دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ مارس ۲۰۲۴ میلادی
سفر به لندن / ۷ نکته کلیدی که قبل از سفر به لندن باید بدانید
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سفربه لندن : گشت و گذاردرلندن با تاکسی بسیار گران قیمت تمام می شود و تاکسی گرفتن درخیابان بسیارسخت و پرزحمت است. هنگام سفرغالبا مترو یا اتوبوس سوار شوید....

با مجله دلگرم همراه باشید تا با نکات قابل توجه هنگام سفر به لندن آشنا شوید

استفاده از پله برقی

درسمت راست پله برقی بایستید اما از سمت چپ حرکت کنید


در لندن، قوانین ناگفته ای درباره آداب استفاده از پله برقی وجود دارد. ساکنین لندن همیشه مودب اند اما همیشه قبل ازاین که بدانم قوانین چه هستند فریاد آن ها را شنیدم که می خواستند از سر راهشان کنار بروم. این باعث می شد که فکر کنم انگلیسی ها از من خوششان نمی آید. انتظاراین را داشته باشید که برای لحظه ای وحشت کنید و اگر برروی پله برقی ایستاده اید سمت راست بایستید و اگر در حال حرکت بر روی آن هستید از سمت چپ حرکت کنید.

از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید


گشت و گذاردرلندن با تاکسی بسیار گران قیمت تمام می شود و تاکسی گرفتن درخیابان بسیارسخت و پرزحمت است. هنگام سفرغالبا مترو یا اتوبوس سوار شوید. بعد ازاستفاده ازوسایل حمل و نقل عمومی شهرهای بزرگی همچون نیویورک، شیکاگو، و بارسلون، به نظر می رسد که استفاده ازسیستم حمل و نقل عمومی لندن و پیدا کردن راه ها بسیار آسان ترازدیگرشهرها است.

هر تاکسی را سوار نشوید


تعداد زیادی تاکسی در لندن وجود دارد که به اسم “جیپسی” معروفند. این تاکسی ها خطرناک و غیرقانونی هستند. تاکسی های غیرقانونی ممکن است به شما پیشنهاد بدهند که شما را برسانند یا بیرون ازرستوران منتظر شما بمانند. بهترین راه برای این که مطمئن شوید سوار تاکسی درستی شده اید ازقبل تاکسی موردنظرخود را رزرو کنید و یا فقط سوار تاکسی های مشکی رنگ شوید.

همراه خود چتر داشته باشید


آب و هوای لندن به بارانی بودن و غیرقابل پیش بینی بودن معروف است. ممکن است لحظه ای که مشغول آفتاب گرفتن هستید طوفانی شدید شما را سراندرپا خیس کند. همیشه با خود چترو لباس گرم همراه داشته باشید. آب و هوای لندن لحظه ای دست ازغافلگیر کردن شما برنمی دارد.

غذای ملی انگلستان


به خاطرهندی بودنم وظیفه داشتم که این را بنویسم. من عاشق غذای هندی ام، اما درحال حاضر که در دانشگاه هستم به ندرت فرصتی پیدا می کنم که غدای هندی بخورم. اما در لندن هرجا که بروید غذای هندی می بینید. حتی بارهای مختلف نیز”مرغ ماسالا” را به عنوان غذای اصلی بار به شما پیشنهاد می دهند. نکته ای جالب: این غذای هندی دراصل هندی نیست و اولین بار در انگلستان درست شده است.

ساکنین لندن انگلیسی صحبت می کنند اما متفاوت


یکی از دوستانم که در شیکاگو با او آشنا شدم انگلیسی است اما هنوزهم برخی از چیزهایی را که می گوید نمیفهمم. علاوه بر لهجه متفاوت، نوع صحبت کردن انگلیسی ها و کلماتی که استفاده می کنند هم متفاوت است. چیپس یعنی سیب زمینی سرخ شده، فلت یعنی آپارتمان، وواقعا ازکلمه “ونکر” درمکالمه هایشان استفاده می کنند. اگرقبل ازسفربه لندن تنها یک چیزرا باید بدانید این است که به دلار آمریکایی “کویید” می گویند. هفته های اولی که لندن بودم وقتی مغازه داران می گفتند 20 کویید تعجب می کردم و فکرمی کردم باید چیزی برای داد و ستد همراه خود داشته باشم. انگلستان و آمریکا در پاره ای ازموارد تفاوت دارند اما مطمئن باشید که برای تمامی خریدهایتان باید پول پرداخت کنید!

بارها ساعت 11 بسته می شوند


اوایل که به لندن آمده بودم نمی دانستم که بارها ساعت 11 بسته می شوند. طبق عادت همیشگی با دوستانم ساعت 10، 10:30 به بار می رسیدیم و فکر می کردیم که خیلی هم زود آمده ایم. درنهایت فهمیدیم که برای این که وقت داشته باشیم که نوشیدنی مان را سفارش بدهیم و تمامش کنیم باید خیلی زودتربه بار برسیم. و کم کم با شب های لندن آشنا شدیم. بارها و کلاب های رقص زیادی هستند که تا پاسی ازشب باز هستند اما مردم لندن اهل مهمانی و جشن و پایکوبی شبانه نیستند. اگرقصد نوشیدن شراب در یکی ازبارهای انگلیسی را دارید بهتر است برای شام بروید.


برای داشتن سفرخوبی به لندن این نکات را فراموش نکنید، به این صورت به راحتی با تفاوت های فرهنگی کنار خواهید آمد. یادتان نرود که بریتانیایی ها انگلیسی صحبت می کنند اما فرهنگ ورسوم و زبان شان متفاوت است. اگر با ذهنی باز و اشتیاقی برای یادگیری بیشتر به لندن سفر کنید، زمانی فوق العاده در یکی از متنوع ترین شهرهای جهان خواهید داشت.

ترجمه شده مجله دلگرم

مهتاب جهانداراین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits