دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ برابر با ۲۳ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
مادر شوهر، عروس قاتل را بخشید / دلیل بخشش را ببینید !
7
یکشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۲۳:۲۷
زن جوان پای چوبه دار به حرمت پادرمیانی سرباز مدافع حرم از قصاص نجات پیدا کرد.

به نقل از رکنا، 3 سال قبل رسیدگی به پرونده قتل مرد جوان اردبیلی در جریان قضایی قرار گرفت. در حالی که مرد جوان بر اثر اصابت چاقو به گردنش جان خود را از دست داده بود،تحقیقات قضایی از همسر او آغاز شد.

همسر جوان این مرد در اولین اظهارات خود ادعا کرد که موقع باز کردن در قوطی رب،چاقو از روی قوطی در رفته و با شدت به گردن شوهرش اصابت کرده است.اما نحوه برخورد با ادعای این زن در تناقض بود و همین کافی بود که تحقیقات قضایی وارد فاز تخصصی شود.

زن جوان که راهی برای فرار از حقیقت پیش روی خود نمی دید، لب به اعتراف گشود و گفت:«همسرم اصرار داشت که به تهران مهاجرت کنیم اما من دلم نمی خواستم از اردبیل کوچ کنم.به خاطر همین موضوع با او اختلاف پیدا کرده بودم.روز حادثه او با ترابری تماس گرفته بود و می خواست اثاثیه مان را بار بزند تا به تهران برویم.برای همین با هم درگیر شدیم و من که خیلی خشمگین شده بودم با کارد آشپزخانه ضربه ای به گردنش زدم که سبب مرگ او شد.»

با اعتراف متهم به قتل شوهر خود، پرونده برای صدور رای به دادگاه ارجاع شد.مادر مقتول به عنوان تنها ولی دم پرونده تقاضای قصاص عروس خود را کرد.بنابراین رای قصاص صادر شد و شمارش معکوس برای اجرای حکم صادر شده آغاز شد.

مادر شوهر، عروس قاتل را بخشید / دلیل بخشش را ببینید !

بخشش قاتل شوهر پای چوبه دار به حرمت سرباز مدافع حرم

بعد از اینکه رای صادر شده از سوی دادگاه کیفری یک استان اردبیل از سوی دیوانعالی کشور مورد تائید قرار گرفت، تلاش شورای حل اختلاف استان اردبیل و هیئت بخشایش ستاد صبر برای جلب رضایت ولی دم آغاز شد.

اما مادر مقتول حاضر به بخشش نشد و زمان اجرای حکم فرا رسید و عروس جوان پای چوبه دار رفت.

یکی از اعضای هیئت بخشایش دقایقی قبل از اجرای حکم به مادر مقتول گفت:«می دانم که شما ارادت خاصی به حضرت زینب دارید.من سرباز مدافع حرم بودم و به عنوان سرباز حضرت زینب از شما می خواهم به حرمت ایشان از قصاص صرف نظر کنید.»

با این پادرمیانی در حالی که زن جوان تنها چند دقیقه با مرگ فاصله داشت از قصاص نجات پیدا کرد.ولی دم اظهار داشت :«پسرم دو فرزند 12 و 8 ساله دارد.اول به حرمت نام حضرت زینب و بعد به خاطر دو نوه ام از قصاص مادر آنها گذشت می کنم.»این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.4 از 5 (7 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است