دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۰ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۲ مارس ۲۰۲۴ میلادی
با خواص درمانی گیاه بامبو بیشتر آشنا شویم
12
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خاصيت درماني بامبو - با خواص درمانی گیاه بامبو بیشتر آشنا شویم-خاصيت آنتي اسپاسموديک برگ‌هاي بامبو - بامبو براي درمان کرم‌هاي روده‌اي- بیماران ام اس- تقويت سيستم گردش خون

خواص درمانی گیاه بامبو

حدود دو سال پیش برای اولین بار گل‌فروشی‌های تهران گیاهی را با نام «بامبو» (BAMBOU )عرضه کردند. اوایل مردم استقبال آنچنانی از بامبوی تازه ‌وارد نکردند. اما به مرور شکل جالب آن، شرایط نگهداری آسان و دیدن بامبوها در ژورنال‌های دکوراسیون خارجی عاملی برای استقبال مردم از این نوع گیاه شد. جالب است بدانید این گیاه علاوه بر جنبه تزئینی خواص درمانی بسیاری نیز دارد.

با خواص درمانی گیاه بامبو بیشتر آشنا شویم

خاصيت درماني بامبو :
بامبو به رغم قد بسيار بلندي که دارد به عنوان يک درخت در نظر گرفته نمي‌شود؛ در حقيقت اين گياه دائمي چوبي شکل، متعلق به خانواده گياهان علفي است و بلندترين علف جهان محسوب مي‌شود. از زمان‌هاي قديم، قسمت‌هاي مختلف گياه بامبو براي درمان بيماري‌هاي مختلف استفاده مي‌شده است؛ چرا که داراي خاصيت درماني متفاوتي بوده است.

خواص درمانی گیاه بامبو


بامبو براي درمان اختلالات معده:
گفته مي‌شود که برگ‌هاي بامبو به کشيدگي طبيعي ماهيچه‌هاي معده و پيشرفت و بهبود فعاليت معده کمک مي‌کند. از اين رو برگ‌هاي بامبو براي درمان سوءهاضمه و ديگر مشکلات گوارشي سودمند است. علاوه بر اين، خاصيت آنتي اسپاسموديک (ضد انقباض و تشيج) بامبو مي‌تواند به تسکين اسپاسم‌ها و انقباضات روده و معده کمک کند و به موجب آن اسهال را نيزدرمان نمايد


بامبو براي درمان اختلالات مربوط به قاعدگي :
خاصيت قاعدگي آوري بامبو مي‌تواند به بهبود وتنظيم دوران عادت ماهيانه کمک کند. در نتيجه بامبو ممکن است به درمان دوره‌هاي نامنظم قاعدگي کمک کند.

خواص درمانی گیاه بامبو

بامبوبراي درمان اختلالات ريوي :
خاصيت آنتي اسپاسموديک برگ‌هاي بامبو مي‌تواند به درمان انقباضات لوله تنفسي کمک کند. از اين رو اين گياه براي بيماران مبتلا به آسم مفيد است. بامبو انقباضات مربوط به نايژه‌ها و همچنين تنگي تنفس را درمان مي‌کند.

بامبو براي درمان کرم‌هاي روده‌اي:
اين باور وجود دارد که خاصيت ميکروب‌کشي بامبو مي‌تواند به کشتن کرم‌ها و انگل‌هاي روده کمک کند. جوشانده برگ بامبو براي تخليه انگل‌ها و کرم‌ها مفيد است.

بامبو براي درمان زخم‌ها:
بامبو مي‌تواند به تميز کردن و التيام بخشيدن زخم‌ها به وسيله تقويت سيستم گردش خون کمک کند. از اين رو براي درمان زخم‌ها مفيد است.

بامبو دارای فواید بسیار زیادی است برای مثال یکی از این فواید بر پوست می باشد و این گیاه بخاراتی از خود متصاعد می کند که برای اکثر بیماران اعصاب مخصوصا بیماران ام اس مفید است.

ileevاین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (12 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits