دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۲ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
زمان ریختن نرم کننده در ماشین لباسشویی و نحوه استفاده از آن
20
زمان مطالعه: 6 دقیقه
یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین مواد شوینده، مایع نرم‌ کننده است. این مایع باعث نرمی و لطافت پارچه و خوشبو شدن لباس‌ها می‌شود.

نحوه استفاده از نرم کننده در لباسشویی

به گزارش دلگرم : نرم کننده های لباس و پارچه چندین سال است که برای ایجاد لطافت و نرمی در پارچه ها و لباس ها برای استفاده در ماشین های لباسشویی تولید شده است تا قبل از آن لباس ها در ماشین لباسشویی تنها به وسیله یک پودر و یا مایع شوینده لباس شسته میشد اما با تولید نرم کننده های لباس بعد از بیرون آوردن آن شاهد لطافت و نرمی هر چه بیشتر لباس ها هم چنین الکتریسیته کمتر و رایحه مطبوع تری هستیم، اما ممکن است شما اولین باری باشد که میخواهید از یک مایع نرم کننده برای لباسشویی خود استفاده نمایید در این صورت پیشنهاد ما به شما برای به دست آوردن اطلاعات کامل ادامه دادن به خواندن این مقاله است. اغلب خانم‌های خانه‌دار برای کاهش اصطکاک لباس‌ها از مایع نرم کننده استفاده می‌کنند. نرم کننده بدون ایجاد هیچ آسیبی حس تازگی و تمیزی را به لباس می‌دهد. اگرچه نرم کننده الیاف مزایای بسیاری دارد، گاهی ممکن است این ماده از محفظه خود وارد لباسشویی نشود. علاوه بر دلایلی چون انتخاب نامناسب نرم کننده، پرکردن زیاد ماشین لباسشویی و جاپودری آسیب‌دیده، چند دلیل متفاوت دیگر نیز وجوددارد که ممکن است مانع از ریزش مایع نرم کننده به داخل لباسشویی شوند.

چه زمانی نرم کننده را در لباسشویی بریزیم؟

نرم کننده ها زمانی برای ما حس لطافت و نرمی در پارچه ها را به همراه دارند که به میزان مشخص و در زمان درست مورد استفاده قرار گیرند به منظور اطلاع از اینکه چه زمانی نرم کننده را در لباسشویی بریزیم با ما همراه باشید:

اولین نکته که به صورت کلی باید در هنگام شستشو لباس مد نظر قرار دهید دانستن این موضوع است که شما نباید لباسشویی خود را به طور کامل پر از لباس کنید و بهتر است دو سوم این فضا را پر کنید تا آب، ماده شوینده و همچنین مایع نرم کننده به راحتی در میان لباس ها گردش داشته باشد.مایع نرم کننده را نباید به طور مستقیم بر روی لباس ها بریزید بلکه باید آنها را دورن محفظه جا پودری ماشین لباسشویی خود بریزید تا از آن طریق به داخل دیگ لباسشویی شما وارد گردد.در برخی از مدل های ماشین لباس شویی جدید محل مجزایی برای نرم کننده وجود دارد در غیر اینصورت شما میتوانید این مایع را به همراه پودر در محفظه بریزید. تا در هنگام شستشو وارد دیگ لباسشویی شما گردد. با توجه به جنس لباس ها و پارچه هایی که درون ماشین لباسشویی قرار میدهید میتوانید تنظیم کنید که چه میزان نرم کننده باید استفاده کنید.

چه زمانی در ماشین لباسشویی نرم کننده بریزیم؟

آشنایی با نحوه عملکرد نرم کننده در ماشین لباسشویی

نرم کننده ها معمولا از ابتدای شروع فرآیند شستشو وارد عمل نشده و پس از شستن لباس ها کار این مایع شروع میگردد به منظور آشنایی با نحوه عملکرد نرم کننده در ماشین لباسشویی توضیحات زیر را برای شما عزیزان آورده ایم:

همانطور که گفته شد یکی از اصلی ترین مزیت های استفاده از نرم کننده های لباس مبارزه با خشکی و زبری لباس ها میباشد. که باعث میشود لباس ها و پارچه ها منعطف تر شده و همچنین دیرتر خراب شوند.بعد از ریختن نرم کننده در محفظه ماشین لباسشویی و شروع شدن فرآیند شستشو این ماده در بین پارچه ها به گردش در آمده و با نفوذ در بین الیاف آن سبب نرم شدن لباس ها میگردد.یکی دیگر از عملکرد نرم کننده در ماشین لباسشویی میتواند از بین بردن الکتریسیته ساکن لباس ها به دنبال نرمی زیاد آنها باشد. استفاده از نرم کننده در هنگام شستشوی لباس ها و پارچه ها همچنین برای ما اتو زدن راحتتر و بی دردسر تری را به همراه خواهد داشت.

چرا نرم کننده در لباسشویی پخش نمیشود؟

گاهی ممکن است بعد از بیرون آوردن لباس ها متوجه شوید که لباس ها و پارچه های شما بسیار زبر بوده و همچنینی در هنگام تماس دارای الکتریسیته نیز هستند در اینگونه مواقع اولین دلیلی که به ذهنتان میرسد نرم کننده است! با وجود اینکه شما درون محفظه ماشین لباسشویی خود مایع نرم کننده را ریخته اید اما لباس های شما نرم و لطیف نشده اند در این موقعیت این سوال پیش میاید که چرا نرم کننده در لباسشویی پخش نمیشود؟ ممکن است حجم لباسی را که درون لباسشویی خود ریخته اید زیاد باشد و مایع نتواند به راحتی در بین لباس ها و پارچه ها گردش داشته باشد.ممکن است میزان مایع نرم کننده ای که درون محفظه ریخته اید اندک باشد و نتواند به درستی لباس های شما را نرم و لطیف کند.ممکن است درپوش آبکشی لباسشویی خود را به درستی در محل خود قرار نداده باشید.ممکن است فشار آب لباسشویی شما کافی نباشد.

 استفاده از نرم کننده در لباسشویی

علت باقی ماندن نرم کننده در جا پودری لباسشویی

ممکن است پس از اتمام استفاده از نرم کننده در لباسشویی شما شاهد باقی ماندن نرم کننده در جا پودری خود باشید که در اینصورت هم لباس های شما به خوبی به مایع نرم کننده آغشته نشده و همچنین برای مایع مانده در محفظه لباسشویی شما باید آن را تمیز نمایید در ادامه به بررسی علت باقی ماندن نرم کننده در جا پودری لباسشویی میپردازیم: ممکن است دمای آب مورد استفاده شما پایین باشد در این هنگام که آب شما سرد است مایع نرم کننده شما به خوبی و راحتی از دورن محفظه تخلیه نشده و در آن باقی میماند.ممکن است حجم مایعی که در محفظه ریخته اید زیاد باشد.ممکن است مایع نرم کننده شما نامرغوب بوده این موضوع باعث کاهش سرعت تخلیه آن شده باشد.ممکن است نرم کننده را در زمان نامناسبی از شستشو درون محفظه ریخته باشید در اینصورت شاهد باقی ماندن آن در محفظه لباسشویی هستید.

حتماً بخوانید:
4 روش ساده برای درست کردن نرم کننده لباس خانگی

4 روش ساده برای درست کردن نرم کننده لباس خانگی

ساخت نرم کننده لباس خانگی ، امروزه استفاده از نرم کننده های لباس به دلیل خاصیت ضدالکتریسیته، ضدچروک و رایحه خوش آنها رو به افزایش است.

نتیجه گیری از نحوه استفاده نرم کننده در لباسشویی

همانطور که در مقاله بالا برای شما عزیران توضیح دادیم نرم کننده ها مایعاتی هستند که در صورت استفاده از آنها به میزان مشخص و زمان مناسب میتوانند باعث نرمی و لطافت در پارچه و لباس های شما شده و همچنین اتو کشی را برای شما آسان کنند، اما همه این مزیت های استفاده از نرم کننده تنها زمانی ایجاد میشود که شما از این ماده به درستی استفاده نمایید و این ماده بتواند به تمام لباس های شما نفوذ کند پس شما میتوانید با مطالعه مقاله بالا و به کار بردن راهکارهای استفاده صحیح از نرم کننده به این امر دست پیدا کنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
2.6 از 5 (20 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits