دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ مارس ۲۰۲۴ میلادی
چگونه زبان انگلیسی را fluent (سلیس و روان) ‌صحبت کنیم؟‌
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
اگر شما هم جزو همین زبان‌آموزان هستید، اصلا نگران نباشید چون تنها نیستید. شاید باورتان نشود ولی برخی از زبان‌آموزان حتی به کشور خارجی سفر می‌کنند ولی باز هم نمی‌توانند زبان انگلیسی را سلیس صحبت کنند. پس چطور باید این مشکل را حل کرد؟‌ در ادامه قرار...

زبان‌آموزان به چند دسته‌ی مختلف تقسیم می‌شوند که اکثر آن‌ها یک ویژگی مشترک دارند. آن‌ها در دستور زبان و واژگان مهارت بالایی دارند ولی نمی‌توانند زبان انگلیسی را fluent صحبت کنند.

روش‌های تقویت مکالمه به زبان انگلیسی

آهسته‌تر صحبت کنید هیچ‌کس از شما انتظار ندارد که از همان اول شبیه بومی‌های انگلیسی زبان صحبت کنید. در اولین مراحل یادگیری تا اواسط راه باید آهسته و شمرده شمرده صحبت کنید. چون به هر حال برای هر جمله نیاز دارید که فکر کنید و آن را در زمان مخصوص خودش بیان کنید. باورتان بشود یا نه، حتی اساتید دانشگاه، سیاستمدران و سخنوران مشهور هم هنگام صحبت کردن سرعت خود را گاهی کم می‌کنند تا جمله‌‌ی مغزشان را پردازش کنند. پس به خودتان زمانی برای فکر کردن بدهید. حتی اگر با یک بومی انگلیسی زبان هم صحبت کنید، او شما را درک می‌کند و به شما زمان می‌دهد تا بهترین جمله را بیان کنید.

هیچ‌وقت از اشتباه کردن نترسید. برای اینکه بتوانید بالاخره یک روز زبان انگلیسی را سلیس و روان صحبت کنید، باید به ترس‌هایتان غلبه و شروع به صحبت کنید. مطمئن باشید در کلاسی که همه هم‌سطح شما هستند، هیچ‌کس به تپق یا اشتباهات شما نمی‌خندند. اگر کسی به شما خندید، شما هم بخندید. بالاخره اشتباه کرده‌اید، اشتباهی که قرار است شما را به موفقیت و پیروزی برساند.

به جای حفظ تعدادی زیادی لغت، جمله حفظ کنید. متاسفانه بارها به چشم خودم دیدم که زبان‌آموزان سعی می‌کنند تمام لغت‌های یک دیکشنری را حفظ کنند و مکالمه را در یادگیری تعداد زیادی لغت می‌دانند. اما شما باید کاربرد صحیح لغات را یاد بگیرید. دیکشنری را کنار بگذارید و سعی کنید با کلمات جدید جمله بسازید، یا کلمه را در جمله یاد بگیرید. مثال‌های معتبری از این جملات در توضیحات کلمه در اینترنت وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در صورتی که بتوانید به جای لغات، جملات را حفظ کنید، می‌توانید الگو‌ی صحیح جمله را به خاطر بسپارید و حین صحبت از آن‌ها استفاده کنید.

شنوده‌ی خوبی باشید. به نظر شما ما چگونه زبان مادری خود را یاد گرفتیم؟ تمرین کردیم؟ کلاس زبان رفتیم؟ یا به مدت دو سال به همه چیز خوب گوش دادیم؟ هیچ‌کس ما را در سه سالگی به خاطر تپق زدن مسخره نکرد و ما رفته رفته نحوه‌ی تلفظ صحیح تمام کلمات و جملات را یاد گرفتیم. البته من هم می‌دانم که شما دیگر یک بچه نیستید، ولی دست کم می‌توانید به پادکست‌ها و مکالمات در فیلم‌های سینمایی انگلیسی‌زبان گوش دهید تا با کلمات و لهجه و تلفظ دقیق جملات آشنا شوید.

قبل از اینکه مکالمه را آغاز کنید، سعی کنید به زبان انگلیسی محتوا بنویسید. منظور از محتوا مقاله‌ی هزار کلمه‌ای نیست. سعی کنید با کلماتی که یاد می‌گیرید، جمله‌های کوتاه و بلند بسازید و به این ترتیب، معنی آن‌ها را به خاطر بسپارید. برای جمله‌سازی و نوشتن لغات و کلمات از موضوعات مورد علاقه‌ی خود استفاده کنید. البته اگر در سطح پیشرفته هستید و هنوز با مکالمه مشکل دارید، پس یک مقاله‌ی 1000 کلمه‌‌ای بر اساس موضوعات مورد علاقه‌ی خود بنویسید.

به کلاس زبان بروید. آموزش زبان انگلیسی هدفمند به کمک یک استاد راهنمای با تجربه و حرفه‌ای انجام می‌گیرد. اگر می‌خواهید در مکالمه زبان انگلیسی پیشرفت کنید و راجع به هر موضوعی، جملاتی مختلف در آستین داشته باشید، پس حتما باید در یکی از کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید تا به کمک مدرس خود، به یادگیری بپردازید. شاید به این فکر کنید که برای ثبت نام در کلاس‌های مکالمه و آموزش زبان انگلیسی، کدام آموزشگاه بهتر است.

این نکته‌ی بسیار مهمی است که در آموزشگاه خوبی ثبت نام کنید و به یادگیری بپردازید. در غیر این صورت، شما به اشتباه تعیین سطح می‌شوید و در سطحی که نباید قرار می‌گیرید. بنابراین،‌ یا هیچ کدام از جملات و عبارات را متوجه نمی‌شوید یا هیچ‌کس در سطحی که شما می‌توانید، صحبت نمی‌کند. در این خصوص می‌توانیم به شما دوره‌های آموزش زبان انگلیسی ایرانمهر را معرفی کنیم.

چگونه زبان انگلیسی را fluent (سلیس و روان) ‌صحبت کنیم؟‌

معرفی دوره‌های آموزش زبان انگلیسی ایرانمهر

موسسه زبان ایرانمهر با بیش از 16 سال سابقه‌ی تدریس، پرکاربردترین زبان‌های دنیا از جمله فرانسه، انگلیسی، اسپانیایی، ترکی استانبولی و آلمانی را تدریس می‌کند. در صورت تقاضای زبان‌آموزان در هر زبان ممکن است کلاس‌های پنج تا شش نفره‌ی free discussion (بحث آزاد) به سایر زبان‌ها برگزار شود، ولی تمام شعبه‌های ایرانمهر، کلاس‌های مکالمه‌ی زبان انگلیسی برگزار می‌کند تا به کمک آن خود را به سطح پیشرفته و فوق پیشرفته برسید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits