مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۰ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
پناهندگی آمریکا :‌ شرایط و قوانین پناهندگی در آمریکا
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پناهندگی در آمریکا: قوانین پناهندگی در آمریکا. کسانی هستند که قصدمهاجرت به کشورامریکا ازطریق پناهندگی را دارند ما در این مقاله سعی داریم که وضعیت پناهندگان در کشور آمریکا ...

قوانین پناهندگی در آمریکا

کسانی هستند که قصدمهاجرت به کشورامریکا ازطریق پناهندگی را دارند ما در این مقاله سعی داریم که وضعیت پناهندگان در کشور آمریکا وکسانی که قصد مهاجرت به امریکا از طریق پناهندگی را دارند مورد بررسی قراردهیم پس در ادامه مطلب با ما در مجله اینترنتی دلگرم همراه باشید.

divider

پناهندگی در آمریکا

شرایط پذیرش کشور آمریکا، موضع دولت آمریکا در مورد پناهندگی، وضعیت پناهندگان در کشور آمریکا را ارائه دهیم، با توجه به اینکه راههای مهاجرت به کشور آمریکا بسیار زیاد است اما برخی از افراد مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور آمریکا را انتخاب میکنند، می توان گفت که مهاجرت از طریق پناهندگی آمریکا یکی از اشتباهترین راههای مهاجرت به آمریکا است

راههای دیگر مهاجرت آمریکا

 1. اقامت تحصیلی آمریکا
 2. اخذ اقامت کاری آمریکا
 3. اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا

افرادی که به دلائل اعتقادی، دینی، نژادی، ملیتی و یا فعالیت در گروه های سیاسی در کشور خود محاکمه شده اند یا در صورت بازگشت به کشور خود مورد بازخواست و یا آزار و اذیت قرار خواهند گرفت، می‌توانند با ارائه دلایل و مدارک و اثبات دلایل بسیار محکم از دولت آمریکا درخواست پناهندگی کنند. عملا شخص متقاضی از هنگام ورود به آمریکا تا یک سال زمان دارد که برای پناهندگی اقدام کند، در غیر این صورت باید نشان دهد که شرایط بعد از یک سال به گونه ای تغییر کرده که در صورت بازگشت به کشورخود، موجب آزار و اذیت و یا بازخواست قرار میگیرد. عموما بعد از اقدام برای پناهندگی، شخص متقاضی مصاحبه ای حضوری با نماینده اداره مهاجرت آمریکا خواهد داشت تا مدارک و دلایل خود را که ارائه داده است در حضور وی بررسی شود. برای پذیرفته شدن پرونده باید دلایل کافی وجود داشته باشد وگرنه پرونده متقاضی رد خواهد شد.

شرایط پناهندگی در آمریکا

پنج ماه بعد از اقدام برای پناهندگی در صورت دریافت نکردن جواب پرونده، شخص متقاضی می‌تواند از دولت آمریکا تقاضای اجازه کار کند.

در صورت دریافت پناهندگی در آمریکا، شخص می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود نیز درخواست اقامت و درخواست ورود به آمریکا کند.در صورتی که قبلا در کشور خود ازدواج کرده باشد.

یک سال بعد از پذیرفته شدن درخواست پناهندگی، شخص می‌تواند درخواست کارت سبز نماید.

لازم به ذکر است که بازگشت پناهندگان به کشور خود در طول اقامت در آمریکا، خلاف ادعای مطرح شده درمصاحبه و فرم پناهندگی میباشد و در صورت آگاهی اداره مهاجرت آمریکا از سفر پناهنده به کشور مذکور، شخص پناهنده ممکن است مورد بازخواست قرار گیرد و در بعضی موارد موجب از دست دادن کارت سبز می‌شود.

مصاحبه حضوری پناهندگی در آمریکا

معمولا بعد ازاینکه پناهنده برای پناهندگی اقدام کرد مصاحبه حضوری با نماینده اداره مهاجرت امریکا خواهد داشت تا دلائل ومدارکش به صورت حضوری بررسی شود. در صورتی که 5 ماه از مدت اقدام کردن برای پناهندگی بگذرد وشخص متقاضی جوابی از پرونده خود دریافت نکند میتواند از دولت آمریکا درخواست اجازه کار بنماید.در این رابطه بیشتر بدانید:

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق ویزای کار

۱۳ کشور برتر برای مهاجرت کدامند؟

مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

چک لیست کار هایی که قبل از مهاجرت به آلمان باید انجام دهید

مهاجرت به کانادا : روش ها و شرایط مهاجرت به کانادا کدامند؟

شرایط مهاجرت به جزیره ی نیوفاندلند کانادا

وکیل مهاجرت کیست ؟ چه خدماتی را وکیل مهاجرت انجام میدهد؟


تهیه شده مجله اینترنتی دلگرم

مرضیه ملایری


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
 • منبع
 • radmohajer.ir
  قرآن آنلاین
  دیدگاه ها

  درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است