دلگرم
امروز: شنبه, ۲۵ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۳ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
دکلمه شب قدر | سوزناک ترین مناجات برای شب قدر
4
زمان مطالعه: 5 دقیقه
وصف شب قدر - تک بیت شب قدر - شعر دوبیتی شب قدر - اشعار سوزناک شب های قدر - شعر شب سوم قدر - مناجات شب قدر - شعر نو شب قدر - شعر و عکس برای شب قدر

دکلمه شب قدر

امشب، شبِ میهمانی رازها است. چگونه خواب، سرزمین چشم‏هایم را فتح کند، وقتی که به استقبالِ واژگانِ نور می‏روند؟! امشب پنجره‏ها ستاره می‏چینند تا جوشن‏کبیر، با تمام عظمتش آغاز شود، باران خواهد گرفت.
امشب، شب یلدایِ روح است؛ یلدایی که مقیاسش زمینی نیست. یلدایی که هیچ یلدایی به ارزش یک ساعت آن هم نمی‏رسد حال آنکه هم‏وزن هزار ماه است.
امشب، تمام فرشتگان آسمان، با کسی که قرارِ زمین است وعده دیدار دارند. چه بزمی است در زمین و چه شوری است در آسمان و نردبان دعا چقدر شلوغ است!
دست‏ها چونان مزارع آفتابگردان، بلند شده‏اند و کهکشان‏ها را می ‏کاوند. خاک، به شدت به افلاک نزدیک است و الغوث الغوث، پروانه پروانه از رویِ انگشت‏ها به سوی دوست پر می‏زند. دهان‏ها بویِ ذکر می‏دهند و «کلیدهایِ بهشت» همه جا پخشند. «مفاتیح الجنان» قدر دانستنِ زمان را آسان می‏کند!
و در این میان، نام علی علیه ‏السلام چونان خورشید، بر دریایِ سرخِ اندوهِ جانمازها و شبستان‏ها می‏تابد. غروب است یا شب؟ چه زود سحر در راه است.

شعرهای زیبا در مورد شب قدر 1402 + متن روضه شب قدر و عکس

دکلمه شب قدر سوزناک

چشم‏هایم که به اشک می‏ نشینند، لبخندهایم را فرشته‏ ها می‏ نویسند. دعاهایم، پرنده‏ هایی می ‏شوند و تا آسمان هفتم پرواز می‏ کنند.
دلم می‏لرزد؛ اما پاهایم را استوار بر پلکان توبه می‏ گذارم و تا آستانه بخشش بی‏کران خداوند می‏آیم و از پله‏ های لغزنده غرور و گناه رو می‏ گردانم.
شب‏های قدر، تمام دنیایم را سراسر در آبشارهای شفاعت می شویند تا لحظه‏ های معصوم را بتوانم لمس کنم.
در این شب‏هاست که می‏توانم روشن‏تر از همه ماه‏های کامل، دست بر آستان الهی بسایم. اشک‏هایم را در این شب‏ها نخشکان، الهی!

دکلمه شب قدر - آپارات

دکلمه وصف شب قدر

امشب، همان شبی است که در انتظارش بودی. مگر چیزی به تو نهیب نمی‏زد که برگردی و رویِ کویر فقیرِ ـ گناهانت، خطِ پشیمانی بکشی؟! امشب، همان شب است که می‏شود در آن تمام روزهای سیاهت را ورق بزنی. شاید شبِ پیمودن راه‏های صد ساله به یک شب است.
امشب، وزنِ مهربانی پروردگار رویِ دوش تمام ثانیه ‏ها و دقیقه ‏ها سنگینی می‏ کند و تو در برابر این همه رحمتی؛ مگر نه این است که خداوند رویِ دلت منت گذاشته است؟!
پس دستمال اشکت را بردار و آیینه دلت را پاک کن. امشب به میهمانی نور می‏رویم.
حتی سکوت انگار این بار در حجمِ مبهمِ همیشگی‏اش، حرف‏های تازه‏ای برایِ گفتن دارد.

شعر شب قدر | اشعار شهادت حضرت علی (ع)

دکلمه شب قدر غمگین

پس از یک سال، در گردش زمین و زمان، دوباره به این موسم بی‏ همتا رسیدم.
شب یگانه‏ ای است؛ شب بی‏ بدیلی که تمام تمنایم، دست به سرکردن خواب است و به پای درگاهت تا سپیده صبح، اشک شدن. راه من امشب به این بستر بیهوده باز نخواهد شد.
من، تمام آرزوهای خانه به دوش گذشته را امشب برای طلب، فراروی آورده‏ام؛ آرزوهای دور و نزدیک؛ آرزوهای آشکار و ناپدید؛ آرزوهایی که همان‏گاه که از من می‏ گریختند و چون سرابی ناامید بودند، در همان حال دوباره از نو در دامن امید متولد می ‏شدند و مرا به رحمت تو مژده می‏دادند.

دست‏های توبه ‏کارم را بگیر!

شعر زیبا در مورد شب قدر | بهترین شعرهای شب قدر

دکلمه شب قدر کوتاه

سقف ملکوت، باز می‏ شود و هزار هزار فرشته به سمت تو، من و همه می‏آیند؛ «تُنَزَّلُ المَلائِکَةُ وَ الرُّوحُ»
این دقایق خوشبو دیگر تکرار نمی‏شود، پس باید دست‏هایت را باز و سخاوت خدا را لمس کنی. امشب، همه جا پر است از اشارات خدا از امشب تصمیم بگیر خدایی شوی.

متن زیبا درباره شب قدر + عکس پروفایل شب قدر (1402)

دکلمه مناجات شب قدر

پروردگارا! من عذرخواه تمام گذشته ‏های غفلت خویشم؛ گذشته ‏هایی که مغرور و متکی به رحمت تو، دست در دست ابلیس می‏ گذاشتم و از تو دور می‏ شدم؛ گذشته‏ های عصیان و سرپیچی که همه از غفلت و نسیان من بال و پر می‏ گرفت و مرا در پیشگاه لطف تو، گستاخ‏تر می‏ کرد.
در این شب معصوم، این سرآغاز دوباره تقدیر، تو را سوگند به بلندایِ قدری که بر قامت این شب دوخت ه‏ای، دست‏های توبه ‏کارم را مستجاب کن و بار دیگر، در مغفرتی مقدر، یاورم باش تا خود را از سر بگیرم.

دکلمه درباره شب قدر • ❤️ - متن ادبی ویژه شب های قدر ۱

10 دکلمه عاشقانه برای عشقم

10 دکلمه فوق العاده دلنشین درمورد عید مبعث

10 دکلمه زیبا درمورد عید نوروز

5 دکلمه غم انگیز درمورد شهادت امام جعفر صادق (ع)این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits