دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۲ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۷ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
تاریخ دقیق روز سرباز در تقویم چه روزی است ؟
21
زمان مطالعه: 3 دقیقه
روز سرباز در تقویم، روز سرباز در تقویم ثبت نشده ولیکن برای این روز ، روز دوم هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده است .

روز سرباز در تقویم چه تاریخی است ؟

با وجود اینکه سربازان در کشور فعلیت های زیادی دارند و از جان خود در خیلی از موارد میگذرند تابه مردم کشور خود خدمت کنند اما در تقویم کشورشون یک روز رسمی و ثبتی وجود ندارد لذا در این مقاله در خصوص روز سرباز چه روزی است؟ برایتان توضیحاتی داده ایم .

۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و از ۳۱ شهریور تا 6 مهر ادامه دارد.

روز دوم هفته دفاع مقدس که به عنوان روز سرباز نامگذاری شده .

روز سرباز دومین روز از هفته دفاع مقدس

اجرای بخش عظیمی از وظایف نیروهای مسلح بر دوش این قشر از جوانان کشور است؛ جوانان برومند سرباز، این ایثارگران مدافع حریم امنیت کشور در هشت سال دفاع مقدس با حضور فعال و چشمگیر خود در کسوت مقدس سربازی آمادگی خود را برای دفاع از کیان اسلام عزیز و میهن اسلامی به منصه ظهور رسانده و با تقدیم هزاران شهید و جانباز، امنیت و آرامش را برای ملت شریف و فداکار ایران به ارمغان آورده‌اند.

روز سرباز در تقویم کشور چه روزی است ؟

اگرچه دومین روز از هفته دفاع مقدس به نام «علم و معرفت، نخبگان و روز سرباز» نامگذاری شده، اما این روز در تقویم رسمی کشور ثبت نشده و اگر ثبت بشود هم در حاشیه کلیت هفته دفاع مقدس قرار می‌گیرد.

البته چگونگی سربازی در ایران را می‌توان مورد بحث قرار داد و انتقادهایی به برخی از روندهای آن از جمله به کارگیری تعداد قابل توجهی از سربازها در نهادهای غیرنظامی در مشاغل خدماتی وارد کرد. اما اینکه بگوییم اساساً سربازی در ایران برچیده شود، نادیده گرفتن شرایط خاص ایران است که مخاطرات جبران‌ناپذیری را برای کشور به بار خواهد آورد .

لازم به ذکر است که نگارنده این سطور، خدمت مقدس سربازی خود را بدون حتی یک روز کسری در یکی از سخت‌گیرترین نهادهای نظامی کشور - ارتش- انجام داده است.روز سرباز| در تقویم روز سرباز چه تاریخ است .

روز سرباز در تقویم ایران

لذا بر همه لازم است که یکم مهرماه روز دوم هفته دفاع مقدس که به عنوان روز سرباز نامگذاری شده است، از تلاش‌های خالصانه عزیزان سرباز در دوران دفاع مقدس و سربازان فعلی که راه پدران خود را ادامه می‌دهند تقدیر و تشکر شود.در این روز همه نیروهای مسلح برای پاسداشت مقام شامخ سرباز بسیج می‌شوند و در همه یگان‌ها با برگزاری مراسم‌های مختلف،‌ روز سرباز را گرامی می‌دارند.روز سرباز در تقویم برابر است با دومین روز هفته دفاع مقدس .این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (21 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits