دلگرم
امروز: جمعه, ۱۷ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۲۳ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۸ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
عوارض صحبت کردن بعد از جراحی زیبایی بینی

آیا حرف زدن بعد از عمل بینی باعث بد شکل شدن مدل بینی می شود؟

عوارض صحبت کردن بعد از جراحی زیبایی بینی
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
عمل بینی با اهداف مختلفی چون رفع ایرادات ظاهری و مشکلات عملکردی بینی انجام می‌شود. این عمل باعث افزایش زیبایی و اعتماد به نفس است و می‌تواند نتایج چشمگیر، رضایت‌بخش و بسیار مثبتی را در چهره شما ایجاد کند.

عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی چیست؟

عمل بینی می‌تواند نتایج چشمگیر، رضایت‌بخش و بسیار مثبتی را به چهره شما هدیه دهد به شرطی که علاوه بر انتخاب بهترین جراح، مراقبت های بعد از عمل بینی را نیز جدی بگیرید. در واقع با رفتن به خانه، دوره نقاهت شما و مسئولیت شما برای حذف نتیجه جراحی، آغاز خواهد شد. اگر چه سرعت بهبودی در بین افراد با هم تفاوت دارد اما به طور میانگین، جدول زمانی دوران نقاهت تا بهبودی کامل بعد از جراحی، حدود یک سال است.
ممکن است این مدت زمان طولانی به نظر برسد اما وقتی به نتایجی که مدنظر دارید فکر کنید، بسیار قابل تحمل‌تر می‌شود. البته توجه به مراقبت های بعد از جراحی بینی برای جلوگیری از برخی عوارض، باعث تسریع روند بهبودی خواهد شد. برای مثال آیا با عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی و تاثیر آن بر دوره نقاهت آگاه هستید؟

در طی دوره بهبودی یکی از سؤالاتی که اغلب پرسیده می‌شود این است که عوارض حرف زدن بعد از عمل زیبایی بینی چیست؟ آیا اصلاً حرف زدن زیاد از حد عوارض خاصی دارد؟ فراموش نکنید با وجود اینکه عمل بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی است اما پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که بخشی از آن مربوط به نکات مراقبتی است. در ادامه سعی شده است به سؤالاتی که در زمینه حرف زدن بعد از عمل بینی مطرح می‌گردد، پاسخ داده شود.

عوارض حرف زدن بعد از رینوپلاستی

اهمیت رعایت نمودن نکات مراقبتی بعد از عمل بینی

ممکن است بلافاصله بعد از انجام جراحی، مشتاق دیدن نتایج رینوپلاستی باشید اما نباید از یاد ببرید که روند بهبودی به زمان نیاز دارد. در این مدت، نکاتی برای مراقبت وجود دارد که باید برای سرعت بخشیدن به بهبودی و دیدن نتایج در بازه زمانی مناسب، به آن‌ها توجه کنید. با رعایت این نکات می‌توانید اطمینان حاصل کنید که همه کار‌ها به درستی انجام شده و به زودی نتیجه مدنظر را خواهید دید.

در حال حاضر عمل بینی به هر دلیلی من جمله مشکلات تنفسی و صدمه‌های ناخواسته چون شکستن در یک تصادف یا ورزش گرفته تا افرادی که برای افزودن به جذابیت چهره به دنبال رینوپلاستی هستند، انجام می‌شود. در هر صورت این عمل به دلیل اینکه به صورت مستقیم با عضو برجسته چهره در ارتباط است، دارای حساسیت‌های خاص خود خواهد بود. عدم رعایت برخی از نکات مراقبتی ممکن است بر نتایج آن تأثیر گذاشته و حتی منجر به عمل مجدد بینی شود. به همین دلیل عمل رینوپلاستی به حساسیت بالایی برای مراقبت و اصلاح برخی از عادات رفتاری و حتی غذایی در زمان بهبود نیاز دارد. دقیقاً به همین دلیل است که از نحوه خوابیدن گرفته تا حرف زدن بعد از رینوپلاستی و خندیدن، همگی قواعد خاص خود را دارند که باید رعایت شوند. البته همه موارد توسط جراح به شما توصیه خواهد شد و زمان رعایت هر کدام هم مشخص می‌شود که ممکن است از فردی به فرد دیگر با توجه به نوع عمل و شرایط او متفاوت باشد.

آیا حرف زدن بعد از عمل بینی عوارضی به دنبال دارد؟

عمل بینی به خودی خود عوارضی مانند تورم و بی‌حسی و مواردی از این دست را به دنبال دارد. حرف زدن به صورتی که دهان بسیار باز شود و حتی خندیدن و گریه کردن، باعث حرکت بیشتر بینی می‌شود. حرکات صورت و بینی به ویژه در ساعات و روز‌های اولیه بعد از جراحی بینی ممکن است تورم و درد را افزایش دهد. همچنین بی‌حرکت ماندن بینی برای فرم گرفتن آن، یکی از نکاتی است که اغلب جراحان توصیه می‌کنند. برای درک این موضوع اگر هنوز عمل نکرده‌اید، کمی بخندید یا حرف بزنید و در همین حین دستان خود را روی بینی بگذارید. خواهید دید که با حرکات صورت، بینی نیز حرکت می‌کند. به همین دلیل توصیه می‌شود از کار‌هایی که باعث این حرکات ناخواسته بعد از جراحی می‌شود بپرهیزید تا فرم بینی از بین نرفته و عوارض بعد از جراحی، شدت نگیرند.

حرف زدن بعد از عمل بینی

محدودیت های حرف زدن بعد از عمل بینی

با وجود اینکه برخی جراحان معتقدند حرف زدن بعد از عمل بینی محدودیت خاصی ندارد اما برخی دیگر توصیه می‌کنند که در طول ۴۸ ساعت اول بعد از عمل و حداقل چند هفته اول، افراد باید کمتر صحبت کنند و بخندند تا با این کار روند بهبودی خود را سرعت ببخشند.

بهترین کار برای از بین بردن تورم، نگه داشتن بینی در حالت عمودی است زیرا تورم بعد از عمل بینی با گرانش کمتر زمین از بین می‌رود. نکته دیگر اینکه در هنگام بهبودی جراحی زیبایی بینی، لب فوقانی را ثابت نگه دارید. این امر به شما این امکان را می‌دهد که بینی کمتر حرکت کند. حرکت دادن زیاد بینی در روز‌های اول پس از جراحی، منجر به افتادگی نوک بینی (پتوز) می‌شود. در واقع اگر با حرف زدن بعد از عمل رینوپلاستی یا حتی خندیدن دهان شما بسیار باز می‌شود و احساس درد در منطقه عمل دارید، بهتر است که این کار‌ها را انجام ندهید. با این حال، اگر مشکلی ندارید، پیشنهاد می‌شود با جراح خود صحبت کنید تا ببینید توصیه‌های خاص متخصص برای شما چیست.

نکات مهم دیگر برای مراقبت بعد از عمل بینی

علاوه بر کمتر حرف زدن بعد از جراحی زیبایی بینی، حرکات و حالات دیگر همانند خندیدن، خمیازه کشیدن و حتی گریه کردن هم باید حداقل تا یکی دو هفته بعد از عمل که تایم طلایی برای بهبودی و شکل‌گیری فرم بینی است، محدود شود. زیرا با این حرکات، ماهیچه‌های بینی منقبض و منبسط می‌شوند و همان داستان که برای حرف زدن ممکن است رخ دهد، تکرار می‌شود.
مواردی چون نحوه خوابیدن، نوع رژیم غذایی، فعالیت و ورزش، استفاده از محصولات آرایشی، نحوه تمیز کردن بینی و… هم هر کدام دستورالعمل‌های خاص خود را دارند.
در این تایم طلایی، بهترین کار استراحت و پرهیز از هر گونه تنش است. برای مثال استراحت کافی، مانع از خستگی شده و خمیازه کشیدن را کم می‌کند.
مصرف مسکن‌ها و دارو‌های تجویز شده توسط جراح، در این راه بسیار به شما کمک خواهد کرد.

حتماً بخوانید:
درمان کبودی دور چشم بعد از عمل بینی (رینوپلاستی)

درمان کبودی دور چشم بعد از عمل بینی (رینوپلاستی)

درمان کبودی اطراف چشم بعد از رینوپلاستی با این بخش از دلگرم همراه باشید تا در مورد کبودی بینی و چشم بعد از عمل زیبایی و راه های رفع آن آشنا شوید. علت…

سخن پایانی درباره حرف زدن بعد از جراحی بینی

بعد از عمل جراحی رینوپلاستی، شما به همراه دارو‌های ضد درد به خانه می‌روید. بنابراین نگرانی از بابت اینکه ممکن است درد زیادی را متحمل شوید، نداشته باشید. تورم، التهاب، کبودی و مواردی از این دست نیز پس از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت و شما شادابی و زیبایی صورت خود را سریعاً باز می‌یابید. در این بین مهم است که تمام نکاتی که جراح به شما گوشزد کرده است را مو به مو انجام دهید و به این فکر باشید که قرار است با برداشتن بانداژ، شما چهره زیبا و جذاب‌تری را شاهد باشید. تمام محدودیت‌ها در حرف زدن بعد از عمل زیبایی بینی، خندیدن و غذا خوردن، تنها برای کوتاه مدت هستند تا به سلامت بتوانید دوران نقاهت را پشت سر بگذارید.

به خاطر داشته باشید که بهبودی شما، به استراحت و آرامش بدن شما متکی خواهد بود. در چند روز اول بهبودی، سعی کنید که بیشتر بخوابید. با این کار بدن شما به خوبی ریکاوری خواهد شد. در نهایت اینکه اگر علائم و عوارض جراجی بینی بعد از یکی دو هفته تغییر نکرد، با پزشک خود تماس بگیرید تا بهترین راهکار را به شما ارائه بدهد. فراموش نکنید که دیدن نتایج مدنظر، تا حد زیادی در گرو مراقبت‌هایی است که بعد از عمل بینی انجام می‌دهید. شما بهبود خواهید یافت و دیدن بهترین نتایج از عمل بینی فقط به زمان نیاز دارد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits