دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ برابر با ۰۵ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۱۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
"موتور برق" هم رفت جزو جهیزیه !!
1
زمان مطالعه: 8 دقیقه
موتور برق ها به دلیل تأمین انرژی برق مودرنیاز وسایلی کاربردی هستند. با توجه به فعالیت گسترده شرکت های تولیدکننده نیز طیف وسیعی از انواع ژنراتور برای کلیه مصارف خانگی از جمله منازل، باغ و ویلا به راحتی قابل تهیه و خریداری هستند.

موتور برق و جهیزیه ؟!

آره درست شنیدی، موتور برق . تعجب نداره! باور نمی کنی؟! آقا شما گرونترین و بهترین تلویزیون و یخچال و لباسشویی و ... رو داشته باشی و برق نداشته باشی یا مثل تابستون قبل روزی فقط چند ساعت برق داشته باشی چه فایده داره برات؟!

تابستون قبل استثنا بود؟ قرار نیست دیگه اونطوری بشه؟

پس این مطلب رو بخون تا بدونی سخت در اشتباهی:

امروزه تهیه وسایل و لوازم خانگی خصوصاً تهیه جهیزیه و اسباب لازم و ضروری برای آغاز زندگی مشترک، یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها و زوج هاست. در میان طیف وسیعی از لوازم خانگی متنوع و گوناگون، انتخاب بهترین برندها و اقتصادی ترین آن ها یکی از راهکارهای مناسب است. اما نکته ای که شاید چندان به آن توجه نمی شود و در این چند سال اخیر بسیار پررنگ شده است، بحث تأمین برق آن هاست. شاید کمی تعجب کرده باشید، اما یک سؤال ساده پیش روی شماست! اگر شما بهترین یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی یا هر وسیله دیگری را در خانه داشته باشید، اما برق نباشد، چه کارایی خواهند داشت؟!

حتی اگر بهترین برند و با کیفیت ترین دستگاه را تهیه کرده باشید، آیا بازهم می توانید از آن استفاده نمایید؟! همان گونه که ملاحظه می کنید، با توجه به محدودیت های مختلف در تأمین برق و قطعی های ناشی از آن در طی فصول سال، تأمین برق برای ادامه کار این وسایل امری بسیار حائز اهمیت و ویژه است. اما این محدودیت ها راهکاری مناسب و کارآمد دارد که در ادامه به آن پرداخته ایم.

قطعی برق فقط مخصوص تابستان نیست!

جالب است بدانید قطعی برق اغلب از دو عامل اصلی نشأت می گیرد. یک عامل افزایش مصرف در مراکز مصرفی نظیر منازل، ادارت و صنایع و عامل دیگر، نبود سوخت کافی برای تولید برق در نیروگاه هاست. در فصل تابستان به دلیل افزایش دمای هوا، خشکسالی و نیاز شدید به برق، افزایش مصرف سبب می شود تا کمبودها و محدودیت هایی در میزان انرژی به وجود آید که نتیجه آن قطعی و سهمیه بندی ساعات مصرف است.

از طرفی دیگر سوخت لازم برای نیروگاه های تولید برق نظیر مازوت و گاز به عنوان منابع اصلی تولید انرژی، مورد مهم دیگری است که در فصول سرد سال نظیر زمستان محدودیت ایجاد می کند. در واقع در این بازه زمانی، مصرف متعادل است اما این محدودیت میزان انرژی تولیدی است که سبب قطعی برق می شود. در نتیجه نه تنها در تابستان بلکه در سایر فصول سال خصوصاً زمستان نیز احتمالاً شاهد قطعی برق خواهیم بود.

ژنراتور برق

چرا باید برای جهیزیه خود موتور برق بخریم؟!

شاید ظاهر این سؤال کمی شما را شگفت زده کرده باشد. اما قطعی برق گسترده و چند ساعته در تابستان گذشته نشان داد که امر تأمین برق چه قدر موضوع مهم و تأثیرگذاری در جریان زندگی است. مطمئناً در صورت نبود برق، درصد قابل توجهی از وسایل و لوازم خانگی هیچ کارایی جز اشغال محیط نخواهند داشت!

با پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات مدرن، علاوه بر لوازم رایج منزل نظیر یخچال و ال سی دی، سایر لوازم جدید نیز وابستگی کامل به برق دارند. لذا تهیه منبع لازم برای تأمین انرژی آن ها بسیار ضروری است. اما چرا این موضوع آن قدر مهم است که بهتر است از همان ابتدای کار به فکر موتور برق باشیم. برای پاسخ در ادامه همراه باشید.

  • قطعی برق، جدی تر از همیشه!

موضوع قطعی برق، از جمله مباحثی است که هر سال جدی تر از قبل می شود. در تابستان امسال محدودیت های تولید برق و افزایش مصارف خانگی از طرفی و متاسفانه افزایش خشکسالی و کمبود منابع از طرف دیگر نشان داد که موضوع قطعی برق مسئله ای جدی است. با تشدید این عوامل، قطعی برق جدی تر از همیشه شده و متأسفانه در مقاطعی از سال به بحران تبدیل می شود. لذا باید به شکل خاص به آن توجه داشت.

  • قطعی برق تنها برای یک مقطع سال نیست!

همان گونه که بیان شد، به علت افزایش مصرف برق، تشدید خشکسالی و کمبود منابع سوخت نظیر گاز نیروگاه ها، قطعی برق می تواند در فصول مختلف سال اتفاق بیفتد. لذا این طور نیست که تنها در مقطع خاصی از سال انتظار قطعی برق داشت. در نتیجه آمادگی برای تأمین برق در مقاطع مختلف سال موضوعی است که باید به آن توجه داشت.

  • وابستگی شدید لوازم خانه به برق

اگر نگاهی به لوازم خانگی بیندازید، تقریباً غالب آن ها با برق فعالیت می کنند. لذا قطعی برق، عمده امور منزل شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. در نتیجه وجود منبعی که بتواند در صورت نبود برق شهری، انرژی لازم را برای وسایل و امور منزل فراهم نماید، بسیار کاربردی و هوشمندانه است.

  • موتور برق، راهکار و انتخابی مطمئن

موتور برق یا ژنراتور برق، وسیله ای است که با استفاده از انرژی مکانیکی حاصل از سوخت بنزین، گازوئیل یا گاز به تولید انرژی الکتریکی می پردازد. موتور برق ها به دلیل تأمین انرژی برق مودرنیاز وسایلی کاربردی هستند. با توجه به فعالیت گسترده شرکت های تولیدکننده نیز طیف وسیعی از انواع ژنراتور برای کلیه مصارف خانگی از جمله منازل، باغ و ویلا به راحتی قابل تهیه و خریداری هستند. بازدهی مناسب، کارایی بالا با توجه به توان هر موتور برق و مصرف سوخت نسبتاً مناسب از جمله مزایایی است که می تواند تا حد قابل قبولی نگرانی ها و مشکلات شما در زمینه کمبود و قطعی برق را حل نماید.

موتور برق خانگی

الان بهترین زمان برای خرید موتور برق است. چرا؟

حال که با اهمیت و دلایل خرید موتور برق آشنا شدیم، این سؤال پیش می آید که چرا الان و از همان ابتدای تهیه لوازم خانگی و جهیزیه باید به فکر خرید موتور برق باشیم؟!

  • نخست آن که در پیک های قطعی برق و افزایش نیاز به برق، طبیعتاً تقاضا برای تهیه این وسیله بسیار افزایش می یابد. با افزایش تقاضا و محدودیت های تولیدی، افزایش قیمت خرید موتور برق دور از ذهن نخواهد بود. در نتیجه در بازه های زمانی نظیر الان که هنوز این افزایش تقاضا و پیک های قطعی برق به وجود نیامده است، بهترین زمان برای خرید موتور برق محسوب می شود.

  • عامل دیگری که بر قیمت خرید موتور برق تأثیرگذار است، نرخ ارز و قیمت دلار است. با توجه به افزایش تورم و محدودیت های تجاری کشور، افزایش قیمت دلار و هزینه واردات تجهیزات و دستگاه ها سبب خواهد شد تا قیمت خرید موتور برق نیز افزایش یابد. لذا در حال حاضر و با توجه به قیمت های فعلی و عدم افزایش شدید نرخ ارز، زمان حاضر را می توان فرصت مناسبی برای خرید ژنراتور برق به شما آورد.

  • با افزایش نیاز به انرژی برق، میزان خرید موتور برق هر ساله رو به افزایش است. در واقع احتمالاً در سال های آینده با توجه به افزایش نیازها، افراد بیشتری اقدام به خریداری موتور برق خواهند کرد. این موضوع یعنی تمایل به خرید دستگاه، خود عاملی برای افزایش قیمت خواهد بود. در نتیجه شرایط فعلی موقعیت مناسب تری نسبت به ماه ها یا سال های آتی، برای خرید موتور برق می باشد.

راهکارهای پیش رو برای خرید موتور برق

شرکت های مختلف ارائه دهنده انواع موتور برق، با توجه به شناخت نیازهای مصرف کنندگان اقدام به طراحی و تولید انواع موتور برق کرده اند. در واقع امروزه تنوع ژنراتور برق به حدی است که به راحتی می توانید نسبت به خرید دستگاه مناسب خود اقدام کنید. در نتیجه فرقی نمی کند شما در یک منزل ویلایی ساکن هستید یا یک آپارتمان چد طبقه؟ برندهای تولید کننده موتور برق خانگی برای همه این شرایط انتخاب های مختلفی پیش روی شما گذاشته اند.از طرفی دیگر با توجه به شرایط خاص سکونت در شهر و روستا، امکانات متنوعی برای ژنراتورهای برق نیز درنظر گرفته شده است. به عنوان مثال خرید موتور برق بی صدا و موتور برق سایلنت خانگی از جمله بهترین انواع موتور برق برای منازل محسوب می شود.

نکته قابل توجه دیگر آن است که برای خرید موتور حتماً نباید هزینه زیادی پرداخت کنید. خرید موتور برق ارزان راهکار مناسبی برای تهیه این وسیله کاربردی است. پارامترهای مختلفی بر قیمت موتور برق تأثیرگذارند. در همین راستا برندها و شرکت های اقتصادی برای ایجاد توان رقابت با برندهای برتر و همچنین امکان فعالیت و حضور فعال در بازار، اقدام به ارائه انواع موتور برق خانگی البته به کیفیت مناسب و امکانات قابل قبول کرده اند. لذا می توانید به راحتی نسبت به تهیه چنین دستگاه هایی اقدام نمایید.

خلاصه اینکه اگر موتور برق نخریدی با این روند قطعی های برق بعدا باید به فکر خرید یک اره برقی بیفتی! چون اینهمه لوازم برقی جورواجور بدون برق فقط بدرد اره کردن می خورن ;)

بازرگانی تاج و سایت موتور برق شاپ که جزو اصلی ترین واردکنندگان و توزیع کنندگان موتور برق در ایران هستند سرویس مشاوره رایگان را راه اندازی کرده اند که به راحتی می توانید با تماس با کارشناسان این شرکت هم موتور برق اقتصادی مناسب با شرایط و نیازهای شما را معرفی کنند و هم خیالتان از بابت خرید یک موتور برق اصل با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش راحت باشد. چرا که خدمات پس از فروش و تیم فنی و پشتیبانی قوی شرکت فروشنده، در خرید موتور برق نکته بسیار مهمی است که حتما باید در هنگام خرید به آن دقت کرد.

آدرس سایت:

motorbargh.shopاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits