دلگرم
امروز: جمعه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۸ ذو الحجة ۱۴۴۱ قمری و ۰۷ اوت ۲۰۲۰ میلادی
کاربرد گن چیست ؟
5
3.1K
زمان مطالعه: 8 دقیقه
گن : برخی از این گن های لاغری، ممکن است یک راه حل سریع برای جمع کردن شکم باشد. اما برخی دیگر، به صورتی طراحی شده اند که راه حلی دراز مدت برای کاهش وزن به شمار می روند. انواع زیادی از گن های لاغری وجود دارد که برای ران ها، سینه ها، شکم و پهلو ها،…

گن چیست ؟

گن چیست ؟ پس از انجام عملیات خاصی مانند لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی و … بیماران اغلب از یک گن استفاده می‌کنند، اما تعداد کمی از بیماران در خصوص مزایای سلامتی استفاده از این گن‌ها مطلع هستند.

پوشیدن گن بعد از عمل به منظور ایجاد فشار یکنواخت و مداوم بر روی قسمت های عمل شده و تسریع در چسبیدن پوست به عضله زیرین و سفت و یکدست شدن پوست ناحیه عمل شده، لازم و ضروری می باشد.

در همه روش‌ها، بیمار حدودا 8 تا 10 هفته باید بعد از انجام جراحی گن بپوشد.

پوشیدن گن در طول روز لازم است اما افراد می‌توانند گن خود را تعویض کنند که البته تا چند ساعت اگر از گن استفاده نکنند، موردی ندارد، اما شب تا صبح (حین خواب) همیشه باید گن پوشیده شود، چراکه التهاب و تورم را کاهش می‌دهد.

همچنین حفره‌هایی که برای خارج کردن چربی‌ها از بدن ایجاد شده‌اند، به هیچ عنوان نباید بخیه شوند، چراکه از طریق این سوراخ‌ها ترشحات و چربی‌های لیز شده‌، دفع می‌شوند. بعد از اتمام عمل گن را در اتاق عمل می‌پوشانند.

فشار بر روی زخم ها موجب تسریع بهبود بخشیدن و فرو نشاندن زخم ها خواهد شد.

فشاری که توسط گن روی پوست ایجاد می گردد باعث می شود که فیبرهای کلاژن تحریک شوند و با سرعت بیشتری از مکانیزم طبیعی بدن تولید شوند و شرایط بهبود زخم ها را فراهم نمایند.

زمانی که چربی های اضافه از بدن خارج می گردد به جای آن ها فضای خالی ایجاد می‌شود، که تجمع خون در زیر پوست را به همراه دارد.

برای جلوگیری از تجمع خون با اعمال فشار خارجی توسط گن های فشاری فضای خالی ایجاد شده از بین خواهد رفت و پوست به بافت زیرین خود می چسبد و در نتیجه فضایی جهت تجمع مایعات وجود نخواهد داشت.

فضای خالی ایجاد شده همانطور که باعث تجمع چربی می گردد، پوست آزاد نیز دچار حرکات رفت و برگشت خواهد شد و موجب ایجاد چین خوردگی و چروک روی پوست می‌شود.

پوشیدن گن در دوران نقاهت باعث می گردد که پوست روی محل مطلوب و مناسب خود قرار بگیرد و در همان محل بصورت صاف جوش بخورد و در نتیجه از چین و چروک جلوگیری نماید.

شکل و ظاهر زخم های ایجاد شده بعد از عمل از اهمیت بسزایی برخوردار است، قابل ذکر است که زخم های داخلی به زمان بیشتری برای بهبودی و صاف و یکدست شدن نیاز دارند.

اهمیت استفاده از گن بعد از عمل

مراقبت های پس از انجام لیپوماتیک به مراتب نقش بسیار جدی در تعیین نتیجه عمل و همچنین رضایتمندی بیماران خواهد داشت.

میتوان گفت همانگونه که عملی مانند لیپوماتیک در کاهش وزن و تناسب اندام بسیار موثر میباشد، مراقبت های پس از انجام این عمل از درجه ی اهمیت بیشتری برخوردار است.

گن بعد از عمل یکی از مواردی است که در نتیجه پس از عمل و جراحی تاثیر بسزایی دارد.

متاسفانه تعدادی از بیماران، بعد از عمل به علت عدم مراقبت های پس از عمل همانند :

 1. نپوشیدن گن مناسب
 2. عدم نشستن صحیح و خوابیدن به شکل درست
 3. و همچنین عدم انجام ماساژ به تعداد لازم به صورت موثر و اصولی

نتیجه مطلوب را از عمل خود نخواهند گرفت و در بعضی از موارد عواقب جبران ناپذیری برای فرد در پی خواهد داشت.

انتخاب گن مناسب و همچنین پوشیدن گن با توجه به دستورالعمل و توصیه های پزشک شما، از نکات کلیدی در مراقبت‌های بعد از عمل می باشد.

در صورت رعایت این مساله، روند ترمیم و بهبودی پس از عمل تسریع می گردد و همچنین چین خوردگی های پوست به نحو چشمگیری از بین خواهد رفت.

پس از عمل، حداقل باید برای مدت دو هفته بصورت شبانه روزی از گن مناسب استفاده کرد و فقط برای حمام رفتن و دستشویی رفتن برای مدت کوتاه می تواند در آورده شود.

به طور کلی استفاده از گن بعد از عمل باعث می شود که بعد از پایان دوره نقاهت شکمی یکدست و صاف تر، محو شدن محل برش ایجاد شده و قابل دید نبودن و در نتیجه ایجاد نتایج مطلوب و مورد رضایت خواهد شد.

انواع گن های لاغری و کاربرد آنها

 • 1. گن جراحی صورت فک چانه و غبغب

بعد از جراحی از بین بردن غبغب با لیپوماتیک، فرد باید از گن سر و صورت و چانه و غبغب به مدت دو تا سه هفته به صورت مداوم از استفاده بکند.

این گن های نواری شکل به طور عمودی زیر گردن قرار می گیرند و در قسمت بالای سر با برچسبی ثابت می شوند.

طی دو تا سه هفته اول باید گن محکم بسته شود.

 • 2. گن شکم و پهلو

گن شکم و پهلو با قدرت فشردگی بالا باعث کاهش اندازه و حجم شکم و پهلو ها میشود و قسمت بالای زانوها تا قسمت زیر ناف (قسمت باسن، ران های پاها، شکم و پهلوها) را می پوشاند.

گن شکم و پهلو با فشار به ناحیه شکم، اشتهای شما را کاهش میدهد و باعث میشود شما سریعتر احساس سیری پیدا کنید.

همچنین باعث میشود شکم و پهلو شما حالت طبیعی و نرمال، همچون یک ورزشکار به خود بگیرند.

بر روی این گن میتوانید انواع تیشرت، پیراهن، لباس مجلسی، لباس شب، لباس خواب و هر نوع لباس دیگری را بپوشید.

 • 3. گن لاغری ران پا

گن ران پا، باسن، ران، شکم و پهلوها را تحت فشار قرار داده و با بافت خاص آن بر روی سلولیت های این ناحیه ها فشار وارد می کند.

به سبب بافت نرم گن ران پا شما بدون نگرانی می‌توانید به راحتی در تمام طول روز آن را به تن داشته و در محل کار، منزل، زمان ورزش و غیره به راحتی از آن استفاده کنید.

استفاده از این گن در کنار ورزش و تغذیه مناسب بدن شما، تا 70% به رفع سلولیت های بد فرم باسن، ران، شکم و پهلو کمک کرده و موجب کاهش چربی های زائد در این نواحی می شود.

 • 4. گن نیم تنه و بالاتنه

گن نیم تنه و بالاتنه باعث افزایش درجه حرارت بدن شده وسبب تعریق زیاد بدن می گردد.

و از آنجایی که گن نیم تنه و بالا تنه، سطح سینه، نواحی اطراف سینه ها و دورسینه را تحت فشار قرار داده و با بافت خاص خود بر روی سلولیت های این ناحیه ها فشار وارد می کند، چربی سوزی این نواحی را افزایش داده و لاغری و کاهش وزن را نیز به دنبال دارد.

این گن بعد از عمل و لاغری قابل استفاده برای زمان ورزش، حرکات موزون، نرمش، آیروبیک و پیاده روی و … نیز می باشد که باعث کاهش وزن بیشتر و افزایش چربی سوزی و نتایج بهتر از حرکات ورزشی می گردد.

 • 5. گن بازو

گن لاغری و بعد از عمل بازو برای نگه داری و یکنواخت نشان دادن چربی های قسمت بازو استفاده می شود.

همچنین این گن از افتادگی و شل شدن چربی های بازو نیز جلوگیری می کند. گن لاغری دست و بازو با قدرت فشردگی بالا باعث کاهش اندازه دست و بازوی شما شده و علاوه بر این قسمت های پشت کتف را نیز سفت نگه می دارد و بعد از مدتی دست ها و بازو خوش فرم می شوند.

بر روی این گن می‌توانید انواع تیشرت، پیراهن، لباس مجلسی، لباس شب، لباس خواب و هرنوع لباس دیگری را بپوشید.

 • 6. گن یکسره و تمام بدن

گن لاغری سرتاسری لاغری و بعد از عمل با پوشش دادن بیش از 85% طول بدن موجب خوش فرم شدن قسمت های باسن، شکم، پهلو ها، بالاتنه و سینه، ران پا و قسمت پشت شده و بعد از مدتی تمام قسمت‌های بدن شما خوش فرم می شوند.

این گن با تحت فشار قرار دادن سرتاسری بدن چربی سوزی این نواحی را افزایش داده و لاغری و کاهش وزن را نیز برای شما به دنبال دارد.

بیشتر بخوانید :

لیست قیمت انواع گن و فرم دهنده بدن در بازار

لیست قیمت انواع فتق بند در بازار

لیست قیمت انواع شکم بند طبی در بازار

لیست قیمت انواع شانه و بازو بند در بازار

لیست قیمت انواع آویز دست طبی در بازار

لیست قیمت انواع باند طبی در بازار

لیست قیمت انواع آرنج بند در بازار

لیست قیمت انواع آتل در بازار

لیست قیمت انواع ساق بند در بازاراین مطلب برای شما مفید بود؟

 • منبع
 • bartarinha.ir
 • ptzmed.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter