دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
فرق اصلی کراتین و ریباندینگ مو در چیست ؟
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فرق کراتین و ریباندینگ چیست؟ موی وز را کراتین کنیم یا ریباندینگ ؟ برای رسیدن به پاسخ سوالات خود تا انتها با دلگرم همراه باشید .

فرق کراتینه و ریباندینگ

کراتینه و ریباندینگ چه فرقی با هم دارند ؟ ریباندینگ بهتر است یا کراتینه ؟ اگر شما هم مانند دیگر کاربران فرق بین کراتین و ریباندینگ را نمیدانید تا انتها با دلگرم همراه باشید .

فرق کراتین و ریباندینگ

کراتین بهتره یا صافی

کراتین چیست ؟

کراتین پروتئین سازنده مو، ناخن و پوست که به طور طبیعی در بدن انسان به میزان های مختلفی وجود داره.

منظور از کراتینه مو نرم کردن فولیکول های موی آسیب دیده برای داشتن مو لخت و نرم است.

در افرادی با موهای فر و یا وز این پروتئین به میزان کافی برای نرم و صاف شدن مو وجود نداره.

کراتینه کردن مو عمدتا با جایگزین کردن محتوای کراتین مو عمل می کنه که باعث نرمی و صاف شدن موهای فر و وز می شه و همچنین مو رو به مدت چند ماه صاف و براق نگه می داره.

حتماً بخوانید:
کراتین مو چیست ؟ معرفی باید و نبایدهای بعد از کراتینه مو

کراتین مو چیست ؟ معرفی باید و نبایدهای بعد از کراتینه مو

احتمالا تا به حال توصیه ها و نکات زیادی درباره کراتین مو و مراقبت های بعد از آن خوانده و شنیده اید. ما در این مطلب این توصیه ها و نکات را بررسی کرده…

ریباندینگ چیست ؟

ریباندیگ مو یا نام دیگرش صافی مو به شیوه ژاپنی میباشد که وظیفه صاف کردن موها را برعهده دارد حدودا این شیوه ۲۵ سال است که به ثبت رسیده است. در کار ریباندیگ مو تقریبا ۸۰ درصد به ما صافی را می دهد ولی تنها روی موهای کاملا طبیعی و صدرصد طبیعی انجام می شود. یعنی چنانچه موی شما قبلا رنگ و مش شده است یا کار موادی روی مو انجام شده است دیگر نمی توان کار ریباندینگ را با محصولات ریباندیگ صافی را روی مو انجام دهیم.

تفاوت ریباندینگ و کراتینه

ریباندینگ کراتین چیست ؟

تفاوت کراتین و ریباندینگ

اما ریباندینگ با همان صاف کردن مو به کمک مواد شیمیایی کاملا بر خلاف کراتین مو ساختار موها را تخریب می کند و بر همین اساس از ریباندینگ برای موهای رنگ شده نباید استفاده کرد و یا بر خلاف کراتین مو باید خیلی با احتیاط این کار را انجام داد. در واقع این تغییر در ساختار موها باعث از بین رفتن رطوبت و آب درون ساقه موها می شود بر خلاف کراتین مو که رطوبت و کراتین را به موها اضافه می کند. یکی از بزرگترین معایب این روش این است که بعد از استفاده از این روش موها دیگر به راحتی حالت نمی گیرند. این روش بر خلاف کراتین مو که به طور متوسط تا 6 ماه ماندگاری دارد به صورت دائمی می باشد و همین امر دلیلی کافی برای از بین بردن ساختار طبیعی مو در ریباندینگ است.

حتماً بخوانید:
عوارض ریباندینگ مو

عوارض ریباندینگ مو

ریباندینگ مو،کراتینه مو یا موی صاف ژاپنی همگی روش هایی برای صاف و براق کردن موها هستند. ریباندینگ با استفاده از یک سری مواد شیمیایی و همزمان حرارتی…

فرق ریباندینگ با کراتینه چیست ؟

دوام کراتینه و ریباندینگ روی مو :
ریباندینگ مدت بیشتری روی مو دوام می آورد و نسبت به هوای شرجی و یا رطوبت هوا عکس العمل نشان نمیدهد .
اما کراتینه زمان کمتری روی مو میماند و قدرت حالت دهندگی بیشتری دارد .

تاثیر کراتینه و زیباندینگ :
کراتینه مو باعث ترمیم موهای آسیب دیده شده و رطوبت مو را زیاد میکند .
ریباندیگ خود به ساقه مو آسیب زده و باعث لختی و کشیدن آب مو میشود .

مراقبت های مو بعد از کراتینه و زیباندینگ :
تحقیقات انجام شده روی این دو روش گواه این است که روشهای نگهداری موهای کراتینه و ریباندینگ مانند یکدیگر است و تفاوت آنچنانی ندارد. در هردو روش تا 3 روز به مو آب نرسد/ مو بسته نشود و از شامپهای مخصوص استفاده شود .این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits