دلگرم
امروز: شنبه, ۰۹ مهر ۱۴۰۱ برابر با ۰۴ ربيع الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۱ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی
شرایط اخذ ویزای ورزشی استرالیا
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
مهاجرت ورزشی و اخذ ویزای ورزشی نیازمند شرایطی است که در این مطلب از دلگرم توضیح داده شده است. اگر شما نیز به دنبال اخذ ویزای ورزشی و یا مهاجرت ورزشی هستید، توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با دلگرم همراه باشید.

مهاجرت ورزشی | شرایط اخذ ویزای ورزشی استرالیا

به گزارش دلگرم : بسیاری از ورزشکاران و متخصصان حوزه ورزشی برای آن که شرایط کاری و حرفه ایی بهتری را تجربه نمایند، خواهان مهاجرت می باشند.

ویزای ورزشی چیست؟

مهاجرت در 7 دسته مشخص قرار می گیرید. تحصیلی، کاری، روش های مبتنی بر سرمایه، ازدواج، تولد، ویزاهای خاص و پناهندگی.

در خصوص ویزای ورزشی باید توجه داشته باشید که بسته به شرایط، گزینه های مختلف ویزا برای ورزشکاران، مربیان، کارکنان و هواداران که می خواهند در استرالیا به رقابت یا آموزش بپردازند در دسترس است. نوع ویزای مناسب توسط عوامل مختلفی تعیین می شود که معمول ترین آنها طول مدت و نوع فعالیت ورزشی که مایل به انجام آن هستید، است.اما نکته مهم این است که ویزاهای ورزشی همیشه مناسب ترین انتخاب ویزا برای مهاجرت ورزشکاران محسوب نمی شوند، انواع ویزاهای کوتاه مدت یا شغلی یا ویزاهای دیگر گاهی می تواند مناسب تر و آسان تر برای مهاجرت باشد. قبل از درخواست ویزای ورزشی، ابتدا باید حمایت مالی از یک اسپانسر تایید شده ویزای ورزشی را داشته باشید.حامیان ویزای تأیید شده ورزشی شامل آژانس های دولتی و سازمان های استرالیا هستند که رویدادهای ورزشی را در استرالیا اداره یا ترویج می کنند. فاکتورهای خاص برای واجد شرایط بودن و احراز شرایط ویزای ورزشی استرالیا وجود دارد. واجد شرایط بودن پیچیده است و بسته به دلیل آمدن به استرالیا می تواند متفاوت باشد. در ادامه به بررسی دقیق تر ویزای ورزشی استرالیا می پردازیم.

انواع ویزای ورزشی استرالیا

ویزای ورزشی استرالیا خود به دو نوع تقسیم بندی می شود.

  1. موقت
  2. دائم

در سال های قبل ویزای ورزشی استرالیا تحت عنوان ویزای 421 شناخته می شده که حداکثر مدت اعتبار آن دو سال بود. اما در قانون جدید این نوع ویزا حذف شده است. بسته به هدف، نوع ویزای ورزشی استرالیا متغیر خواهد بود. اگر شما می خواهید در یک رویداد ورزشی شرکت کنید می توانید با اقامت کوتاه مدت 3 ماهه با خانواده خود وارد استرالیا شوید و اگر می خواهید به عنوان ورزشکار یا داور در استرالیا فعالیت داشته باشید تا 2 سال تحت ویزای کار موقت زیر کلاس ویزای 408 استرالیا وارد این کشور شوید.در صورتی که یک کارفرما در استرالیا داشته باشید می توانید تحت ویزای 482 که همان ویزای کار موقت استرالیا می باشد، تا حداکثر 4 سال در این کشور حضور داشته باشید. ویزای 858 و 124 نیز برای افراد با استعداد و ممتاز اقامت دائم فراهم می آورد. یعنی شما باید ثابت نمایید ورزشکار حرفه ایی، شناخته شده در سطح بین المللی هستید و مراجع قانونی استرالیا صلاحیت شما را تایید نمایند.همچنین در صورتی که سن شما زیر 45 سال باشد و تحصیلات آکادمیک، سوابق کاری و سطح زبان قابل قبولی ارائه نمایید می توانید برای ویزاهای کاری استرالیا که به صورت دائم صادر می شوند، در خواست دهید.

شرایط اخذ ویزای ورزشی استرالیا

برای اخذ ویزای ورزشی استرالیا بسته به نوع ویزایی که درخواست می دهید باید شرایط خاصی را نیز، داشته باشید. داشتن دعوت نامه کوتاه مدت برای شرکت در رویدادهای ورزشی از ارگان های مربوطه در کشور استرالیا، تیم های ورزشی و سازمان های دولتی این کشور مهم می باشد. همچنین داشتن اسپانسر یا حامی مالی برای پیوستن به تیم، باشگاه و ارگان ورزشی در مدت اقامت در استرالیا نیز مهم می باشد. اگر برای ویزاهای افراد برجسته و خاص ورزشی درخواست می دهید نیز باید مدارک کافی برای اثبات مهارت خود داشته باشید.معمولا افراد و ورزشکاران در سطح بین المللی، مدال آوران مسابقات و رویدادهای ورزشی، داوران با سابقه و مطرح در سطح بین المللی با سوابق حرفه ایی مشخص و قابل قبول می توانند درخواست این نوع ویزا را داشته باشند. و در آخر ویزاهای اقامت دائمی که شما را به عنوان نیروی کار ماهر جذب می کنند نیز ویژگی خاص خود را دارند. قاعده کلی آنها کسب امتیازات لازم از فاکتورهای شناخته شده: سن، مدرک تحصیلی، سوابق کاری مرتبط، داشتن اسپانسر، سطح زبان می باشد.

اخذ ویزای ورزشی استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ورزش

ویژگی های ویزای ورزشی استرالیا

ویزای ورزشی استرالیا با توجه به هدف سفر و مهاجرت متقاضی دسته بندی خاص خود را دارد. برخی از اقامت ها برای یک بازه کوتاه هستند و شما نمی توانید اقامت خود را تمدید یا تبدیل نمایید بلکه تنها در بازه کوتاه فرصت شرکت در رویداد مشخصی را خواهید داشت. معمولا اسپانسر مالی دعوت نامه ایی را برای متقاضیان و شرکت کنندگان صادر می نماید.برخی اقامت ها بلند مدت هستند یعنی متقاضی برای یک دوره 2 تا 4 ساله در کشور استرالیا فعالیت مشخص و محدودی خواهد داشت و در صورت واجد شرایط بودن می تواند برای اقامت دائم کشور استرالیا درخواست دهد. برخی از ویزاهای ورزشی نیز مختص افرادی است که با احراز ویژگی های مشخص، از ابتدا اقامت دائم از کشور استرالیا دریافت می نمایند. اقامت دائم محدودیتی در کار در استرالیا و فعالیت متقاضی ندارد.

حتماً بخوانید:
5 راه متداول مهاجرت به استرالیا

5 راه متداول مهاجرت به استرالیا

در این مقاله سعی کرده ایم به طور مختصر به پنج راه اصلی دریافت ویزاهای رایج استرالیا و شرایط ظوابط آنها اشاره کنیم.

نحوه درخواست ویزای ورزشی استرالیا

اولین قدم پر کردن فرم ویزای مورد نظر استرالیا است. برای ویزای ورزشی استرالیا همان گونه که پیش تر توضیح داده شد، شما باید یک حامی یا اسپانسر داشته باشید تا دعوت نامه رسمی برای شما صادر نماید. چنان چه متقاضی ویزاهای دائم هستید باید طبق سیستمی که تعریف شده است، مدارک لازم را اضافه نمایید تا امتیازات لازم را اخذ کنید. دولت استرالیا مدارک و درخواست شما را ارزیابی خواهد کرد و متناسب با درخواست شما رای خود را صادر می نماید. مدارک لازم برای ویزای کار استرالیا شامل موارد زیر می شوند:

مدارک مورد نیاز ویزای ورزشی استرالیا

  1. مدارک تحصیلی تایید شده و ترجمه شده
  2. مدرک زبان انگلیسی
  3. ارائه سوابق کاری حرفه ایی
  4. در صورت وجود دعوت نامه کاری از اسپانسر مالی لازم است در مدارک ارائه شده خود داشته باشید
  5. شناسنامه
  6. پاسپورت
  7. عکس

شرایط ویزای ورزشی استرالیا

اقامت ورزشی در استرالیا

شرایط کار با ویزای ورزشی در استرالیا

ویزاهای ورزشی به طور معمول شامل محدودیت های کاری هستند یعنی کارهایی که شما می توانید در استرالیا انجام دهید را، محدود می کنند. بسیار مهم و ضروری است که قبل از درخواست ویزای ورزشی استرالیا این محدودیت ها را بشناسید. همچنین تعهداتی به سازمان حمایت کننده شما نیز تحمیل می شود. عدم رعایت این تعهدات می تواند منجر به جریمه سازمان یا محدودیت هایی در توانایی آن در حمایت از ورزشکاران در آینده شود.معمولا شما درصورت اخذ اقامت موقت ورزشی اجازه کار برای خود به صورت پاره وقت یا کار با کارفرمای دیگر را نخواهید داشت. در صورتی می توانید کارفرمای خود را تعویض کنید که قبل از اتمام مدت قرارداد خود، کارفرمای جدیدی بیابید. اما اگر اقامت شما دائم بوده باشد هیچ گونه محدودیتی برای کار کردن به صورت خوداشتغالی و یا کار برای کارفرمای دیگر را نخواهید داشت.

پاسخ به سوالات متدوال در خصوص ویزای ورزشی استرالیا

ویزای ورزشی استرالیا برای چه افرادی صادر می شود؟

ورزشکاران حرفه ایی یا حتی آماتور، مربیان ورزشی، داوران ورزشی و هواداران برای شرکت در یک رویداد ورزشی، آموزش، بازی در تیم یا داوری در مسابقات صادر می شود.

مدت ویزای ورزشی استرالیا چقدر است؟

به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود. کمترین بازه 3 ماهه و در ویزاهای موقت بلندترین بازه 4 سال می باشد. برخی اقامت ها نیز دائم است.

آیا ویزای ورزشی استرالیا امتیازی است؟

خیر هیچ امتیازبندی در سیستم صدور ویزای استرالیا تعریف نشده است اما به عنوان ورزشکار باید شرایط لازم برای دریافت ویزای ورزشی استرالیا را داشته باشید.

اجازه کار در ویزای ورزشی استرالیا چگونه است؟

در ویزاهای موقت تنها می توانید تحت دعوت نامه اسپانسر مالی خود فعالیت داشته باشید و اجازه خوداشتغالی یا کار برای شخص دیگر را ندارید. اما در ویزاهای دائم محدویت کاری نخواهید داشت.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است