دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
15 بازی گروهی در واتساپ،تلگرام و فضای مجازی
71
زمان مطالعه: 15 دقیقه
بازی در گروه واتساپ / بازی در گروه مجازی / بازی در گروه تلگرام / بازی برای چت در گروه ها / انواع بازی برای گروه های واتساپ و تلگرام را در ادامه برای شما قرار داده ایم .

بازی گروهی در واتساپ

گاهی اوقات فارغ از قرنطینه و کرونا می‌خواهیم هنگام چت کردن با دوستان یک سرگرمی ساده و راحت داشته باشیم، همچنین تمام این بازی‌ها روش خوبی هم برای بیشتر آشنا شدن با افراد جدیدی هستند که تازه با آن‌ها ارتباط گرفته‌اید. بنابراین بیاید در ادامه به سراغ ۵ بازی بسیار ساده و راحت برویم که بدون نیاز به هیچ وسیله و امکاناتی می‌توانید با بقیه در هنگام چت بازی کنید.

بازی گروهی در واتساپ بسته به نوع سلیقه ی شما و هم بازی هایتان میتواند سرگرم کننده و بسیار مهیج باشد . در ادامه برترین بازی های گروهی در فضای مجازی را برای شما عزیزان قرار داده ایم .

PUBG Mobile UC Satın Al

1. بازی گروهی واتساپ ترجیح می‌دی که…؟

بازی قدیمی و معروف Would you Rather یکی از آن سرگرمی‌های ساده‌ای است که جذاب و هیجان‌انگیز شدن آن کاملا به سوالاتی که شما و طرف مقابلتان مطرح می‌کند، بستگی دارد. قواعد بازی خیلی ساده‌ است و برنده و بازنده‌ای هم وجود ندارد. به نوبت هر کدام از شما باید دو سناریو و حالت تعریف کنید و از طرف مقابل بپرسید که ترجیح می‌دهد کدام را انتخاب کند. گزینه هیچ‌کدام هم روی میز نیست و برای همین می‌توانید با یک سوال واقعا سخت انتخاب را خیلی دشوار کنید.

بازی گروهی در واتساپ / باز گروهی در فضای مجازی

بازی در گروه های واتساپ

2. بازی گروهی واتساپ متن آهنگ‌ها

این یک بازی متنی فوق‌العاده برای عاشقان موسیقی است. روش این بازی این گونه است که یک نفر یک یا چند خط از یک آهنگ را برای بقیه ارسال می‌کند. و بقیه افراد نیز باید حدس بزنند که این متن متعلق به کدام آهنگ است.

یا می‌توانید قسمتی از دیالوگ‌های یک فیلم یا صحنه‌ای خاص از آن را برای بقیه بفرستید. با این حال، اطمینان حاصل کنید که بقیه افراد نیز اهل فیلم هستند.

اگر نتوانید آن آهنگ یا فیلم را حدس بزنید از شما امتیاز کم می‌شود و یا می‌توانید در بازی برای کسی که نتواند درست حدس بزند، مجازاتی خاص معین کنید.

3. بازی گروهی در فضای مجازی جاهای خالی را پر کن

این بازی متنی بیشتر به درد معاشقه می‌خورد.

بازیکن اول با ارسال سوالی در مورد خودش و خالی گذاشتن یک کلمه‌ی مهم برای طرف مقابلش برای پرکردن، بازی را شروع می‌کند. به عنوان مثال، «احساس تو نسبت به من ..... است.» یا «تو از من خیلی خوشت میاد وقتی ...»

نکته جالبی که در مورد این بازی وجود دارد این است که شما با انجام این بازی باعث این می‌شوید که طرف مقابلتان شروع به فکر کردن در مورد شما بکند و کمی معاشقه نیز همیشه می‌تواند مفرح باشد. در نتیجه برای ملاقات‌های بعدی با شور و علاقه بیشتری به دیدار هم خواهید آمد.

با این حال نباید همیشه منتظر تعریف و تمجید را از طرف مقابلتان باشید.

4. بازی گروهی واتساپ Marry, Kiss and Kill

این بازی هم ساختار بسیار مشابهی با قبلی دارد اما گاهی انتخاب‌ها در Marry, Kiss and Kill از هر سوال ترجیح دادن دیگری سخت‌تر می‌شود. برای شروع این بازی باید هر شخصی به نوبت سه شخص، وسیله یا هر چیز دیگری را مطرح کند. حالا طرف مقابل باید انتخاب کند که با کدام یکی از این سه مورد ازدواج می‌کند، کدام را می‌بوسد و در نهایت هم می‌کشد. همچنان اینکه این سه گزینه چی باشند، کاملا به ذهن خلاق شما بستگی دارد.

ساده‌ترین مثال می‌تواند مطرح کردن نام سه سلبریتی مختلف باشد. دخیل کردن اشیا در بین این سه انتخاب می‌تواند به جواب‌های عجیب‌تر و خنده‌دارتری منجر شود. ورژن دیگری هم از بازی وجود دارد که خب به جای Kiss یک مرحله بالاتر (خودتان می‌دانید) جایگزین می‌شود. پس شاید بد نباشد امشب از دوست نزدیک خود بپرسید که برای سه شخصیت «دونالد ترامپ»، «تام هنکس» و «شارلیز ترون» چه انتخاب‌هایی می‌کند. راستی لطفا این سوال را در بخش نظرات جواب ندهید، ممنون.

بازی گروهی در واتساپ / باز گروهی در فضای مجازی

بازی مخصوص چتی

5. بازی گروهی واتساپ بیست سوالی

این بازی کلاسیک، نوعی بازی استقرایی استدلالی است که در زمانه‌ی خود به سرعت محبوب شد. به صورت معمولی این بازی به حداقل دو نفر نیاز دارد. و قانون آن نیز بسیار ساده است. یک نفر می‌بایست یک شئ یا یک فرد را انتخاب کند و فرد یا افراد دیگر باید در حداکثر ۲۰ سوال، آن شی یا فرد را حدس بزنند.

وقتی که موضوع انتخاب شد، بقیه‌ی افراد می‌بایست با ارسال یک سری سوالات، محدوده‌ی احتمالات ممکن را تنگ‌تر کرده و به موضوع انتخابی طرف مقابل برسند. سوالات باید به گونه‌ای پرسیده شوند که تنها با بله یا خیر پاسخ داده شوند.

به عنوان مثال شما یک موبایل آیفون را به عنوان موضوع انتخاب کردید. حال، دوستانتان ممکن است از شما چنین سوالی بپرسند، «آیا یک حیوان است؟» و شما هم پاسخ منفی می‌دهید چرا که آیفون یک حیوان نیست. سپس، دوستتان سوال دیگری می‌پرسد، مثل «آیا یک گجت است؟» و از آنجایی که آیفون یک گجت است شما پاسخ مثبت می‌دهید.

بازی تا جایی ادامه پیدا می‌کند که هر دوی شما پاسخ درست را بیابید یا ۲۰ سوال به پایان برسد، هر کدام که زودتر به پاسخ برسد و امتیاز بیشتری به دست آورد برنده است. برای مفرح‌تر شدن بازی می‌توانید موضوعات سخت‌تری را برای حدس زدن انتخاب کنید.

6. بازی گروهی چت تفکیک

این یک بازی فوق‌العاده است که می‌تواند باعث ارتقاء مهارت واژگان شما شود. و نه تنها باعث خستگی شما را کم می‌کند بلکه باعث کم شدن استرس شما نیز می‌شود. بازی بسیار ساده است،‌ بازیکنان یک کلمه‌ی تصادفی را برای تفکیک انتخاب می‌کنند و با بازچینی حروف آن به هر تعداد ترکیب کلمه‌ای که ممکن است، تولید می‌کنند. همچنین می‌توانید با ایجاد محدودیت زمانی ۵ دقیقه یا بیشتر، بازی را رقابتی‌تر و جذاب‌تر کنید. و هر کسی که تعداد کلمات معنادار بیشتری ساخت، برنده بازی است.

برای آنکه در کنار محدودیت زمانی، بازی را چالش برانگیزتر کنید، می‌توانید با در نظر گرفتن امتیاز بیشتر بر اساس نوع کلمات، آن را رقابتی‌تر کنید. به عنوان مثال، هر چه طول کلمات بیشتر باشد، امتیاز بیشتری خواهید گرفت.

در نگاه اول ممکن است در نظرتان بازی خسته‌کننده‌ای بیاید. اما آن را دست‌کم نگیرید. این یک بازی متنی فوق‌العاده است که به شکل دادن ارتباط شما با دوستانتان کمک شایانی خواهد کرد.

7. بازی گروهی واتساپ متاسفانه/خوشبختانه

بازی‌های کلامی داستان‌سازی همیشه از گذشته جذاب بوده‌اند اما بازی «متاسفانه/خوشبختانه» با یک تغییر ساده این بازی را به تجربه‌ای به مراتب جالب‌تر تبدیل می‌کند. در این بازی یکی از بازیکن‌ها اولین جمله داستان را می‌گوید اما پس از آن هر بازیکن دیگری باید جمله‌هایش را به نوبت با «خوشبختانه» یا «بدبختانه» آغاز کند. بدیهی است هر چقدر که تعدادتان بیشتر باشد، داستان نهایی عجیب‌تر و سرگرم کننده‌تر خواهد بود و برای همین احتمالا این بازی گزینه مناسب‌تری برای گروه‌های چت باشد ولی در هر صورت کی می‌داند شاید دو نفری هم توانستید یک داستان کوتاه استثنایی بسازید.

اگر همچنان متوجه ایده کلی بازی نشدید، فرض کنید سه نفر در یک گروه تلگرامی عوض هستند. نفر اول می‌نویسد: «امروز بازی گوست آو سوشیما رو خریدم». نفر بعدی حالا باید جمله‌اش را با متاسفانه آغاز کند. برای همین شاید بگوید «متاسفانه ولی جیبم کامل خالی شد» و حالا نفر آخر باید جمله را با خوشبختانه ادامه دهد، برای مثال «خوشبختانه دیگه بازی مهمی فعلا نمیاد». حالا دیگر همه بازیکن‌ها یکی در میان از خوشبختانه و متاسفانه استفاده کنند. فکر می‌کنم بعد از نیم ساعت به راحتی یک داستان سورئال از چت کردن شما به رشته تحریر در آید.

8. بازی گروهی واتساپ مخفف

این یک بازی زیاد محبوبی نیست اما صفا و هیجان خاصی دارد. شما می‌توانید در هر جایی مخفف‌های مختلفی را پیدا کنید. مخفف‌های شرکت‌ها، نیروهای نظامی، یا عبارت‌های بلندی که برای سادگی کوتاه شده‌اند.

به هر حال، در این بازی متنی، شما می‌توانید هر چیزی که می‌خواهید را مخفف کنید. به عنوان مثال می‌توانید عبارت «اتاق خواب من» را به صورت «اخم» یا «الف خ م» مخفف کنید. فرد یا افراد دیگر می‌بایست آن را به شکل اصلی باز گردانند. در قوانین این بازی نیز می‌توانید با ایجاد محدودیت در حدس شکل اصلی مخفف، و کسر امتیاز در صورت عدم توانایی در حدس شکل اصلی، یک بازی رقابتی و سرگرم کننده‌ای را همراه با دوستان خود انجام دهید.

15 بازی گروهی در واتساپ،تلگرام و فضای مجازی

بازی های انلاین گروهی در واتساپ

9. بازی گروهی در گروه بازی نام

این یک بازی ساده و مفرح کلمات است. طرفین بازی، به اتفاق یکدیگر موضوعی مانند استان‌ها، شهرها، حیوانات، کشورها یا بازیگران مشهور را انتخاب می‌کنند. سپس یکی از بازیکنان، بازی را با ارسال اولین کلمه، آغاز می‌کند. به عنوان مثال، دوست شما کلمه‌ای را ارسال می‌کند و شما می‌بایست کلمه‌ای که با آخرین حرف کلمه‌ی ارسالی فرد قبل خود آغاز می‌شود را ارسال کنید و بقیه افراد نیز به همین شکل. این بازی می‌تواند تا بی‌نهایت کلمه نیز ادامه داشته باشد. با این حال اگر کسی نتواند در نوبت خود، کلمه‌ای ارسال کند، او بازنده است.

10. بازی گروهی واتساپ ببخشید دیر کردم

بیست سوالی و بازی‌های حدس زدنی هم به خاطر ذات معمایی و فکری‌شان از بازی‌های دوست داشتنی قدیمی هستند اما بازی «ببخشید دیر کردم» یا Sorry I’m late با ایجاد ساختاری جدید و جالب تنوع خوبی به این بازی‌های تکراری می‌دهد. باز هم مثل هر بازی ساده دیگر این لیست خبری از برنده و بازنده نیست اما می‌توانید به دلخواه خودتان سیستم امتیازبندی هم برایش در نظر بگیرید. حالا خود بازی چطور است؟‌ به نوبت هر شخصی باید داستان یک فیلم (یا حتی بازی چرا که نه) را به عنوان دلیل دیر رسیدنش مطرح کند. احتمالا یک مثال ساده فهم بازی را راحت‌تر می‌کند.

«ببخشید دیر رسیدم، باید می‌رفتم دخترم رو از دست قاچاقچی‌های انسان نجات می‌دادم». حالا طرف مقابل باید تشخیص دهد بخش دوم داستان چه فیلمی را تعریف می‌کند که فکر کنم همه شما می‌دانید Taken است. اینکه سناریوها از داستان بازی، فیلم یا سریال باشند دیگر به سلیقه شما و هم‌بازی‌تان بستگی دارد ولی باید اعتراف کرد با ترکیب کردن همه آن‌ها واقعا معماهای جالبی ساخته می‌شود.

بازی گروهی در واتساپ / باز گروهی در فضای مجازی

بازی دونفره در چت واتساپ

11. بازی گروهی واتساپ دو حقیقت و یک دروغ

این بازی را یک بار دیگر هم در بازی‌های مناسب برای دورهمی‌ شب یلدا معرفی کرده بودیم اما خب از آنجایی که گرفتن دورهمی حضوری چندان فکر خوبی نیست، می‌توان حالا همین بازی را در قالب یک چت با بقیه بازی کرد و احتمالا در چنین شرایطی حالت دو‌ نفره‌اش جذاب‌تر باشد. سخت‌ترین بخش بازی فکر کردن به سه جمله در مورد خودتان است. از این سه جمله که به طرف مقابل می‌گویید دو تا از آن‌ها حقیقت دارند و یکی دروغ است. اگر احساس سختی می‌کنید، می‌توانید برعکس آن یعنی دو دروغ و یک حقیقت را بازی کنید. در هر صورت طرف مقابل باید تشخیص دهد کدام جمله دروغ است.

گاهی اوقات وقتی این بازی را با افرادی که مدت‌هاست می‌شناسیم بازی می‌کنیم باز هم متوجه حقایقی می‌شویم که تا حالا فکرش را هم نمی‌کردیم و از طرفی هم شاید این بهترین بازی برای شناخت آدم جدیدی باشد که به او علاقه‌مند شدید یا می‌خواهید با هم دوست شوید. مشخص کردن تعداد راند، امتیازبندی کردن و گذاشتن یک جریمه در هنگام چت کردن برای بازنده هم می‌تواند جذابیت بازی را بالاتر هم ببرد.

بازی گروهی در واتساپ / باز گروهی در فضای مجازی

سرگرمی برای گروه واتساپ

12. بازی گروهی واتساپ هیچ وقت انجام ندادم

این بازی جزو محبوب‌ترین بازی‌های آشامیدنی است. با این حال می‌توان آن را به صورت متنی در چت‌ها و چت‌روم‌ها نیز بازی کرد. این بازی یکی دیگر از بازی‌های خوب آدم‌شناسی است. که می‌تواند حقایقی را در مورد دوستانتان آشکار سازد.

بازیکن‌ها می‌بایست به صورت نوبتی جملاتی را در مورد کارهایی که تا به حال هیچ‌ وقت انجام نداده‌اند، بسازند. هر بار که یک جمله ساخته شد، افرادی که آن کار را انجام دادند از تجربه خود می‌گویند و یک امتیاز نصیبشان می‌شود.

البته در این حین می‌توانید با وضع یک سری قوانین و محدودیت‌ها در نحوه‌ی به دست آوردن و از دست دادن امتیاز، بازی را هیجان‌انگیزتر کنید. این سوالات و پاسخ‌ها می‌توانند بعضی از قدیمی‌ و عمیق‌ترین رازهای هر بازیکنی را آشکار کند.

13. بازی گروهی واتساپ جاسوسی

این یک بازی محبوب بین خانواده‌ها برای نسل‌ها بود. با این که این بازی بیشتر در سفرهای طولانی با ماشین استفاده می‌شود ولی در محیط چت و به صورت متنی نیز جذابیت و هیجان خاصی دارد. در حقیقت این یک نوع بازی حدس زدن است.

در آغاز شما به دوستتان می‌گویید که کجا هستید. به اطراف خود نگاه می‌کنید و چیزی را پیدا می‌کنید و آن را شرح داده و به صورت دقیق توصیف می‌کنید. دوست شما باید حدس بزند که آن چیست که شما دارید در موردش جاسوسی می‌کنید. در این بین شما می‌توانید با دادن یک سری سرنخ به دوستتان کمک بکنید، مثل گفتن حرف اول آن شئ یا بگویید اطراف آن چه چیزهایی هست و یا چه کارهایی می‌تواند انجام دهد.

و همچنین می‌توانید با دادن سرنخ‌های بیشتر تعداد حدس‌ها را محدود کنید و کسی که در محدوده تعداد حدس‌ها نتواند آن چیز را حدس بزند، امتیاز از دست می‌دهد.

14. بازی گروهی واتساپ ترجمه ایموجی

این بازی نیاز به این دارد که همه‌ی افراد مجهز به صفحه‌ کلید ایموجی بر روی دستگاه خود باشند. ایموجی‌های زیادی وجود دارند که به نظر در نگاه اول معنایی ندارند اما چیدن آن‌ها در کنار هم و دادن ترتیبی که به آن‌ها معنایی دهد، بیشتر مواقع باعث خنده می‌شود.

برای حتی مفرح‌تر کردن بازی و با استفاده از خلاقیت خود، تلاش کنید تا فقط با استفاده از ایموجی با هم صحبت کنید تا ببیند که آیا می‌توانید حرف‌های یکدیگر را متوجه شوید.

بهترین قسمت این بازی این است که احتمالا هیچ کدام از شما نمی‌توانید فقط با ایموجی با یک‌دیگر ارتباط برقرار کنید. و این همان چیزی است که آن را سرگرم‌کننده و جذاب می‌کند. برای انجام این بازی می‌بایست خلاق باشید. و اطمینان حاصل کنید که آخرین نسخه از صفحه‌کلید‌ها را نصب کرده‌اید چرا که بتوانید از حداکثر گزینه‌ها در این بازی استفاده کنید.

15. بازی گروهی در چت معکوس نویسی

قطعا این یک بازی فوق‌العاده‌ی متنی است که در آن شما می‌بایست تمامی کلمات یک پیام را به صورت معکوس یا وارونه شده ارسال کنید. و شما نیز به همین شکل، متنی ارسال کرده و طرف مقابلتان باید به صورت معکوس برایتان ارسال کند. این یک بازی مفرح و سرگرم‌کننده برای وقت‌کشی است. بعضی مواقع معکوس نویسی متن‌های قدیمی، خسته کننده می‌شود پس آن‌ها تکه تکه کرده و ارسال کنید. به طور حتم در حین بازی برای برگرداندن متن‌های معکوس شده و فهمیدن آن‌ها، این کار شما و دوستانتان را به خنده وا می‌دارد و از این بازی لذت خواهید برد.

لیست کامل معنی ۸۹ ایموجی رایج در تلگرم،واتساپ و اینستاگرام

500 اسم برای انتخاب گروه و کانال (تلگرام،واتساپ)

بازی گروهی در واتساپ را برای شما عزیزان قرار داده ایم . حال اگر شما عزیزان بازی در خاطر دارید که قابل استفاده در چت و گروهای فضای مجازی است را بر ای ما ارسال نمایید . امیدواریم که بازی در گروه های مجازی واتساپ و تلگرام برای شما مفید بوده باشد .این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (71 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits