دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۲۸ ذو القعدة ۱۴۴۳ قمری و ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲ میلادی
توهین اسکوچیچ: بازیکنان تیم ملی از لحاظ تاکتیکی ضعیفند!
0
پنج شنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۱۲
دراگان اسکوچیچ در جدیدترین مصاحبه اش اعلام کرد که بازیکنان تیم ملی از لحاظ تاکتیکی ضعیف عمل می کنند.

توهین اسکوچیچ به بازیکنان تیم ملی

مصاحبه جدید اسکوچیچ در مورد تیم ملی

سرمربی تیم ملی دراگان اسکوچیچ: بازیکنان از نظر تاکتیکی ضعیف هستند ولی از نظر بدنی شرایط خوبی دارند.

این صحبت های سرمربی تیم ملی واکنش حمید استیلی و مهدی طارمی را به دنبال داشت.

حمید استیلی در جواب حرف‌های مربی کروات تیم ملی می‌گوید: «من اصلا این حرف را قبول ندارم. بازیکنان ایرانی کاملا باهوش هستند. فقط به زمان احتیاج دارند تا بتوانند هماهنگ باشند. چطور بازیکنان ما در خارج از کشور تاکتیک پذیر هستند؟ آنها در تیم‌های خوب اروپایی بازی می‌کنند. مهدی طارمی، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، علی قلی‌زاده و دیگر بازیکنان لژیونر را نگاه کنید. آنها بازیکنان با کیفیتی هستند. بیشتر بازیکنان تیم ملی ما در اروپا بازی می‌کنند. اگر تاکتیک پذیر نبودند چطور به اروپا رفته‌اند؟ همانطور که گفتم بچه‌های ما به خاطر اینکه دیر به تیم ملی ملحق می‌شوند نیاز دارند تا کنار هم قرار بگیرند. با هماهنگی بیشتر آنها به نحو احسن می توانند کارهای تاکتیکی را انجام دهند.»

سرمربی اسبق پرسپولیس یک انتقاد دیگر هم به اسکوچیچ دارد: «ایشان در مصاحبه خود فقط به نقش دستیاران خارجی‌اش اشاره کرده ولی اشاره‌ای به نقش کریم باقری و وحید هاشمیان نکرد. این دو جزو مربیان خوب هستند. هر کدام به شکلی روی تیم اثرگذارند. روی بازیکنان اثر زیادی می گذارند و به تیم ملی کمک زیادی می کنند. هم هاشمیان و هم کریم باقری الگوی بازیکنان تیم ملی بوده‌اند. الان هم حضورشان روی نیمکت به ایران کمک زیادی می‌کند ولی آقای اسکوچیچ هیچ اسمی از آنها نیاورده است.»

واکنش مهدی طارمی

مهدی طارمی که در بازی پورتو و میلان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا نمایش بسیار خوبی داشت و به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد، دقایقی قبل در صفحه توئیترش چنین متنی را منتشر کرد:" باید عرض کنم که بازیکنان ایرانی علاوه بر تکنیک فردی و جنگندگی و‌ .… از لحاظ دانش فوتبال و تاکتیک خیلی درک بالایی دارند ولی متاسفانه مشکلات جایی دیگر است. زنده باد ایران".

به نظر می‌رسد منظور طارمی از این پست توئیتری، واکنشی به مصاحبه جدید سرمربی تیم ملی باشد. دراگان اسکوچیچ در مصاحبه با رسانه vecernji درباره تفاوت لیگ ایران و کرواسی گفته بود:" فوتبالیست‌های ایرانی به لحاظ تکنیکی و فیزیکی قدرتمند هستند و در سطح رشک برانگیزی قرار دارند. چیزی که آنها فاقدش هستند و من در آن جای پیشرفت میبینم، توانایی تاکتیکی است. بازیکنان ایران هنوز در توانایی تاکتیکی آن‌قدرها خوب نیستند ولی در بلند مدت می‌توان آن را آموخت. بیشتر اروپایی‌ها از نظر تاکتیکی منظم بوده‌اند و از آنجا که ایران بازیکنان بیشتری در باشگاه‌های اروپایی دارد، این امر به آرامی در حال تغییر است."

این اولین باری نیست که از صحبتهای طارمی، می‌توان اینگونه برداشت کرد که او با اسکوچیچ اختلاف نظر دارد و تیرماه بود که مهاجم تیم ملی در یک برنامه تلویزیونی، در خصوص اینکه گفته می‌شود تیم ملی بخاطر نبوغ بازیکنان توانست از مرحله دوم انتخابی جام جهانی عبور کند، گفت: «می تواند اینطور باشد.»این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است