دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۰۸ اوت ۲۰۲۲ میلادی
معنی آژیرهای مختلف آمبولانس چیست ؟
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
معنی آژیرهای آمبولانس، آیا میدانستید صدای هر نوع آژیر آمبولانس با دیگری فرق دارد ؟ برای آگاهی کامل از انواع صدای آژیر آمبولانس و معنی هر کدام با دلگرم همراه باشید .

معنی انواع آژیر آمبولانس

صدای آژیر آمبولانس فریاد بیماری است که منتظر درمان است و نیاز به ادامه حیات دارد؛ راننده آمبولانس با فعال کردن صدای آژیر از رانندگان می خواهد تا مسیر را برای عبور او باز کنند.

بسیاری از ما به نوع آژیر آمبولانس توجه نمی کنیم و همیشه می پنداریم بیماری در حال اعزام به بیمارستان است اما جالب است، بدانید آمبولانس ها 3 نوع آژیر مختلف دارند که هر کدام معنی خاص خود را دارد.

صدای آژیر آمبولانس


  • معنی آژیر اول آمبولانس

آژیر اول که‌ صدای آرامی دارد، وقتی به‌ صدا درمی‌آید که‌ آمبولانس حامل بیماری با حال عمومی خوب باشد اما ممکن است حال بیمار تغییر کند و بدتر شود.

  • معنی آژیر دوم آمبولانس

این آژیر مهمترین آژیر هر آمبولانسی است و زمانی به‌ صدا درمی‌آید که‌ آمبولانس بیمار بسیار بدحالی را حمل می‌کند و دقیقه‌ها و ثانیه‌ها برای درمان او بسیار مهم است و نیاز به‌ امدادرسانی فوری دارد. راننده‌ آمبولانس با فعال کردن صدای آژیر از رانندگان می‌خواهد تا مسیر را برای عبور او باز کنند زیرا بیمار برای احیا باید سریعا به‌ مرکز اورژانس بیمارستانی انتقال یابد.

  • معنی آژیر سوم آمبولانس

راننده‌ آمبولانس با فعال کردن این صدای آژیر این پیغام را به‌ دیگران می‌رساند که‌ آمبولانس در حال رفتن به‌ محل حوادث و سوانحی مانند تصادفات ترافیکی یا بلایای طبیعی است و تعلل و در ترافیک ماندن برای آمبولانس به‌ معنی در خطر افتادن جان انسان ها است.

آژیر آمبولانس

زمان استفاده آمبولانس ها از آژیر

رانندگان آمبولانس ها موظفند در زمان حضور در ماموریت و بازگشت از ماموریت از آژیر استفاده کنند. استفاده از آژیر برای رانندگان آمبولانس ها در زمان بازگشت از ماموریت وظیفه ای است که برای آنها تعریف شده و خلاف محسوب نمی شود. رانندگان خودروهای امدادی برای زودتر رسیدن به مسیر مورد نظر خود و نجات جان آدمها موظفند از آژیر استفاده کنند تا برای ماموریت بعدی آماده شوند. خودروهای امدادی که در ماموریت باشند، اجازه عبور از چراغ قرمز را دارند و تردد آنها تخلف محسوب نمی شود.

آژیر آمبولانس صدای ناجی جان انسانها

آژیر کشیدن آمبولانس به معنای انتقال یک بیمار اورژانسی به بیمارستان است . راننده آمبولانس با فعال کردن صدای آژیر از راننداگان می خواهد تا مسیر را برای عبور او باز کنند. در همه جای دنیا با این مساله درست برخورد نمی شود و مردم واکنش متفاوتی نسبت به این قضیه دارند. خوشبختانه اکثر رانندگان عزیز کشورمان به این نکته مهم توجه دارند و با شنیدن صدای آژیر بلافاصله خودروی خود را به حاشیه خیابان یا جاده منتقل کرده و راه را برای عبور آمبولانس باز می کنند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است