

عرض زمین بدمینتون با توجه به قوانین بین المللی باید 20 فوت یا حدود 1/6 متر باشد. طول زمین نیز 44 فوت یا حدود 4/13 متر است. خطوط زمین باید به سادگی قابل تشخیص بوده و بهتر است به رنگ سفید یا زرد و با خطوطی به عرض ۴۰ میلی متر کشیده شود. بنابراین، مساحت کل زمین بازی 880 فوت مربع یا 74/81 متر مربع است.در مسابقات تک نفره، ابعاد زمین کمی تغییر می کند. عرض زمین تک نفره کمتر است و مقدار آن حدود 17 فوت یا 18/5 متر با خط مرز درونی است، در حالی که طول آن به همان مقدار باقی می ماند. بنابراین، در بازی تک نفره، بازی کنان می توانند به طور کامل از این طول بهره برداری کنند، اما از کل عرض خیر.

اندازه و ابعاد زمین بدمینتون

ابعاد زمین بدمینتون دو نفره

به طور خلاصه، زمین تک نفره باریک تر، اما طولانی است. خط سرویس کوتاه به صورت موازی با تور، در فاصله 6 فوت و 6 اینچ (98/1 متر) از تور در هر دو نیمه قرار دارد. سپس یک خط مرکزی سرویس که زمین را به دو نیم تقسیم می کند، به عرض، و از خط سرویس کوتاه شروع می شود.این خط مرکزی به گونه ای قرار داده شده که هر نیمه زمین در هر دو سوی تور را به دو قسمت کاملاً دقیق تقسیم می کند. در بازی های دو نفره، یک خط سرویس طولانی در پایان هر دو نیمه زمین، به دور از تور وجود دارد.این خط سرویس طولانی برای زمین دو نفره در حدود 2 فوت و 6 اینچ از مرز عقبی می باشد. این تقسیم بندی ها باعث به وجود آمدن دو نوع لابی، لابی پشت و لابی جانبی می شود. لابی جانبی در یک بازی دو نفره استفاده می شود. هم چنین، باید حد اقل 5 فوت فضای خالی در اطراف زمین وجود داشته باشد.همان طور که در بالا نشان داده شده است، پایه های تور (گوشه‌ های تور) باید در ارتفاع 5 فوت و 1 اینچ (55/1 متر) در دو طرف باشد، اما ارتفاع تور باید 5 فوت در وسط آن باشد. اندازه مش و یا روزنه تور باید حداقل 15 میلی متر یا 20 میلی متر باشد. عرض تور باید حد اقل 1/6 متر باشد. این نتیجه گیری مروری کوتاه بر ابعاد مورد نیاز این ورزش است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.8 از 5 (6 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است